24 trojek Cavs!

10.06.2017 - red
počet přečtení: 533
vytvořeno 10.06.2017, upraveno 10.06.2017

Warriors zaspali start čtvrtého duelu Finále NBA a zle se jim to nevyplatilo. Odhodlaní Cavaliers za stavu 0-3 na zápasy zapnuli na 120 procent a po neuvěřitelné erupci v 1. čtvrtině (7 trojek, skore 49-33 i přes 8 minutých TH, bodově rekordní útok za jednu čtvrtinu v dějinách Finále) i v celé první půli (86-68, opět poločasový rekord Finále) se usadili pevně v sedle utkání, v němž je hosté už nikdy vážně neohrozili a padli 137-116. Opět jen nárazově zdvojovali obě hlavní hvězdy domácích, které si chodily pro body z agresivních nájezdů, a v případě výpomocí odkládali míče na otevřené trojkaře, kteří tentokrát nezklamali. Cavs 24 trojkami (z 45 pokusů, hosté 39/11) utvořili nový rekord Finále, když o 21 se postarali hráči základu Irving (12/7 a 40 bodů, v Zápase 3 ani jednu), Love (8/6, 23 bodů), Smith (9/5) a James (8/3), který se 9. finálovým triplem osamostatnil v čele historického pořadí (31+11 asistencí, 10 doskoků), a nejlepší je už i v trefených šestkách. Hosté do zápasu vstoupili hloupými ztrátami, byli pod tlakem hyperaktivní obrany soupeře, za celý poločas neměli při pouhých 4 ztrátách Cavs ani bod z brejků (celkem jen 9) a ani za velmi negativního skore nejevili větší zájem o útočný doskok, z nějž naopak do půle obrovsky těžili domácí. Navíc při opětovné snaze ho zdvojovat se střelecky málo prosazoval chybující rozehrávač Curry (14+10 asistencí) a při 13 bodech Klaye Thompsona vše zbylo na Durantovi, který však svými 35 body (TH 16/15) nemohl spasit vše. Místy divočejší utkání v bouřící clevelandské aréně, z níž byl po slovní přestřelce s lavičkou Warriors vyveden kamarád Jamese, poznamenalo 7 technických chyb, z nichž nejzajímavější byla ta pro Warriora Greena z 2. půle, neboť v zápise měl už jednu z 1. půle. Ta ale podle sudích měla být přiřknuta kouči Kerrovi. Ten se v zápase často čertil, když domácím v obraně procházelo víc než jeho týmu.