29 útočných doskoků!

10.08.2016 - red
počet přečtení: 678
vytvořeno 10.08.2016, upraveno 10.08.2016

Za velkého aplausu končily svůj poslední zápas v základní skupině ME české kadetky, které skvělým druhým poločasem (45-28) rozhodly o přesvědčivé výhře nad Srbskem 78-63. Duel vrcholil jejich presinkovou obranou, do níž se soupeř vůbec neměl šanci prosadit. Lvice jej donutily k 26 ztrátám, když samy chybovaly jen desetkrát. 24 bodů pak vysázely z brejků (15 zisků), 15 jich bylo z druhých šancí a celkem 38 zpod koše, přičemž o více než polovinu celkové produkce (43) se postarala lavička. Lepší byl český tým i na doskoku (57-49), když víc míčů ulovil v útoku (29) než v obraně (28) a měl dokonce o 39 pokusů z pole víc! Soupeř téměř poloviny bodů dosáhl z šestek (41/28). Hlavní hvězdou vítězek byla Sklenářová (18+6 doskoků a 6 zisků, +28 za 21 minut), 12 bodů přidala Žílová a 10 s 6 doskoky Kopecká. Češky vyhrály skupinu bez jediné porážky, když o jejich prvenství bylo jasno už po úvodních dvou utkáních. Ve středečním osmifinále se střetnou se Slovenskem (od 16:30), které ve skupině prohrálo s Francií, Chorvatskem i Švédskem. „Na naší straně šlo zejména o rozložení sil a dobré naladění na osmifinále. V první půli jsme bohužel neplnili pokyny, jak bylo třeba. Po domluvě holky v druhém poločase zlepšily všechny činnosti, zejména obranu a přechod na útočnou polovinu. S tím přišly i koše z delší vzdálenosti a víc klidu do naší hry. Koncovka již byla plně v naší režii a tak jsme si mohli za ovací rodičů vychutnat další výhru,“ shrnul asistent David Zdeněk.