Bez lavičky padli

16.05.2017 - red
počet přečtení: 174
vytvořeno 16.05.2017, upraveno 16.05.2017

Kouč Wizards Scott Brooks vše vsadil na základní pětku a náhradníkům svěřil jen 36 minut. A základ ve 2. půli vše nechal jen na famózně hrajícím guardu Bealovi, který tu vysázel 24 ze svých 38 bodů (5 trojek z 10 týmu) a také 24 z 50 bodů týmu hostů. Lídr Washingtonu Wall, který zřejmě přepálil svými náročnými výpady, brejky a nájezdy 1. půli, už později jen druhé hvězdě hostů předával míče a věřil v zázrak. Sám měl v rozhodné 2. půli, kterou v Zápase 7 semifinále Východu domácí Boston ovládl 62-50, střelbu 13/2, celkem střílel jen 2 TH a posledních 19 minut nedal ani bod (celkem 18+11 asistencí, 7 doskoků, trojky 8/1, -11 za 44 minut). Hosté i přes řadu hloupých ztrát a chyb v pokrývání seběhů domácích pro míč pod koš, z nichž Celtics skórovali spoustu laciných bodů a hodně díky nim uspěli zpod koše 58-40, až téměř do konce 3. čtvrtky drželi vyrovnaný průběh, ale na přelomu 3. a 4. čtvrtiny nastartovali více hráčů rotující Kelti (náhradníci 82 minut a 48 bodů proti 5 lavičky hostů) trojkami sycenou šňůru 22-5, která je vystřelila k postupu. Wizards sice ještě stáhli na 6, ale pak si z nich udělal trhací kalendář podkošový náhradník Olynyk, který 11 z 13 bodů Keltů vytáhl náskok na už rozhodných 110-100. Wizards už v závěru neměli sílu na rotování v obraně, ani na útočný doskok, nebo agresivní hru dovnitř. Padli 115-105 a i 11. vzájemný duel sezony tak vyhrál domácí tým. Pro Wizards to byl první Zápas 7 od roku 1979, od kdy také čekají na postup do finále Východu. Historicky to mají v Zápasech 7 6-4, Boston 22-8. Celtics jsou ve finále konference poprvé od roku 2012. Satoranský se díky posledním 8 odehraným vteřinám stal prvním Čechem, který nastoupil v Zápase 7 v play-off NBA. Dvakrát víc ztrácející Wizards získali vedle hlavních opor větší body ještě od forwardů Portera (20+10 doskoků) a Morrise (18+9). Za Kelty nejvíc dali Thomas (29+12 asistencí) a Olynyk (26).