30. domácí výhra

05.04.2017 - red
počet přečtení: 634
vytvořeno 05.04.2017, upraveno 05.04.2017

Wizards se doma proti Charlotte nechtělo v první půli (51-63) bránit, tak jako často v této fázi sezony, a tak až důrazná promluva kouče v šatně přinesla proměnu a rozhodnou 3. čtvrtinu (36-18), v níž už konečně přišly i brejkové situace, a v níž kraloval 14 body a 6 asistcemi rozehrávač Wall (celkem 23+13 asistencí a 6 zisků, trojky 4/3). Tým se nebál přebírat na perimetru všechny clony, získával míče a pelášil do protiútoků. Z 58-69 srovnal na 71-71 a pak se před 18.614 diváky protrojkoval (celkem 34/17, hosté 34/12) až k náskoku 92-81, z nějž vyžil až k výhře 118-111. Wizards posedmnácté v sezoně vyhráli z dvojciferného manka a také poprvé od ročníku 1988/89 vyhráli doma během sezony 30 zápasů (z celkových 41). Aktuálně sdílejí třetí bilanci Východu (47-31) s Torontem, přičemž jsou o 3 výhry za Clevelandem a Bostonem. Walla 19 body doprovodil Beal a sedmnácti Smith (trojky 9/5). Satoranský nenastoupil, záložní rozehrávač Jennings za 14 minut sesbíral 5 bodů a 3 asistence (+15). O play-off stále bojující Charlotte nejvíc držel Walker (37, z toho 17 za posledních 5,5 minuty 1. půle). 16 bodů přidal Belinelli a 13 Batum.