Bída v Brooklynu

13.12.2017 - red
počet přečtení: 394
vytvořeno 13.12.2017, upraveno 13.12.2017

Po další zpackané koncovce, pro letošní sezonu už typicky, podlehli Wizards na palubovce nevýrazných Nets 103-98 a s bilancí 14-13 se dělí o 6. místo na Východě. V 9 zápasech v řadě bez lídra Walla to má tým 4-5. Satoranský byl do půle ve hře od 11. (26-21) do 19. minuty (38-35) s jednou trefenou trojkou, a ve 3. čtvrtině jej kouč poslal do hry už po 6 minutách za unikajícího skore 74-60. S Čechovou trojkou, řízením hry i aktivitou na útočném doskoku tým otočil na 81-82. Nets kontrovali na 89-82, aby Satoranský střídal po 12 odehraných minutách 6 minut do konce za stavu 92-91. Hosté však od vedení 94-95 i „zabitím“ Beala na rozehře nebyli efektivní v útoku a nebyli sto využít řady minutých trojek Nets a 3,5 minuty neskórovali. Satoranský se vrátil na poslední 2 minuty, aby 40 vteřin do konce domácí Crabbe trefil po 6 předchozích minutích svou další trojku (na 100-98 po selhání Wizards v obraně), Wizard Beal pak minul nájezd a po dobrém odstavení Satoranského na obranném doskoku naopak zaspal Porter a domácí šestkou zvýšili na 3, načež Čech po timeoutu nestihl vyhodit z autu, když Beal se začal uvolňovat pozdě a navíc byl obráncem přidržen. Tím bylo 8 vteřin do konce hotovo. Za Nets, kteří si nejvíc pomohli trojkami (10-4) a měli kompletně dvojciferný základ, byl nejlepší Hollis-Jefferson (16+12 doskoků). V podkošovém prostoru nedůrazné Wizards (bez centra Mahinmiho) táhl výrazně jen Beal (28), Satoranský za 22 minut (6. minutáž) stihl 8 bodů (z pole 5/2), 4 doskoky a 3 asistence (bez ztráty, situace ze závěru byla týmovým selháním) a hlavně byl +12, což bylo druhé nej číslo po Meeksovi (náhradníci dali 43 bodů). Celý základ končil v minusu, nyní základní rozehrávač Frazier měl 5 bodů, 2 asistence a -19 za 16 minut, přesto jej kouč nadále drží v základu.