Je to blízko! Tomáš-S po interview o pivě s bossy NBA cítí nej zájem od Cavs. A Heat, Spurs či luxusní kiss?

Až se to člověk bojí říct, aby něco nezakřikl. Nicméně unikátní šance mít dva Čechy draftované do NBA během jediného roku je téměř na dosah ruky. Tomáš Satoranský na nejdůležitějším předdraftovém kempu v Chicagu dostal solidní šanci přesvědčit týmy z nejlepší ligy, že není mimo pozice, dlouze rozmlouval s kompletní generalitou Pistons a Hawks, průklep zažil i od Cavaliers nebo Heat. Prokousával se nervozitou při smršti dotazů na partnerku, zaměstnání rodičů i náklonnost k alkoholu. V posledních dnech létal po celé Americe, na den si odskočil zazářit do Trevisa a nyní pokračuje v zámořské misi v Clevelandu a Washingtonu. Basketmag měl kliku, že ho zastihl v taxíku cestou na letiště z nejdůležitějšího campu v Evropě, kde si rozehrávač musel nechat ujít i řeč Kevina McHalea. Ne, ještě není plně rozhodnut do draftu jít, ale indicie směřují k tomu, že v něm bude, a také k tomu, že - bude vybrán.

Tomáši, jaké vás tyhle dny zachvacuje vzrušení?
Musím říct, že toho je hodně. Mám plno cestování, na den jsem byl v Trevisu a hned se zase vracím do Ameriky. Je to všechno nové a strašně rychlé a uvědomím si to až později. V Chicagu na předdraftovém kempu byli všichni nejlepší hráči z univerzit, zástupci všech týmů NBA. Prošel jsem si celou tou procedurou a snažil se z toho nebýt moc nervózní.

Jaký zážitek byl zatím ten nej?
Nejdřív jsem pobýval v LA se svým agentem, kde jsme se chystali na všechny nadcházející workouty. Byli se na mě podívat lidi z Toronta a Clevelandu. A dva dny před začátkem jsem se pak dozvěděl, že mám jet i na velký kemp do Chicaga. Z toho jsem byl nadšený. A tam to nejnovější bylo, že jsem měl interview s celou řadou klubů. Všechny byly soustředěny na jednom patře té budovy a já od NBA jen dostal papír, kde a u koho mám interview mít. Sám jsem nic konkrétního nečekal, a když jsem pak vešel do některého pokoje, kde sedělo sedm lidí včetně GM, prezidenta, trenéra a všichni se najednou začali ptát na všechno možné od rodiny, přes to, co si myslím o sobě, až po otázky na jakékoli problémy, které jsem měl dřív, tak jsem si říkal, že to je na začátku docela ostrý. Ale zvykl jsem si.Na jak velké detaily se šéfové klubů ptají?
No, je to dost podrobné. Nejdřív jsem popsal svou rodinu, co kdo dělá, nebo jak moc vážný mám vztah s přítelkyní. Taky po mně chtěli popsat vývoj mé kariéry, jak bych se viděl v NBA, jaké mám přednosti a slabiny, jak bych jejich týmu mohl pomoct, nebo jakému hráči se svým stylem hry podobám. A taky jestli jsem měl někdy problémy s alkoholem.

Co jste odpověděl?
Že jsem Čech, ale neměl. (směje se)

S kterými týmy jste měl interview?
V Chicagu to byly Atlanta, Detroit, Cleveland a Miami a v Trevisu ještě Houston a San Antonio. U posledních tří tam nebylo tolik lidí, převážně šlo o hlavní skauty a konzultanty, ani mi je všechny nepředstavili. Na druhé straně Atlanta a Detroit mě přijaly v plné sestavě, včetně kouče Pistons Lawrence Franka a kormidelníka Hawks Larryho Drewa. Cleveland tam měl například svého bývalého pivota Ilgauskase, který je nyní jejich konzultantem.

V LA jste byl už se svým agentem pro NBA Danem Feganem, jedním z pěti těch nejvlivnějších?
Dan Fegan je mým agentem, ale v kontaktu jsem hlavně s jeho podřízeným Jarinem Akanou, který má na starosti evropské hráče, a mluvil jsem s ním už v Seville. On pro mě připravuje na každý den tréninky, které se skládají z posilky a dvou dost intenzivních tréninků za sebou, mezi kterými je jen pauza na oběd.

V Trevisu vám to prý opět vyšlo. Sedí to?
Tak asi se mi dařilo, hlavně v tom druhém zápase s ruským týmem U20. Tam jsem měl míč hodně v ruce, hrálo se i na mě a šlo mi to střelecky. Byl jsem spokojený. V obou zápasech jsem si udržel kvalitní výkon. V minulých letech se mi stávalo, že jsem měl i lepší utkání než letos, ale v tom dalším ten samý den už jsem byl unavený. Takže celkově to byl asi nejlepší den v Trevisu za ty roky. Hrát dvakrát během dne je opravdu náročné.Koho jste měl jako spoluhráče v týmu?
Nejdřív jsme byli různě rozdělení a druhý zápas proti Rusům už jsem byl v dresu All-Star. Zahrál jsem si třeba s křídlem Dědovičem, guardem Lacombem z Francie, nebo s výborným ukrajinským rozehrávačem Lipovym.

Stačilo vám pobýt na kempu pouhý den?
Myslím, že jo. Bylo to tak naplánované, víc času jsem ani neměl.

Do Trevisa jste jel proto, že se tam koncentruje pozornost prakticky celé NBA a můžete se předvést velké spoustě skautů i zástupců klubů?
Jistě jsem tam jel i proto, aby mě všichni viděli například ve hře 5 na 5 a v konkurenci nejlepších Evropanů. V Chicagu to zase bylo proti nejlepším Američanům. Roli sehrálo i to, že kemp v Trevisu je pod hlavičkou Adidasu, se kterým mám smlouvu i já. Adidas mě pozval a zaplatil i letenky. Chtěl, abych tam jako jejich smluvní hráč, který míří do draftu, byl.

Kdo vás v Trevisu sledoval?
Po tom, co jsem absolvoval v Americe, už mi bylo povědomých víc tváří skautů i dalších lidí. Z těch známých postav tam byl třeba Kevin McHale, jehož řeč ke hráčům jsem ale už kvůli odjezdu nestihl.

V Chicagu i Trevisu jste vždy hrál na pozici 1?
Ano. Tohle byla taky jedna z nejčastějších otázek od novinářů, na jaké pozici se sám vidím. Říká se, že jsem point guard (pozice 1), nebo shooting guard (2) a nevědí, kam si mě zařadit. Tak jim říkám, že jsem celou kariéru vždycky byl na rozehrávce a že i když na dvojce bych možná někdy mohl hrát, teď je moje nejlepší pozice point guard. Proto jsem na rozehře byl i v Chicagu.Přesvědčil jste tedy kluby z NBA, že rozehru zvládnete?
To vyloženě nemůžu říct, ale řekl jsem jim svůj postoj. Jejich největší starost je, jestli bych stačil na nejrychlejší rozehrávače NBA a mohl proti nim hrát. Teď je spíš na nich, aby si udělaly obrázek. Myslím, že jsem je přesvědčil, že jako rozehrávač umím vést tým a kontrolovat hru. Třeba oba zápasy v Trevisu můj tým vyhrál.

Když vezmeme rychlostní špičku NBA jako Paula, Rose nebo Ronda, jak byste se v obraně proti takovým typům cítil?
Třeba v Chicagu se ty drily hodně měnily, 1 na 1 jsme hráli jen chvíli, nějakých deset minut. Jistě tam byli velmi atletičtí point guardi, ne ve smyslu, že by skákali výš než já, ale pohyblivostí, navíc byli i fyzicky nabouchaní. Hrál tam jeden, který je podobný Roseovi, jmenuje se Damian Lillard. Podle mě jsem ho v obraně stíhal, nebylo snadné přese mě zakončit, ale samozřejmě jsem si musel dát trochu odstup. Nemohl jsem presovat jako v ACB. A v NBA je, myslím, tahle obrana s odstupem hodně používaná.

Pak vám ještě skautské reporty vytýkají horší střelbu z jumpu po driblingu. Jak moc se to v těch posledních testech řešilo?
Při workoutech v Americe střeleckých tréninků bylo dost. Z 85 procent jsem se věnoval jen střelbě a myslím, že se zlepšuje. Vím, že si o mně všichni myslejí, že střílet skoro neumím, ale moje role v Seville byla taková, že jsem téměř střílet nemohl. Přitom loni, kdy jsem si víc věřil, jsem měl procento za tři výborné. Někteří skauti se až divili, když jsem na těch workoutech střílel převážně dobře, stejně jako v Trevisu. Dal jsem tak i většinu svých bodů. Vypadá to tedy líp, ale je tam pořád nutná spousta práce, hlavně na střelbě z driblingu a z pohybu.

Jde říct, že skauti a novináři hodně hledí na to, co se kde o vás píše, a pak mnohou být i překvapení, že ta realita je trochu jiná?
Ti skauti se na mě dívali i v sezoně, ale je něco jiného vidět mě v nějakém daném herním konceptu, než když mám větší volnost jako v kempech. A já jsem hrozně rád, že jsem to mohl absolvovat a snažit se je přesvědčit, že moje hra v ACB je jen součástí dané role.

Jiří Zídek mi kdysi vyprávěl, že v předdraftových kempech je to jako na koňských trzích. Hra je hrozně tvrdá, každý se chce předvést a z galerií kolem hřiště všechno sleduje hromada lidí z NBA. Vypadalo to nějak takhle?
Taky mi to tak přišlo. Když jsme přišli do haly, vypadalo to tam jako v kleci, z které si nás vybírají. Pro mě to bylo o to těžší, že jsem nikoho z těch amerických hráčů neznal. A navazovat nějaká přátelství moc nejde, protože každý jede na sebe a snaží se ukázat, že je nejlepší. Záleží na každé střele a bylo to tak hodně soutěživé.Kolik tam bylo hráčů z předpokládaného prvního kola draftu?
Naprosto všichni, musejí to absolvovat. Tedy i (předpokládané číslo 1) Anthony Davis a všechna další jména. Z nejvýš hodnocených point guardů tam byli Lillard a Kendall Marshall.

Kdy se chcete definitivně rozhodnout, zda se do deadlinu 18. června z draftu odhlásíte, nebo ne?
Ještě mám čas. Budu mít ještě pár workutů s některými týmy, tak uvidíme. Asi už trochu i rozhodnutý jsem, ale do 18. si to nechám pro sebe. Spíš se přikláním k tomu v draftu zůstat, ale to neznamená, že bych do NBA odešel hned.

To je důležitá otázka - pokud byste draftovaný byl, jakou šanci dáváte tomu, že byste ještě rok zůstal v Evropě?
Tohle je docela logická varianta, tedy projít si tím procesem a pak v Evropě ještě vydržet. Bude to ale záviset na více okolnostech a nic nevylučuju.

Sevilla, která by na vás počkala až do draftu, prý půjde dolů s rozpočtem a nejisté je pokračování kouče Plazy, který si vás vychoval. V případě, že byste v Evropě zůstal, hrálo by to nějakou roli?
Na tohle jsem se moc nedíval, ale v Evropě pořád preferuju Sevillu. Dali mi šanci, mají mě rádi a já se tam cítil skvěle. U trenéra se ještě neví, jestli zůstane, ale na to se teď nějak moc nekoncentruju.

Prý byste se mohl hodit například i Knicks, Bulls nebo Spurs. Z těch rozhovorů, které máte zatím za sebou, jevil někdo jakoby výraznější zájem, nebo se všichni tvářili zcela neutrálně?
Něco jsem z toho přístupu vycítil a asi největší zájem jsem cítil od Clevelandu. Miami a San Antonio se řekněme klonily k tomu, že by mě draftovaly a nechaly ještě v Evropě. Jde ale jen o moje pocity.Co vás ještě před rozhodnutím o draftu čeká v Americe?
Budu mít pár workoutů - v Clevelandu a možná Washingtonu. A pak  bych se měl vrátit do Los Angeles, kde bych měl absolvovat workout pro Golden State.

Pro české prostředí zcela zásadní otázka na závěr: Pokud byste byl draftován na nějakém lepším místě, už máte naplánovaný exkluzivní oslavný polibek přítelkyně, abyste udržel tradici?
To je jasný! Už to mám naplánovaný. Bylo by to mnohem delší, než co tam předváděl Honza. To bylo podle mě trapný...(směje se)

 
 
Petr Hamták


Sdílet odkaz na FACEBOOK Příspěvek vydán dne: 13. 06. 2012
Autor příspěvku: Redakce
Zobrazení příspěvku: 2751 x
Reklama

Reklama


Reklama
24.07.2014: Kirilenko ostře odsoudil Messinu

Andrej Kirilenko se pro Sovsport velmi kriticky vyjádřil na adresu nedávného exitu kouče Ettoreho Messiny z CSKA Moskva. "Jeho odchod byl správný. Kouč nemůže udělat to, co udělal on před nejdůležitějším zápasem sezony (při Final-4 Euroligy), kdy týmu oznámil, že není schopen ho vést, a proto odchází. Trenér není hráč, který si může říct o střídání, když se mu nedaří. Trenér je vůdcem a musí motivovat tým, přesvědčit ho, aby bojoval až do konce. Vím, jak vřelý byl vztah mezi klubem, jeho fanoušky a koučem Messinou, ale to, jak se choval v poslední fázi sezony, byla velká chyba," zdůraznil forward Brooklyn Nets. Podají si ti dva ruce, až se v nové sezoně utkají Nets se Spurs, kde je nyní Messina asistentem?

24.07.2014: Prochorov nesmí vlastnit Nets

Ruský miliardář Michail Prochorov se musí formálně zbavit Brooklyn Nets a převést je na jinou ruskou společnost. Důvodem jsou jeho politické ambice a ruská regule zakazující politikům mít majetky v zahraničí. Prochorov už v roce 2012 neúspěšně kandidoval na prezidenta země a aktuálně je například i šéfem Ruské biatlonové unie. Nets odkoupil v roce 2010 a podle zámořských zdrojů tehdy za 80procentní podíl v klubu a 45procentní podíl v nové aréně Barclays Center zaplatil 200 milionů dolarů.

24.07.2014: Portugalci nestačili na Němce

Portugalci, soupeři Čechů v kvalifikaci ME, v domácích přípravách dvakrát padli s Němci. V prvním utkání 66-77 (Fonseca 18, Pinto 11), ve druhém 56-86 (Balseiro 16, Guerreiro 13).

24.07.2014: Lvice U18 čtvrtfinále nedobyly

Porážka 58-64 s Chorvatskem v rozhodujícím duelu osmifinálové skupiny ME-A U18 rozhodla o tom, že české reprezentantky si nezahrají čtvrtfinále a nyní je tak čeká boj o záchranu elitní divize. Chorvatky sice doskočily méně míčů v útoku (18-23), ale daly o dvě trojky navíc (7-5) a podle statistiků ztratily pouhé 4 míče. Klíčem k utkání byla šťastná trojka Chorvatky Goles 90 vteřin před koncem na 61-58. Češky pak dvakrát minuly zpod koše a za stavu 58-64 i třikrát v řadě zpoza tříbodového oblouku. Jejich hlavní oporou byla Šípová s 13 body a 10 doskoky, doplnily ji Andělová (10), Křivánková a Mircová (obě po 8). Konečné pořadí skupiny F: 1. Španělsko (5-0), 2. Itálie (4-1), 3. Chorvatsko (2-3), 4. Nizozemsko (2-3), 5. Česko (1-4), 6. Portugalsko (1-4).

23.07.2014: Se Španělkami prohra o devět

Češky se na ME-A U18 ani ve druhém utkání osmifinálové skupiny F nedostaly přes 60 bodů a po horších lichých čtvrtinách padly se Španělskem, vedeným 16bodovou MVP MS U17 Angelou Salvadores, 60-69. Vítězky byly lepší z rychlých protiútoků, o něco i z trestné linie a z trojek, a přežily tak i 20 ztrát. České střelecké pole vedly s 11 body pivotka Kracíková a s 9 křídelnice Andělová. Lvice musí nyní skolit k postupu do čtvrtfinále Chorvatky.

22.07.2014: Už bez Číže a Bohačíka

Již před přípravnými zápasy s Polskem kouč reprezentace mužů Ronen Ginzburg zúžil sestavu na 13 mužů, a to o rozehrávače Adama Číže a shooting guarda Jaromíra Bohačíka. Aktuálně se už čeká pouze na zapojení Jana Veselého.

22.07.2014: Poslední čtvrtina vzala všechno

Obrovskou houpačkou bylo pro lvice U18 první utkání osmifinálové skupiny ME-A proti Nizozemsku. Po poločase prohraném 20-30 přišel český úder ve třetí čtvrtině (28-12), aby vše zmařila poslední desítka (9-28). Nizozemky, vedené triem Ndiba, Kuijt, Hof, jež se postaralo o 62 bodů, tak nakonec triumfovaly 70-57. Více ztrácely (15-8) a hůře doskakovaly v útoku (11-17), ale mohly se opřít o šestky (27/21 ku 18/10) a mnohem vyšší úspěšnost dvojek (40/17 ku 57/16). Lvice měly tři dvojciferné střelkyně v Kopecké (12), Mainclové (10, plus 9 doskoků a 6F+) a Beránkové (10). Pořadí ve skupině F: 1. Španělsko (3-0), 2. Itálie (3-0), 3. Nizozemsko (1-2), 4 . Česko (1-2), 5. Chorvatsko (1-2), 6. Portugalsko (0-3).

21.07.2014: Patrik Auda za Mitchellem

Po MVP NBL Kwamainu Mitchellovi podepsal nováček polské Tauron basket ligy z Kutna další zajímavou akvizici - českého reprezentanta Patrika Audu, kterému se tak zřejmě vyplatily kvalitní výkony ve dvou přípravných duelech lvů na polské půdě.

21.07.2014: Turci mají další zlato!

Reprezentanti Turecka ovládli koncovku finále ME U20 a po zdolání Španělska 65-57 se vůbec poprvé stali šampiony této věkové kategorie. Byla to jejich druhá medaile v historii ME U20 po domácím stříbru z roku 2006. Loni byli šestí, v U18 se stali mistry Evropy a v kadetech dobyli sedmou příčku. V letošním finále byl jejich hlavní oporou shooting guard Cedi Osman, autor 20 bodů. Třetí na turnaji skončili Srbové (bez člena All-Star loňského MS U19 Mičiče), čtvrtí Chorvaté (bez člena All-Star loňského MS U19 Šariče), 5. Litva, 6. Řecko, 7. Izrael, 8 Francie, 9. Polsko a 10. Itálie. Pro srovnání ještě kontinentální rozložení sil na nedávném dámském ME U20, kde Češky obsadily 11. příčku: zlato vybojovaly Francouzky, druhé skončilo Španělsko, 3. Itálie, 4. Srbsko, 5. Lotyšsko, 6. Polsko, 7. Rusko, 8. Slovensko, 9. Turecko a 10. Nizozemsko.

20.07.2014: Platový strop míří vzhůru

Zásadní informaci vydala NBA: platový strop pro sezonu 2014/15 bude 63,1 milionu dolarů, což je o téměř pět milionů víc než v minulé sezoně (téměř 58,7) a zároveň vůbec nejvíc v historii soutěže. Nejvyšší byl dosud v sezoně 2008/09 (58,7), další ročníky se udržoval kolem 58 milionů. Mnohem vyšší bude nově i daň z luxusu, ustavená na 76,8 milionu (v minulé sezoně 71,7). Pro srovnání: v první sezoně s platovým stropem (1984/85) byla jeho hranice určena na 3,6 milionu dolarů.

20.07.2014: Dvacetiletí lvi našli šém včas!

A pak že nejde dvakrát vstoupit do stejné řeky! I když jediným styčným důstojníkem obou týmů byl Jan Křivánek, podruhé za sebou Češi na ME-A U20 předvedli stejně neuvěřitelný kousek. Po úvodních sedmi v porážkách v řadě se zkoncentrovali na dva nejdůležitější mače turnaje a ty uchvátili. To znamená jediné - lvi U20 budou hrát už potřetí v řadě elitní divizi ME. Do rozhodujícího utkání s Černou Horou o 17. místo, jež jako poslední zaručovalo udržení divize, vypálili únikem 10-0 a na konci bylo po dvojkové střelbě 50/31 a pouhých 7 ztrátách skore 83-55. Králi utkání byli Slanina (25 bodů, 13 doskoků) s Peterkou (22 bodů), jež významně doplnil rozehrávač Kouřil 9 body, 7 asistencemi a 6 doskoky. Martin Peterka se stal dokonce třetím top skórerem šampionátu s průměrem 16,3, jedenáctý byl Prokop Slanina, který zapisoval 13,6 bodu na utkání.

20.07.2014: Gruzii setnuli Makedonci, Maďary Slováci

Další dva zápasy na turnaji v makedonském Ohridu má za sebou reprezentace Gruzie, soupeř Čechů v kvalifikaci ME. Rakousko zdolala v prodloužení 78-74, když ji táhlo trio Metreveli (20), Pachulia (17 a 9 doskoků) a Sanikidze (15), s domácím celkem naopak prohrála jasně 55-85 (Pachulia 12, Tsintsadze a Ležava po 11). Další soupeř lvů v kvalifikaci, tým Maďarska, se se zlou potázal doma, kde nestačil na slovenské sousedy (77-80). Ty nejvíc potáhl nový rozehrávač euroligového Bayernu Anton Gavel 20 body. Ten se s týmem připravuje, ale stále není jasné, zda bude moct do kvalifikace zasáhnout. Loni totiž získal německý pas a přišel tak o možnost reprezentovat Slovensko. Vedení národního týmu se však pro něj snaží vyjednat výjimku. Za poražené Maďarsko Toth zajistil 20 bodů a Wittmann 16. Maďarský tým vzápětí soupeři porážku oplatil, když (opět na domácí půdě) vyhrál 79-65.

20.07.2014: Češky U18 přenášejí 1 výhru

Lvicím U18 se zatím daří na 16členném A-divizním ME, když základní skupinou prosvištěly jako druhé nejlepší s bilancí 2-1 (1. Itálie, 3. Portugalsko 1-2, 4. Švédsko 0-3), a to po porážce s Itálií 60-70 (duel rozhodla v závěru obrana soupeře, Češky dominovaly na doskoku 41-26, ale ztratily 29 míčů, z nichž Italky měly 21 zisků, nejvíc bodů Mainclová (11, 9 doskoků) s Mircovou (9)), šťastné výhře 60-59 nad domácím Portugalskem (Beránková 16, Šípová 11 a 7 doskoků, Kracíková 10, Češky byly o 9 bodů lepší z trestné čáry a měly 21 útočných doskoků) a rozdrcení Švédska 75-46 (Kracíková 18 a 9 doskoků, Beránková 14, Mainclová 10 a 6 doskoků, lvice byly o 10 bodů lepší z dvojek, o 18 z trojek a ztratily pouhých 7 míčů oproti 22 soupeře). Neuvěřitelný byl závěr duelu s Portugalskem: ač se konečné skore nepohnulo poslední 2,5 minuty, domácí hráčka Bernardeco se v závěrečném útoku vůbec nesnažila o střelu a po zaznění koncové sirény se chvíli i radovala z vítězství, než zjistila, že se věci mají trochu jinak. Tak znělo oficiální resumé na webu FIBA Europe. Podle informací z českého tábora se však radovala jen proto, že věřila, že spoluhráčka, na niž v posledních vteřinách nasměrovala příhru, byla faulována a bude házet trestné hody. Český tým pro ME posílila jako jediná hráčka z úspěšné sestavy U17 Tereza Šípová, na pivotu pak operuje sestra Jana Veselého Hana. Celek kouče Jiřího Bárty nyní čeká osmifinálová skupina F, v níž jsou dále Španělsko (přenáší si bilanci 2-0), Itálie (2-0), Chorvatsko (1-1), Portugalsko (0-2) a Nizozemsko (0-2).

20.07.2014: Veselý do Fenerbahce?

Podle některých tureckých i dalších evropských serverů se Jan Veselý dohodl na smlouvě na 2+1 rok s euroligovým Fenerbahce Istanbul. Tým tureckých mistrů vede legendární kouč Željko Obradovič a v létě zatím posiloval nebývalým způsobem, když si přivedl hned pět nových guardů: euroligového top skórera Maccabi Tel Aviv Rickyho Hickmana, MVP VTB ligy i Eurocupu Andrewa Goudelocka, Rising Star Euroligy Bogdana Bogdanoviče a dále Cana Altintiga a Serhata Cetina.

19.07.2014: Druhý zápas s těsnou porážkou

19.7. Odvetný přípravný duel ve Walbrzychu s domácími Poláky už se českým reprezentantům k vítězství dotáhnout nepodařilo. Po poločase 29-44 podlehli 73-75. Opět byli aktivnější z trestných hodů (26/17 ku 18/9), ale zaostali v bodech z druhých šancí (6-16) i z trojek (18/6 ku 21/10). V základu byli Welsch, Palyza, Muirhead, Bartoň a Švrdlík. Na lavičce už - stejně jako v prvním utkání s Polskem - seděl rozehrávač Satoranský, který však ani tentokrát do zápasu nezasáhl, v čemž jej dnes napodobil Hruban. V sestavě v obou utkáních chyběl playmaker Číž, další point guard Šiřina odehrál 15 a 9 minut. Ve druhém utkání byli nejproduktivnějšími střelci Pumprla (15), Muirhead (12 a 7 doskoků, nejvíc z týmu), Auda (11), Balvín (11) a Welsch (10). Nejvíc v plusu byli Švrdlík (+17) s Audou (+12). Za soupeře se prosadili především Michalak (15) a Hrycaniuk (14). Zajímavostí je, že oproti vzájemnému duelu na loňském ME v polské sestavě chybělo hned 8 hráčů (Gortat, Lampe, Kelati, Szubarga, Koszarek, Chyliňski, Ponitka, Ignerski), kteří se tehdy proti lvům postarali o 57 z 68 bodů.

Archiv starších novinek >>
Aktuální číslo magazínu.

Titulní strana BASKETMAG.CZ
Aktuální číslo BASKET magazínu


Kontakty na redakci

Basket Magazín 2007 - 2014 | všechna práva vyhrazena | powered by phpRS