Super asistenti, tank Auda a Bohačík top!

23.12.2021 - red
počet přečtení: 228
vytvořeno 23.12.2021, upraveno 23.12.2021

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jaromír Bohačík táhl 22bodovou show sezony jako top skórer Štrasburk už k posunu na druhé místo tabulky francouzské Pro A. Patrik Auda byl v Japonsku jednou dvacetibodový a jednou autorem "nepravého" double doublu za pouhých 23 minut. Martin Petrka se transformoval do role servismana, ale i tak jeho 8 asistencí při vítězství nad Bayreuthem ještě dvěma kousky trumfl Ondřej Sehnal! Jan Veselý byl top skórerem Fenerbahce při skolení Bursy. Vít Krejčí se v G League rozohnil až na hranu triple doublu, ale čerstvě jej potkalo další zranění. New Orleans s Tomášem Satoranským se poprvé v sezoně vyšponoval ke třem výhrám v řadě. A v druhých ligách řádili jako top skóreři svých celků Adam Pecháček i Radek Farský - první vystřihl double double, druhý 21 bodů.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Nadále devátá Jokohama (7-14) se ve východní skupině japonské ligy dočkala po 9 porážkách v řadě konečně i radosti. V posledních třech utkáních si musela nejprve vytrpět venkovní prohry s lídrem Východu Chibou (104-78) a Shigou (76-72), než opět se Shigou uspěla na její půdě 85-98.

Patrik Auda v prvním duelu zapsal 11 bodů (z pole 8/3), 8 doskoků, 1 asistenci a 1 zisk za 27 minut, při porážce s Shigou už byl top skórerem s 20 body (z pole 12/7, TH 11/6), 4 doskoky, 3 asistencemi, 2 zisky a 7 získanými fauly za 23 minut, během nichž se také vyfauloval. Den poté se při triumfu vyšvihl za stejných 23 minut k 18 bodům (z pole 5/4, TH 14/10), 11 získaným faulům, 4 doskokům, 2 asistencím a 2 ziskům.

Mezi ligovými kanonýry mu aktuálně patří 12. místo s průměrem 17,9 bodu.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Gunma je sice ve východní skupině japonské ligy nadále sedmá (10-11), ovšem po sérii tří porážek z posledních kol. Nejprve padla na palubovce už sdíleně vedoucího Kawasaki (81-63), aby se se zlou potázala i v domácím dvojsouboji s Akitou (72-82 a 68-81). Bohužel pro tuzemské fanoušky ani do těchto zápasů ještě nezasáhl zraněný centr Ondřej Balvín.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
Nyní už druhý tým francouzské ligy Štrasburk (8-3) pokračuje ve své velké jízdě aktuální sezonou, když tentokrát měl snadnější práci při venkovním dobytí poslední Paříže (74-95), jímž vyznačil svou třetí výhru v řadě. Jaromír Bohačík vystřihl nej představení sezony, když jako top skórer týmu exceloval 22 body (trojky 7/5, dvojky 2/1, TH 5/5), třemi doskoky, třemi asistencemi, pěti získanými fauly a dvěma zisky za 28 minut, což byla maximální minutáž týmu, jehož je nyní s průměrem 10,3 bodu už třetím střelcem.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Sdíleně třináctá Andorra (5-9) ve španělské ACB zaknihovala další porážku, když potřetí v řadě hrála bez zraněného Davida Jelínka a podlehla doma Zaragoze 83-92.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Braunschweig se opět pochlapil a po druhé výhře v řadě už sdílí 12. místo v bundeslize. Tentokrát si doma pošmákl nad výše postaveným Bayreuthem 99-62. Výjimečně jednociferný střelec Martin Peterka se převtělil do role dirigenta a smíchal tak 7 bodů (z pole 8/3), 8 asistencí a 5 doskoků za 27 minut. S průměrem 14,3 bodu je nyní sdíleně desátým střelcem ligy.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Rozehrávač Ondřej Sehnal za 21 minut zazářil ve stejném duelu Braunschweigu 10 asistencemi, 4 body (z pole 6/1), 4 doskoky a 2 zisky. Momentálně je už pátým asistentem bundesligy s průměrem 6,4.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Lídr turecké ligy Fenerbahce (12-1) pokračoval ve velkém tažení soutěží, naposledy doma zlomil Bursu 82-72, k čemuž Jan Veselý pomohl jako top skórer 15 body (z pole 10/7), 10 doskoky, 5 asistencemi, 1 ziskem a 1 blokem za 32 minut.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (New Orleans)
Tři výhry v řadě poprvé v sezoně zapsal New Orleans a polepšil si tak na bilanci 11-21, která je aktuálně čtvrtá nejhorší v NBA. Postupně zvítězil v Oklahomě (110-113, díky lepší úspěšnosti z pole a více trefeným šestkám i přes 12 minel, rozhodl Graham trefou přes tři čtvrtiny hřiště), doma v prodloužení nad Milwaukee (116-112, body z brejků 16-7, doskoky 57-44, dané TH 19-8, hosté bez řady opor, 15.504 diváků) a také nad Portlandem (111-97, body zpod koše 48-38, doskoky 44-31, z pole lepší Pelicans rozhodli 4. čtvrtinou 30-19, hosté bez McColluma, 15.272 diváků).

Útok týmu, jemuž bude nejspíš ještě dlouho chybět forward Williamson (a také do konce sezony zraněný guard Lewis), zůstal na 27. místě (zlepšení o 0,9 na 104,6 bodu), na doskoku si celek polepšil na 5. místo (+0,4 na 46,7) a obrana se zvedla na 22. místo se 109,6 obdrženého bodu (zlepšení o 0,3).

Tomáš Satoranský zasáhl jako náhradník do všech tří posledních utkání. Ve 27 dosud odehraných duelech má průměry 2,6 bodu (z hráčů s nejméně 18 zápasy 13. z týmu), 2 doskoky, 2 asistence (6.) na 0,7 ztráty (s poměrem asistencí a ztrát 2,8 je nadále nejlepší), 0,3 zisku a užitečnost PER 5,61 (13., nejlepší je Willy Hernangomez s 27,6 za pouhých 14 minut!) za 14,8 minuty (8.).

V Oklahomě stihl za 11 minut 2 body (z pole 3/0, -21), 2 doskoky a 1 asistenci, s Milwaukee to za 12 minut byly 2 body (z pole 4/1, -11), 3 doskoky a 2 asistence a s Portlandem už zvládl jen 1 asistenci a 1 zisk za 11 minut (z pole 3/0, -12).

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder a City Blue)
Aktuálně pátý nejhorší tým NBA Oklahoma (11-19) v posledních čtyřech zápasech získala po domácí porážce s New Orleans (110-113) hned tři výhry v řadě, a to doma s Clippers (104-103, rozhodl Gilgeous-Alexander těžkou trojkou s koncovým klaksonem, body zpod koše 52-38, doskoky 55-39, trojky 12-16, 15.123 diváků), v Memphisu (99-102, Thunder otočili v posledních čtyřech minutách z minus 5, body zpod koše 54-36) a doma s Denverem (108-94, Gilgeous-Alexander zapsal 2. triple kariéry za 27+12 asistencí a 11 doskoků, hosté bez J-Murrayho, z pole přesnější domácí vládli v lichých čtvrtinách 28-18 a 28-14, body zpod koše 62-36, doskoky 60-39, trojky 8-13, 14.932 diváků).

Thunder mají dál nejhorší útok ligy (zlepšení o 0,7 na 99,2), na doskoku si polepšili na 8. pozici (45,8) a obrana o příčku poskočila na 17. místo (+0,4 na 107,8 bodu).

Vít Krejčí stále nerozšířil svou sbírku tří zápasů v nejlepší lize. V G-League si jeho City Blue (10-5) dramaticky polepšili, když z posledních pěti utkání sklidili hned čtyři výhry. Postupně skolili dvakrát doma Stockton (121-101 a 121-93, Krejčí v obou zápasech nebyl v sestavě), poté venku v prodloužení Rio Grande (113-119, Krejčí v základu, 29 minut, 10 bodů, z pole 6/4, +13, 10 doskoků, 7 asistencí) a doma Motor City (99-97, Krejčí v základu, 30 minut, 11 bodů, z pole 8/4, +4, trojky 5/3, 4 doskoky, 3 asistence, 1 zisk, 1 blok) a prohráli až na závěr v Delaware (104-98, Krejčí v základu 7 minut s 1 doskokem a -10, odstoupil kvůli zranění pravého kotníku).

Jeho aktuální průměry činí 6,8 bodu, 5,2 doskoku a 2,5 asistence za 22 minut při 49procentních trojkách.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Osmou porážku zaknihoval ve druhé německé lize patnáctý Artland (4-8), který padl ve Vechtě 91-86. Adam Pecháček velel všem střelcům s 26 body (z pole 17/11), 10 doskoky a 2 asistencemi za plných 40 minut.

RADEK FARSKÝ (Agriniou)
Sedmá porážka zatížila konto dvanáctého Agriniou (3-7) ve druhé řecké lize, když tým Radka Farského doma podlehl Charilaosu 74-84. Tradiční top skórer celku kladl odpor 21 body (z pole 10/6, TH 10/7), 4 doskoky, 4 asistencemi, 6 získanými fauly a 2 zisky za 31 minut.