George: „Je tak snadné nás bránit“

AMERICKÉ ECHO Z RIA Expert ESPN na hlavní problém amerického souhvězdí v Riu ukázal velmi přesně. A zároveň upozornil na jeden paradox – před olympiádou lidé kolem týmu mluvili o tom, že to bude nejlíp bránící sestava v éře kouče Krzyzewskiho. Realita? 88 bodů inkasovaných od Australanů, 91 od Srbů a 97 od Francouzů - i bez Parkera a s ústředním centrem Gobertem s rychlými 2 fauly. To dělá průměr 93 obdržených bodů! Jen individuálními schopnostmi podložený útok a některá skvělá střelecká představení zatím nedovolila žádnou senzaci na účet obhájců. Těsné výsledky ale v zámoří vyvolávají přinejmenším rozpaky a někdy už i docela ostrou kritiku.

celý článek
Japonce zničila Palyzova opakovačka!

Z BĚLEHRADU ECHO ZÁPASU S JAPONCI Na své prvné velké reprezentační akci vystoupil ze stínu hvězd a v pravý čas nasypal do japonského koše nůši trojek, jichž bylo do nekonečné zónové obrany soupeře třeba jako vzduchu k dýchání. Lukáš Palyza se zpoza oblouku trefil hned šestkrát, už po třech čtvrtinách měl na kontě 19 bodů a jeho celkových 22 znamená nejen No.1 zápis reprezentační kariéry, ale také klíčový příspěvek v postupové bitvě olympijské kvalifikace. Český tým po zdolání Japonců 87-71 čeká velké páteční semifinále se Srby (od 21 hodin).  

celý článek
Arroyo: Sato? Neunavitelný. Je to mašina!

Z BĚLEHRADU S CARLOSEM ARROYEM O TOMÁŠI SATORANSKÉM Nebylo snadné jej v Kombank aréně ulovit. Po porážce se Srby nasupeně odešel a nechtěl mluvit. Další den jeho tým vypustil předzápasový trénink. Když však Angole vysázel 18 bodů za pouhých 18 minut a s kolegou z rozehry Bareou byl nejlepším střelcem při (zřejmě) postupovém vítězství Portorika, už měl náladu mnohem lepší. A mohl mluvit o případném semifinálovém duelu proti letošnímu parťákovi z Barcelony. Zápas Čechů s Lotyši ale variantu semifinálového souboje Carlos Arroyo vs. Tomáš Satoranský zrušil a přeložil ji až na případné finále. Přesto bylo všechno to, co portorická legenda s 569 zápasy v NBA, jež stále patří mezi top 5 sportovních celebrit své země, o svém bývalém spoluhráči pověděla, hodně zajímavé. A tady už jsou její slova…

celý článek
Lvi padli na trestné linii

Z BĚLEHRADU O DUELU S LOTYŠI, AKTUALIZOVÁNO Pravdu měli ti z reprezentantů, kteří už dlouho dopředu varovali před předčasným pasováním českého týmu do finále olympijské kvalifikace. Papírové předpoklady totiž často neznamenají nic a první zápas ve skupině celé Česko vytrhl z finálového snění. Po porážce 59-71 s pouhými 39 body za posledních 30 minut se lvi musí za necelých 24 hodin sebrat, aby ve středu večer přemohli Japonce a vynutili si semifinále proti (téměř jistě) domácím Srbům. Lotyše naopak čeká schůdnější cesta do finále přes Portoriko. I když…. skutečně jen papírově schůdnější.

celý článek
BB o Hack-a-Veselý i své větší popularitě

Z BĚLEHRADU S BOGDANEM BOGDANOVIČEM A KOUČEM DJORDJEVIČEM Hovor o potenciálním finále olympijské kvalifikace mezi Čechy a Srby kabinou Fenerbahce rezonoval už dlouho před koncem sezony. „Mluvili jsme o tom s Honzou hodně. Rád bych proti němu nastoupil, ale předtím ještě musíme vyhrát několik zápasů,“ poukázal srbský forward Bogdan Bogdanovič i na slova kouče Djordjeviče, který tým varoval, že stejně jako na aktuálním ME ve fotbale i v olympijské kvalifikaci může dojít k překvapením, protože všichni přijeli se stejným cílem – postoupit do Ria.

celý článek
Nervozita Srbů a Vlade v euforii

Z BĚLEHRADU O ZÁPASE MOŽNÝCH SOUPEŘŮ LVŮ Osmnáct minut kladli Portoričané favoritovi značný odpor a necelých 14 tisíc srbských fanoušků v Kombank aréně o sobě nedávalo příliš hlasitě vědět. Jen sem tam zaznělo nějaké sborové vzdychnutí při lepší akci anebo naopak při zabité tutovce. Většina diváků ale v duelu olympijské kvalifikace vypadala překvapeně z toho, že se domácím hrdinům nedaří soupeře zlomit…
 

celý článek
Lvice U17 čeká na MS skupina smrti!

20.6. PREVIEW MS U17  Před dvěma lety zažil, jaké to je hrát světový šampionát před domácím publikem. Dnes veleúspěšný mládežnický trenér Richard Fousek odletěl s dívčím týmem do 17 let na mistrovství světa do španělské Zaragozy. Tam Češky jedou jako nejlepší tým Evropy z loňského šampionátu šestnáctiletých. Trenéra však i přes úspěchy v přípravě straší výkon z posledního utkání a také silná základní skupina.

celý článek
Překvapí lvice U18 na MS 3x3 v Astaně?

1.6. PREVIEW MS U18 3X3 První velká reprezentační akce léta je tady! Postarají se o ni české lvice U18, které odletěly na světový šampionát 3x3 do Astany. První zápasy čekají na svěřenkyně trenérky Michaely Uhrové už dnes dopoledne.

celý článek
Curry & Co. - lvi snící o tom, co kdyby

OLYMPIJSKÁ HOREČKA Curry, Westbrook, Irving, Lillard, Durant nebo Harden na perimetru.  A pod košem Howard, Love, Cousins, Anthony nebo Aldridge. Ať už v červnu vedení americké reprezentace  zvolí jakoukoli sestavu pro Hry v Riu, je jasné, že zvlášť pod taktovkou legendárního kouče Mikea Krzyzewskiho to bude souhvězdí té nejblyštivější kvality. A ať to zní po pouhých pěti letech od pobytu v temnotách divize B sebevíc bláznivě, Češi jsou čtyři parádní výkony a „kliku“ při dolosování základních skupin olympiády od toho, aby se s výše zmíněnou smetánkou hry pod bezednými koši tohle léto utkali.

celý článek
Kdo může nahradit kometu ACB Balvína?

POD POVRCHEM PRVNÍ NOMINACE LVŮ 5.5. Letos je to už nekonečných 40 let od poslední (nebojkotované) olympiády, na níž se představili čeští basketbalisté. Od unikátní šance je napodobit stojí jejich nástupci čtyři úspěšné červencové zápasy na kvalifikačním turnaji v Bělehradě. Reprezentační kouč Ronen Ginzburg dnes odhalil 24 jmen, jež zařadil do úvodní nominace. I když v ní nadále figuruje, už předem se omluvil centr Sevilly Ondřej Balvín, který se chce soustředit na další individuální rozvoj a otestovat své šance i v Letní lize NBA. Vedení národního týmu však o jeho služby nadále stojí a jeho situaci bude nadále monitorovat.

celý článek
◄◄ 17 18 19 20 21 22 23 ►►
archiv (227)