Beal 42 a výhra!

22.11.2016 - red
počet přečtení: 756
vytvořeno 22.11.2016, upraveno 22.11.2016

Až díky kariérnímu 42bodovému představení shooting guarda Beala (trojky 10/5, TH 11/9) a rovněž produktivnímu výkonu rozehrávače Walla (18+15 asistencí, z pole však 24/6) se Wizards na domácí půdě protlačili k 4. výhře (106-101, 10. inkasovaná stovka, nyní 2 výhry za 8. místem) ze 13 zápasů. S Phoenixem (aktuálně 14. na Západě) udrželi rovinu z trojek (28/10 – 27/11), přetlačili ho i přes 12 minel v šestkách (34/22 – 15/12), kterých Suns dávají nejvíc v lize, lepší byli i ve ztrátách (12-21) a brejcích (25-6) a přežili tak i prohraný doskok. Vyrovnané utkání provázely ze strany domácích i přes některá zlepšení tradiční minusy na obraném doskoku, v obraně trojek, nájezdů i pick-and-rollů, což dávalo hostům (bez centra Chandlera, kterému zemřela matka) spoustu snadných bodů. Wall, Beal i další ale neúnavně napadali koš a získávali tak spoustu šestek. A místy zlepšená obrana s bloky i dobrými rotacemi týmu darovala i dílčí vedení. Tomáš Satoranský ve svch 6 minutách na přelomu prvních dvou čtvrtin i bez velkých akcí díky úspěšné obraně pomohl k náskoku 29-22, ale Suns se pak až příliš snadno i po řadě útočných doskoků dostali zpět a při bídě domácí obrany se ve 3. části utrhli až na 67-78. U toho byl jednou ztrátou i český rozehrávač, který ale vzápětí pomohl k obratu. Po 2 trojkách Thorntona jeho vlastní trojka už obracela na 82-80. V obraně získal faul a po nájezdu přidal ještě bod z trestné linie, ale 8 minut do konce se odebral na lavičku. Za 16 minut zapsal 6 bodů (z pole 1/1, +2), 4 doskoky a 2 asistence. V závěru už týmu nemohl pomoct zraněný křídelník Porter, ale obě hlavní hvězdy se v přestřelce postaraly o výhru. Wall po obratu Suns z 99-94 na 99-101 zařídil vše potřebné za posledních 67 vteřin 7 body v řadě. Suns drželi Booker (30) s Bledsoem (29), kteří se složili na 9 trojek.