Co komu z Bulls vadí na kouči Boylenovi

12.05.2020 - red
počet přečtení: 391
vytvořeno 12.05.2020, upraveno 12.05.2020

Pod koučem Chicago Bulls Jimem Boylenem se kymácí židle a už je zřejmě jen otázkou času, kdy ji nový viceprezident Arturas Karnišovas a nový generální manažer Marc Eversley podrazí docela. Oba si podle zámořských médií udělali v klubu hloubkový průzkum o jeho fungování napříč odděleními a na samotného trenéra získali přinejlepším rozporuplné ohlasy.

Podle Chicago Sun-Times jej před novým vedením nemálo zkritizovali klíčoví hráči týmu, na druhé straně Boylen má prý oporu v rodině Reinsdorfů, které klub patří. Ani to jej ale nejspíš nezachrání. Podle The Athletic i manažeři z různých klubů napříč ligou odvolání trenéra očekávají, už jen kvůli letošní bídné bilanci týmu. Boylen byl navíc najmut už k předchozímu trenérovi Fredu Hoibergovi jako defenzivní specialista, ale právě v obraně tým nijak zvlášť nevynikal (letošní průměr 110 bodů patřil do středu ligy).
 


Server Forbesu se pustil i do výčtu stížností a výhrad různých hráčů právě na hlavu Jima Boylena. Lídr Zach Lavine se k různým tahům kouče kriticky vyjadřoval průběžně, třeba když byl odvolán ze hry nedlouho po startu utkání s Miami za opakovaná defenzivní selhání, a mimo jiné se negativně vyjadřoval k timeoutům braným v posledních desítkách sekund dávno prohraných utkání.

Fin Lauri Markkanen nebyl vůbec spokojen se svou rolí v útoku, kde se nemohl pořádně chytit (i vinou zranění) prakticky celou sezonu. Veterána Thaddeuse Younga rozčilovalo malé herní vytížení a jiný způsob využívání jeho hry, než mu bylo přislíbeno. Wendell Carter se k tomu, že s koučem dvakrát nevycházel, i sám přiznal. A i Tomáš Satoranský se cítil zmatený z některých koučových postupů při nasazování do hry.

Boylen měl i smůlu na spoustu zranění hráčů ve střední části sezony, na druhou stranu i v plné sestavě nedokázali Bulls držet stabilnějí lepší výkonnost a ve střeleckých statistikách, v bodové produkci i na doskoku patřili na spodek soutěže.