Bez obrany, bez výhry

21.10.2018 - red
počet přečtení: 382
vytvořeno 21.10.2018, upraveno 21.10.2018

S Wizards, i podruhé v sezoně hrajícími bez prvního centra Howarda, to jde na úvod z kopce. I podruhé hráli a prohráli doma, tentokrát s Raptors (113-117), kteří to mají s Washingtonem za posledních 5 let 15-4. Týmu nepomohlo ani to, že soupeř ve třetím zápase za 4 dny šetřil svou novou hvězdu Leonarda. Hosté si chodili, jak chtěli, pod koš, v závěru druhé čtvrtiny je Lowry (28+12 asistencí) vysunul k 12bodovému náskoku a po vyrovnané třetí čtvrtině se opět ujali vedení až o 13. A i když Wizards se opět vrátili, těžká střela VanVleeta 14 vteřin do konce na 111-115 už rozhodla. Washington má po dvou utkáních průměr 115 inkasovaných bodů, opět obdržel 3 technické (2 kouč Brooks, vyloučený ve 4. čtvrtině za protesty) a opět dostal naloženo na doskoku (50-64, v útoku 9-14), přičemž obdržel 48 bodů zpod koše. Převaha z brejků (34-4) a trojek (13-10) mu tak příliš nepomohla. Vůbec není vidět druhý centr Mahinmi a kouč už kritizoval za pomalost i forwarda a majitele luxusního kontraktu Portera. Tomáš Satoranský podle letošního algoritmu trenéra přišel do hry po 9 minutách za Beala (za stavu 18-21) a po asistenci na trojku Riversovi, své vlastní úspěšné trojce, zisku a minutém stepbacku střídal po 7 minutách za 30-31. Vrátil se 15 minut do konce za 76-79 a po minutém floateru a daných dvou šestkách odcházel po 5,5 minutách za stavu 84-96. Utkání končil na 5 bodech (z pole 4/1, -7), 1 doskoku, 1 asistenci a 1 zisku za 13 minut. Tým měl pět dvouciferných střelců: Beala (32+6 asistencí, trojky 11/6, s 869 trojkami se stal lídrem dějin klubu), Walla (25+6 asistencí, TH 13/11), Riverse (12, -14), Portera (11) a Morrise (10+7 doskoků). Zatímco základ byl komplet v plusu, lavička naopak celá v minusu. Ze 7 dvojciferných hostů vedle Lowryho čněli i dlouzí Ibaka (16+9 doskoků) a Valančiunas (16+7 doskoků).