76 za poločas!

18.04.2018 - red
počet přečtení: 418
vytvořeno 18.04.2018, upraveno 18.04.2018

44 bodů inkasovaných v 1. čtvrtině (s 13 body DeRozana a trojkami soupeře 13/7), 76 v poločase, 130 na konci. Jako by to ani nebyl zápas play-off. Všechna tři čísla vyznačila v Zápase 2 prvního kola vyřazovací části NBA klubové play-off rekordy domácího Toronta, které po vítězství 130-119 nad Wizards poprvé ve svých dějinách vede v nějaké sérii 2-0. Už v 1. čtvrtině bylo vpředu o 22, v závěru půle pak o 23. Washington (bez rozehrávače Sessionse a guarda Meekse, potrestaného na 25 zápasů za porušení protidrogových regulí ligy) se ještě po trojkové smršti dostal 8 minut do konce na 108-103, ale to bylo maximum. Za hosty Wall zapsal 29 bodů (TH 11/11, 14 bodů ve 3. čtvrtině), 9 asistencí (ale -15) a byl s Porterem (12) jedním z pouhých dvou dvouciferných hráčů základu (dlouzí Morris a Gorart spolu 6). Naopak nejméně 12 bodů dali 4 náhradníci: Scott (20, trojky 5/4), Oubre (14), Mahinmi (12) a ve svém debutu i 30letý rozehrávač Lawson (14, trojky 5/4), jejž klub podepsal poté, co skončil sezonu v čínské lize. Někdejší potížista Denveru už po 4 minutách za stavu 21-8 střídal ústředního dirigenta Walla. Satoranský poprvé přišel po 8 minutách za Beala za 31-13, proměnil floater a jednu ze dvou šestek a odcházel 7 minut do půle za 54-40. Vrátil se 13,5 minuty do konce za 100-87, kdy střídal forwarda Portera, což dále potvrdilo jeho opětovné odsouvání z rozehry na obě křídelní pozice. Ze hřiště šel 11 minut do konce za 102-90 a dohrával ještě posledních 3:38 za rozhodnutého stavu. Za 15 minut měl 3 body (z pole 2/1), 1 asistenci na 1 ztrátu, 4 doskoky a s +12 byl druhý nejlepší. Za domácí DeRozan zazářil 37 body, Miles přidal 18 (trojky 6/4), Lowry 13 s 12 asistencemi a Valančiunas 19 se 14 doskoky (už do půle 12+12). Domácí dali 50 bodů zpod koše, lepší byli z trojek (13-10) a výrazně i na doskoku (55-40).