Bogdanovič králem

02.03.2017 - red
počet přečtení: 636
vytvořeno 02.03.2017, upraveno 02.03.2017

Famózní Bojan Bogdanovič vedl rozhodný útok Wizards v Torontu, kde v úvodních 5 a půl minutách druhé čtvrtiny zdrtili domácí celek šňůrou 26-1 s 16 body právě chorvatského snajpra. Ten proměnil prvních pět trojek v zápase (celkově 7/6) a končil na 27 bodech za 25 minut. V klíčové sekvenci duelu byli na hřišti samí náhradníci včetně Satoranského na rozehře. Čech se nepouštěl do větších průniků, ale zahajoval akce, které končily jedním košem za druhým. Po první půli tak byl +22 a duel končil na +13 za 18 minut. Jednou minul těžkou střelu zpod koše a jednou otevřenou trojku, proměnil 1 ze  2 šestek, doskočil 5 míčů, rozdal 3 asistence a získal 1 míč. Jeho tým uspěl ve druhém zápase (96-105) ve dvou dnech a po nejlepším celku NBA si podal i čtvrtý tým Východu, který porazil po 8 porážkách ve vzájezmých utkáních v řadě. Od začátku roku má ve Východní konferenci nej bilanci (20-7) a s třetí bilancí konference (36-23) se stále drží na dostřel druhého Bostonu (o 3 výhry). Wizards využili absence klíčového rozehrávače soupeře Lowryho, který má zlomené zápěstí. Bogdanoviče střelecky doprovodili Beal (23), Morris (13), Wall (12+13 asistencí) a Gortat (12). Za domácí dal DeRozan 24 bodů a Ibaka 22 s 12 doskoky. Wizards dominvali v počtu asistencí (11-32) a lepší byli z trojek (7-9) i v celkovém procentu střelby. K dispozici neměli rozehrávače Burkea, který chyběl z „osobních důvodů“. Klub už také podepsal nového dirigenta Brandona Jenningse, kvůli jehož příchodu musel propustit forwarda Daniela House.