16 minut v Oaklandu

03.04.2017 - red
počet přečtení: 562
vytvořeno 03.04.2017, upraveno 03.04.2017

Tomáš Satoranský odehrál nejlepší úsek za mnoho zápasů, když na palubovce lídra NBA Golden State byl 4 minuty ve 2. čtvrtině a celou čtvrtou (bez Walla), a stihl 4 body a 3 asistence za 16 minut (-12). Ve 2. části mu sice nevyšlo zakončení přes hlavu ze dvou metrů a v závěru utkání mu Barnes zblokoval trojku, ale předtím ve 4. čtvrtině zvládl floater z brejku a poté i jump z 6 metrů. Navíc urychloval hru, dobře nacházel zejména centra Mahinmiho, vybojoval útočný doskok a byl i u stažení původně až 20bodového manka na 108-99. Warriors ale i poté měli v záloze nějakou trojku nebo brejk, a když při slibném dotažení zejména Wizard Jennings, který se navíc nevracel včas do obrany, stále zkoušel vlastní nepřesnou střelbu namísto fungujícího kolování míče, hosté se už blíž nedostali. Padli 139-115 a podruhé za 3 zápasy inkasovali nejméně 133 bodů. Golden State (bez Duranta, kterému se centr Wizards Gortat před zápasem omluvil za podíl při jeho zranění z předchozího vzájemného zápasu), který vyhrál pojedenácté v řadě, proměnil 16 trojek z 36, veden 26. kariérním 40bodovým představením kouzlícího Stepha Curryho (42, trojky 14/9). Klay Thompson přidal 23 a Livingston, jejž na střídačku s Iguodalou bránil Satoranský, 17 (většinu bodů ale nedal přes českého rozehrávače). Draymond Green zapsal 5. triple sezony a 15. v kariéře za 11 bodů, 13 asistencí a 12 doskoků. Z Wizards (byli lepší z brejků 24-31), kteří s bilancí 46-31 spadli až na 4. místo na Východě za Toronto, Beal a Bogdanovič dali po 20 bodech, Wall k 15 přidal 11 asistencí a s 802 asistencemi za sezonu utvořil rekord klubu. Před zápasem schytal za kritiku sudích po bilanci házených šestek v Utahu 31-16 pokutu 15 tisíc dolarů, načež pravil, že pískání v NBA dnes nedává smysl. Kouč Warriors Kerr se po utkání omluvil soupeři za vypuštění trojky McGeem v posledních vteřinách, což se podle nepsaných pravidel nedělá. Wizard Jennings do McGeeho při střele strčil oběma rukama a obdržel flagrant faul 1.