7 minut a pak už nic

09.11.2016 - red
počet přečtení: 630
vytvořeno 09.11.2016, upraveno 09.11.2016

V hale Frankfurtu to v utkání 4. kola Ligy mistrů vypadalo, jako by se v nymburském dresu na hřišti střídaly dvě sestavy, které spolu nemají nic společného. Tým nejdřív potkala naprostá marnost v zakončení a po necelých 14 minutách ztrácel 24-14. Pak ale nastal absolutní obrat, kdy napadání koše Bendou (6 bodů) a Pumprlou (5) přineslo spolu s následnými 2 trojkami Hrubana během tří minut obrat na 27-31. Hosté si pomáhali i zdvojováním míče na středu hřiště, soupeře tu nutili jen do nouzových trojek a spolu s brejky a další trojkou Lawrence z toho nakonec bylo nejspíš nejlepších 7 minut týmu v této sezoně (dílčí šňůra 6-26). Poločasové vedení 30-40 dávalo nemalé naděje proti 13. celku bundesligy, který byl k poražení, zvlášť při poločasové bilanci ztrát 15-9 a 0-6 na útočném doskoku. Jenže tým z oněch 7 minut už se po přestávce na kurt nevrátil. Hosté pak proti o něco agresivnější obraně Frankfurtu propadli ve třetí čtvrtině 21-5, za druhou půli, v níž už nepřihodili prakticky žádné brejkové koše, dali pouhých 21 bodů a po 15 ztrátách (z toho 10 ve třetí čtvrtce) za druhých 20 minut podlehli 74-61, což není vůbec příjemné manko při případné nutnosti mít lepší vzájemné skore. Při solidní obraně ještě nějakou dobu držel naději zejména Benda, který si jako jediný z podkošových hráčů uhrál své i v mlýnici ve vymezném území. Českému mistrovi v evropských zápasech právě větší podkošová prezence chybí, hází jen 14 šestek na utkání a při už třetím hluchém zápase v řadě skórera Allena z toho aktuálně vychází až 26. útok soutěže (70,8) ze 40 týmů. Ve Frankfurtu se nejvíc prosadili Sant-Roos (11), Benda (10) a Hruban (10), v dresu soupeře byl se 17 body nejlepší power forward Ibekwe, s nímž se Nymburk nedávno rozloučil.