Tomáš po No.1 sekvenci v repre o poctě od Božidara, starém Veseláčovi, Wizards a štvanici na Gargamela

Ač teď na sebe hlavní pozornost strhává "přírodní úkaz" v českém dresu Jan Veselý, srdcem, motorem a mozkem týmu lvů je už v 21 letech on. A poté, co se profauloval zápasem s obhájci a nemohl dokončit duel s Polskem, kde málem předčasně zemřela euforie z třetího českého ME, chtěl konečně říct jedno rozhodné slovo. To, které pronesl v nedělní bitvě s Gruzínci. Svou nespoutanou energií je už v první půlce sfoukl jako svíčku. Ve svém nejhitovějším poločase v repre. Tomáš Satoranský.

Tomáši, rád bych se nejdřív vrátil k duelu se Španělskem. Musel jste ho po zvalchování od Lampeho hrát přes bolest?
Před zápasem jsem nevěděl, jestli budu moct hrát, neabsolvoval jsem ani žádný trénink, ale naštěstí se s tím hrát dalo. Nějaké limitace tam samozřejmě byly, trochu jsem se bál kontaktu v obraně, aby mě do toho zase nepraštili, ale v průběhu zápasu už to bylo ok. A s Gruzií už to bylo mnohem lepší, jen na konci mi to trochu oteklo a cítil jsem to víc.   

Na španělské mistry jste se hodně těšil jako na velkou výzvu. Už od začátku jste se mi ale zdál až přehecovaný a jakoby z toho pramenily i některé vaše fauly, když jste si nedával tolik pozor. Vyčítal jste si to pak?
Byly tam spíš některé školácké fauly. Já ty hráče znám, jsou opravdu chytří a dokážou na sebe neuvěřitelně poutat kontakt soupeře. Jednou mě tam Rubio docela vyškolil, když mi chytnul ruku, rozhodčí to neviděli a pískli to jako faul na něj. A pak přišel na začátku druhé půlky ten útočný faul, který mě docela naštval. V obraně jsem si dával pozor, ale tohle přišlo v útoku. Nevím, jestli to bylo z té motivace, spíš - jak mě to bolelo - jsem si pomáhal víc rukama než tělem.

Předpokládám, že po jen 17 minutách proti šampionům jste to chtěl s Gruzií všechno odčinit.
Vnitřní motivaci jsem určitě měl. Musel jsem odstoupit i proti Polsku, se Španělskem jsem pak nehrál tolik a chtěl jsem vzít tu zodpovědnost na sebe hned od začátku a vést tým, aby získal nějaký dobrý náskok. My jsme věděli, že Gruzie měla v sobotu strašně těžké utkání se Slovinskem, kdy hráli výborně, ale v užší rotaci. Takže jsme na ně chtěli okamžitě vlítnout.Je až neuvěřitelné, že Gruzie táhne celé ME v pěti lidech. Věřil jste tedy, že už v první půlce se vám podaří soupeře tak uštvat?
Oni na začátku postavili zónu, takže jsme si to nejdřív museli v postupném útoku rozťukat. Tentokrát náš útok nebyl vůbec statický, hodně jsme se pohybovali, což se na začátku dařilo s Petrem Bendou. To nám pak dalo sebevědomí do protiútoků, které jsme i díky dobré obraně začali "vybíhat". Bránili jsme agresivně, přebírali clony a získali snadné doskoky, z kterých jsme sprintovali dopředu.

Kolik času nakonec zóně kouč Gruzie Kokoskov věnoval?
Je to v rámci jejich stylu, aby udrželi hráče déle ve hře, i když neříkám, že v zóně se nemaká. Třeba Šermadini by s 216 čísly asi nedokázal hrát 35 minut v útoku a pak ještě v osobní obraně. My jim ale zónu hned od začátku rozbíjeli a oni od toho pak, když jsme šli do vedení o 15, už asi od poloviny druhé čtvrtiny upustili a přešli na osobku.

Po 15 minutách hry jste měl na kontě 16 bodů a 5 asistencí. Byl to váš nej herní úsek v reprezentaci?
Možná jo. Některé poločasy jsem měl podobně dobré i v ACB, ale v repre bylo tohle nejlepší. Důležité bylo, že jsme do statistik dali všechny hráče a mě ten povedený začátek uklidnil. A Honza Veselý to pak dokončil v druhém poločase (11 body v řadě).

Když jste zmínil obra Šermadiniho, zajímalo by mě, proč mu říkáte Gargamel?
To vzniklo v loňském přípravném zápase. Já tam nebyl, ale slyšel jsem, jak jednou Kamil Švrdlík zahlásil, že mu připomíná Gargamela ze Šmoulů a od té doby se to s ním táhne. Kamil ho loni v zápase docela slušně otevřel (smích), tak je to taková populární postava.

Co bylo pro vás důležité v obraně? Gruzínci do poločasu skoro nic netrefili z trojek a podobně dopadali i z nájezdů pod koš.
Oni jsou skvělí střelci, co si berou i těžké trojky. Pořád jsme si ale říkali, že lepší trojky přes nás, než aby šli do nájezdu. Hodně jsme tak přebírali clony se Sanikidzem, který po clonách často odskakuje za oblouk a trojky měl dosud kolem 50 procent. Díky našim dobrým obranám jsme nájezdy pokrývali, hodně jsme se stahovali k sobě a nedovolili žádný lehký koš, což bylo důležité. A taky jsme je víc unavili tím, že si museli víckrát během útoku přihrát.  

Za už velkého manka přišla i technická chyba pro Šermadiniho, který si stěžoval rozhodčím. Už to soupeři tolik neunášeli a mluvili hodně?
Nevím, co tam řekl, ale u druhé technické jsem u toho už byl. Bouchli do míče po koši, na což je už v první půlce sudí upozorňovali, že to bude za technickou. Bylo to celkem oprávněné. Samozřejmě byli i trochu frustrovaní, možná ze začátku na ně nepískli některé fauly, na které byli možná zvyklí ze zápasu se Slovinskem, kde je mimochodem rozhodčí dost zařízli. Nám se naopak povedlo koncentrovat na svou hru a tři čtvrtiny jsme hráli své tempo.   O postupu se bude rozhodovat s Chorvaty, kteří se od prvního zápasu jakoby lepší. Co bude proti nim klíčové?
Viděl jsem je tu hrát jen některé kratší úseky. Na papíře to je neskutečně silný tým, všechno to jsou výrazné postavy různých evropských týmů. Nevím ale, jak se jim daří to poskládat do týmu. Hodně jdou přes střelce Bogdanoviče, který je jejich nejsilnější zbraní. Mají dobré rozehrávače Ukiče s Draperem, kterého znám i z Realu. Hodně to hrají přes pivoty Tomiče se Zoričem, oba jsou výborní ve hře v dolním postavení. Opět to ale myslím nejsou typy, co se tak rychle vracejí do obrany, a to by nám mohlo vyhovovat. Minivýhodou je i to, že Chorvati hráli v neděli až po nás v noci těžký zápas se Slovinskem.

K té vaší rychlosti na ME. Je to velká pocta, když taková legenda jako Božidar Maljkovič řekne, že jste nejlepší run-and-gun tým Evropy? Nebo že i Španělé přiznají, že hrajete rychleji než oni?
(směje se) No, nám nic jiného ani nezbývá. V 5 na 5 jsme úplně jaloví. Je ale hezký, když to některý trenér takhle vyzdvihne. My jsme to věděli od začátku, že jediná šance na nějakou vyrovnanou hru s těžkými soupeři je to tlačit dopředu a být na tom líp fyzicky. To se nám zatím dařilo na určitý čas s každým soupeřem. S Gruzií hned v první půlce, kdy jsme byli agresivní v obraně. Musíme v tom pokračovat i dál. My nejsme tým, co by mohl 5 na 5 soupeřit s těmito vyspělými mužstvy.

Ještě slovo ke kolegovi Veselému. Jakoby to letos v létě byl někdo jiný než poslední dva roky a pomalu najíždí na MVP turnaje. O kolik je to pro něj teď podle vás jiné, kdy ho jako tým vyhledáváte a uzpůsobujete jeho přednostem hru, s čímž v takové míře ve Washingtonu nemůže počítat?
Hlavně si myslím, že Honza si to tu teď hrozně užívá. Po dvou letech se vrátil k basketu, který mu nejvíc sedí a který má rád, byť hraje většinu času na centru. Už se ale přiblížil tomu, jak by se tahle pozice měla hrát, zvykl si na to. Pomáhá nám i neskutečně v obraně proti těm velkým chlapům. A v útoku je naprosto aktivní a agresivní. Konečně je to takovej Veseláč, jakého znám z Partizanu nebo z dřívějších let. Je vyhecovaný a zase udivuje celou Evropu. Doufám, že tyhle výkony si přenese i do NBA a že ukáže, že je tím hráčem, co dobýval Evropu.

Jak až divné pro vás je, že na centru hraje až od léta a teď se už s takovým úspěchem poměřuje na obou stranách hřiště s těmi nejlepšími na vrcholné akci, jakou je mistrovství Evropy?    
Když jsme spolu hráli ještě v repre U18, tak už tam jsme ho někdy používali na pivotu. Jako křídlo má skvělý pohyb a ze clon, co staví, můžeme těžit, protože on pak rychle sbíhá ke koši a otvírá jiné prostory. Navíc je strašně aktivní na útočném doskoku. Takže na té pětce už někdy byl, jen si na to letos musel zase zvyknout. Celkově nám na téhle pozici hrozně pomáhá. Taky je ale důležité ho někdy využít na trojce, zejména proti některým týmům. Třeba proti Španělsku jsme ho tam mohli proti malým španělským křídlům nasadit víc.

Když Honza zmínil, že po zápase s Polskem měl asi šest hovorů během jediného dne s Wizards, jak moc jsou v kontaktu s vámi?
Teď už moc ne. Byl tu jeden člověk, kterého znám, na první dva zápasy turnaje, pak už musel odjet. Myslím, že Wizards ME celkově sledují a to je asi vše.            

 

-trh-


Sdílet odkaz na FACEBOOK Příspěvek vydán dne: 09. 09. 2013
Autor příspěvku: Redakce
Zobrazení příspěvku: 1918 x
| Zdroj: Foto: ČBF/Václav Mudra


26.01.2015: Sluneta rozhodla raketovým startem

Nový křídelník Burnatowski svými 7 body nejvíc pomohl Pandám k úvodnímu trháku, který domácí celek vystřelil k ovládnutí celého průběhu TV dohrávky 29. kola Kooperativa NBL, na jejímž konci bylo přesvědčivé vítězství 86-73 nad šestými Lions a jejich dotažení na 13 výhrách. První čtvrtina znamenala skutečnou ústeckou smršť - 4 trojky ze 6 pokusů, jež směřovaly i do zóny hostů, znamenaly už po 8 minutách vedení 22-8. Tým byl úderný na útočném doskoku a především skvěle bránil. Opěrné americké trio Jihočechů dalo za první čtvrtinu 4 body (vše White) a za poločas (42-28), kdy tým netrefil ani jednu trojku z 9 pokusů, pak 13. Tiší byli i podkošoví muži Zuzák s Vošlajerem. Celý jindřichohradecký tým dosáhl z pole bídných 29 procent (42/12). Naopak zámořští muži Slunety v prvních dvou čtvrtinách zářili: centr Vette stihl 13 bodů, Burnatowski 8, Laroche 7. Jejich tým byl navíc od startu aktivní směrem do koše, do půle měl šestkovou bilanci 13/10 a na konci zápasu 29/22 (hosté 10/6). Právě efektivní trestné hody spolu s trojkami (21/8 - 25/5) rozhodly, protože Lions při shodném počtu 18 ztrát díky 17 útočným doskokům měli o 19 střel z pole víc (63-82). Během druhé půle ještě místy bojovali o návrat, ale domácí je pokaždé odrazili. Jejich hlavní úderný kvartet tvořili Vette (24, 11 doskoků, 9F+, TH 11/9), Laroche (21 bodů, 5 doskoků, 5 asistencí, 4 zisky, 6F+), Pecka (14+11 doskoků) a Burnatowski (12, 9 doskoků, 5 asistencí, 6F+). Hosty vedli postupně se probouzející Autrey (20+7 doskoků) s Robinsonem (15), dále Novák (13+10 doskoků) a White (10).

26.01.2015: Cooper se překonával: 23 asistencí!

Lídr VTB ligy v asistencích (průměr 8,5) Donell Cooper stanovil nový dechberoucí rekord soutěže v počtu finálních přihrávek v jednom zápase. Na palubovce Astany rozehrávač pomohl Krasnojarsku k výhře 86-95 ohromujícími 23 asistencemi (při 40 trefách týmu z pole, z nichž 4 navíc patřily jemu), k nimž navíc přidal i 13 bodů. Dodatek: Astana v zápase jen 16krát faulovala a hosté házeli pouhých 5 šestek.

26.01.2015: Pandy ovládly anketu na Ústecku

Zástupci Slunety Ústí se významně prosadili v tradiční anketě o Nejúspěšnějšího sportovce Ústecka. Tým, který dobyl historické šesté místo v NBL, zvítězil za rok 2014 mezi kolektivy dospělých a spoluarchitekt jeho úspěchu Martin Stavěl byl vyhlášen nejúspěšnějším trenérem. Obhájce prvenství mezi jednotlivci a MVP minulé ligové sezony, rozehrávač Kwamain Mitchell, skončil druhý.

26.01.2015: Hráči Beksy ve sportovní elitě kraje

V 26. ročníku ankety Nejlepší sportovec Pardubicka, kde byla za rok 2014 vždy bez pořadí vyhlášena většinou desítka nejlepších, se mezi týmy dospělých pochopitelně dostalo i na NBL-celek BK JIP, mezi jednotlivci pak na playmakera Levella Sanderse a mezi mládežníky na jeho kolegu z rozehry Viktora Půlpána. Oceněny byly i mistrovské tituly pardubických dorostenců v kategoriích U19 a U17. Trenér sedmnáctiletých Jan Procházka navíc figuroval i mezi honorovanými kouči.

26.01.2015: Čepicový král Hassan

Je až neuvěřitelné, že takový hráč byl tolik let nejlepší ligou ignorován. Jak říká 213 vysoké číslo 33 draftu 2010 Hassan Whiteside, který měl až do podzimu na kontě jen pár zápasů za Sacramento, pokoušel se žádat o work-out kdejaký tým NBA. Marně. Až před touto sezonou to zkusili v Heat a 25letý centr od prosince v jejich dresu září. Čerstvě deklasoval Bulls neuvěřitelnými 12 bloky (5 na Gibsona), k nimž přidal i 13 doskoků a 14 bodů za necelých 25 minut! Takové tři cifry v jednom utkání ještě v Miami nikdy nikdo nenatočil, i slavný monstr bloker Zo Mourning nasadil šestkrát "jen" 9 čepic. Posledním hráčem v NBA s triple doublem jako Whiteside byl podle ESPN před více než deseti lety Shawn Bradley.

26.01.2015: Kouč Orlů Zbyněk Choleva po Ostravě

"Byl to nesmírně těžký zápas. Celý týden jsme bojovali s nemocemi a tréninky nebyly tolik produktivní. Utkání bylo tři čtvrtiny vyrovnané, Ostrava hrála opravdu dobře. V úvodu nám chyběl útočný doskok, ale ten přišel v druhém poločase. Pro soupeře musely být hřebíkem do rakve naše trojky v poslední čtvrtině, kde jsme utkání urvali. Jsem za toto vítězství moc rád, dává nám v tabulce trochu prostoru před Pardubicemi. Musím poděkovat všem klukům za odvedený výkon."

26.01.2015: Asistent NH Marek Stuchlý po Prostějovu

"Celý týden jsme se na toto utkání připravovali, chtěli jsme tu uspět a vylepšit si pozici v tabulce pro play-off. Bohužel se to nepovedlo a jsme z toho moc zklamaní. Blahopřeji domácím k vítězství, táhl je skvělý Pavel Slezák. Přestože jsme se na jeho obranu připravovali, nepokryli jsme ho. Je to hráč jiné úrovně. Nakonec nás dorazily trojky Nováka a Peterky."

26.01.2015: Výsledky NBA z 25. ledna

Chicago - Miami 84-96, Cleveland - Oklahoma 108-98, Phoenix - Clippers 100-120, New Orleans - Dallas 109-106, Atlanta - Minnesota 112-100, Orlando - Indiana 99-106, San Antonio - Milwaukee 101-95, Toronto ? Detroit 114-110, Golden State - Boston 114-111, Denver - Washington 115-117 PP, Lakers - Houston 87-99.

25.01.2015: Orli měli s NH šichtu

Až v posledních 4 minutách si Orli (20-8) doma definitivně řekli o vítězství v nedělním duelu 29. kola Kooperativa NBL proti NH Ostrava (11-16). Tu nakonec skolili 78-69, zejména díky trojkám (23/11 ku 16/6) a šestkám (24/19 ku 12/9). Nejproduktivnější byli křídelníci Slezák (21, trojky 8/3) s Talleym (13) a power forward Nečas (11+10 doskoků). Jen na lavičce zápas, v němž Ariete ztratilo 19 míčů, proseděli Mrviš s Tomancem. Za hosty, v jejichž dresu zapsal prvních 10 minut testovaný americký playmaker Jermelle Fraser (vysoký 186), zajistil 17 bodů Rohde, 16 Muirhead a 13 Dougherty. Duel byl po 36 minut extrémně vyrovnaný. V závěru za stavu 67-64 nejdřív navýšil náskok Orlů Nečas, vzápětí si centr Šteffel sám doskočil druhou minutou šestku, útok pokračoval, Slezák si doskočil vlastní minutou trojku a z šestek tři minuty do konce odpoutal domácí už na 72-64. Hosté nevyužili čtyři útoky v řadě a Slezák košem s faulem na 74-66 dal Ariete 77 vteřin do konce už definitivní klid, který navíc podpořil dalším doskokem neúspěšné Slezákovy "dodatkové" šestky aktivní Šteffel. V utkání zapsal 9 bodů a 9 doskoků včetně 4 úlovků v útoku.

25.01.2015: Nymburk doma nezdolal ani Rigu

25.1. Po sedmé porážce v řadě se pro Nymburk (4-12) do už velkého ohrožení dostává dosažení premiérové účasti v play-off VTB ligy. Středočeši dnes navíc padli doma s Rigou (84-90), jež právě s bilancí 7-9 zaujímá 8. a poslední play-off příčku. Polabanům, kteří doma ztratili už 5 z 8 utkání, sice ještě zbývá 9 hratelných zápasů (plus 5 s absolutní elitou), ale dohánět vzniklou ztrátu plus překonávat horší vzájemnou bilanci s Rigou bude při aktuální formě úkolem z nejtěžších. Riga, jež podle některých serverů v této sezoně má operovat s rozpočtem ve výši pouhých 2 milionů eur (o třetinu nižší oproti minulosti), měla být soupeřem ke zdolání. Jen 76bodový útok, v průměru 17 ztrát, nejhorší procento trojek (Nymburk o 10 procent lepší, ale v průměru tref oba celky kolem 7) a jen dva lepší střelci. Jenže právě na rozehrávače Robinsona a křídelníka Timmu si domácí od začátku nedali pozor, první už do půle vysázel 17 bodů (trojky 4/3), druhý 18 (trojky 5/4) a tým se při dvojkách 24/14 do opět děravé obrany soupeře poločasovým náskokem 37-51 odrazil ke konečnému vítězství, neboť Nymburk místo velkého náporu zahájil třetí čtvrtinu řadou ztrát, první větší finiš jej přiblížil jen na 7 a ten finální tažený Washingtonem přišel příliš pozdě. Navíc opět s nejednou chybou včetně minutých zakončení zpod koše, jež celek provázela celý zápas. Top skóreři mnohem pohyblivějších hostů Robinson s Timmou končili na 30 a 26 bodech, a byť jejich celek po změně stran přidal už jen 3 trojky, právě 10 projektily proti 6 (většinou trefeným až v závěru) Nymburka si při bleskovém přechodu do útoku, dvojnásobném počtu asistencí a o 10 lepších doskocích pomohl k už 5. venkovní výhře nejvíc. A přežil i 19 ztrát. Domácí, kteří duel před 650 diváky odehráli ponejvíce v šesti (Raivio, Bartoň, Stutz kolem 10 minut), střelecky vedli Simmons (19), Burns (18+8 doskoků), Washington (16) a Hruban (13).

25.01.2015: Jen jednou za... celé dějiny!

Jako jeden z největších klikařů mezi hráči jsem v NBA mohl zažít éru s Michaelem Jordanem, Davidem Robinsonem nebo Timem Duncanem. Ovšem ani Michaela jsem nikdy neviděl zvládnout to, co dokázal Klay! Těmito slovy kouč Golden State Warriors Steve Kerr glosoval životní a rekordní noc guarda Klaye Thompsona. Tomu sice není ještě ani 25 let, ale magičtější okamžik už si asi těžko někdy vychutná. Za jedinou (třetí) čtvrtinu pátečního domácího zápasu se Sacramentem vysázel neskutečných 37 bodů, když za 12 minut trefil všech 13 střel včetně 9 trojek! Jakmile hrací období skončilo, celé dvacetitisícové hlediště povstalo a skandovalo jméno jedné z hlavních hvězd Warriors. Nikdo nechápal, že něco takového je možné. Thompson celou čtvrtinu dostával od spoluhráčů jeden míč za druhým. "Říkali mi, že chtějí vidět pořádnou show," prozradil pak čarostřelec, který si celkovými 52 body za pouhých 33 minut (z pole 25/16, trojky 15/11, TH 10/9) udělal nový kariérní osobák, a ve výkonech za jedinou čtvrtinu překonal dosavadní bodová maxima dua George Gervin (33 v dubnu 1978) - Carmelo Anthony (33 v prosinci 2008). Joea Johnsona pak trumfl v počtu trojek (8 v roce 2013). A sezona snů Golden State Warriors se díky 23. lednu stala ještě nezapomenutelnější.

25.01.2015: Nymburk vs. Riga na Sport5

25.1. Do druhé poloviny základní části VTB ligy dnes vstoupí na domácí půdě Sportovního centra Nymburk basketbalisté českého mistra (4-11). Od 16 hodin (vysílá stanice Sport5) zkříží zbraně s Rigou (6-9) a jejich hlavním cílem bude konečně utnout hrozivou šňůru 6 porážek. V lepším případě se budou snažit vymazat i 8bodové manko z utkání v Rize. 76bodová ofenziva lotyšského celku, již posiluje skoro 12 útočných doskoků, se točí kolem rozehrávače Robinsona, který doručuje 18 bodů a téměř 5 asistencí. Jeho pravou rukou je 12bodový forward Timma, zbytek týmu je velmi vyrovnaný. Šancí pro Nymburk je v průměru 17 ztrát soupeře.

25.01.2015: IMOS konečně uspěl, Nymburk padl doma

Výsledky 14. kola ŽBL: Nymburk - Hradec Králové 76-85 (Rolle 23 - Lichtarovič 21), IMOS Brno - Karlovy Vary 100-63 (Stejskalová a Kašpárková po 20 - Holmqvist 20), Slavia Praha - Strakonice 83-65 (Lowenthal 21 - Kastanek 20).

25.01.2015: Výsledky NBA z 24. ledna

Charlotte - New York 76-71, Milwaukee - Detroit 101-86, Memphis - Philadelphia 101-83, Utah - Brooklyn 108-73, Portland - Washington 103-96.

24.01.2015: Kolín překvapil! Děčín sťal i Opavu!

Výsledky 29. kola NBL: Opava - Děčín 73-77, USK - Brno 72-56, Kolín - Pardubice 70-64.

24.01.2015: Barca uskákala CZ v útoku

Šňůrou 12-0 ze závěru první půle, jíž se odrazila do trháku 49-38, si Barcelona (2-2) nejvíc pomohla k domácímu vítězství 92-77 nad CZ Bělehrad (0-4) ve 4. kole TOP 16 Euroligy, kdy dominovala i přes 221 vysokého Marjanoviče (12 bodů, 7 doskoků) na útočném doskoku (18, dosud přitom měla v TOP 16 průměr 10), kam měla chodit ve dvou až třech mužích, a stejně tak i z trojkového oblouku (18/9). Vítězové měli v kulise 5380 diváků šest dvojciferných střelců: Abrinese (15), Tomiče (12, 10 doskoků, 4 asistence i dobrá obrana na Marjanoviče), Hezonju (12), Huertase (11+7 asistencí), Doellmana (11) a Thomase (10). Tomáš Satoranský přispěl 5 body (z pole 4/2, +6), 3 doskoky, 2 asistencemi a 1 ziskem za 17 minut. Za hosty byli vedle hlavního centra nejlepší Blažič (13), Williams (11) a Jovič (10). Satoranský svou jedinou trojkou pomohl Barce v závěru první čtvrtky k utvoření náskoku (27-19), jenže hluchých úvodních 6 minut druhé čtvrtky (4 body) umožnilo soupeři srovnat na 31-31. Pak ale - už bez českého playmakera - přišla smršť trojek a brejků, což (při pouhých 3 poločasových ztrátách, 5 faulech a naopak 10 útočných doskocích) znamenalo rozhodující úsek. Ve třetí čtvrtině domácí pod vedením Huertase udrželi dvojciferný odstup a ve čtvrté jej pod dozorem Satoranského natáhli až na 20 bodů.

24.01.2015: Alba Berlín zaútočila na Bosporu

Výsledky 4. kola TOP 16 Euroligy - SKUPINA E: Galatasaray - Berlín 65-75, Real - Panathinaikos 83-65, Žalgiris - Tel Aviv 66-73, Barcelona - CZ Bělehrad 92-77, pořadí: 1. Real (4-0), 2. Tel Aviv (3-1), 3. Barcelona (2-2), 4. Panathinaikos (2-2), 5. Galatasaray (2-2), 6. Berlín (2-2), 7. Žalgiris (1-3), 8. CZ (0-4). SKUPINA F: CSKA - Malaga 101-74, Milán - Fenerbahce 71-82, Nižnij Novgorod - Efes 109-90, Olympiacos - Vitoria 76-64, pořadí: 1. Olympiacos (4-0), 2. CSKA (4-0), 3. Fenerbahce (2-2), 4. Novgorod (2-2), 5. Efes (2-2), 6. Vitoria (1-3), 7. Milán (1-3), 8. Malaga (0-4).

24.01.2015: Výsledky NBA z 23. ledna

Philadelphia - Toronto 86-91, Atlanta - Oklahoma 103-93, Cleveland - Charlotte 129-90, Miami - Indiana 89-87, New York - Orlando 113-106, Dallas - Chicago 98-102, Minnesota - New Orleans 84-92, San Antonio - Lakers 99-85, Denver - Boston 99-100, Phoenix - Houston 111-113, Golden State - Sacramento 126-101.

Archiv starších novinek >>

Titulní strana BASKETMAG.CZKontakty na redakci

Basket Magazín 2007 - 2014 | všechna práva vyhrazena | powered by phpRS