počet přečtení: 321
vytvořeno 02.02.2022, upraveno 02.02.2022

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jen hrstka legionářů se za poslední týden dostala do akce, aby zahýbala bilancí svých týmů. Patrik Auda byl u nečekané loupeže v Hirošimě 17 body, Jaromír Bohačík neodvrátil průšvih s posledním Portelem ani svými deseti body a podobně se svými 12 body dopadl i Adam Pecháček z německého Artlandu.

PATRIK AUDA (Jokohama)
Ve východní skupině japonské ligy nadále devátá Jokohama (11-18) zapsala jednu novou a překvapivou výhru, a to venku nad čtyřkou Západu Hirošimou (68-73). Člen základu Patrik Auda byl top skórerem vítězů se 17 body (z pole 12/6), 4 doskoky, 3 asistencemi, 1 ziskem a 6 získanými fauly za 32 minut.

Mezi ligovými kanonýry mu náleží 13. místo s průměrem 18 bodů.

ONDŘEJ BALVÍN (Gunma Crane Thunders)
Osmý celek východní skupiny japonské ligy Gunma (11-17) si pohoršila o domácí porážku s Ibaraki (84-91), což byl už její pátý neúspěch v řadě. Týmu i nadále chybí pivot Ondřej Balvín.

JAROMÍR BOHAČÍK (Štrasburk)
I po senzační domácí porážce s posledním Le Portelem (79-82) je Štrasburk (9-7) ve francouzské ProA nadále šestý. Člen základu Jaromír Bohačík zaznamenal 10 bodů (z pole 10/3, -6), 3 asistence, 2 doskoky, 1 zisk a 1 blok za 21 minut.

Tým už také rozehrál fázi TOP 16 Ligy mistrů, kde na úvod uspěl na palubovce litevského Rytasu 71-76. Tady základní křídlo zůstalo na skromnějších 5 bodech (z pole 9/2), 4 doskocích. 2 asistencích a 2 ziscích za 25 minut.

DAVID JELÍNEK (Andorra)
Andorra (6-12) se ve španělské ACB po pěti porážkách vzchopila na nejméně očekávaném místě, v aréně Realu Madrid, kde triumfovala 83-88, bohužel nadále bez podpory zraněného Davida Jelínka. Tým nyní sdílí patnácté místo.

V EuroCupu si výhrou v Trentu (71-82) polepšil na čtvrtou příčku s bilancí 6-4.

MARTIN PETERKA (Braunschweig)
Dvanáctý tým bundesligy Braunschweig (7-10) žádný nový zápas neodehrál.

ONDŘEJ SEHNAL (Braunschweig)
Při neaktivitě Braunschweigu se do hry nedostal ani rozehrávač Ondřej Sehnal.

TOMÁŠ KYZLINK (Bamberg)
Ani jedenáctý celek bundesligy Bamberg (8-10) se k dalšímu utkání soutěže zatím nepropracoval.

JAN VESELÝ (Fenerbahce)
Lídr turecké ligy Fenerbahce (15-4) po dvou výhrách znovu padl, a to na hřišti druhého Efesu Istanbul 91-71. Zraněný Jan Veselý týmu ani v tomto derby nepomohl.

TOMÁŠ SATORANSKÝ (New Orleans)
Tři nové porážky, doma s Denverem (105-116), s Bostonem (97-107) a v Clevelandu (93-90), a jednu výhru na půdě předposledního týmu ligy Detroitu (101-111) sklidil New Orleans, s bilancí 19-32 11. celek Západní konference a celkově 23. tým NBA.

Útok Orleans (dlouhodobě bez forwarda Williamsona) si pohoršil na 26. místě (105,4 bodu), na doskoku celek zůstal na 9. místě (45,6) a obrana si polepšila na 17. místo (109,5 obdrženého bodu).

Tomáš Satoranský, který v posledních 4 utkáních nenastoupil, ve 32 dosud odehraných duelech má průměry 2,8 bodu (z hráčů s nejméně 24 zápasy 14. z týmu), 2 doskoky, 2,4 asistence (6.) na 0,7 ztráty (s poměrem asistencí a ztrát 3,3 je druhý za rozehrávačem Alvaradem s 9,2), 0,4 zisku a užitečnost PER 6,8 (14.) za 15 minut (10.).

VÍT KREJČÍ (Oklahoma Thunder a City Blue)
Oklahoma sice po sedmé porážce v řadě (doma s Indianou 110-113) vzápětí doma proti Portlandu (98-81) utnula sérii neúspěchů, ale s bilancí 15-34 je na zoufalém předposledním místě v Západní konferenci a celkově na 27. příčce NBA.

Thunder mají dál nejhorší útok ligy (100,7), na doskoku se zvedli na 7. pozici (45,8) a obrana se zlepšila na 11. místo (107,4 bodu).

Vít Krejčí stále nerozšířil svou sbírku tří zápasů v nejlepší lize. V G-League jeho City Blue mají v rámci základní části sezony bilanci 8-5, když nově padli venku s Birminghamem (100-97), dobyli kurty Salt Lake City (112-114) a Agua Caliente (113-116) a doma složili South Bay (113-100). Bohužel i nadále bez účasti českého guarda.

Jeho aktuální průměry v G League činí 6,8 bodu, 5,2 doskoku a 2,5 asistence za 22 minut při 49procentních trojkách.

ADAM PECHÁČEK (Artland)
Patnáctý celek druhé německé ligy Artland (5-13) po třítýdenní herní pauze zatížila další porážka, tentokrát v Jeně (89-70). Člen základu a sdílený top skórer Adam Pecháček stihl 12 bodů (z pole 10/5), 6 doskoků a 1 zisk za 27 minut.

Nyní je sdíleně 9. střelcem ligy s průměrem 17,6 bodu.

RADEK FARSKÝ (Agriniou)
Sdíleně dvanáctý celek druhé řecké ligy Agriniou (4-9) v dalším utkání podlehlo v hale Psychika 76-55. Šestý střelec soutěže (s průměrem 17,8 bodu) Radek Farský ale v tomto duelu nenastoupil.