Veselý sestřelil Izmir! Jelínek i Auda MVP

25.11.2015 - red
počet přečtení: 983
vytvořeno 25.11.2015, upraveno 25.11.2015

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jan Veselý pomohl jako top skórer Fenerbahce sestřelit turecké lídry z Izmiru. Nejlepším střelcem týmu byl i Tomáš Kyzlink z Treviglia. David Jelínek, Patrik Auda a Aleš Chán se stali nejužitečnějšími hráči svých týmů, přičemž ostrostřelec Wloclawku Jelínek je nadále suverénním střeleckým vládcem polské Tauron ligy. Blake Schilb byl u skolení euroligisty a Tomáš Satoranský v ACB zažil první porážku sezony. To jsou některé z hlavních momentů uplynulého týdne v zahraničních soutěžích, kde za slávou spějí s různou mírou úspěšnosti tuzemští rodáci.

Tomáš Satoranský (Barcelona)
I Barca (6-1) už ví, jaké to je v letošní sezoně ACB prohrát. V 7. kole nedokázala vzdorovat v aréně euroligové Vitorie, jež zvítězila po prodloužení 87-79. Hosté (bez Navarra a Vezenkova) ztratili 18 míčů, trefili jen 4 trojky ze 17 pokusů a nezářili ani ve dvojkách. Bodově tým drželi Perperoglou (20), Tomič 14 a Doellman (11). Před více než 11 tisíci diváků měl Perperoglou na konci normální hrací doby trojku na vítězství, ale nedohodil a v nastavení už 14 body vládli domácí.

Tomáš Satoranský jako střídající odehrál 24 minut se 4 body (z pole 7/2, žádná vystřelená trojka, ani šestka, +1), 2 doskoky, 7 asistencemi a 1 ziskem.

Ondřej Balvín (Sevilla)
Sevilla (2-5) v sedmém kole ACB podlehla doma před 4200 diváků Bilbau 71-81, když ji hosté zničili šestkami 35/25. Ondřej Balvín jako základní centr stihl jen 2 body (z pole 3/1, -17) za 21 minut. Přidal 8 doskoků (5 v útoku), 1 asistenci a 1 zisk.

Luboš Bartoň (Barcelona B)
Barca B (7-2) si nadále drží druhou nej bilanci druhé španělské ligy. V 9. kole doma zdolala Navarru 71-64, když základní forward Luboš Bartoň za 31 minut vůbec neskóroval (z pole 6/0). Zaznamenal 4 doskoky, 2 asistence a 1 zisk.

Jakub Kudláček (Clavijo)
Ve druhé španělské lize se naopak nedaří Claviju (3-6), jež v 9. dějství – tentokrát bez Jakuba Kudláčka - propadlo doma s Melillou (72-92).

Tomáš Hampl (Lleida)
Lleida (2-7) se pochlapila a v 9. kole druhé španělské ligy triumfovala v Caceres 69-73. Základní centr Tomáš Hampl kvůli faulům pobyl ve hře jen 8 minut, nedal ani bod, dvakrát doskočil a jednou asistoval.

Šimon Puršl (El Olivar)
Olivar (3-5) zaknihoval v 8. kole třetí španělské ligy další porážku, neboť doma nestačil na Getafe 79-88. Šimon Puršl opět jako člen základu byl nejvytíženějším mužem týmu, přičemž za 32 minut dal 12 bodů (z pole 9/4), přidal 7 doskoků, 1 asistenci i 4F+ a byl druhý nejužitečnější z celku vítězů.

Jan Veselý (Fenerbahce)
Fenerbahce (4-3) po čase vyslal do turecké ligy silnou zprávu. V sedmém kole doma i bez rozehrávačů Sloukase s Hickmanem rozprášil v duelu dvou euroligistů dosud vedoucí Izmir 104-82. Top skórer utkání Jan Veselý se o to zasloužil měrou vrchovatou. Zajistil 20 bodů při dvojkách 6/6 a šestkách 9/8, přihodil 3 doskoky, 3 asistence a 1 zisk. To vše za 29 minut ve hře.

Blake Schilb (Galatasaray)
Eurocupový Galatasaray (5-2) se v 7. kole turecké ligy blýskl dobytím palubovky euroligové Darussafaky 76-83 a aktuálně sdílí vedení s Izmirem. Blake Schilb přiložil ruku k dílu 10 body (z pole 9/4), 5 doskoky, 1 asistencí a 1 ziskem za 31 minut.

Pavel Pumprla (Charleroi)
Už druhou prohru v osmém zápase belgické ligy zapsalo Charleroi (6-2). S lídrem z Ostende prohrálo doma 55-59. Pavel Pumprla se za 22 minut prosadil ke 2 bodům (z pole 8/1), 4 doskokům, 1 asistenci a 1 zisku.

Adam Pecháček (Reggio)
Reggio (5-3) si v osmém kole italské ligy polepšilo domácí výhrou 69-65 nad Trentinem, s nímž nyní sdílí stejnou bilanci. Na Adama Pecháčka se tentokrát ve hře nedostalo.

Tomáš Kyzlink (Treviglio)
Treviglio (3-6) zažilo v 9. dějství druhé italské ligy další neúspěch, když doma podlehlo 69-73 Rosetu. Nejvytíženější hráč týmu Tomáš Kyzlink za 37 minut držel tým jako top skórer 18 body (z pole 16/7), 4 doskoky, 3 asistencemi a 2 zisky.

David Jelínek (Wloclawek)
Wloclawek (5-2) zvládl svůj sedmý duel polské Tauron ligy, v němž doma skolil Wroclaw 82-74 za 28bodového vedení základního shooting guarda Davida Jelínka (z pole 19/11, +10), který za 36 minut přidal i 9 doskoků, 9F+ a byl nejužitečnějším hráčem týmu. Top skórerem celé ligy je nyní s průměrem 25,3 - s náskokem 3,5 bodu na druhého Curtise Millageho.

Patrik Auda (Koszalin)
Koszalin (5-3) v osmém utkání polské ligy utržil důležité vítězství v Radomi (63-75), kde byl Patrik Auda jako střídající druhým střelcem svého týmu se 17 body (z pole 10/7, +20). Za 27 minut přidal i 11 doskoků (5 v útoku), 2 asistence, 5F+ a byl nejužitečnějším hráčem hostů. Aktuálně mu patří 21. příčka mezi skórery s průměrem 13,4 bodu.

Aleš Chán (Wels)
Porážku zaknihoval ve 13. dějství rakouské Admiral bundesligy Wels (4-9), který padl v Kapfenbergu 93-74. Střídající Aleš Chán odehrál 21 minut a se 17 body (z pole 10/8, -2) byl druhým střelcem hostů. Navíc se blýskl 6 doskoky, 3 asistencemi a nejvyšší užitečností z týmu.

Jan Kratochvíl a Filip Halada (Komárno)
Komárno (10-2) už je naplno v mistrovském módu. Ve 12. utkání slovenské extraligy doma smázlo Karlovku  87-62 a vede tabulku. Filip Halada jako třetí střelec týmu zajistil 14 bodů (z pole 10/6), 3 doskoky a 2 asistence za 29 minut. Jan Kratochvíl za 20 minut přihodil 7 bodů (z pole 5/3), 1 doskok, 1 asistenci a 3 zisky.