Banvitu dali boj

02.11.2016 - red
počet přečtení: 617
vytvořeno 02.11.2016, upraveno 02.11.2016

Nymburk by se mohl docela dobře uplatnit i v nabité turecké lize. Na palubovce Banvitu, který v domácí soutěži za 4 kola ještě neprohrál, přičemž složil venku Izmir i euroligový Galatasaray a doma pak euroligové boháče z Darussafaky, se ještě 2:40 do konce duelu 3. kola Ligy mistrů držel jen o pět bodů zpět. A lídra soupeře, 183 vysokého rozehrávače Theodorea, který si povodil Galatasaray 34 body a 9 asistencemi, uhlídal na 15 bodech a 7 asistencích za 38:37. Po celý zápas ale musel nahánět mírné manko, a byť se několikrát zdálo, že by protivníka mohl dostat pod tlak, domácí si vždy pomohli buď akcí Theodorea, trojkou anebo snadnými body z útočných doskoků, kde zápas díky svým rozměrnějším pivotům do značné míry rozhodli (doskoky 48-35, v útoku 13-7). A to vítězný zápas (75-69) odehráli na úzkou 7člennou rotaci (Nymburk v 9). Hosté si do půle při slabší výtěžnosti ve hře 5 na 5 pomohli zisky a brejky, po změně stran už museli přidat i jinou hru, ale tentokrát jim nepršely tolik trojky (19/6) a málo se dostávali i na trestnou čáru (10/7). Tíha utkání ležela na perimetru, kde však podruhé v řadě zůstal tichý skórer Allen, a kvartet Sant-Roos (14+4 asistence), Lawrence (11, +4), Welsch (10) a Hruban (9) nesnesl dostatek bodů. Nový power forward Simpson (po zranění kotníku) při prvním evropském startu za Nymburk stihl 9 bodů za 12 minut. Zápas se hrál v solidní bouři, přičemž domácí kotel v jednom z rohů haly prakticky celý zápas proskákal.