Aarhus přepálil tempo

18.10.2016 - red
počet přečtení: 797
vytvořeno 18.10.2016, upraveno 18.10.2016

Jak expresní basketbal se nyní bude hrát na evropské scéně, ukázal hned úvodní duel Nymburka v Lize mistrů. V Aarhusu se při oboustranné střelecké bídě v první půli dlouho skórovalo téměř jen z brejků po ztrátách jednoho nebo druhého celku. Hosté z protiútoků vytáhli náskok 23-29, aby je vzápětí pohřbily do brejků nabíjející vlastní ztráty (z 11 poločasových ztrát Nymburka měli domácí 9 zisků), k čemuž domácí přidali i slepené trojky, a za stavu 39-27 našlapovali ke klíčovému trháku. Dva brejky a jeden útočný doskok však vrátily Nymburk ještě do půle do hry (39-33), a když si po změně stran už dal pozor na domácí opěrné duo Akoon-Purcell – Benjamin (do půle spolu 24, pak už jen 2), šel ve třetí čtvrtině i díky kvalitně rotující obraně dopředu. V útoku byl klíčem guard Allen, který z brejků, nájezdů a poté i trojek rozkládal obranu, do níž se ostatní protloukali jen stěží. Ve třetí čtvrtině stihl 11 bodů a ve čtvrté obrat hostů stvrdil dalšími 12. Celkem zapsal 25 s 5 asistencemi a byl strůjcem nakonec jasné výhry 57-75. V zápase se spoustou kontaktních nájezdů, kdy se fauly pískaly jen zřídka, si Nymburk hodně pomohl doskokem (39-52, v útoku 12-16). Naúzko rotujícím domácím postupně došly síly, což dokumentovalo i srovnání počtu ztrát (18-18) a zisků (11-11) a také skore druhé půle 18-42. Druhým hlavním producentem vítězů byl rozehrávač Sant-Roos (11+14 doskoků), 10 bodů se 7 doskoky stihl power forward Meier.