Beal zlomil Bulls

01.01.2018 - red
počet přečtení: 618
vytvořeno 01.01.2018, upraveno 01.01.2018

Bradley Beal dalším čarostřeleckým představením vydřel Wizards před vyprodanou domácí arénou (20.356) triumf 114-110 nad Chicagem (stále bez LaVinea), které do hlavního města přijelo s už 10 výhrami z 12 posledních zápasů. Patnáctý střelec NBA vysázel 39 bodů (trojky 13/7, navíc 9 asistencí a 9 doskoků), z toho 17 se 3 trojkami zařídil v rozhodné 4. čtvrtině (31-21), v níž zajistil i 15 bodů v řadě a vyvezl tak tým z -8 na rozdíl bodu, i když se Bulls snažili dostat míč z jeho rukou. Wizards většinu zápasu ztráceli do 10 bodů, od 3. části už se však dostávali blíž a v poslední minutě udeřili. 54 vteřin do konce ztráceli 107-110, ale pak snížil Beal a Wall z nájezdu s faulem otočil na 112-110. Beal vzápětí minul obě šestky, ale Wall druhou doskočil a dvěma trestnými hody stvrdil výhru. Celkem měl 21 bodů, 9 asistencí a 4 bloky, 17 bodů přidal Scott. Satoranský v prvním vstupu odehrál 4 minuty na přelomu první a druhé čtvrtiny, kdy šlo skore z -6 na -11, a ve druhém na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny stihl 7 minut, kdy Wizards šli z -4 na -3. Tady trefil i svou trojku na 92-93. Celkem odehrál 11 minut se 3 body (z pole 3/1), třetí rozehrávač Frazier nenastoupil vůbec. Aktuálně na Východě pátí Wizards (21-16) těžili především z lepších trojek (36/16 – 35/8). Za Bulls byli nejlepší Mirotič (21) a Dunnem (19+11 asistencí), Markkanen zajistil 11 bodů a 9 doskoků.