Otevřený Luboš Bartoň o egoismu těch, co "čekají" na mistrovství Evropy, a Honzovi draftovaném do NBA

Zdravím všechny čtenáře Basketmagu! Po dvouměsíční odmlce bych rád okomentoval pár věcí, které jsou aktuální nejen na našich palubovkách, ale i v cizině.

Nejprve bych rád veřejně pogratuloval Janu Veselému k letošnímu draftu, kde byl vybrán jako šestý hráč v prvním kole. Již teď je to velký úspěch nejen pro něj samotného, ale zároveň pro celý český basket. Díky svému talentu a usilí na sobě pracovat má Honza před sebou světlou budoucnost. Proto bych mu rád popřál to, co příliš ovlivnit nemůže: štěstí a hlavě zdraví. Aby jeho hvězda mohla svítit na maximum, potřebuje Honza správný systém, trenéra, který bude stát za ním, a spravné spoluhráče. K tomu je navíc nutné, aby se mu vyhýbala zranění těžkého typu, která kariéru sportovce leckdy zcela poničí. Doufám, že se výluku NBA podaří co nejdříve ukončit, a že uvidíme Honzu v dresu Washingtonu Wizards v akci již letos!!

Je tu polovina července a blíží se začátek repre bloku - divize B, část II. Čekají nás tři týdny přípravy a turnajů a potom tři mistrovské zápasy, ve kterých "o nic nepůjde". Jako hráč se na tento měsíc můžu dívat ze dvou úhlů: 1) Soupeři jsou slabého jména, v podstatě se nehraje o nic, a přesto hrozí zranění, navíc všichni přijdeme o volný čas, který bychom mohli trávit třeba na dovolené. 2) Zápasů můžeme využít k sehrání mančaftu pro budoucí kvalifikaci/šampionát 2013, můžeme se zviditelnit před domácím publikem a navíc díky tomu každý z nás hráčů projde vždy potřebnou fyzickou i herní přípravou. Tušíte, který úhel je mi bližší?

Je týden do začátku a v sestavě chybí většina z hráčů, kteří by v týmu měli figurovat. Jako malá země, která disponuje omezeným množstvím hráčů, MUSÍME být v kompletní sestavě, abychom něco dokázali! Tohle poselství napsali už mnozí přede mnou a určitě ho budou psát i spousty dalších po mně. Jakmile nám chybí jeden stěžejní hráč, handicap je znatelný. Jestliže nám chybí dva takoví hráči, ztrácí se šance na jakýkoliv úspěch. No a pokud postrádáme ještě víc klíčových hráčů, můžeme všichni zapomenout na jakkoliv přijatelný výsledek. V takovém případě naopak přicházejí na řadu obavy o budoucnost českého basketu. 


Již minulé léto jsem se k absenci hráčů v nároďáku vyjádřil a můj postoj se nezměnil. Každý hráč má právo na to, aby se z reprezentace omluvil, pokud jde o důvody osobní, zdravotní, nebo třeba finanční. Ale jestli hráč odmítá reprezentovat jenom kvůli tomu, že se hraje v divizi B, a vyčkává na chvíli, kdy se bude "o něco hrát" (v našem případě mistrovství Evropy), pak jeho přístup nazývám egoismem prvního stupně. Pak ať mi nikdo nevypráví pohádky o cti reprezentovat naši republiku...

Mezi další "tradiční" důvody pro omluvu z reprezentace patří rekonvalescence. Jsou případy, kdy má hráč nedoléčené zranění, nebo má po operaci, a využívá léto k tomu, aby se dal do kupy. Fajn. No problem. Někomu ale příliš vadí, že by měl přijít o část své dovolené. Chápu, že má za sebou dlouhou sezonu v klubu, ve které odehrál hodně zápasů, a potřebuje víc času, než jeden měsíc mimo palubovky. Okay! Ať mi ale nikdo nepovídá, že hráč, který má v létě tři měsíce volna, nemůže jeden měsíc věnovat reprezentaci. S nároďákem se trénuje dost lehce, každý hráč má hodně prostoru na svoje vlastní drily a cvičení a navíc je k dispozici masér a atletický trenér. A to už vůbec nemluvím o hlavních trenérech - momentálně dvojici Budínský, Taylor -, kteří mohou hráčům (hlavně těm mladším) hodně pomoct co se týká jednotlivých herních situací a basketových znalostí.

Česká basketbalová federace nikdy neměla, nemá a asi v nejbližší době ani mít nebude prostředky na to, aby hráče lákala na finanční náhradu. Za celou moji reprezentační kariéru peněz nikdy moc nebylo a kdybych to měl porovnat se svým normálním klubovým platem, tak by se moje účinkování v nároďáku blížilo označení "zadarmo".

Jsem si vědom toho, že v létě existuje spousta basketbalových kempů (některé z nich jsou navíc hodně prestižní), po jejichž absolvování nezbývá příliš času na odpočinek. Kolik odpočinku ale dvacetiletý hráč potřebuje? 

Tak se vracím zpátky na začátek. Příští měsíc Česká republika "B" nastoupí proti soupeřům, kterými budou Slovensko "A", Kypr "A" a Švýcarsko "A". Český mužský basketbal utrpí další ránu pod pás a zůstane tam, kde se momentálně nacházi - na dně. Bude se mluvit víc o těch, kteří nedorazili, nežli o těch, kteří "se lvem na prsou" opravdu budou hrát. A ať naše "béčko" zahraje jakkoliv, bude to pro náš basketbal nakonec opět negativní léto.

Tenhle stav se nezmění až do doby, kdy si všichni hráči uvědomí následující: k tomu, aby se stali skutečnými basketbalisty, potřebují kromě dobrých výkonů v klubech předvést taky svůj charakter a trochu obětavosti. Hráč by měl vždycky dodržet to, co slíbil, a zároveň by se měl nepříjemné situaci, kdy musí reprezentaci odříct, postavit čelem. To znamená zvednout telefon (popřípadě odpovědět na mail), jednoduše se omluvit a vysvětlit proč. To je podle mého minimum, co může basketbalista v dané situaci udělat. 

A tak se s vámi loučím trochu v rozpacích. Na jedné straně bude mít Česká republika po dlouhých letech zastoupení v NBA, na straně druhé mě mrzí špatný vztah některých hráčů k reprezentování. Takový Dirk Nowitzki, to by měl být náš vzor do budoucnosti! Nowitzki, čerstvý vítěz NBA a zároveň její nejužitečnější hráč, téměř vždy reprezentuje svoji vlast. Troufám si tvrdit, že bez něj by mělo Německo veliké problémy a určitě by se neúčastnilo vrcholných akcí jako jsou mistrovství světa, mistrovství Evropy, nebo olympijské hry. 

Doufám, že jsem se ve svém blogu vyjádřil dost jasně, poněvaž bych byl velice nerad, kdyby si čtenáři vyložili věci jinak, než jsem zamýšlel. Každopádně je to ožehavé téma a ne všichni na to mají stejný názor. Já jsem chtěl jenom sdělit ten svůj.

S pozdravem

Luboš Bartoň
fame.ua elfina.com.ua

Sdílet odkaz na FACEBOOK Příspěvek vydán dne: 23. 07. 2011
Autor příspěvku: Matěj Sýkora
Zobrazení příspěvku: 3656 x
Basketmag CAMP 201527.04.2015: Kadetky SŠMH Brno jsou zlaté

Výsledky Final-4 extraligy kadetek - semifinále: SŠMH Brno - Trutnov 95-40, USK Praha - BA Sparta 47-70, o bronz Trutnov - USK Praha 44-85, finále: SŠMH Brno - BA Sparta 72-59. MVP Final-4: Natálie Stoupalová (SŠMH Brno). Top skórerka: Michaela Krejzová (USK). All-Star: Reisingerová, Gallasová (obě Sparta), Krejzová (USK), Stoupalová, Hošková (obě SŠMH Brno).

27.04.2015: Postupující ze čtvrtfinále extraligy juniorek

USK Praha - SBŠ Ostrava 3-0 (81-41, 128-59, 81-52), SŠMH Brno - Strakonice 3-0 (83-41, 67-53, 80-75), BA Sparta - Hradec Králové 3-2 (71-64, 74-56, 71-76, 70-78, 91-69), Slovanka - Valosun Brno 2-3 (82-47, 76-39, 54-68, 41-48, 55-62). V semifinále Final-4, jež se uskuteční 2.-3. května v pražské hale Královka, se utkají USK s Valosunem (2. května od 14:30) a SŠMH s BA Sparta (2. května od 17:30).

27.04.2015: I druhé finále jasně pro USK

Pražský USK ovládl i druhé utkání finále ŽBL, v němž zvítězil v Hradci Králové 40-87. Hlavní rozdíl spočíval v produkci dvojek (44/14 ku 59/31). Pražanky měly hned pět dvojciferných střelkyň, z nichž nejlepší byly Petrovič (16) a Hanušová (15). V dresu Sokolek se nikdo nedostal na 10 bodů, maximem bylo 9, jež zvládly Lichtarovič a Pochobradská.

27.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápasy 4: Washington - Toronto 125-94, konečný stav série 4-0, Boston - Cleveland 93-101, konečný stav série 0-4. Západní konference - Zápasy 4: San Antonio - Clippers 105-114, stav série 2-2, Dallas - Houston 121-109, stav série 1-3.

27.04.2015: Dvojice pro čtvrtfinále VTB ligy

CSKA Moskva - Astana, Petrohrad - Nižnij Novgorod, Chimki Moskva - Saratov, Kubáň - Kazaň.

27.04.2015: První velké jméno sezony skoleno

Nymburk si připsal první (a zároveň poslední) sezonní skalp slovutnějšího soupeře. Stalo se v derniéře VTB ligy po domácím složení 86-81 účastníka TOP 16 Euroligy Nižného Novgorodu. Středočeši, kterým stále chyběl power forward Burns, tak obsadili s biancí 9-21 14. místo, když stejných 9 výher dosáhly i Volgograd a Loimaa. Na play-off Nymburku scházely 4 výhry. Polabané využili absence ústředního rozehrávače soupeře Rochestieho a přes ztráty hostů se řízeni Washingtonem brzy vyhoupli do dvojciferného vedení. Do půle vedli až 39-25. Pak se ale soupeř začal drápat zpět a snížil na 50-45. Jenže to už velkou show rozjel Simmons, který domácí odtáhl po 32 minutách na 69-53. Hosté ovšem nesložili zbraně a v poslední pětiminutovce se z 75-59 přisáli až na 84-81. Simmons ale 15 vteřin před koncem proměnil klíčové šestky a uzvařel svou druhou půli na 15 bodech (všechny jeho body v zápase) a 3 asistencích. Ještě lepší byl v utkání s 16 body Hruban (stejně jako Simmons bez trefené trojky) a s 18 body (trojky 4/4), 9 asistencemi Washington. Poslední dvojciferný byl 11bodový Benda. Málo ztrácející vítězové (11) byli efektivnější z dvojek (45/26 ku 45/22) a šestek (17/16 ku 17/10), hostům patřily trojky (13/6 ku 19/9). "Odehráli jsme skvělý zápas, bohužel až na úplném konci sezony. Hráli jsme s velkou intenzitou a energií. V první čtvrtině jsme v obraně příkladně bojovali proti soupeřovým clonám a po celý zápas byli agresivní na míč. Když jsme si v obraně udrželi energii, přenášeli jsme ji i do útoku. Dobře jsme pohybovali míčem, měli jsme rychlost a neztráceli moc míčů. Dali jsme několik těžkých trojek, což úplně nebyl náš plán. Trojka Washingtona z velké dálky ve čtvrté čtvrtině pak byla rozhodující," shrnul kouč Nymburka Kestutis Kemzura. Protějšek Ainars Bagatskis byl stručný: "Nemám omluvu pro náš tým. Hlavně v obraně jsme hráli jako holky. Nymburk předvedl chytrou hru a využil každou situaci, kterou jsme mu nabídli."

27.04.2015: Utkání 3: Děčín dnes v 18 musí

27.4. Už po dvou dnech dnes od 18:00 pokračuje na válečnické palubovce semifinálová série Kooperativa NBL mezi BK Děčín a Ariete Prostějov (živě vysílá Slovak Sport 2). A za stavu 1-1, navíc po drtivé porážce Děčína v Utkání 2, půjde o nad jiné klíčový souboj. Tlak se nyní přenáší znovu na domácí celek, který se musí po sobotě psychicky sebrat z 33bodové sprchy a zlepšit především oblast ztrát. 21 chyb na Hané jej zcela popravilo a tým kvůli nim vždy nabíral manko. Stejně tak musí zabrat muži na perimetru, kteří se v Prostějově složili na pouhých 23 bodů a jedinou trojku. Podkošoví Válečníci jich naopak trefili hned 5, včetně bilance 4/3 kapitána Houšky! A ještě jednu věc Děčín musí: maximálně omezit rozehrávače Marko a stejně tak si dát pozor na jeho lupy míčů v obraně. Velkou otázkou opět je, zda nastoupí orlí křídelník Talley. Ten byl v prohraném Utkání 1 pro Prostějov v útoku spíš závažím, doma bez něj Ariete naopak dominovalo. "Po špatném výkonu v Prostějově chceme zase vyhrát. Doma se cítíme určitě líp. Záležet bude hlavně na tom, jak si poradíme s útočným doskokem soupeře. V minulém zápase jsme na tom úplně vyhořeli. A v útoku musíme lépe pohybovat míčem a nacházet lepší střely," říká rozehrávač Děčína Tomáš Vyoral. Jeho kouč Pavel Budínský dodává: "Pokud máme udržet šanci na postup, musíme vyhrát. Po bolestivé porážce je však nutné, abychom předvedli zcela jiný výkon, především v útoku, kde musíme naivitu, marnost, topornost a nekvalitu přetavit v přirozenost, dravost, produktivitu a osobitost. Toto utkání je rovněž specifické z hlediska sil a energie, které oba týmy budou mít po 48 hodinách po Utkání 2. Proto doufám, že nám podpůrná paliva budou pumpovat v celém zápase naši fanoušci. Budeme to potřebovat víc než kdy jindy." Pro fanoušky je připravena soutěž o 5 volných vstupenek do Aquaparku Děčín. Před i při utkání se bude před vchodem do haly prodávat pivo Kapitán a část výtěžku bude věnována Nadačnímu fondu Děti a Rodina. V OC Pivovar pak bude duel tradičně přenášeno přímým přenosem na velkoplošné projekci.

26.04.2015: Sanders ještě rok! Kariéru končí Pospíšil

Hrající asistent BK JIP Pardubice Levell Sanders, který v letošním roce oslaví čtyřicítku, si oproti původním předpokladům prodlouží kariéru ještě o jednu sezonu. Naopak ve 33 letech svou profi dráhu definitivně uzavřel Zbyněk Pospíšil, centr hájící barvy Beksy 6 posledních sezon, který v tomto ročníku Kooperativa NBL přestál plicní embolii. Jak uvedla MF Dnes, stále musí brát prášky na ředění krve a další potenciální zranění by mohlo mít i dost vážné následky. Podkošovou sestavu JIP opouští po šesti sezonách i power forward Petr Bohačík, kterému nebyla nabídnuta další smlouva. Při předpokládaném odchodu amerického nováčka Hezekiaha, který přišel během sezony jako záplata při řadě zraněných, tak pod košem z tradičních opor zůstane pouze Ondřej Kohout.

26.04.2015: Nymburská derniéra ve VTB lize

26.4. ČEZ Basketball Nymburk (8-21) se dnes od 18:00 rozloučí na domácí (nymburské) půdě s letošní sezonou VTB ligy, a to v bitvě s pátým celkem tabulky (19-10) a účastníkem TOP 16 Euroligy Nižným Novgorodem. Středočeši, kterým možná stále bude chybět power forward Burns, mohou v případě různých shod výsledků ještě skončit dvanáctí, ale také předposlední. Zápas tradičně vysílá v přímém přenosu stanice Sport5.

26.04.2015: O bronzu v ŽBL rozhodne Duel 5

Rozdílem maximálně 7 bodů skončily čtyři dosavadní zápasy série o bronz v ŽBL, kde mezi Nymburkem a Trutnovem bude muset rozhodnout až pátý duel. Ve třetí bitvě hrané v Trutnově tým hostů sice poslední dvě a půl minuty nedal ani bod, přesto dokázal uhájit těsné vedení a zvítězil 57-59. Za Karu si v závěru brala většinu míčů Ostarello, ale kromě dvou šestek víc nezvládla. Vítězky, které si nejvíc pomohly vyhraným doskokem 31-41, drželo trio Bortelová (18+8 doskoků), Taylor (11+8 doskoků), Rolle (10+16 doskoků). Za domácí se víc prosadily jen Ovsíková (14) s Pazderovou (13+8 doskoků). V Zápase 4 opět v Trutnově už domácí celek hrál o odvrácení konce série, což se mu po výhře 70-63 i podařilo. Méně ztrácel (11-18), a i když hodně zaostal v trojkách (1 ku 7), vše vynahradil produkcí dvojek (24 ku 12). Zářila Ostarello (25+20 doskoků), 12 body jí sekundovala Mann a 10 Adams. U hostů 16 bodů s 13 doskoky zařídila Rolle, dalších 16 bodů Taylor a 12 s 11 doskoky, 5 asistencemi a 3 zisky opět famózní Bortelová.

26.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 3: Brooklyn - Atlanta 91-83, stav série 1-2, Zápas 4: Milwaukee - Chicago 92-90, stav série 1-3. Západní konference - Zápas 3: Portland - Memphis 109-115, stav série 0-3. Zápas 4: New Orleans - Golden State 98-109, končný stav série 0-4.

25.04.2015: Orli srovnali drtivým způsobem

Ariete Prostějov ve druhém utkání semifinále Kooperativa NBL prásklo do kočáru a doma složilo Děčín rozdílem 33 bodů 87-54. Stav série tak je 1-1. Hosté po vyhrané první čtvrtině 16-18 vsítili za zbývající tři čtvrtiny jen 36 bodů.

25.04.2015: Na TVCOM: Orel vs Válečník

25.4. Možná zlomový Zápas 2 přichází dnes od 18:00 (vysílá TVCOM.cz) na řadu v semifinálové sérii Kooperativa NBL mezi domácími Orly Prostějov a hosty z Děčína, kteří vedou 1-0. "První utkání jsme prohráli, ale neděláme z toho tragédii. Musíme se připravit a podat lepší výkon. Vyrovnat a pak se pokusit urvat v Děčíně třetí zápas," burcuje kouč Ariete Zbyněk Choleva. "Soupeř doma výborně bránil a my s tím měli problémy. Musíme si lépe přihrávat a rozhýbat postavenou obranu. To je cesta, jak ji donutit k chybám," dodává Choleva, který věří i v podporu z hlediště. "Každý tým se doma cítí lépe, a když se dostane do laufu, je pak těžké nápor zastavit. V odvetě to bude platit také. Na vlastní palubovce se budeme cítit lépe zase my." V hledišti ovšem bude i minimálně několik desítek hlučných tifosi soupeře, neboť Děčín na Hanou vypravil autobusový zájezd. Vedle toho opět připravil projekci zápasu v děčínském OC Pivovar. "Do Prostějova odjíždíme v situaci, ve které jsme ještě za mého působení u týmu nebyli. V předchozích semifinále jsme vždy první utkání prohráli. Proto se s touto zdánlivě malinkou novinkou musíme porovnat v hlavě, neboť je jasné, že Prostějov bude chtít jednoznačně srovnat a pro výsledek bude bojovat všemi dostupnými prostředky v obraně či v útoku. Proto se na to musíme mentálně připravit a náležitě opětovat svou hrou ve stejném modu. První výhra je povzbudivá, ale nic neřeší. Pakliže bychom získali i výhru číslo 2, začala by série mít zajímavější zápletku - a o to nám půjde," podotýká trenér Děčína Pavel Budínský, která bude postrádat jen guarda Kroutila. "Větší tlak je na soupeři, toho bychom chtěli využít. Jedním z nejdůležitějších úkolů bude zachovat chladnou hlavu a nenechat se domácími hráči vyprovokovat. Pokud to zvládneme, budeme bojovat a přistoupíme k zápasu zodpovědně, můžeme si odvézt vítězství," věří forward Lukáš Bažant. Během utkání vystoupí Aerobik klub Pavlíny Radičové a v poločase dojde na vyhodnocení divácké soutěže, připomínající legendy ze Síně slávy prostějovského sportu.

25.04.2015: Rozhodlo Chimki už v první bitvě?

Zcela v šoku zůstalo po prvním duelu finále Eurocupu 10 tisíc fanoušků v areně Gran Canarie, kde byl domácí tým rozložen na prvočísla hosty z Chimki Moskva 66-91. Druhý zápas na půdě vítězů se tak už zdá být pouhou formalitou.

25.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 3: Washington - Toronto 106-99, stav série 3-0. Západní konference - Zápasy 3: Dallas - Houston 128-130, stav série 0-3, San Antonio - Clippers 100-73, stav série 2-1.

24.04.2015: Nymburk vede 2-0

BK Opava padl na domácí půdě ve druhém semifinále Kooperativa NBL s Nymburkem 70-87 a obhájce trofeje tak vede 2-0. Slezané podle kouče Petra Czudka možná přišli o svého kapitána Sokolovského, který má zraněné koleno i své dosud zdravé pravé nohy.

24.04.2015: MVP Eurocupu je Tyrese Rice

24.4. Eurocup zná svého letošního MVP. Stal se jím 185 vysoký playmaker Tyrese Rice, lídr finalistů soutěže z Chimki Moskva. Loňský šampion Euroligy (a MVP Final-4) s Maccabi Tel Aviv letos o patro níž doručoval ve 22 utkáních průměry 17,2 bodu (druhý v soutěži) a 5,5 asistence za 30 minut. Dnes od 20:45 povede svůj tým na palubovce Gran Canarie k prvnímu duelu finálové série, který by měl ze záznamu vysílat od 1:00 Eurosport2.

24.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápasy 3: Boston - Cleveland 95-103, stav série 0-3, Milwaukee - Chicago 106-113 2P, stav série 0-3. Západní konference - Zápas 3: New Orleans - Golden State 119-123 PP, stav série 0-3.

24.04.2015: Do Final-4 Real a Olympiacos

Zápasy 4 čtvrtfinále Euroligy: Efes - Real 63-76, konečný stav série 1-3, Olympiacos - Barcelona 71-68, konečný stav série 3-1. V semifinále Final-4 se 15. května v Madridu utkají Real s Fenerbahce a CSKA s Olympiacosem.

23.04.2015: Kritický duel Barcy

23.4. Barcelona bude dnes od 21 hodin, za stavu 1-2, odvracet ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu konec euroligové sezony v Hale míru a přátelství, kde domácí Olympiacos vyhrál svých 8 posledních play-off utkání. Tým z Pirea při dvou posledních výhrách táhl průměry 15,5 bodu a 6,5 asistence trojnásobný vítěz soutěže Spanoulis a v obraně Olympiacos zavřel soupeře v průměru na 67 bodech a 27procentních trojkách. Povstanou dnes večer Katalánci a pošlou sérii zpět do Barcelony k rozhodující bitvě? Jejich běh o život můžete sledovat na webu ČT, který duel vysílá živě, nebo na ČT Sport, kde poběží záznam od 23:35.

23.04.2015: V prvním finále 50 ztrát

Rozdílem dvou tříd (94-52) rozdrtily hráčky USK Praha v prvním finále ŽBL Hradec Králové. Na domácí půdě zápas ovládly dvojkami (35 ku 14), navíc lepší byly na doskoku (31-19) i ve ztrátách (20 ku 30, za Hradec 8 Zavázalová, 7 Pochobradská). Za vítězky po 14 bodech zajistily Vaughn a Elhotová a po 12 Hanušová s Vyoralovou. Z týmu hostů byla jedinou dvojciferou 14bodová Pochobradská. Utkáním 2 pokračovala opět na nymburské palubovce série o bronz. Domácí celek tentokrát trutnovskou Karu zdolal 73-66 (Rolle 25, Bortelová 18 - Prokešová 17, Ostarello 15, Mann 12, Pazderová 10), když vedl na konci všech čtvrtin. Srovnal tak na 1-1. Napodruhé už zvládl i koncovku, když od stavu 67-66 nedovolil dát soupeři posledních 1:45 ani bod, a Bortelová s Peklovou se postaraly o produkci v útoku.

23.04.2015: CSKA získal vstupenku do Final-4

Zápas 4 čtvrtfinále Euroligy: Panathinaikos - CSKA 55-74 (16.000 diváků), konečný stav série 1-3. CSKA, který postoupil do Final-4 podvanácté za posledních 13 let, v semifinále narazí na lepšího z dvojice Barcelona - Olympiacos.

Archiv starších novinek >>

Titulní strana BASKETMAG.CZKontakty na redakci

Basket Magazín 2007 - 2014 | všechna práva vyhrazena | powered by phpRS