Katastrofa v obraně, hlesl Veselý

18.05.2019 - red
počet přečtení: 685
vytvořeno 18.05.2019, upraveno 18.05.2019

ECHO OBOU SEMIFINÁLE EUROLIGY Semifinálový duel děsu a hrůzy má za sebou oslabený tým Fenerbahce (bez Datomeho a Lauvergneho), který ve Final-4 ve španělské Vitorii padl s metropolním rivalem Efesem na hlavu 73-92 a i po páté účasti na závěrečném turnaji v řadě zůstane na jediném triumfu. Utkání ztratil ve druhé půli, prohrané 33-47, když celkově zcela shořel na doskoku (25-43) a také v trojkách (6-14). 92 bodů soupeře při pouhých 13 asistencích navíc podle kouče Obradoviče ukazovalo na bídu v bránění 1 na 1. Efes, který do finále Euroligy postoupil vůbec poprvé, vystavěl svůj úspěch především na výjimečných výkonech dvou guardů – Larkina (30, 5 trojek, 7 asistencí, rating 43 je nejvyšší v dějinách Final-4) a životní sezonu hrajícího Miciče (kariérní max 25, 3 trojky).

„Rozhodla naše katastrofální obrana, ve které jsme nebyli vůbec agresivní. A potom i útok vypadal, že nehrajeme na otevřené střely. Všechno to bylo v obraně,“ mrzelo Jana Veselého, se 14 body za téměř 31 minut (z pole 7/6, 2 doskoky, 2 asistence) nejlepšího střelce Feneru. 13 bodů přidal Green a 12 Kalinič.

I přes dvě nedávná zranění se český power forward v zápase cítil v pohodě a nechtěl řešit ani tréninkové manko z posledních týdnů.

Mnohem víc ho naopak zajímalo, jak tým nezvládl obranu jen 182 vysokého rozehrávače Efesu Larkina. „Něco jsme si na něj připravili a nedrželi se toho. On toho využil. Na začátku dal pro něj lehké střely a pak už mu to šlo samo.“

Samozřejmě nešlo pominout ani to, že šlo o krutou porážku od největšího rivala z turecké ligy. „Zklamání je o to větší, že je to právě proti Efesu. Hrajeme spolu hodně zápasů v sezoně a tohle hodně bolí.“

Ve druhém semifinále CSKA přehrál Real 95-90 a postoupil do finále už posedmé za posledních 14 let. Ač ještě během třetího dějství ztrácel 14 bodů, v rozhodné 4. čtvrtině soupeře smetl i díky 10 bodům De Cola 30-17. Ač po 38 minut prohrával, závěr zavřel úsekem 13-5. V utkání házel 42 šestek a 34 proměnil (z toho 13/12 byla jeho bilance v posledních 6 minutách oproti 2/2 soupeře). To byla při bilanci Realu 24/21 rozhodná statistika. Vítěze vedli shodně 23bodoví rozehrávači De Colo (TH 14/13) a Rodriguez (za 21 minut), Clyburn přidal 18. Za vyrovnané pole Realu nejvýrazněji odpovídal Causeur (18).