Tomáš po No.1 sekvenci v repre o poctě od Božidara, starém Veseláčovi, Wizards a štvanici na Gargamela

Ač teď na sebe hlavní pozornost strhává "přírodní úkaz" v českém dresu Jan Veselý, srdcem, motorem a mozkem týmu lvů je už v 21 letech on. A poté, co se profauloval zápasem s obhájci a nemohl dokončit duel s Polskem, kde málem předčasně zemřela euforie z třetího českého ME, chtěl konečně říct jedno rozhodné slovo. To, které pronesl v nedělní bitvě s Gruzínci. Svou nespoutanou energií je už v první půlce sfoukl jako svíčku. Ve svém nejhitovějším poločase v repre. Tomáš Satoranský.

Tomáši, rád bych se nejdřív vrátil k duelu se Španělskem. Musel jste ho po zvalchování od Lampeho hrát přes bolest?
Před zápasem jsem nevěděl, jestli budu moct hrát, neabsolvoval jsem ani žádný trénink, ale naštěstí se s tím hrát dalo. Nějaké limitace tam samozřejmě byly, trochu jsem se bál kontaktu v obraně, aby mě do toho zase nepraštili, ale v průběhu zápasu už to bylo ok. A s Gruzií už to bylo mnohem lepší, jen na konci mi to trochu oteklo a cítil jsem to víc.   

Na španělské mistry jste se hodně těšil jako na velkou výzvu. Už od začátku jste se mi ale zdál až přehecovaný a jakoby z toho pramenily i některé vaše fauly, když jste si nedával tolik pozor. Vyčítal jste si to pak?
Byly tam spíš některé školácké fauly. Já ty hráče znám, jsou opravdu chytří a dokážou na sebe neuvěřitelně poutat kontakt soupeře. Jednou mě tam Rubio docela vyškolil, když mi chytnul ruku, rozhodčí to neviděli a pískli to jako faul na něj. A pak přišel na začátku druhé půlky ten útočný faul, který mě docela naštval. V obraně jsem si dával pozor, ale tohle přišlo v útoku. Nevím, jestli to bylo z té motivace, spíš - jak mě to bolelo - jsem si pomáhal víc rukama než tělem.

Předpokládám, že po jen 17 minutách proti šampionům jste to chtěl s Gruzií všechno odčinit.
Vnitřní motivaci jsem určitě měl. Musel jsem odstoupit i proti Polsku, se Španělskem jsem pak nehrál tolik a chtěl jsem vzít tu zodpovědnost na sebe hned od začátku a vést tým, aby získal nějaký dobrý náskok. My jsme věděli, že Gruzie měla v sobotu strašně těžké utkání se Slovinskem, kdy hráli výborně, ale v užší rotaci. Takže jsme na ně chtěli okamžitě vlítnout.Je až neuvěřitelné, že Gruzie táhne celé ME v pěti lidech. Věřil jste tedy, že už v první půlce se vám podaří soupeře tak uštvat?
Oni na začátku postavili zónu, takže jsme si to nejdřív museli v postupném útoku rozťukat. Tentokrát náš útok nebyl vůbec statický, hodně jsme se pohybovali, což se na začátku dařilo s Petrem Bendou. To nám pak dalo sebevědomí do protiútoků, které jsme i díky dobré obraně začali "vybíhat". Bránili jsme agresivně, přebírali clony a získali snadné doskoky, z kterých jsme sprintovali dopředu.

Kolik času nakonec zóně kouč Gruzie Kokoskov věnoval?
Je to v rámci jejich stylu, aby udrželi hráče déle ve hře, i když neříkám, že v zóně se nemaká. Třeba Šermadini by s 216 čísly asi nedokázal hrát 35 minut v útoku a pak ještě v osobní obraně. My jim ale zónu hned od začátku rozbíjeli a oni od toho pak, když jsme šli do vedení o 15, už asi od poloviny druhé čtvrtiny upustili a přešli na osobku.

Po 15 minutách hry jste měl na kontě 16 bodů a 5 asistencí. Byl to váš nej herní úsek v reprezentaci?
Možná jo. Některé poločasy jsem měl podobně dobré i v ACB, ale v repre bylo tohle nejlepší. Důležité bylo, že jsme do statistik dali všechny hráče a mě ten povedený začátek uklidnil. A Honza Veselý to pak dokončil v druhém poločase (11 body v řadě).

Když jste zmínil obra Šermadiniho, zajímalo by mě, proč mu říkáte Gargamel?
To vzniklo v loňském přípravném zápase. Já tam nebyl, ale slyšel jsem, jak jednou Kamil Švrdlík zahlásil, že mu připomíná Gargamela ze Šmoulů a od té doby se to s ním táhne. Kamil ho loni v zápase docela slušně otevřel (smích), tak je to taková populární postava.

Co bylo pro vás důležité v obraně? Gruzínci do poločasu skoro nic netrefili z trojek a podobně dopadali i z nájezdů pod koš.
Oni jsou skvělí střelci, co si berou i těžké trojky. Pořád jsme si ale říkali, že lepší trojky přes nás, než aby šli do nájezdu. Hodně jsme tak přebírali clony se Sanikidzem, který po clonách často odskakuje za oblouk a trojky měl dosud kolem 50 procent. Díky našim dobrým obranám jsme nájezdy pokrývali, hodně jsme se stahovali k sobě a nedovolili žádný lehký koš, což bylo důležité. A taky jsme je víc unavili tím, že si museli víckrát během útoku přihrát.  

Za už velkého manka přišla i technická chyba pro Šermadiniho, který si stěžoval rozhodčím. Už to soupeři tolik neunášeli a mluvili hodně?
Nevím, co tam řekl, ale u druhé technické jsem u toho už byl. Bouchli do míče po koši, na což je už v první půlce sudí upozorňovali, že to bude za technickou. Bylo to celkem oprávněné. Samozřejmě byli i trochu frustrovaní, možná ze začátku na ně nepískli některé fauly, na které byli možná zvyklí ze zápasu se Slovinskem, kde je mimochodem rozhodčí dost zařízli. Nám se naopak povedlo koncentrovat na svou hru a tři čtvrtiny jsme hráli své tempo.   O postupu se bude rozhodovat s Chorvaty, kteří se od prvního zápasu jakoby lepší. Co bude proti nim klíčové?
Viděl jsem je tu hrát jen některé kratší úseky. Na papíře to je neskutečně silný tým, všechno to jsou výrazné postavy různých evropských týmů. Nevím ale, jak se jim daří to poskládat do týmu. Hodně jdou přes střelce Bogdanoviče, který je jejich nejsilnější zbraní. Mají dobré rozehrávače Ukiče s Draperem, kterého znám i z Realu. Hodně to hrají přes pivoty Tomiče se Zoričem, oba jsou výborní ve hře v dolním postavení. Opět to ale myslím nejsou typy, co se tak rychle vracejí do obrany, a to by nám mohlo vyhovovat. Minivýhodou je i to, že Chorvati hráli v neděli až po nás v noci těžký zápas se Slovinskem.

K té vaší rychlosti na ME. Je to velká pocta, když taková legenda jako Božidar Maljkovič řekne, že jste nejlepší run-and-gun tým Evropy? Nebo že i Španělé přiznají, že hrajete rychleji než oni?
(směje se) No, nám nic jiného ani nezbývá. V 5 na 5 jsme úplně jaloví. Je ale hezký, když to některý trenér takhle vyzdvihne. My jsme to věděli od začátku, že jediná šance na nějakou vyrovnanou hru s těžkými soupeři je to tlačit dopředu a být na tom líp fyzicky. To se nám zatím dařilo na určitý čas s každým soupeřem. S Gruzií hned v první půlce, kdy jsme byli agresivní v obraně. Musíme v tom pokračovat i dál. My nejsme tým, co by mohl 5 na 5 soupeřit s těmito vyspělými mužstvy.

Ještě slovo ke kolegovi Veselému. Jakoby to letos v létě byl někdo jiný než poslední dva roky a pomalu najíždí na MVP turnaje. O kolik je to pro něj teď podle vás jiné, kdy ho jako tým vyhledáváte a uzpůsobujete jeho přednostem hru, s čímž v takové míře ve Washingtonu nemůže počítat?
Hlavně si myslím, že Honza si to tu teď hrozně užívá. Po dvou letech se vrátil k basketu, který mu nejvíc sedí a který má rád, byť hraje většinu času na centru. Už se ale přiblížil tomu, jak by se tahle pozice měla hrát, zvykl si na to. Pomáhá nám i neskutečně v obraně proti těm velkým chlapům. A v útoku je naprosto aktivní a agresivní. Konečně je to takovej Veseláč, jakého znám z Partizanu nebo z dřívějších let. Je vyhecovaný a zase udivuje celou Evropu. Doufám, že tyhle výkony si přenese i do NBA a že ukáže, že je tím hráčem, co dobýval Evropu.

Jak až divné pro vás je, že na centru hraje až od léta a teď se už s takovým úspěchem poměřuje na obou stranách hřiště s těmi nejlepšími na vrcholné akci, jakou je mistrovství Evropy?    
Když jsme spolu hráli ještě v repre U18, tak už tam jsme ho někdy používali na pivotu. Jako křídlo má skvělý pohyb a ze clon, co staví, můžeme těžit, protože on pak rychle sbíhá ke koši a otvírá jiné prostory. Navíc je strašně aktivní na útočném doskoku. Takže na té pětce už někdy byl, jen si na to letos musel zase zvyknout. Celkově nám na téhle pozici hrozně pomáhá. Taky je ale důležité ho někdy využít na trojce, zejména proti některým týmům. Třeba proti Španělsku jsme ho tam mohli proti malým španělským křídlům nasadit víc.

Když Honza zmínil, že po zápase s Polskem měl asi šest hovorů během jediného dne s Wizards, jak moc jsou v kontaktu s vámi?
Teď už moc ne. Byl tu jeden člověk, kterého znám, na první dva zápasy turnaje, pak už musel odjet. Myslím, že Wizards ME celkově sledují a to je asi vše.            

 

-trh-


Sdílet odkaz na FACEBOOK Příspěvek vydán dne: 09. 09. 2013
Autor příspěvku: Redakce
Zobrazení příspěvku: 1978 x
| Zdroj: Foto: ČBF/Václav Mudra


26.04.2015: Sanders ještě rok! Kariéru končí Pospíšil

Hrající asistent BK JIP Pardubice Levell Sanders, který v letošním roce oslaví čtyřicítku, si oproti původním předpokladům prodlouží kariéru ještě o jednu sezonu. Naopak ve 33 letech svou profi dráhu definitivně uzavřel Zbyněk Pospíšil, centr hájící barvy Beksy 6 posledních sezon, který v tomto ročníku Kooperativa NBL přestál plicní embolii. Jak uvedla MF Dnes, stále musí brát prášky na ředění krve a další potenciální zranění by mohlo mít i dost vážné následky. Podkošovou sestavu JIP opouští po šesti sezonách i power forward Petr Bohačík, kterému nebyla nabídnuta další smlouva. Při předpokládaném odchodu amerického nováčka Hezekiaha, který přišel během sezony jako záplata při řadě zraněných, tak pod košem z tradičních opor zůstane pouze Ondřej Kohout.

26.04.2015: Nymburská derniéra ve VTB lize

26.4. ČEZ Basketball Nymburk (8-21) se dnes od 18:00 rozloučí na domácí (nymburské) půdě s letošní sezonou VTB ligy, a to v bitvě s pátým celkem tabulky (19-10) a účastníkem TOP 16 Euroligy Nižným Novgorodem. Středočeši, kterým možná stále bude chybět power forward Burns, mohou v případě různých shod výsledků ještě skončit dvanáctí, ale také předposlední. Zápas tradičně vysílá v přímém přenosu stanice Sport5.

26.04.2015: O bronzu v ŽBL rozhodne Duel 5

Rozdílem maximálně 7 bodů skončily čtyři dosavadní zápasy série o bronz v ŽBL, kde mezi Nymburkem a Trutnovem bude muset rozhodnout až pátý duel. Ve třetí bitvě hrané v Trutnově tým hostů sice poslední dvě a půl minuty nedal ani bod, přesto dokázal uhájit těsné vedení a zvítězil 57-59. Za Karu si v závěru brala většinu míčů Ostarello, ale kromě dvou šestek víc nezvládla. Vítězky, které si nejvíc pomohly vyhraným doskokem 31-41, drželo trio Bortelová (18+8 doskoků), Taylor (11+8 doskoků), Rolle (10+16 doskoků). Za domácí se víc prosadily jen Ovsíková (14) s Pazderovou (13+8 doskoků). V Zápase 4 opět v Trutnově už domácí celek hrál o odvrácení konce série, což se mu po výhře 70-63 i podařilo. Méně ztrácel (11-18), a i když hodně zaostal v trojkách (1 ku 7), vše vynahradil produkcí dvojek (24 ku 12). Zářila Ostarello (25+20 doskoků), 12 body jí sekundovala Mann a 10 Adams. U hostů 16 bodů s 13 doskoky zařídila Rolle, dalších 16 bodů Taylor a 12 s 11 doskoky, 5 asistencemi a 3 zisky opět famózní Bortelová.

26.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 3: Brooklyn - Atlanta 91-83, stav série 1-2, Zápas 4: Milwaukee - Chicago 92-90, stav série 1-3. Západní konference - Zápas 3: Portland - Memphis 109-115, stav série 0-3. Zápas 4: New Orleans - Golden State 98-109, končný stav série 0-4.

25.04.2015: Orli srovnali drtivým způsobem

Ariete Prostějov ve druhém utkání semifinále Kooperativa NBL prásklo do kočáru a doma složilo Děčín rozdílem 33 bodů 87-54. Stav série tak je 1-1. Hosté po vyhrané první čtvrtině 16-18 vsítili za zbývající tři čtvrtiny jen 36 bodů.

25.04.2015: Na TVCOM: Orel vs Válečník

25.4. Možná zlomový Zápas 2 přichází dnes od 18:00 (vysílá TVCOM.cz) na řadu v semifinálové sérii Kooperativa NBL mezi domácími Orly Prostějov a hosty z Děčína, kteří vedou 1-0. "První utkání jsme prohráli, ale neděláme z toho tragédii. Musíme se připravit a podat lepší výkon. Vyrovnat a pak se pokusit urvat v Děčíně třetí zápas," burcuje kouč Ariete Zbyněk Choleva. "Soupeř doma výborně bránil a my s tím měli problémy. Musíme si lépe přihrávat a rozhýbat postavenou obranu. To je cesta, jak ji donutit k chybám," dodává Choleva, který věří i v podporu z hlediště. "Každý tým se doma cítí lépe, a když se dostane do laufu, je pak těžké nápor zastavit. V odvetě to bude platit také. Na vlastní palubovce se budeme cítit lépe zase my." V hledišti ovšem bude i minimálně několik desítek hlučných tifosi soupeře, neboť Děčín na Hanou vypravil autobusový zájezd. Vedle toho opět připravil projekci zápasu v děčínském OC Pivovar. "Do Prostějova odjíždíme v situaci, ve které jsme ještě za mého působení u týmu nebyli. V předchozích semifinále jsme vždy první utkání prohráli. Proto se s touto zdánlivě malinkou novinkou musíme porovnat v hlavě, neboť je jasné, že Prostějov bude chtít jednoznačně srovnat a pro výsledek bude bojovat všemi dostupnými prostředky v obraně či v útoku. Proto se na to musíme mentálně připravit a náležitě opětovat svou hrou ve stejném modu. První výhra je povzbudivá, ale nic neřeší. Pakliže bychom získali i výhru číslo 2, začala by série mít zajímavější zápletku - a o to nám půjde," podotýká trenér Děčína Pavel Budínský, která bude postrádat jen guarda Kroutila. "Větší tlak je na soupeři, toho bychom chtěli využít. Jedním z nejdůležitějších úkolů bude zachovat chladnou hlavu a nenechat se domácími hráči vyprovokovat. Pokud to zvládneme, budeme bojovat a přistoupíme k zápasu zodpovědně, můžeme si odvézt vítězství," věří forward Lukáš Bažant. Během utkání vystoupí Aerobik klub Pavlíny Radičové a v poločase dojde na vyhodnocení divácké soutěže, připomínající legendy ze Síně slávy prostějovského sportu.

25.04.2015: Rozhodlo Chimki už v první bitvě?

Zcela v šoku zůstalo po prvním duelu finále Eurocupu 10 tisíc fanoušků v areně Gran Canarie, kde byl domácí tým rozložen na prvočísla hosty z Chimki Moskva 66-91. Druhý zápas na půdě vítězů se tak už zdá být pouhou formalitou.

25.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 3: Washington - Toronto 106-99, stav série 3-0. Západní konference - Zápasy 3: Dallas - Houston 128-130, stav série 0-3, San Antonio - Clippers 100-73, stav série 2-1.

24.04.2015: Nymburk vede 2-0

BK Opava padl na domácí půdě ve druhém semifinále Kooperativa NBL s Nymburkem 70-87 a obhájce trofeje tak vede 2-0. Slezané podle kouče Petra Czudka možná přišli o svého kapitána Sokolovského, který má zraněné koleno i své dosud zdravé pravé nohy.

24.04.2015: MVP Eurocupu je Tyrese Rice

24.4. Eurocup zná svého letošního MVP. Stal se jím 185 vysoký playmaker Tyrese Rice, lídr finalistů soutěže z Chimki Moskva. Loňský šampion Euroligy (a MVP Final-4) s Maccabi Tel Aviv letos o patro níž doručoval ve 22 utkáních průměry 17,2 bodu (druhý v soutěži) a 5,5 asistence za 30 minut. Dnes od 20:45 povede svůj tým na palubovce Gran Canarie k prvnímu duelu finálové série, který by měl ze záznamu vysílat od 1:00 Eurosport2.

24.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápasy 3: Boston - Cleveland 95-103, stav série 0-3, Milwaukee - Chicago 106-113 2P, stav série 0-3. Západní konference - Zápas 3: New Orleans - Golden State 119-123 PP, stav série 0-3.

24.04.2015: Do Final-4 Real a Olympiacos

Zápasy 4 čtvrtfinále Euroligy: Efes - Real 63-76, konečný stav série 1-3, Olympiacos - Barcelona 71-68, konečný stav série 3-1. V semifinále Final-4 se 15. května v Madridu utkají Real s Fenerbahce a CSKA s Olympiacosem.

23.04.2015: Kritický duel Barcy

23.4. Barcelona bude dnes od 21 hodin, za stavu 1-2, odvracet ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu konec euroligové sezony v Hale míru a přátelství, kde domácí Olympiacos vyhrál svých 8 posledních play-off utkání. Tým z Pirea při dvou posledních výhrách táhl průměry 15,5 bodu a 6,5 asistence trojnásobný vítěz soutěže Spanoulis a v obraně Olympiacos zavřel soupeře v průměru na 67 bodech a 27procentních trojkách. Povstanou dnes večer Katalánci a pošlou sérii zpět do Barcelony k rozhodující bitvě? Jejich běh o život můžete sledovat na webu ČT, který duel vysílá živě, nebo na ČT Sport, kde poběží záznam od 23:35.

23.04.2015: V prvním finále 50 ztrát

Rozdílem dvou tříd (94-52) rozdrtily hráčky USK Praha v prvním finále ŽBL Hradec Králové. Na domácí půdě zápas ovládly dvojkami (35 ku 14), navíc lepší byly na doskoku (31-19) i ve ztrátách (20 ku 30, za Hradec 8 Zavázalová, 7 Pochobradská). Za vítězky po 14 bodech zajistily Vaughn a Elhotová a po 12 Hanušová s Vyoralovou. Z týmu hostů byla jedinou dvojciferou 14bodová Pochobradská. Utkáním 2 pokračovala opět na nymburské palubovce série o bronz. Domácí celek tentokrát trutnovskou Karu zdolal 73-66 (Rolle 25, Bortelová 18 - Prokešová 17, Ostarello 15, Mann 12, Pazderová 10), když vedl na konci všech čtvrtin. Srovnal tak na 1-1. Napodruhé už zvládl i koncovku, když od stavu 67-66 nedovolil dát soupeři posledních 1:45 ani bod, a Bortelová s Peklovou se postaraly o produkci v útoku.

23.04.2015: CSKA získal vstupenku do Final-4

Zápas 4 čtvrtfinále Euroligy: Panathinaikos - CSKA 55-74 (16.000 diváků), konečný stav série 1-3. CSKA, který postoupil do Final-4 podvanácté za posledních 13 let, v semifinále narazí na lepšího z dvojice Barcelona - Olympiacos.

23.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 2: Atlanta - Brooklyn 96-91, stav série 2-0. Západní konference - Zápasy 2: Clippers - San Antonio 107-111 PP, stav série 1-1, Memphis - Portland 97-82, stav série 2-0.

22.04.2015: Pokračuje série v aréně strachu!

22.4. Maximální grády bude mít dnešní Duel 4 čtvrtfinále Euroligy v aténské OAKA areně mezi Panathinaikosem a CSKA Moskva (živě by jej měl od 20:45 vysílat web ČT, ze záznamu pak od 1:40 ČT Sport). A tím hlavním spouštědlem napětí nebude fakt, že domácí celek v Utkání 3 dokázal vítězstvím 86-85 odvrátit konec série. První bitvu na aténské půdě totiž neprovázely jen obvyklé nepřístojnosti v hledišti zaplněném 12 a půl tisíci fanoušků, ale především extrémní události v zákulisí po doznění poslední sirény. Vzápětí tak od disciplinárního orgánu Euroligy přilétla pokuta 10.000 eur za používání dělobuchů a světlic, 12.000 eur za laserová ukazovátka ztěžující hru týmu hostů a 8.000 eur za nejrůznější předměty vhozené na palubovku. Ve zprávě o utkání se hovoří i o tom, že jeden agresivní fanoušek musel být vyveden a po zápase diváci odstranili i ochranný tunel, aby mohli něčím trefit sudí. Největší a zcela bezprecedentní pálku ovšem Panathinaikos schytal za nebývalý útok na trojici sudích ze strany majitele klubu Dimitrise Giannakopoulose. Ten podle zápisu o incidentu po utkání vtrhl nepříčetný do šatny sudích, navíc v doprovodu dvou dalších mužů, a hodil po tureckém rozhodčím Recepu Ankaralim velkou svící (možná šlo o dýmovnici), která arbitra naštěstí minula. Giannakopoulos, který už byl za různé excesy v minulosti několikrát trestán, na sudího řval a přísahal, že z Řecka neodjede živý a že zabije jeho i jeho rodinu. Pak se snížil i k výkřiku, že by před ním... jeho matku, manželku a děti. Tohle všechno podle zápisu hlavního rozhodčího trvalo dvě minuty. A nejhorší prý byla skutečnost, že na dohled nikde nebyla policie, ani ochranka. Disciplinárka za šokující agresi vynesla exemplární trest: 150 tisíc eur, tedy 4,1 milionu korun. I s prohřešky fanoušků to tedy dělalo celkem 5 milionů. Vedení Euroligy navíc nechalo na zvážení řeckých represivních složek, zda se případu také nebudou věnovat.

22.04.2015: Drama v Nymburce pro Trutnov

Super vyrovnaný první duel série o bronz v ŽBL pro sebe v Nymburce urvala Kara Trutnov (80-81). Polabanky přitom ještě 160 vteřin do konce vedly 76-69, pak ale přišly tři minuté střely a jedna ztráta, naopak za hosty dvojku a šestku zařídila Ostarello, trojku a dvě šestky trefila Mann a 4 trestné hody vsítila Pazderová. Po těch posledních už Trutnov vedl 78-81 a domácí Taylor stihla jen snížit. Kara trefila jen 26 ze 70 střel, ale pomohla si trestnou bilancí 29/23. Vedl ji kvartet Ostarello (25+12 doskoků), Mann (17), Pazderová (15+8 doskoků+7 asistencí) a Ovsíková (12). Za Nymburk se výrazněji prosadily Bortelová (23+9 asistencí+6 doskoků), Mišurová (18), Rolle (14+10 doskoků).

22.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápasy 2: Cleveland - Boston 99-91, stav série 2-0, Toronto - Washington 106-117, stav série 0-2. Západní konference - Zápas 2: Houston - Dallas 111-99, stav série 2-0.

22.04.2015: Barca nad propastí, Real skolen!

Zápasy 3 čtvrtfinále Euroligy: Olympiacos - Barcelona 73-71, stav série 2-1, Efes - Real 75-72, stav série 1-2.

22.04.2015: Kouč Opavy Czudek po Semifinále 1

"Začali jsme s velkým respektem. Nymburk si vytvořil náskok, přeskákal nás. Pak jsme zvýšili agresivitu, což nás vrátilo trochu do hry. Výsledek je pro nás příznivý. O to víc se těšíme na pátek, že soupeř přijede v plné sestavě. My chceme, aby si nás všiml a ukázal nám VTB nebo eurocupový výkon. Škoda jen, že se hraje takhle brzo. Kdyby to bylo později, tak se vsadím, že bude plno. V půl čtvrté nevím. Uvidíme, jak si lidé vezmou volno. Sám se nechám překvapit, ale Nymburk v plné sestavě, to se vidí jen jednou za čas."

22.04.2015: Kouč Nymburka Kemzura po Semifinále 1

"Zápas jsme kontrolovali od začátku do konce. Samozřejmě jsme ale měli hrát až do konce a vyhrát větším rozdílem. Opava až do konce hrála, na rozdíl od nás. Měli jsme v zápase velké výkyvy, nedali jsme 11 trestných hodů, neskórovali jsme z vymezeného území a za dva body, kde jsme měli jenom 40 procentní úspěšnost střelby. To nestačí. Pod košem jsme měli mnohem lépe využívat své převahy. V obraně jsme byli lepší v prvním poločase. Ve druhém jsme špatně komunikovali a nechávali soupeři volné střely. Dobře pro nás, že některé nedali."

Archiv starších novinek >>

Titulní strana BASKETMAG.CZKontakty na redakci

Basket Magazín 2007 - 2014 | všechna práva vyhrazena | powered by phpRS