Otevřený Luboš Bartoň o egoismu těch, co "čekají" na mistrovství Evropy, a Honzovi draftovaném do NBA

Zdravím všechny čtenáře Basketmagu! Po dvouměsíční odmlce bych rád okomentoval pár věcí, které jsou aktuální nejen na našich palubovkách, ale i v cizině.

Nejprve bych rád veřejně pogratuloval Janu Veselému k letošnímu draftu, kde byl vybrán jako šestý hráč v prvním kole. Již teď je to velký úspěch nejen pro něj samotného, ale zároveň pro celý český basket. Díky svému talentu a usilí na sobě pracovat má Honza před sebou světlou budoucnost. Proto bych mu rád popřál to, co příliš ovlivnit nemůže: štěstí a hlavě zdraví. Aby jeho hvězda mohla svítit na maximum, potřebuje Honza správný systém, trenéra, který bude stát za ním, a spravné spoluhráče. K tomu je navíc nutné, aby se mu vyhýbala zranění těžkého typu, která kariéru sportovce leckdy zcela poničí. Doufám, že se výluku NBA podaří co nejdříve ukončit, a že uvidíme Honzu v dresu Washingtonu Wizards v akci již letos!!

Je tu polovina července a blíží se začátek repre bloku - divize B, část II. Čekají nás tři týdny přípravy a turnajů a potom tři mistrovské zápasy, ve kterých "o nic nepůjde". Jako hráč se na tento měsíc můžu dívat ze dvou úhlů: 1) Soupeři jsou slabého jména, v podstatě se nehraje o nic, a přesto hrozí zranění, navíc všichni přijdeme o volný čas, který bychom mohli trávit třeba na dovolené. 2) Zápasů můžeme využít k sehrání mančaftu pro budoucí kvalifikaci/šampionát 2013, můžeme se zviditelnit před domácím publikem a navíc díky tomu každý z nás hráčů projde vždy potřebnou fyzickou i herní přípravou. Tušíte, který úhel je mi bližší?

Je týden do začátku a v sestavě chybí většina z hráčů, kteří by v týmu měli figurovat. Jako malá země, která disponuje omezeným množstvím hráčů, MUSÍME být v kompletní sestavě, abychom něco dokázali! Tohle poselství napsali už mnozí přede mnou a určitě ho budou psát i spousty dalších po mně. Jakmile nám chybí jeden stěžejní hráč, handicap je znatelný. Jestliže nám chybí dva takoví hráči, ztrácí se šance na jakýkoliv úspěch. No a pokud postrádáme ještě víc klíčových hráčů, můžeme všichni zapomenout na jakkoliv přijatelný výsledek. V takovém případě naopak přicházejí na řadu obavy o budoucnost českého basketu.

Již minulé léto jsem se k absenci hráčů v nároďáku vyjádřil a můj postoj se nezměnil. Každý hráč má právo na to, aby se z reprezentace omluvil, pokud jde o důvody osobní, zdravotní, nebo třeba finanční. Ale jestli hráč odmítá reprezentovat jenom kvůli tomu, že se hraje v divizi B, a vyčkává na chvíli, kdy se bude "o něco hrát" (v našem případě mistrovství Evropy), pak jeho přístup nazývám egoismem prvního stupně. Pak ať mi nikdo nevypráví pohádky o cti reprezentovat naši republiku...

Mezi další "tradiční" důvody pro omluvu z reprezentace patří rekonvalescence. Jsou případy, kdy má hráč nedoléčené zranění, nebo má po operaci, a využívá léto k tomu, aby se dal do kupy. Fajn. No problem. Někomu ale příliš vadí, že by měl přijít o část své dovolené. Chápu, že má za sebou dlouhou sezonu v klubu, ve které odehrál hodně zápasů, a potřebuje víc času, než jeden měsíc mimo palubovky. Okay! Ať mi ale nikdo nepovídá, že hráč, který má v létě tři měsíce volna, nemůže jeden měsíc věnovat reprezentaci. S nároďákem se trénuje dost lehce, každý hráč má hodně prostoru na svoje vlastní drily a cvičení a navíc je k dispozici masér a atletický trenér. A to už vůbec nemluvím o hlavních trenérech - momentálně dvojici Budínský, Taylor -, kteří mohou hráčům (hlavně těm mladším) hodně pomoct co se týká jednotlivých herních situací a basketových znalostí.

Česká basketbalová federace nikdy neměla, nemá a asi v nejbližší době ani mít nebude prostředky na to, aby hráče lákala na finanční náhradu. Za celou moji reprezentační kariéru peněz nikdy moc nebylo a kdybych to měl porovnat se svým normálním klubovým platem, tak by se moje účinkování v nároďáku blížilo označení "zadarmo".

Jsem si vědom toho, že v létě existuje spousta basketbalových kempů (některé z nich jsou navíc hodně prestižní), po jejichž absolvování nezbývá příliš času na odpočinek. Kolik odpočinku ale dvacetiletý hráč potřebuje?

Tak se vracím zpátky na začátek. Příští měsíc Česká republika "B" nastoupí proti soupeřům, kterými budou Slovensko "A", Kypr "A" a Švýcarsko "A". Český mužský basketbal utrpí další ránu pod pás a zůstane tam, kde se momentálně nacházi - na dně. Bude se mluvit víc o těch, kteří nedorazili, nežli o těch, kteří "se lvem na prsou" opravdu budou hrát. A ať naše "béčko" zahraje jakkoliv, bude to pro náš basketbal nakonec opět negativní léto.

Tenhle stav se nezmění až do doby, kdy si všichni hráči uvědomí následující: k tomu, aby se stali skutečnými basketbalisty, potřebují kromě dobrých výkonů v klubech předvést taky svůj charakter a trochu obětavosti. Hráč by měl vždycky dodržet to, co slíbil, a zároveň by se měl nepříjemné situaci, kdy musí reprezentaci odříct, postavit čelem. To znamená zvednout telefon (popřípadě odpovědět na mail), jednoduše se omluvit a vysvětlit proč. To je podle mého minimum, co může basketbalista v dané situaci udělat.

A tak se s vámi loučím trochu v rozpacích. Na jedné straně bude mít Česká republika po dlouhých letech zastoupení v NBA, na straně druhé mě mrzí špatný vztah některých hráčů k reprezentování. Takový Dirk Nowitzki, to by měl být náš vzor do budoucnosti! Nowitzki, čerstvý vítěz NBA a zároveň její nejužitečnější hráč, téměř vždy reprezentuje svoji vlast. Troufám si tvrdit, že bez něj by mělo Německo veliké problémy a určitě by se neúčastnilo vrcholných akcí jako jsou mistrovství světa, mistrovství Evropy, nebo olympijské hry.

Doufám, že jsem se ve svém blogu vyjádřil dost jasně, poněvaž bych byl velice nerad, kdyby si čtenáři vyložili věci jinak, než jsem zamýšlel. Každopádně je to ožehavé téma a ne všichni na to mají stejný názor. Já jsem chtěl jenom sdělit ten svůj.

29.01.2015: Třetí do Hyundai F-4: Prostějov

Po ohromném dramatu ve třetím čtvrtfinále Českého poháru se z postupu do Hyundai Final-4 radují prostějovští Orli, kteří se doma proti Opavě, oslabené o ústředního rozehrávače Šiřinu, nebývale nadřeli. O jejich vítězství rozhodl až nájezd Talleyho, jenž uvolnil k dunku na 78-77 8 vteřin před koncem Šteffela. Hosté vzápětí uspěchali dlouhý výhoz, jejž zachytil Tomanec, který z šestek navýšil vedení na konečných 80-77. Klečka měl ještě z boku poslední divokou trojku, ale míč trefil jen obruč.

29.01.2015: Sevilla chtěla sáhnout do LEB Gold

Porfi Fisac, kouč sedmého celku druhé španělské ligy z Valladolidu, se měl podle španělských médií stát do konce sezony novým trenérem Sevilly, tedy týmu Ondřeje Balvína. Klub, který se minulý týden rozloučil s americkým kormidelníkem Scottem Rothem, bude však zřejmě muset hledat dál, neboť Fisac podle nejnovějších zpráv na nabídku nereflektoval.

29.01.2015: Tony podruhé v řadě. I bez SP!

I bez účasti na Světovém poháru byl fanoušky a experty podruhé v řadě vybrán jako Hráč Evropy francouzský rozehrávač úřadujících šampionů NBA ze San Antonia Tony Parker, který se 4 tituly v nejlepší lize momentálně mezi všemi Evropany kraluje. V hlasování pod patronací FIBA Europe těsně předstihl rozehrávače CSKA a srbských vicemistrů světa Miloše Teodosiče. Třetí skončil Parkerův spoluhráč ze San Antonia, power forward Boris Diaw, který v roce 2014 k trofeji z NBA přidal i bronz na SP. Další pořadí bylo následující: 4. Goran Dragič (Slovinsko, Phoenix), 5. Bogdan Bogdanovič (Srbsko, Partizan/Fenerbahce), 6. Pau Gasol (Španělsko, Lakers/Chicago), 7. Dirk Nowitzki (Německo, Dallas), 8. Sergio Rodriguez (Španělsko, Real), 9. Jonas Valančiunas (Litva, Toronto), 10. Alessandro Gentile (Itálie, Milán).

29.01.2015: Dnes na webu i v TV: Repríza finále!

29.1. Euroligový program nabízí dnes od 20:05 velkou lahůdku (živě vysílá web ČT, repríza na stanici ČT Sport od 23:25). V 5. kole TOP 16 se lepšící a už třikrát v řadě vítězný obhájce trofeje Maccabi Tel Aviv (3-1, porážka na Panathinaikosu) utká doma, kde jej v sezoně skolil jen CSKA a nečekaně Cedevita Záhřeb, s Realem Madrid (4-0), jenž padl pouze dvakrát v základní části, na palubovce Efesu a nečekaně doma s Kazaní. Domácí se budou opírat o hlavní úderné trio Pargo (v TOP 16 13 bodů a 7,5 asistence), Randle (12,5 a 6,8 doskoku), Smith (11 a 7 doskoků), hosté pak o v březnu 35letého centra Reyese (v TOP 16 14,8 bodu a 7,3 doskoku), dále o Fernandeze (13,8, 4,8 doskoku, 3,8 asistence, 2,5 zisku), Rodrigueze (11,8 a 6 asistencí) a Llulla (11 a 5,8 asistence). V utkání se střetne druhý nejlepší útok TOP 16 (Real, 83,5, Maccabi jen 74,3) a také druhá (Real, 69) se třetí nej obranou (Maccabi, 71). Oba celky jsou kompletní, navíc jde o reprízu pro Real hodně hořkého loňského finále, proto další pozvánky k tomu taháku už není třeba.

29.01.2015: USK bez útoku. Pomatenci v hledišti

Pouhých 17 bodů do půle, 43 celkově. 19 ztrát, jediná trojka z 11 pokusů. Tak katastrofální byl útok pražského USK (4-5) v domácím utkání ženské Euroligy s Galatasarayem (4-6), kde se mu po drtivé porážce 43-72 dost komplikuje postupová situace, neboť prohrál už potřetí v řadě. České šampionky se musely vyrovnávat s nemalými zdravotními problémy (podkošové duo Vaughn - Burgorvá hrálo s handicapem a potíže měly podle trenérky Hejkové i další hráčky), které se projevily na kvalitě hry v útoku, včetně střelby. Do poločasu (17-25) se USK ještě držel na distanc, ale ve třetí čtvrtce už mu soupeř utekl. V zápase obhájce euroligové trofeje podporoval i hlučný kotel 150 fanoušků, kteří už v úvodu přerušili zápas krátkou bitkou s pořadateli. USK nakonec v kulise 900 diváků padl o stejných 29 bodů, o něž vyhrál v Istanbulu. Jeho nejlepšími střelkyněmi byly s 9 body Petrovič a s 8 Vítečková. Pod košem silný Galatasaray, který ovšem domácím dovolil 14 útočných doskoků, se opíral o Dubljevič (18), Lyttle (14), Martínez (13) a Yilmaz (12). V dalších zápasech skupiny A Kursk doma skolil Košice 66-52 a Jekatěrinburg rozložil Krakov 106-63. Ve skupině B IMOS Brno (0-11) po poměrně vyrovnaném průběhu duelu v Toruni (3-8) poprvé v sezoně prohrál do 10 bodů (79-71). Nevycházely mu závěry čtvrtin, dopouštěl se ztrát (18) a soupeře podržely jeho opory, zejména autorka 21 bodů Reid. Pecková Toruni přispěla bodem, ziskem a 4 doskoky za 9 minut. V dresu IMOSu se nejvíc prosadily Hindráková (24), Jalčová (15), Stejskalová (13) a Smith (10+13 doskoků). Ve zbývajících utkáních si Kayserispor poradil s Bourges 77-73, Orenburg se Schiem 84-74 a Fenerbahce se Salamankou 66-63.

29.01.2015: Výsledky NBA z 28. ledna

Cleveland - Portland 99-94 (Cavs vyhráli poosmé v řadě, chyběl jim James, ale měli Irvinga, který si 55 body udělal kariérní osobák a zároveň se stal novým číslem 1 této sezony, když vylepšil 5 dní starých 52 bodů Klaye Thompsona, z pole to měl 36/17, z trojek 19/11, z TH 10/10), Philadelphia - Detroit 89-69, Toronto - Sacramento 119-102, Atlanta - Brooklyn 113-102, Houston - Dallas 99-94, Minnesota - Boston 110-98, New Orleans - Denver 85-93, New York - Oklahoma 100-92, San Antonio - Charlotte 95-86, Utah - Clippers 89-94, Phoenix - Washington 106-98.

29.01.2015: 6 výher euroligistů, Balvín v základu

Výsledky 4. kola Last 32 Eurocupu - SKUPINA G: Petrohrad - Kazaň (odpadlík z Euroligy) 65-77, Nymburk - Štrasburk 72-66, pořadí: 1. Kazaň (3-1), 2. Štrasburk (2-2), 3. Petrohrad (2-2), 4. Nymburk (1-3). SKUPINA H: Sassari (odpadlík z Euroligy) - Podgorica 87-70, Gran Canaria - Banvit 91-80, pořadí: 1. Gran Canaria (3-1), 2. Banvit (2-2), 3. Sassari (2-2), 4. Podgorica (1-3). SKUPINA I: Cedevita (odpadlík z Euroligy) - Řím 91-90, Zaragoza - Volgograd 71-82, pořadí: 1. Cedevita (3-1), 2. Řím (2-2), 3. Volgograd (2-2), 4. Zaragoza (1-3). SKUPINA J: Chimki - PAOK Soluň 102-68, Cantu - Limoges (odpadlík z Euroligy) 68-57, pořadí: 1. Chimki (3-1), 2. Cantu (2-2), 3. Limoges (2-2), 4. Soluň (1-3). SKUPINA K: Bayern (odpadlík z Euroligy) - Lublaň 90-84, Dijon - Bamberg 56-86, pořadí: 1. Bayern (4-0), 2. Bamberg (2-2), 3. Lublaň (1-3), 4. Dijon (1-3). SKUPINA L: Ostende - Zhořelec (odpadlík z Euroligy) 79-80, Sevilla (Balvín v základu, 4 body, 6 doskoků, zisk a blok za 22 minut) - Lietuvos Rytas 88-82 (540 diváků), pořadí: 1. Zhořelec (3-1), 2. Rytas (2-2), 3. Ostende (2-2), 4. Sevilla (1-3). SKUPINA M: Besiktas - Klajpeda (odpadlík z Euroligy) 80-78, Izmir - Paříž 86-79, pořadí: 1. Izmir (4-0), 2. Besiktas (2-2), 3. Klajpeda (1-3), 4. Paříž (1-3). SKUPINA N: Kubáň - Nancy 85-70, Ploješť - Valencie (odpadlík z Euroligy) 84-100, pořadí: 1. Kubáň (4-0), 2. Valencie (2-2), 3. Nancy (1-3), 4. Ploješť (1-3).

29.01.2015: Kouč Nymburka Kemzura po Štrasburku

"Nezačali jsme zápas dobře. Měli jsme v plánu ponechat si na lavičce nějakou sílu a dát minuty dalším hráčům. Ale nechtěli jsme nechat soupeře utéct. Po vystřídání jsme navýšili intenzitu hry, zatlačili na soupeře v obraně, do poločasu srovnali a i třetí čtvrtina byla z našeho pohledu dobrá. Zvýšili jsme vedení, trefili několik velkých trojek a dostali se do rozhodujícího náskoku. Hodně nám opět pomohlo, že jsme míchali obranu a přecházeli na zónu. Škoda, že Darius Washington v poslední pozici zbytečně spěchal (za vedení o 6), nabízela se jiná řešení než těžká střela z dálky přes clonu. I když jsme nakonec nevyhráli o potřebných 8, je to pro nás pořád důležitá výhra. Hráli jsme s velkou energií a koncentrací, dostatečně týmově. Zastavili jsme lídry hostů Diota, Dragičeviče a Howarda, kteří nás školili ve Štrasburku. Všichni hráči odvedli dobrý výkon, ale pokud bych měl někoho jmenovat, tak by to byl Christian Burns. Hrál skvěle, byl agresivní, kromě bodů přidal i 11 doskoků, z toho 7 v útoku. Jen bych chtěl od něj takový výkon vidět častěji. Líbil se mi i Tomáš Pomikálek, který ukázal, že nemusí dát tolik bodů, aby byl prospěšný. A Pavel Houška přidával body ve chvílích, kdy jsme to hodně potřebovali."

29.01.2015: Kouč Děčína Pavel Budínský po Kolínu

"Výsledek je pro Kolín trochu krutý, protože od začátku bylo vidět, že přijel s úplně jinou koncentrací, a jak nastoupil v jiné základní sestavě, než bývá zvykem, tedy bez Aleše Chána, tak se dalo očekávat, že tam jsou pohyblivější pivoti, aby se snažili lépe bránit některé naše kombinace. Určitě po první čtvrtině za stavu 16-12 se dalo predikovat vyrovnanější utkání, ale my jsme pak systematicky, nátlakově a rychlou hrou budovali náskok. Ve třetí čtvrtině jsme soupeře během několika minut dostali do situace, kdy už bylo vidět, že je frustrovaný z toho, že se nám vše daří - fungovala nám obrana a hlavně jsme byli velmi produktivní v útoku. Kdo přišel, skóroval, a proti takto rozjetému týmu se hraje špatně. Vyzdvihnul bych našich 30 asistencí, tohle číslo mě těší nejvíc. A samozřejmě i rozdíl v užitečnosti (131-54). Celkově jsme hráli kolektivně a nesobecky."

29.01.2015: Kouč Kolína Predrag Benáček po Děčínu

"Neměli jsme nárok na vítězství. Děčín byl hlavně ve druhém poločase o dvě třídy lepší. Velmi dobře bránil a lépe hrál i v útoku. Stalo se mi poprvé v životě, že za tři minuty třetí čtvrtiny jsem si vyžádal tři timeouty, ale nepomohlo nic. Je to naše stará nemoc, respektive nová nemoc, která se v tomto roce opakovala už popáté. Když soupeř začne vést o pět až deset bodů, moji hráči to v 90 procentech případů odevzdají a zabalí. Nebojují, přestanou hrát a já jsem už několikrát říkal, že potřebuji minimálně 15 timeoutů ve třetí a čtvrté čtvrtině, abych něco zkusil změnit."

29.01.2015: Kouč Brna Vladimir Paunovič po Svitavách

"Byl to zvláštní zápas. Museli jsme si zvykat na nového rozehrávače, Šiška se posunul na pozici 2, kde není tolik zvyklý hrát, ale neomlouvá to náš další výpadek. Výkon (nového rozehrávače) Bennetta bych zatím nechtěl hodnotit, měl za sebou jen rychlý trénink signálů a zatím to ve hře nevycházelo. Teď je na nás, abychom ho co nejrychleji začlenili. Největším problémem byl pro nás Abercrombie. Dal spoustu bodů po druhém doskoku, navíc váží o 35 kilo víc než naši pivoti. Nakonec jsme ho zkoušeli i zdvojovat, ale nepomohlo to. A výpadek z úvodu druhé čtvrtiny? Kluci si prostě v tu chvíli přestávají věřit a nedokážou se po minutě nebo dvou chytnout na jednoduché akci. Trvá to potom strašně dlouho."

29.01.2015: Obrana klíčem ke zlomení Štrasburku

Nymburk po nejlepším defenzivním představení za poslední týdny odvalil jeden velký kámen. Poprvé od 16. prosince zvítězil na mezinárodní scéně. A opět to bylo v duelu na život a na smrt. Vydřená domácí výhra 72-66 nad Štrasburkem (2-2) ve 4. kole Last 32 Eurocupu znamená, že Středočeši (1-3) ještě žijí v naději na postup, byť nedosáhli na kýžený 8bodový rozdíl kvůli lepšímu vzájemnému skore s aktuálním spolulídrem francouzské ligy. Kazaň po výhře v Petrohradu 65-77 spěje ve skupině s bilancí 3-1 za postupem, Zenit spadl na 2-2. Polabané měli do zápasu prachbídný vstup, když neproměňovali ani zpod koše, do agresivní obrany se nemohli prosadit, ztráceli míče a za 6 minut bylo skore 2-12. Po trojkách hostů z dobrých pozic na 9-21 už situace vypadala hrozivě, ale trojka Pomikálka s klaksonem periody předznamenala v kulise 1100 diváků jednu z nej čtvrtin sezony. Ve druhé desítce střelci chytili slinu, tým přestal ztrácet a nebývale se prosazoval i díky útočnému doskoku (do půle 9-6) zpod koše, kde rozrážel šiky soupeře aktivní Pomikálek, s 5 body, 4 doskoky, 2 asistencemi a ziskem nejužitečnější muž týmu v první půli. Domácím v obraně výtečně fungovaly výpomoci a zóna se posouvala s míčem jako jednolitý útvar bez děr. Štrasburk se najednou neměl kudy prosadit, body nedával ani rozehrávač Diot a tým (do půle jen 6 faulů) za 6,5 minuty vsítil pouhé dva body. Ve třetí čtvrtině nápor i přes zesílený obranný tlak hostů a několik hloupých ztrát vyvrcholil - 4 trojky Houšky a Simmonse spolu s dvojkovou marností včetně zakončení zpod koše soupeře vynesly Nymburk až do vedení 55-44. Jediná minuta během 4. čtvrtiny však poté vzala šanci na žádaný rozdíl. Hosté zabrali a dostali se z 63-49 na 63-57, Simmons nabral 4. a už 3 minuty před koncem i 5. faul, domácí několik útoků nesehráli efektivně a Štrasburk se i díky zónové obraně a trojkám udržel v závěsu. Nymburk, který duel vyhrál dvojkami (18 ku 13, trojky 8 ku 10), táhli Simmons (16, trojky 6/4, +18), Burns (15+11 doskoků) a Washington (13, 6F+, 3 zisky). Hosté měli jediného dvojciferu Campbella (17).

28.01.2015: Kolaps Lions ve vlastní kleci

Famózní forward Dušan Pandula ukázal svou velikost ve čtvrtfinále Českého poháru na palubovce Lions, kde 31 body (z pole 14/11, trojky 4/3), 6 doskoky a 6 asistencemi dotlačil Pardubice k triumfu 81-96 a postupu do Hyundai Final-4. Jeho hlavními pobočníky byli Wall (19, trojky 6/3), Sanders (13) a Hezekiah (11+10 doskoků). Hosté byli lepší o jednu trojku (9-10) a při shodném počtu trefených šestek zápas ovládli body zpod koše (20-40). Soupeře ničili i útočnými doskoky (7-14) a body z jeho ztrát. Domácí lídr Robinson sice zaznamenal 18 bodů, ale ze střelby 19/7 a také při 7 ztrátách. Ještě o 2 body lepší byl centr Vošlajer, po 10 bodech přihodili Autrey a Zuzák. Na první poločas si oba celky nachystaly nebývalou přestřelku (55-47) a v jeho závěru domácí aktivitou Vošlajera vystoupali k až 9bodovému náskoku. Druhá půle však pro ně skončila velkou pohromou (26-49). Po třetí čtvrtině (19-30), v jejíchž úvodních pěti minutách kvůli pěti ztrátám dali jen pět bodů, sice ještě žili, ale ve čtvrtém dějství od stavu 78-77 vsítili při 16 minutých či zblokovaných střelách v řadě za 8,5 minuty jediný bod z pouhých dvou házených šestek. A Beksa se vyhoupla do až 17bodového vedení, když na doskoku i bloku řádil centr Hezekiah.

28.01.2015: Vyoralovi Válečníci lehkou nohou

Děčín si už druhou čtvrtinou čtvrtfinálového duelu Českého poháru proti Kolínu jasně řekl o průnik do Hyundai Final-4, kam také po jednoznačném výsledku 96-63 postoupil. Jeho ústředními tahouny byli Vyoral (20 bodů za 28 minut, z pole 8/7), Landa (13), Bosák (12+7 doskoků+5 asistencí) a i přes 5 ztrát Tucker (11, trojky 4/3). Válečníci fantasticky stříleli trojky (25/14, Kolín 25/5), o něž se podělilo hned 8 hráčů. Z pole měli skvělou úspěšnost 59 procent (Kolín 35) a i díky dobré obraně 1 na 1 žádné z opor Geosanu nedovolili větší počet bodů. Nejlepší tak byl Vocetka s 10 body. Jen 13 minut, ač bez faulu, odehrál střídající centr Chán. Místo něho utkání zahajovali, možná ve snaze o větší mobilitu v obraně, Horák s Machačem. Po většinu první čtvrtiny defenziva hostů díky dobrým rotacím fungovala solidně a sbírala doskoky po minutých střelách Děčína. Vedle Chána a rozehrávače Bryanta, jenž byl v obraně uklizen na křídlo, se ale nikdo příliš nedokázal protlačit ke koši, navíc Středočeši (už s rozehrávačem Djukanovičem) zakončení z vymezeného území neproměňovali. Už za první čtvrtinu (16-12) hodně stříleli trojky (7/1) a i přes snahu o útočný doskok jim domácí začali pomalu unikat. Svým vířivým útokem, plným přihrávek, nájezdů, vyhození a otevřených střel, se ve druhé čtvrtce po 4 trojkách odpoutali až k poločasovému trháku 39-24 (trojky 11/5, body zpod koše 16-8, Kolín jen 7 faulů). Start třetí části sice díky krátkodobému rozmachu a útočným doskokům Chána hosté snížili na 8, ale Vyoral s Houškou během 2,5 minuty odtáhli Děčín na už uklidňujících 20 bodů.