124 od Orlanda. Doma

07.12.2016 - red
počet přečtení: 661
vytvořeno 07.12.2016, upraveno 07.12.2016

Ani kariérní noc Johna Walla (52 bodů, k tomu 8 asistencí, hrál 42 minut, aktuálně 20. střelec NBA s 22,4) neuchránila Wizards od domácí porážky 116-124 s Orlandem, již týmu z hlavního města přivodili především náhradníci Magic svými 73 body. Přetížený základ Wizards při druhém zápase ve dvou dnech (Magic měli v pondělí volno a místo tréninku šli do muzea) sice zvládl 94 bodů, ale při děravé obraně to nestačilo. A to má Orlando s 93 body až předposlední ofenzivu ligy, takže jeho 124 bodů je maximem sezony. Tomáš Satoranský podruhé nedostal důvěru ani na vteřinu, další náhradní rozehrávač Burke odehrál 6 minut (-7). Jediným dalším výrazným střelcem týmu, který opět postrádal centra Mahinmiho (koleno), byl Beal s 19 body. Za hosty, kteří vysázeli 12 trojek a házeli 36 šestek (dali 26), po 10 bodech zaznamenali členové eurodivize Vučevič a Fournier, nejlepší byl však s 25 body rozehrávač Payton. Orlando se utrhlo ve 2. čtvrtině (28-40) na 52-65. Ve třetí odskočilo až na dvacet bodů a domácí se 4 minuty do konce dostali maximálně na 8. Inkasovali už 15. stovku ve 20. zápase a se 107,1 bodu mají až 22. obranu ligy. Aktuálně jsou na 12. místě na Východě (7-13), přičemž osmý Detroit má bilanci 12-11.