8+9+5 u Pelikánů

10.03.2018 - red
počet přečtení: 426
vytvořeno 10.03.2018, upraveno 10.03.2018

Už dlouho nehráli Wizards tak pohodový duel jako v New Orleans, který do zápasu vstupoval se šňůrou 10 výher. Bez podkošového dua Cousins (dlouhodobě zraněný) – Davis (vynechal až těsně před zápasem kvůli kotníku) ale postrádal palebnou sílu i doskoky a padl 97-116, což vylepšilo bilanci Washingtonu na 38-28 (sdílené 4. místo na Východě), a Satoranský si po 18. utkání v roli „startera“ zvedl skore na 12-6. Zapsal jistý výkon s 8 body (z pole 8/4, druhý s +26, jeho hráči mu dali 14 bodů z 55 útoků), 9 asistencemi, 5 doskoky, 1 ziskem a 1 blokem za 31 minut (druhý čas). Tým vedli Porter (19), Morris (17), Beal (16) a Scott (14). Wizards si pomohli 18 body z druhých šancí (útočné doskoky 2-10), doskoky (43-59), trojkami (6-9), +14 pokusy z pole a měli i 34 asistencí na 46 tref. Za domácí (10 bloků) dal nejvíc (20) až díky dlouhému „odpadkovému času“ Miller. Satoranský v úvodu vyslal dlouhým pasem k úspěšnému brejku Beala, zblokoval v nájezdu Ronda, s nímž se v úvodní fázi bránil, asistoval uvnitř šestky na seběh Portera i zpod koše Gortatovi, z levých 45 stupňů úplně minul trojku a znepříjemňoval vniky i důležité domácí opoře Holidayovi. Donáškou po sinálu z autu posouval skore už na 9-18 a Wizards se dařilo zastavovat kvalitním domácím letcům do brejků téměř všechny protiútoky. Soupeři se ještě v 1. čtvrtině vedly kombinace po clonách a po střídání Satoranského (po 10 minutách za 17-20) a neefektivní hře druhého rozehrávače Sessionse i krátce vedl, ale od návratu Čecha 7 minut do půle (za 27-33) se Wizards už trhali výrazněji. Satoranský asistoval Scottovi, vykryl nájezdy Mirotiče i Holidaye, tým dobře bránil, neztrácel a nedával příliš ztrácejícím domácím (1. trojku dali až 14 minut do konce) ani útočné doskoky (do půle 0). Oubre zavřel Ronda a vysunul náskok na 31-47, Satoranský pak „airballoval“ i druhou trojku zleva, ale také snadno skóroval po pasu pod koš a poločas končil 38-53. Ve 3. části Satoranský snadno asistoval Morrisovi pod koš, na trojku z brejku Portera, trefil dvojku zprava a po přebrání udržel vždy pod košem i vyššího Mirotiče. Odcházel za vedení o 25 a ve 4. části přišel ještě vypomoct Sessionsovi, kdy přidal další snadné asistence a jednou skóroval zpod koše.