Tomáš po No.1 sekvenci v repre o poctě od Božidara, starém Veseláčovi, Wizards a štvanici na Gargamela

Ač teď na sebe hlavní pozornost strhává "přírodní úkaz" v českém dresu Jan Veselý, srdcem, motorem a mozkem týmu lvů je už v 21 letech on. A poté, co se profauloval zápasem s obhájci a nemohl dokončit duel s Polskem, kde málem předčasně zemřela euforie z třetího českého ME, chtěl konečně říct jedno rozhodné slovo. To, které pronesl v nedělní bitvě s Gruzínci. Svou nespoutanou energií je už v první půlce sfoukl jako svíčku. Ve svém nejhitovějším poločase v repre. Tomáš Satoranský.

Tomáši, rád bych se nejdřív vrátil k duelu se Španělskem. Musel jste ho po zvalchování od Lampeho hrát přes bolest?
Před zápasem jsem nevěděl, jestli budu moct hrát, neabsolvoval jsem ani žádný trénink, ale naštěstí se s tím hrát dalo. Nějaké limitace tam samozřejmě byly, trochu jsem se bál kontaktu v obraně, aby mě do toho zase nepraštili, ale v průběhu zápasu už to bylo ok. A s Gruzií už to bylo mnohem lepší, jen na konci mi to trochu oteklo a cítil jsem to víc.   

Na španělské mistry jste se hodně těšil jako na velkou výzvu. Už od začátku jste se mi ale zdál až přehecovaný a jakoby z toho pramenily i některé vaše fauly, když jste si nedával tolik pozor. Vyčítal jste si to pak?
Byly tam spíš některé školácké fauly. Já ty hráče znám, jsou opravdu chytří a dokážou na sebe neuvěřitelně poutat kontakt soupeře. Jednou mě tam Rubio docela vyškolil, když mi chytnul ruku, rozhodčí to neviděli a pískli to jako faul na něj. A pak přišel na začátku druhé půlky ten útočný faul, který mě docela naštval. V obraně jsem si dával pozor, ale tohle přišlo v útoku. Nevím, jestli to bylo z té motivace, spíš - jak mě to bolelo - jsem si pomáhal víc rukama než tělem.

Předpokládám, že po jen 17 minutách proti šampionům jste to chtěl s Gruzií všechno odčinit.
Vnitřní motivaci jsem určitě měl. Musel jsem odstoupit i proti Polsku, se Španělskem jsem pak nehrál tolik a chtěl jsem vzít tu zodpovědnost na sebe hned od začátku a vést tým, aby získal nějaký dobrý náskok. My jsme věděli, že Gruzie měla v sobotu strašně těžké utkání se Slovinskem, kdy hráli výborně, ale v užší rotaci. Takže jsme na ně chtěli okamžitě vlítnout.Je až neuvěřitelné, že Gruzie táhne celé ME v pěti lidech. Věřil jste tedy, že už v první půlce se vám podaří soupeře tak uštvat?
Oni na začátku postavili zónu, takže jsme si to nejdřív museli v postupném útoku rozťukat. Tentokrát náš útok nebyl vůbec statický, hodně jsme se pohybovali, což se na začátku dařilo s Petrem Bendou. To nám pak dalo sebevědomí do protiútoků, které jsme i díky dobré obraně začali "vybíhat". Bránili jsme agresivně, přebírali clony a získali snadné doskoky, z kterých jsme sprintovali dopředu.

Kolik času nakonec zóně kouč Gruzie Kokoskov věnoval?
Je to v rámci jejich stylu, aby udrželi hráče déle ve hře, i když neříkám, že v zóně se nemaká. Třeba Šermadini by s 216 čísly asi nedokázal hrát 35 minut v útoku a pak ještě v osobní obraně. My jim ale zónu hned od začátku rozbíjeli a oni od toho pak, když jsme šli do vedení o 15, už asi od poloviny druhé čtvrtiny upustili a přešli na osobku.

Po 15 minutách hry jste měl na kontě 16 bodů a 5 asistencí. Byl to váš nej herní úsek v reprezentaci?
Možná jo. Některé poločasy jsem měl podobně dobré i v ACB, ale v repre bylo tohle nejlepší. Důležité bylo, že jsme do statistik dali všechny hráče a mě ten povedený začátek uklidnil. A Honza Veselý to pak dokončil v druhém poločase (11 body v řadě).

Když jste zmínil obra Šermadiniho, zajímalo by mě, proč mu říkáte Gargamel?
To vzniklo v loňském přípravném zápase. Já tam nebyl, ale slyšel jsem, jak jednou Kamil Švrdlík zahlásil, že mu připomíná Gargamela ze Šmoulů a od té doby se to s ním táhne. Kamil ho loni v zápase docela slušně otevřel (smích), tak je to taková populární postava.

Co bylo pro vás důležité v obraně? Gruzínci do poločasu skoro nic netrefili z trojek a podobně dopadali i z nájezdů pod koš.
Oni jsou skvělí střelci, co si berou i těžké trojky. Pořád jsme si ale říkali, že lepší trojky přes nás, než aby šli do nájezdu. Hodně jsme tak přebírali clony se Sanikidzem, který po clonách často odskakuje za oblouk a trojky měl dosud kolem 50 procent. Díky našim dobrým obranám jsme nájezdy pokrývali, hodně jsme se stahovali k sobě a nedovolili žádný lehký koš, což bylo důležité. A taky jsme je víc unavili tím, že si museli víckrát během útoku přihrát.  

Za už velkého manka přišla i technická chyba pro Šermadiniho, který si stěžoval rozhodčím. Už to soupeři tolik neunášeli a mluvili hodně?
Nevím, co tam řekl, ale u druhé technické jsem u toho už byl. Bouchli do míče po koši, na což je už v první půlce sudí upozorňovali, že to bude za technickou. Bylo to celkem oprávněné. Samozřejmě byli i trochu frustrovaní, možná ze začátku na ně nepískli některé fauly, na které byli možná zvyklí ze zápasu se Slovinskem, kde je mimochodem rozhodčí dost zařízli. Nám se naopak povedlo koncentrovat na svou hru a tři čtvrtiny jsme hráli své tempo.   O postupu se bude rozhodovat s Chorvaty, kteří se od prvního zápasu jakoby lepší. Co bude proti nim klíčové?
Viděl jsem je tu hrát jen některé kratší úseky. Na papíře to je neskutečně silný tým, všechno to jsou výrazné postavy různých evropských týmů. Nevím ale, jak se jim daří to poskládat do týmu. Hodně jdou přes střelce Bogdanoviče, který je jejich nejsilnější zbraní. Mají dobré rozehrávače Ukiče s Draperem, kterého znám i z Realu. Hodně to hrají přes pivoty Tomiče se Zoričem, oba jsou výborní ve hře v dolním postavení. Opět to ale myslím nejsou typy, co se tak rychle vracejí do obrany, a to by nám mohlo vyhovovat. Minivýhodou je i to, že Chorvati hráli v neděli až po nás v noci těžký zápas se Slovinskem.

K té vaší rychlosti na ME. Je to velká pocta, když taková legenda jako Božidar Maljkovič řekne, že jste nejlepší run-and-gun tým Evropy? Nebo že i Španělé přiznají, že hrajete rychleji než oni?
(směje se) No, nám nic jiného ani nezbývá. V 5 na 5 jsme úplně jaloví. Je ale hezký, když to některý trenér takhle vyzdvihne. My jsme to věděli od začátku, že jediná šance na nějakou vyrovnanou hru s těžkými soupeři je to tlačit dopředu a být na tom líp fyzicky. To se nám zatím dařilo na určitý čas s každým soupeřem. S Gruzií hned v první půlce, kdy jsme byli agresivní v obraně. Musíme v tom pokračovat i dál. My nejsme tým, co by mohl 5 na 5 soupeřit s těmito vyspělými mužstvy.

Ještě slovo ke kolegovi Veselému. Jakoby to letos v létě byl někdo jiný než poslední dva roky a pomalu najíždí na MVP turnaje. O kolik je to pro něj teď podle vás jiné, kdy ho jako tým vyhledáváte a uzpůsobujete jeho přednostem hru, s čímž v takové míře ve Washingtonu nemůže počítat?
Hlavně si myslím, že Honza si to tu teď hrozně užívá. Po dvou letech se vrátil k basketu, který mu nejvíc sedí a který má rád, byť hraje většinu času na centru. Už se ale přiblížil tomu, jak by se tahle pozice měla hrát, zvykl si na to. Pomáhá nám i neskutečně v obraně proti těm velkým chlapům. A v útoku je naprosto aktivní a agresivní. Konečně je to takovej Veseláč, jakého znám z Partizanu nebo z dřívějších let. Je vyhecovaný a zase udivuje celou Evropu. Doufám, že tyhle výkony si přenese i do NBA a že ukáže, že je tím hráčem, co dobýval Evropu.

Jak až divné pro vás je, že na centru hraje až od léta a teď se už s takovým úspěchem poměřuje na obou stranách hřiště s těmi nejlepšími na vrcholné akci, jakou je mistrovství Evropy?    
Když jsme spolu hráli ještě v repre U18, tak už tam jsme ho někdy používali na pivotu. Jako křídlo má skvělý pohyb a ze clon, co staví, můžeme těžit, protože on pak rychle sbíhá ke koši a otvírá jiné prostory. Navíc je strašně aktivní na útočném doskoku. Takže na té pětce už někdy byl, jen si na to letos musel zase zvyknout. Celkově nám na téhle pozici hrozně pomáhá. Taky je ale důležité ho někdy využít na trojce, zejména proti některým týmům. Třeba proti Španělsku jsme ho tam mohli proti malým španělským křídlům nasadit víc.

Když Honza zmínil, že po zápase s Polskem měl asi šest hovorů během jediného dne s Wizards, jak moc jsou v kontaktu s vámi?
Teď už moc ne. Byl tu jeden člověk, kterého znám, na první dva zápasy turnaje, pak už musel odjet. Myslím, že Wizards ME celkově sledují a to je asi vše.            

 

-trh-


Sdílet odkaz na FACEBOOK Příspěvek vydán dne: 09. 09. 2013
Autor příspěvku: Redakce
Zobrazení příspěvku: 1958 x
| Zdroj: Foto: ČBF/Václav Mudra


29.03.2015: IMOS zápas od konce sezony?

Zápasy 2 čtvrtfinále ŽBL: VŠ Praha - USK Praha 48-82 (Pudláková 16 - Vaughn 25, Hanušová a Petrovič po 11) stav série 0-2, Trutnov - Valosun Brno 78-66 (Ovsíková 17, Pazderová a Adams po 11, Ostarello a A-Vacková 10 - Sprague a Kopecká po 17), stav série 1-1, IMOS Brno - Nymburk 64-74, stav série 0-2.

29.03.2015: Výsledky NBA z 28. března

Charlotte - Atlanta 115-100, Chicago - New York 111-80, Milwaukee - Golden State 95-108, Utah - Oklahoma 94-89, Portland - Denver 120-114.

28.03.2015: Ostrava dobyla sedmé místo!

Výsledky 44. kola NBL: Ostrava - Opava 68-61, Prostějov - Ústí 100-69, Svitavy - USK 90-74, Děčín - Brno 92-73, Pardubice - Lions 99-71.

28.03.2015: Výsledky NBA z 27. března

Orlando - Detroit 97-111, Philadelphia - Clippers 98-119, Washington - Charlotte 110-107 2P, Atlanta - Miami 99-86, Brooklyn - Cleveland 106-98, New York - Boston 92-96, Toronto - Lakers 94-83, Houston - Minnesota 120-110, Memphis - Golden State 84-107, New Orleans - Sacramento 102-88, San Antonio - Dallas 94-76, Denver - Utah 107-91, Phoenix - Portland 81-87.

28.03.2015: Real nedal obhájcům šanci

Výsledky 12. kola TOP 16 Euroligy - SKUPINA E: Žalgiris - Barcelona 72-83, Alba - CZ Bělehrad 73-68, Galatasaray - Panathinaikos 84-86, Real - Tel Aviv 86-75, pořadí: 1. Real (10-2, zajištěno čtvrtfinále), 2. Barcelona (9-3, zajištěno čtvrtfinále), 3. Panathinaikos (7-5), 4. Tel Aviv (7-5), 5. Alba (6-6), 6. Žalgiris (4-8), 7. Bělehrad (3-9), 8. Galatasaray (2-10). SKUPINA F: Fenerbahce - Malaga 78-63, Olympiacos - Efes 86-75, Milán - Vitoria 99-85, Nižnij Novgorod - CSKA 82-86, pořadí: 1. Fenerbahce (10-2, zajištěno čtvrtfinále), 2. CSKA (10-2, zajištěno čtvrtfinále), 3. Olympiacos (9-3, zajištěno čtvrtfinále), 4. Efes (5-7), 5. Vitoria (5-7), 6. Milán (4-8), 7. Novgorod (3-9), 8. Malaga (2-10).

27.03.2015: Kolínu 33minutové vedení nestačilo

Až posledních pět minut s pouhými třemi body vzalo Kolínu naději na radost v posledním zápase sezony. V dohrávce 11. kola Kooperativa NBL doma nad Nymburkem 33 minut držel vedení, před poločasem 39-27 a ještě po 25 minutách dokonce 52-38, jenže pak obhájce trofeje přece jen podřadil, aby se senzační porážkou zbytečně nerozhodil před cestou na CSKA, a zbylých 15 minut vyhrál 21-46. Po výsledku 73-84 Geosan končí sezonu na bilanci 15-27, ale až po sobotním utkání Svitav se dozví, zda skončí devátý, nebo desátý. Proti Nymburku utrhl rychlé vedení 16-10 díky 4 trojkám a Horák přes 4 ztráty hostů pomohl ke stavu 25-18 po první čtvrtině. Když mistr na rozdíl od domácích nabíral ztráty (5) i ve druhé čtvrtině, Machač, Harčár a Bryant ochránili solidní náskok až do poločasu (43-34). Od poloviny třetí části ale foukl do plachet Simmons, hosté přestali ztrácet, sbírali útočné doskoky a dostávali se na trestnou linii. Machač ještě v úvodu poslední periody dvěma trojkami udržel kolínský náskok o šest, ale posledních 6 minut už patřilo soupeři. Ten si třemi trojkami v řadě pomohl k obratu a závěr už si vzala kompletně na starosti americká legie mistra. Z jeho 6 dvojciferů nejvíc vynikli Burns (14), Simmons (14) a Stutz (13+8 doskoků). Tým (základní část završil bilancí 21-1) i bez tria Benda, Bartoň, Welsch vládl na útočném doskoku (6-16) a v bodech zpod koše (20-38). V sedmi hrající domácí se opírali především o Machače (22, trojky 7/4), Bryanta (18+11 asistencí, TH 8/8) a Horáka (10+7 doskoků).

27.03.2015: Pro NH je ještě hůř

27.3. Bez kompletní podkošové dvojice se bude muset obejít v sobotním utkání závěrečného kola základní části NBL, ale také v následném play-off NH Ostrava, neboť k Doughertymu, jenž si odnesl zranění z utkání s Nymburkem, se přidal i Taylor Rohde, který má přetrženou šlachu na prostředníčku pravé ruky pro změnu z posledního duelu v Jindřichově Hradci. "Zápas sice dohrál, ale vyšetření v nemocnici ukázalo přetrženou šlachu. Sám hráč sice prohlásil, že proti Opavě nastoupí s obvazem, ale po konzultacích jsme se rozhodli, že na jeho přání nepřistoupíme. Lékař nás upozornil, že v takovém případě mu hrozí trvalé následky a třeba i konec basketbalové kariéry. Hráčovo zdraví je přednější. Taylor se v již pátek podrobil operaci a čeká ho pauza 6 týdnů až 2 měsíce," uvedl mluvčí klubu Vladimír Raszka. Pro tým to znamená obrovské oslabení a cesta Lions k sedmému místu tak v sobotu bude opět o něco schůdnější. Pokud Ostrava doma prohraje s Opavou, jsou Jihočeši automaticky sedmí a NH osmá.

27.03.2015: Dean Smith: kouč, který nezapomněl

Legendární univerzitní trenér Dean Smith, který 36 let vedl North Carolina Tar Heels, a jemuž první titul v roce 1982 vystřelil svou památnou trefou Michael Jordan, zemřel již začátkem letošního února, ale jeho odkaz žije dál. Čerstvě například vyšlo najevo, že odkázal každému hráči, kterého kdy vedl, 200 dolarů. V průvodním dopise stojí, že obdarovaní mají použít peníze na hodně dobrou večeři. Více slov netřeba.

27.03.2015: Krutá rána pro Fenerbahce!

27.3. Šance na vítězství v letošním ročníku Euroligy a možná už vůbec na postup do Final-4 se výrazně snížily istanbulskému Fenerbahce, aktuálnímu lídrovi skupiny F ve fázi TOP 16. Zranění rozehrávače Rickyho Hickmana, který po nepříjemném podklouznutí na konci třetí čtvrtiny čtvrtečního utkání s Malagou musel opustit hřiště, se ukázalo jako vážné a dnešní vyšetření už jen potvrdilo temné obavy kouče Obradoviče: přetržená achilovka a konec sezony. Dirigentské břemeno tak v rozhodujících zápasech sezony bude ležet především na řeckém veteránu Zisisovi, případně na na kolezích s rozehrávačskými buňkami Bogdanovičovi s Preldžičem. Hickman byl v minulé sezoně jedním ze strůjců triumfu Tel Avivu. V letošním TOP 16, v jehož úvodu vynechal rovněž kvůli zranění 5 zápasů, doručoval 8,7 bodu za 20 minut.

27.03.2015: Na webu ČT: Real vs. Tel Aviv!

27.3. Na maximální míru nažhavený bude dnes ve 20:45 tým Realu Madrid (9-2), který bude chtít doma oplatit Maccabi tel Aviv (7-4) porážku zvenku. A vy u toho můžete být naživo, když si reprízu posledního finále Euroligy, jež má tentokrát podobu bitvy 12. kola TOP 16, spustíte na webovém portálu České televize, nebo si ve 23:50 zapnete reprízu na ČT Sport (další je na programu 1. dubna v 1:35). Vedoucímu celku skupiny E Realu už dýchá na záda Barcelona, a proto stojí před povinností zvítězit. Jeho menší výhodou je, že soupeř postrádá zraněná křídla Landesberga a nadále i Pniniho. Maccabi, jež se v TOP 16 opírá o dva téměř 14bodové guardy Parga a Smithe, je zranitelné na trestné linii (64 procent), kompletní Real, z jehož vyrovnané baterie střelců ční jen 14bodový křídelník Fernandez a 13bodový centr Reyes, má 39procentní trojky, 81procentní šestky a k tomu 11 doskoků v útoku. I proto disponuje druhou nejlepší ofenzivou TOP 16 (87,2, Maccabi 10. se 76,6), ovšem k tomu má i vůbec nej obranu (71,7, Maccabi deváté se 77,3).

27.03.2015: V Kolíně mistr ladící na CSKA

27.3. Nymburk (20-1, série: 18 výher) dnes zakončí základní část Kooperativa NBL dohrávkou 11. kola v Kolíně (17:45). Domácí Geosan (15-26, série: 2 prohry) už v minulém utkání přišel o naději na play-off, ale šanci vyzvat na své palubovce eurocupový tým tu je jen jednou za sezonu, navíc pro Kolín polabské derby znamená i loučení se sezonou, jež se nesla v duchu honu na alespoň osmou příčku. O tom, zda Kolín skončí devátý či desátý, rozhodne až poslední dějství. Mistr už má naopak zajištěnou první pozici pro vyřazovací boje a myšlenky se mu tak už toulají k pondělnímu svátku, kdy se představí na CSKA. "Chceme důstojně dokončit sezonu a poděkovat našim divákům za podporu v jejím průběhu dobrým a bojovným výkonem s maximálním nasazením. Je to druhý těžký soupeř v řadě během tří dnů, což se odrazí na našem fyzickém potenciálu. Přesto uděláme vše, co je v našich silách, abychom zahráli to, co doma umíme, a třeba i překvapíme. Nevíme, s jakou sestavou Nymburk nastoupí, ale i přesto si musíme dát pozor na jeho rychlý přechod do útoku, což se nám v minulém utkání s Prostějovem nedařilo," sumíruje před utkáním kolínský kouč Predrag Benáček. Protějšek Kestutis Kemzura vyhlásil: "Vítězství je i při všem respektu k soupeři naší povinností. Nechci ale, aby hráči brali zápas jako formalitu. To se nám pokaždé vymstilo. I vzhledem k utkání v Moskvě budu po hráčích chtít, aby nastoupili s maximální koncentrací od první minuty."

27.03.2015: Bogdanovič z 18 metrů o desku!

Když sledujete enormně fyzický styl Malagy (2-10), s touhou po každém útočném doskoku, lépe chápete, proč tým bývalého vězeňského dozorce Plazy vládne "měkčí" ACB. Ve 12. kole euroligového TOP 16 poločas (39-33) soužil i domácího lídra skupiny F Fenerbahce (10-2): poslední celek v kulise 9000 diváků vedl na útočném doskoku 2-6, jen dvakrát ztratil míč a ve dvojkách byl vpředu 10-12. Zas a znova se snažil v pohyblivém útoku míč dopravovat pod koš, i proti ohromnému týmu soupeře. Za tři minuty s 3 ztrátamí Fene vedl 0-7, za 5 minut 2-9, ale od začátku se trápil s šestkami (celkem 19/10). Domácí, kteří už třetí zápas neměli centra Zoriče, probral až Goudelock, do půle autor 11 bodů (trojky 4/3) a celkově 22 (7/4, +19). Turecký mistr otočil vlastní úspěšnou hrou dolů (po šnůře 8-0), ale první tři minuty druhé části byl (už s Veselým) opět bez bodu. A zase přišel úsek 8-0. Tentokrát už Fene v plusu zůstalo. Do půle vsítilo 5 trojek, Hickman přidával chytré průniky, a když zbývaly do konce 2. čtvrtky pouhé desetiny vteřiny, Bogdanovič poslal míč od vlastní trojky o desku do koše! Spustil tím druhopoločasovou tsunami, jež Malagu zcela spláchla. Sestava s Veselým zavřela podkošové území a celou obranu, která při své vrcholné práci prakticky nejde překonat, Malaga nabírala ztráty a měla jen zoufalé pokusy a po 30 minutách krvácela 63-45. Zářil Bjelica, autor 15 bodů a 11 doskoků. Domácí bodovali z brejků, začali ovládat i útočný doskok a v postupném útoku, kde už se Goudelock naučil z nájezdů uvolňovat kolegy, rozebírali Malagu do šroubků. Zatímco hosté několikrát ani pořádně nezakončili, domácí, kteří výhrou 78-63 zaknihovali 9. úspěch v řadě, za 4. čtvrtinu nejednou skórovali s klaksonem útoku. To už byli bez rozehrávače Hickamana, který si při ošklivém podklouznutí na konci 3. periody zřejmě poranil koleno. Jan Veselý nezažil vyjma 6 doskoků, obrany a plusového pobytu (11) za 21 minut nej zápas: nevycházela podkošová hra na něj, nepadaly mu "hooky", ani dopichy (z pole 7/1, 4 body), neuznali mu parádní blok, a když zabředl do půtek s Greenem, přišlo 3,5 minuty před koncem i vyfaulování.

27.03.2015: Výsledek NBA z 26. března

Milwaukee - Indiana 111-107.

26.03.2015: Tomáš Satoranský po Žalgirisu

"Máme teď tři důležité výhry zvenku za sebou. To je pro nás v poslední době velký úspěch. V ACB se nám (venku) tolik nedaří, ale je důležité, že formu směřujeme aspoň k Eurolize. Jsme pořád ve velmi dobré pozici, kdy můžeme bojovat o první místo ve skupině. Doufáme, že forma bude před čtvrtfinále jen gradovat. Utkání v Kaunasu se ke konci přiostřilo, Žalgiris hraje hodně fyzicky, hlavně doma. Je to tým, který staví tvrdé clony. Na konci vytáhli presink a snažili se v zápase něco změnit. A všichni víme, že Euroliga je naprosto jiná než ACB v povolené míře kontaktu."

26.03.2015: Satoranský 12 bodů na Žalgirisu

Ač má o zápas navíc, přitlačila se Barcelona (9-3, 6 výher v řadě) po utkání 12. kola TOP 16 Euroligy za lídra skupiny E Real (9-2) už na nejtěsnější distanc. Pomohlo jí k tomu vítězství (72-83) na Žalgirisu. Hosté v kulise 9400 diváků uspěli díky menšímu počtu ztrát, lepším dvojkám (48/25, domácí 34/17) i efektivním trojkám (15/7), jež se snažili eliminovat ve prospěch hry dovnitř (dané dvojky do půle 6 ku 17), kde měli znatelnou převahu. První náskok FCB (15-22) se zrodil už v závěru úvodní čtvrtky po akcích guarda Olesona a centra Pleisse, který při dvou rychlých faulech Tomiče dostal větší prostor. Domácí, kteří zejména po vystřídání opor ztráceli sílu, hrozili téměř výhradně aktivní hrou Andersona, který už do půle (33-42) stihl 16 bodů (TH 7/6, v zápase jediný výrazný střelec s 24 body). Jenže Pleiss pod košem kraloval i ve 2. čtvrtině a do půle táhl tým 12 body. Ač se Barce nikdy nepodařilo zlomit domácí úplně, stále si udržovala náskok kolem 10 bodů. Žalgiris se držel aspoň v naději i pomocí až kouzelnických trojek, ale soupeře už vážněji neohrozil, zejména když famózní Abrines či Navarro vždy včas přispěchali s úspěšnou trojkou. Tomáš Satoranský aktivní hrou do koše rozjel pro Barcu prvních 7 minut (do stavu 13-14) a do hry se vrátil na poslední 4 minuty poločasu, kdy trojkou pomohl udržet 9bodový náskok. V obraně až na výjimky přes sebe nenechal přejít o 16 čísel menšího Cherryho, případně Andersona, při jehož prudkých změnách směru vlály Čechovy ruce všude kolem. Ve druhé půli, kdy opět odtáhl úvodních 7 minut a dohrával poslední 4, pocítil i tvrdost sekery domácího Milaknise (bez šance zasáhnout míč při Satoranského náskoku na dunk), po níž marně žádal o nesportovní faul. Duel končil jako třetí střelec na 12 bodech (za 23 minut, +8) z pouhých 4 střel z pole (TH 6/5), 2 doskocích, 4 asistencích a 1 zisku, jako sdílený druhý nejužitečnější hráč (s 16bodovým Abrinesem) za Pleissem (14 bodů, 7 doskoků).

26.03.2015: Na webu ČT: Alba vs. Zvezda

26.3. Web České televize dnes od 20:15 nabízí live přenos duelu 12. kola TOP 16 Euroligy, v němž se v rámci skupiny E utká domácí Alba Berlín a CZ Bělerad. Na stanici ČT Sport poběží první repríza od jedné v noci a druhá 31. března rovněž od 1:00. Německý celek (5-6) útočí na čtvrtý Panathinaikos (6-5) a stále tak bojuje o play-off, naopak naděje CZ (3-8) už jsou jen teoretické. Albě možná stále bude chybět Hammonds, hostům pak Blažič. V utkání narazí nejhorší útok TOP 16 (Alba, 70,1) na čtvrtý nejhorší (CZ, 74,4) a také pátá obrana (Alba, 74,9) na osmou (CZ, 76,6).

26.03.2015: Výsledky NBA z 25. března

Charlotte - Brooklyn 88-91, New York - Clippers 80-111, Orlando - Atlanta 83-95, Washington - Indiana 101-103, Toronto - Chicago 103-116, Boston - Miami 86-93, Memphis - Cleveland 89-111, Minnesota - Lakers 99-101 PP, New Orleans - Houston 93-95, Denver - Philadelphia 85-99, Utah - Portland 89-92, San Antonio - Oklahoma 130-91, Phoenix - Sacramento 99-108.

Archiv starších novinek >>

Titulní strana BASKETMAG.CZKontakty na redakci

Basket Magazín 2007 - 2014 | všechna práva vyhrazena | powered by phpRS