Bealova kariérní noc!

06.12.2017 - red
počet přečtení: 487
vytvořeno 06.12.2017, upraveno 06.12.2017

6.12. Wizards po druhé nejvyšší porážce v klubové historii (v pondělí v Salt Lake City) zapřáhli den nato jako svého hlavního tažného koně Bradleyho Beala, který v Portlandu zničil kariérním osobákem (51 bodů, z pole 37/21, ve 2. půli 32) domácí Blazers, a jeho tým si tak výhrou 92-106 vylepšil bilanci z posledních 6 zápasů bez lídra Walla na 3-3 a celkově na 13-11. Navíc soupeři oplatil nedávnou porážku ze své palubovky. Wizards už v 1. půli potáhl Oubre ke šňůře 0-11 na 22-31, z níž se výborně střílející hosté odrazili k poločasovému trháku 37-51, umožněnému i 12 zisky (podělilo se o ně 8 hráčů) z 13 ztrát Blazers. Satoranský naskočil po 10 minutách (za remízy), v závěru 1. čtvrtiny zvládl super těžké zakončení z nájezdu a odcházel, když si sám řekl o střídání, po 10 minutách za vedení o 9. Wizards po 3 minutách 3. čtvrtiny vedli díky nezastavitelnému Bealovi už 38-61, ale pak se rozjel domácím Lillard a přišlo snížení na 52-63. Satoranský naskočil za stavu +18, ale většinu útoků nechával rozjíždět a většinou i zakončovat Bealovi a organizoval hlavně zbytek spoluhráčů. Až postupem času šéfovi ulevoval vývozem míče a v závěru převzal zodpovědnost i trefenou trojkou a nesnadným „floatrem“ z boku. Vedle toho čistil obranný doskok a místy se dostával do defenzivních soubojů 1 na 1 s hbitým Lillardem, jehož kočkovité změny pohybu několikrát na nohách ustál. Wizards po odstoupení prvního centra Blazers Nurkiče (zranění nohy po nájezdu 6:20 do konce) šli do koncovky relativně v klidu a Satoranský opět odehrál posledních téměř 15 minut v kuse. Zapsal 7 bodů (z pole 5/3, +6), 4 doskoky a 3 asistence (bez ztráty, za posledních 6 zápasů a 137 minut jedinou) za 24 minut. Posledních 6 zápasů má průměr 9,2 bodu, 4,3 asistence a 3,3 doskoku za 23 minut. Beala bodově doprovodili Oubre (14) a Scott (10), základní rozehrávač Frazier měl 7 bodů, 3 asistence a +8 za 24 minut. Náhradníci Wizards porazili ty domácí 13-34. Portland, který se ve 2. půli dostal nejblíž na 9, padl potřetí v řadě doma a v bodech z brejků propadl 0-16, drželi Lillard (30) s Aminuem (17) a Nurkičem (15+9).