3 osobáky v bídě týmu

12.04.2018 - red
počet přečtení: 164
vytvořeno 12.04.2018, upraveno 12.04.2018

I přes absenci Walla s Porterem (zranění nohy), hrůznou 34procentní střelbu i 11 minutých šestek a také přes druhý zápas ve dvou dnech by nakonec stačilo jen o maličko větší úsilí v obraně, ale Wizards ho v Orlandu nebyli schopni a po porážce 101-92 (5. porážka za 6 zápasů) od týmu, jemuž už dávno o nic nešlo, a který hostům druhou půli usnadnil posazením Vučeviče, Biyomba, Gordona a Augustina (tři hráči základu), skončili na Východě až osmí (43-39) a v 1. kole play-off jdou na první Toronto. Přitom výhra by Wizards ze 7. místa poslala ideálního soupeře - mnoha zraněními seslabený Boston. Tým však už slabou obranou trojek v 1. půli nechal domácí rozjet, většinu zápasu mírně prohrával a v rozhodné 4. čtvrtině vše stvrdil střelbou 25/5. V utkání mu při horších trojkách (13 ku 10) nepomohl ani trojnásbný počet útočných doskoků (o 18 střel z pole víc) a body zpod koše (26-42). Tým drželi Meeks (18, 5 trojek), Morris (15), Beal (13) a ve svém 30. základu sezony i Satoranský, který při opět příkladném úsilí odehrál 42 minut (osobní rekord, o 6 víc než kdokoli další), zapsal 13 bodů (20. dvojciferný zápis sezony, z pole 13/6, 13 střel je další osobák, -4), 9 doskoků (5 v útoku je třetím osobákem z tohoto utkání) a 4 asistence na 2 ztráty. Druhou sezonu v NBA zakončil na průměrech 7,2 bodu, 3,9 asistence a 3,2 doskoku za 22,5 minuty v 73 zápasech při střelbě z pole 52,3 a trojkách 46,5. Zápas začal hned v prvním útoku úspěšným nájezdem, trefil dvě dvojky ze stále suverénnějších jumpů a Frazier jej střídal po 9,5 minutách za 21-19. Zkraje 2. čtvrtiny přišel na křídlo za neproduktivního Oubreho, sebral 2 útočné doskoky v řadě a trefil trojku z pravého rohu – 8 vteřin po předchozí minuté -, aby před půlí (55-45) asistoval Morrisovi na dunk. Ve 3. části trefil 2 dvojky, asistoval Morrisovi a poté Meeksovi na 76-75. Odpočinout si šel za 76-76 10:40 do konce, aby se vrátil po 4 minutách a 1 asistencí byl u trudného závěru.