Balvín po CSKA: Začínám si zvykat

27.10.2018 - red
počet přečtení: 763
vytvořeno 27.10.2018, upraveno 27.10.2018

Centr Ondřej Balvín je nováčkem na půdě Euroligy. Nejenže si v letošní sezoně s Gran Canarií plní jeden ze svých nejvyšších kariérních cílů, ale už se začíná na půdě nelepší klubové soutěže starého kontinentu prosazovat a mezi věhlasnými soupeři se blíží číslům, která ho zdobila v minulé sezoně 7DAYS EuroCupu. Tehdy se dostal do druhé nejlepší pětky soutěže.

Gran Canaria to jako nováček v soutěži nemá jednoduché. Už jen úvodní zápas na půdě Fenerbahce Istanbul hovoří za vše. I tak si španělský klub připsal z prvních tří zápasů jednu výhru, když doma přetlačil Barcelonu. V pátek večer ho čekal druhý domácí zápas, ale soupeř ještě o něco zvučnější. CSKA Moskva tradičně patří k horkým favoritům na postup do Final 4.

Domácí se dlouho drželi a nad ruským soupeřem měli navrch. Ještě do poslední desetiminutovky vstupovali s nadějí na velký úspěch. Jenže armádní celek nechtěl nic ponechat náhodě a v závěrečném dějství naplno ukázal svou sílu, čtvrtinu vyhrál 14-26 a celkově zápas 91-106.
 


„CSKA v závěru ukázal, proč je to jeden z nejlepších týmů Evropy. Prostě nás přejel. Nando De Colo ukázal, proč je jeden z aktuálně nejlepších hráčů v Evropě. A nám už došly fyzické síly,“ uznal po zápase Ondřej Balvín.

Výkon svého celku si ale v zápase proti jasnému favoritovi chválil. „CSKA je tým, proti kterému když se nehraje na 110 procent, je těžké konkurovat. My jsme se s ním prali dost dlouho, ale ve výsledku ukázal svou sílu a to rozhodlo celý zápas.“

Český pivot zažil zatím nejpovedenější večer v Eurolize. Na své konto si připsal osm bodů, když proměnil tři ze čtyř střel z pole a oba trestné hody. K tomu získal ještě dva doskoky a jednu asistenci.

„Začínám si už zvykat na Euroligu. Přeci jen je to trochu jiný rytmus a jiná úroveň týmů, než jsem byl zvyklý třeba z EuroCupu. Od začátku sezony, kdy jsem měl zdravotní potíže, se srovnávám a pomalu se vracím do formy. Doufám,“ věří Balvín ve světlé zítřky.