Bez Walla padli

20.11.2017 - red
počet přečtení: 147
vytvořeno 20.11.2017, upraveno 20.11.2017

Toronto se nenechalo na domácím kurtu potupit od Wizards podruhé za sebou, navíc opět při oslabení soupeře o lídra Walla (koleno). Tentokrát Washingtonu tolik nezabral top skórer Beal (neházel ani šestku), který ke 23 bodům z první půle v té druhé přidal už jen 4, hosté v ní dali jen 36 bodů a po odskočení Raptors v polovině poslední čtvrtiny padli 100-91. Byla to jejich druhá porážka v řadě s bilancí 9-7 se nyní dělí s Clevelandem o 4. místo na Východě. Za Walla v základu zaskočil Frazier, který za 36 minut zapsal 6 bodů (-4), 8 doskoků a 8 asistencí na 4 ztráty. Zbývajících 12 minut patřilo Satoranskému, který měl solidní první vstup s úspěšným nájezdem i trefou z jumpu po cloně, ale během tohoto vstupu mu byl také dvakrát odpískán přenášený dribling levou rukou a jednou nedal přesný pas na alley-oop. Na začátku 4. části pak zapsal obranné doskoky a také 2 zisky z pasů VanVleeta. Celkem posbíral 4 body (z pole 4/2, -5), 3 doskoky, 3 asistence a 2 zisky za 12 minut. Nastoupil do svého devátého zápasu ze 16 odehraných. Druhým střelcem Wizards byl Porter (15) a třetím Gortat (12+12 doskoků a 7 asistencí bez ztráty). Domácí vedl 33 body DeRozan (házel jediný TH) a jeho téměř neztrácející tým vládl zpod koše 50-34.