Je to blízko! Tomáš-S po interview o pivě s bossy NBA cítí nej zájem od Cavs. A Heat, Spurs či luxusní kiss?

Až se to člověk bojí říct, aby něco nezakřikl. Nicméně unikátní šance mít dva Čechy draftované do NBA během jediného roku je téměř na dosah ruky. Tomáš Satoranský na nejdůležitějším předdraftovém kempu v Chicagu dostal solidní šanci přesvědčit týmy z nejlepší ligy, že není mimo pozice, dlouze rozmlouval s kompletní generalitou Pistons a Hawks, průklep zažil i od Cavaliers nebo Heat. Prokousával se nervozitou při smršti dotazů na partnerku, zaměstnání rodičů i náklonnost k alkoholu. V posledních dnech létal po celé Americe, na den si odskočil zazářit do Trevisa a nyní pokračuje v zámořské misi v Clevelandu a Washingtonu. Basketmag měl kliku, že ho zastihl v taxíku cestou na letiště z nejdůležitějšího campu v Evropě, kde si rozehrávač musel nechat ujít i řeč Kevina McHalea. Ne, ještě není plně rozhodnut do draftu jít, ale indicie směřují k tomu, že v něm bude, a také k tomu, že - bude vybrán.

Tomáši, jaké vás tyhle dny zachvacuje vzrušení?
Musím říct, že toho je hodně. Mám plno cestování, na den jsem byl v Trevisu a hned se zase vracím do Ameriky. Je to všechno nové a strašně rychlé a uvědomím si to až později. V Chicagu na předdraftovém kempu byli všichni nejlepší hráči z univerzit, zástupci všech týmů NBA. Prošel jsem si celou tou procedurou a snažil se z toho nebýt moc nervózní.

Jaký zážitek byl zatím ten nej?
Nejdřív jsem pobýval v LA se svým agentem, kde jsme se chystali na všechny nadcházející workouty. Byli se na mě podívat lidi z Toronta a Clevelandu. A dva dny před začátkem jsem se pak dozvěděl, že mám jet i na velký kemp do Chicaga. Z toho jsem byl nadšený. A tam to nejnovější bylo, že jsem měl interview s celou řadou klubů. Všechny byly soustředěny na jednom patře té budovy a já od NBA jen dostal papír, kde a u koho mám interview mít. Sám jsem nic konkrétního nečekal, a když jsem pak vešel do některého pokoje, kde sedělo sedm lidí včetně GM, prezidenta, trenéra a všichni se najednou začali ptát na všechno možné od rodiny, přes to, co si myslím o sobě, až po otázky na jakékoli problémy, které jsem měl dřív, tak jsem si říkal, že to je na začátku docela ostrý. Ale zvykl jsem si.Na jak velké detaily se šéfové klubů ptají?
No, je to dost podrobné. Nejdřív jsem popsal svou rodinu, co kdo dělá, nebo jak moc vážný mám vztah s přítelkyní. Taky po mně chtěli popsat vývoj mé kariéry, jak bych se viděl v NBA, jaké mám přednosti a slabiny, jak bych jejich týmu mohl pomoct, nebo jakému hráči se svým stylem hry podobám. A taky jestli jsem měl někdy problémy s alkoholem.

Co jste odpověděl?
Že jsem Čech, ale neměl. (směje se)

S kterými týmy jste měl interview?
V Chicagu to byly Atlanta, Detroit, Cleveland a Miami a v Trevisu ještě Houston a San Antonio. U posledních tří tam nebylo tolik lidí, převážně šlo o hlavní skauty a konzultanty, ani mi je všechny nepředstavili. Na druhé straně Atlanta a Detroit mě přijaly v plné sestavě, včetně kouče Pistons Lawrence Franka a kormidelníka Hawks Larryho Drewa. Cleveland tam měl například svého bývalého pivota Ilgauskase, který je nyní jejich konzultantem.

V LA jste byl už se svým agentem pro NBA Danem Feganem, jedním z pěti těch nejvlivnějších?
Dan Fegan je mým agentem, ale v kontaktu jsem hlavně s jeho podřízeným Jarinem Akanou, který má na starosti evropské hráče, a mluvil jsem s ním už v Seville. On pro mě připravuje na každý den tréninky, které se skládají z posilky a dvou dost intenzivních tréninků za sebou, mezi kterými je jen pauza na oběd.

V Trevisu vám to prý opět vyšlo. Sedí to?
Tak asi se mi dařilo, hlavně v tom druhém zápase s ruským týmem U20. Tam jsem měl míč hodně v ruce, hrálo se i na mě a šlo mi to střelecky. Byl jsem spokojený. V obou zápasech jsem si udržel kvalitní výkon. V minulých letech se mi stávalo, že jsem měl i lepší utkání než letos, ale v tom dalším ten samý den už jsem byl unavený. Takže celkově to byl asi nejlepší den v Trevisu za ty roky. Hrát dvakrát během dne je opravdu náročné.Koho jste měl jako spoluhráče v týmu?
Nejdřív jsme byli různě rozdělení a druhý zápas proti Rusům už jsem byl v dresu All-Star. Zahrál jsem si třeba s křídlem Dědovičem, guardem Lacombem z Francie, nebo s výborným ukrajinským rozehrávačem Lipovym.

Stačilo vám pobýt na kempu pouhý den?
Myslím, že jo. Bylo to tak naplánované, víc času jsem ani neměl.

Do Trevisa jste jel proto, že se tam koncentruje pozornost prakticky celé NBA a můžete se předvést velké spoustě skautů i zástupců klubů?
Jistě jsem tam jel i proto, aby mě všichni viděli například ve hře 5 na 5 a v konkurenci nejlepších Evropanů. V Chicagu to zase bylo proti nejlepším Američanům. Roli sehrálo i to, že kemp v Trevisu je pod hlavičkou Adidasu, se kterým mám smlouvu i já. Adidas mě pozval a zaplatil i letenky. Chtěl, abych tam jako jejich smluvní hráč, který míří do draftu, byl.

Kdo vás v Trevisu sledoval?
Po tom, co jsem absolvoval v Americe, už mi bylo povědomých víc tváří skautů i dalších lidí. Z těch známých postav tam byl třeba Kevin McHale, jehož řeč ke hráčům jsem ale už kvůli odjezdu nestihl.

V Chicagu i Trevisu jste vždy hrál na pozici 1?
Ano. Tohle byla taky jedna z nejčastějších otázek od novinářů, na jaké pozici se sám vidím. Říká se, že jsem point guard (pozice 1), nebo shooting guard (2) a nevědí, kam si mě zařadit. Tak jim říkám, že jsem celou kariéru vždycky byl na rozehrávce a že i když na dvojce bych možná někdy mohl hrát, teď je moje nejlepší pozice point guard. Proto jsem na rozehře byl i v Chicagu.Přesvědčil jste tedy kluby z NBA, že rozehru zvládnete?
To vyloženě nemůžu říct, ale řekl jsem jim svůj postoj. Jejich největší starost je, jestli bych stačil na nejrychlejší rozehrávače NBA a mohl proti nim hrát. Teď je spíš na nich, aby si udělaly obrázek. Myslím, že jsem je přesvědčil, že jako rozehrávač umím vést tým a kontrolovat hru. Třeba oba zápasy v Trevisu můj tým vyhrál.

Když vezmeme rychlostní špičku NBA jako Paula, Rose nebo Ronda, jak byste se v obraně proti takovým typům cítil?
Třeba v Chicagu se ty drily hodně měnily, 1 na 1 jsme hráli jen chvíli, nějakých deset minut. Jistě tam byli velmi atletičtí point guardi, ne ve smyslu, že by skákali výš než já, ale pohyblivostí, navíc byli i fyzicky nabouchaní. Hrál tam jeden, který je podobný Roseovi, jmenuje se Damian Lillard. Podle mě jsem ho v obraně stíhal, nebylo snadné přese mě zakončit, ale samozřejmě jsem si musel dát trochu odstup. Nemohl jsem presovat jako v ACB. A v NBA je, myslím, tahle obrana s odstupem hodně používaná.

Pak vám ještě skautské reporty vytýkají horší střelbu z jumpu po driblingu. Jak moc se to v těch posledních testech řešilo?
Při workoutech v Americe střeleckých tréninků bylo dost. Z 85 procent jsem se věnoval jen střelbě a myslím, že se zlepšuje. Vím, že si o mně všichni myslejí, že střílet skoro neumím, ale moje role v Seville byla taková, že jsem téměř střílet nemohl. Přitom loni, kdy jsem si víc věřil, jsem měl procento za tři výborné. Někteří skauti se až divili, když jsem na těch workoutech střílel převážně dobře, stejně jako v Trevisu. Dal jsem tak i většinu svých bodů. Vypadá to tedy líp, ale je tam pořád nutná spousta práce, hlavně na střelbě z driblingu a z pohybu.

Jde říct, že skauti a novináři hodně hledí na to, co se kde o vás píše, a pak mnohou být i překvapení, že ta realita je trochu jiná?
Ti skauti se na mě dívali i v sezoně, ale je něco jiného vidět mě v nějakém daném herním konceptu, než když mám větší volnost jako v kempech. A já jsem hrozně rád, že jsem to mohl absolvovat a snažit se je přesvědčit, že moje hra v ACB je jen součástí dané role.

Jiří Zídek mi kdysi vyprávěl, že v předdraftových kempech je to jako na koňských trzích. Hra je hrozně tvrdá, každý se chce předvést a z galerií kolem hřiště všechno sleduje hromada lidí z NBA. Vypadalo to nějak takhle?
Taky mi to tak přišlo. Když jsme přišli do haly, vypadalo to tam jako v kleci, z které si nás vybírají. Pro mě to bylo o to těžší, že jsem nikoho z těch amerických hráčů neznal. A navazovat nějaká přátelství moc nejde, protože každý jede na sebe a snaží se ukázat, že je nejlepší. Záleží na každé střele a bylo to tak hodně soutěživé.Kolik tam bylo hráčů z předpokládaného prvního kola draftu?
Naprosto všichni, musejí to absolvovat. Tedy i (předpokládané číslo 1) Anthony Davis a všechna další jména. Z nejvýš hodnocených point guardů tam byli Lillard a Kendall Marshall.

Kdy se chcete definitivně rozhodnout, zda se do deadlinu 18. června z draftu odhlásíte, nebo ne?
Ještě mám čas. Budu mít ještě pár workutů s některými týmy, tak uvidíme. Asi už trochu i rozhodnutý jsem, ale do 18. si to nechám pro sebe. Spíš se přikláním k tomu v draftu zůstat, ale to neznamená, že bych do NBA odešel hned.

To je důležitá otázka - pokud byste draftovaný byl, jakou šanci dáváte tomu, že byste ještě rok zůstal v Evropě?
Tohle je docela logická varianta, tedy projít si tím procesem a pak v Evropě ještě vydržet. Bude to ale záviset na více okolnostech a nic nevylučuju.

Sevilla, která by na vás počkala až do draftu, prý půjde dolů s rozpočtem a nejisté je pokračování kouče Plazy, který si vás vychoval. V případě, že byste v Evropě zůstal, hrálo by to nějakou roli?
Na tohle jsem se moc nedíval, ale v Evropě pořád preferuju Sevillu. Dali mi šanci, mají mě rádi a já se tam cítil skvěle. U trenéra se ještě neví, jestli zůstane, ale na to se teď nějak moc nekoncentruju.

Prý byste se mohl hodit například i Knicks, Bulls nebo Spurs. Z těch rozhovorů, které máte zatím za sebou, jevil někdo jakoby výraznější zájem, nebo se všichni tvářili zcela neutrálně?
Něco jsem z toho přístupu vycítil a asi největší zájem jsem cítil od Clevelandu. Miami a San Antonio se řekněme klonily k tomu, že by mě draftovaly a nechaly ještě v Evropě. Jde ale jen o moje pocity.Co vás ještě před rozhodnutím o draftu čeká v Americe?
Budu mít pár workoutů - v Clevelandu a možná Washingtonu. A pak  bych se měl vrátit do Los Angeles, kde bych měl absolvovat workout pro Golden State.

Pro české prostředí zcela zásadní otázka na závěr: Pokud byste byl draftován na nějakém lepším místě, už máte naplánovaný exkluzivní oslavný polibek přítelkyně, abyste udržel tradici?
To je jasný! Už to mám naplánovaný. Bylo by to mnohem delší, než co tam předváděl Honza. To bylo podle mě trapný...(směje se)

 
 
Petr Hamták


Sdílet odkaz na FACEBOOK Příspěvek vydán dne: 13. 06. 2012
Autor příspěvku: Redakce
Zobrazení příspěvku: 3311 x
Basketmag CAMP 201527.04.2015: Mistry extraligy U19 opět Pardubice

Výsledky Final-4 extraligy juniorů - semifinále: Pardubice - Sokol pražský 88-56, JBC Brno - GBA Sparta 85-74, o bronz: GBA Sparta - Sokol pražský 77-76, finále: Pardubice - JBC Brno 65-63.

27.04.2015: Kadetky SŠMH Brno jsou zlaté

Výsledky Final-4 extraligy kadetek - semifinále: SŠMH Brno - Trutnov 95-40, USK Praha - BA Sparta 47-70, o bronz Trutnov - USK Praha 44-85, finále: SŠMH Brno - BA Sparta 72-59. MVP Final-4: Natálie Stoupalová (SŠMH Brno). Top skórerka: Michaela Krejzová (USK). All-Star: Reisingerová, Gallasová (obě Sparta), Krejzová (USK), Stoupalová, Hošková (obě SŠMH Brno).

27.04.2015: Postupující ze čtvrtfinále extraligy juniorek

USK Praha - SBŠ Ostrava 3-0 (81-41, 128-59, 81-52), SŠMH Brno - Strakonice 3-0 (83-41, 67-53, 80-75), BA Sparta - Hradec Králové 3-2 (71-64, 74-56, 71-76, 70-78, 91-69), Slovanka - Valosun Brno 2-3 (82-47, 76-39, 54-68, 41-48, 55-62). V semifinále Final-4, jež se uskuteční 2.-3. května v pražské hale Královka, se utkají USK s Valosunem (2. května od 14:30) a SŠMH s BA Sparta (2. května od 17:30).

27.04.2015: I druhé finále jasně pro USK

Pražský USK ovládl i druhé utkání finále ŽBL, v němž zvítězil v Hradci Králové 40-87. Hlavní rozdíl spočíval v produkci dvojek (44/14 ku 59/31). Pražanky měly hned pět dvojciferných střelkyň, z nichž nejlepší byly Petrovič (16) a Hanušová (15). V dresu Sokolek se nikdo nedostal na 10 bodů, maximem bylo 9, jež zvládly Lichtarovič a Pochobradská.

27.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápasy 4: Washington - Toronto 125-94, konečný stav série 4-0, Boston - Cleveland 93-101, konečný stav série 0-4. Západní konference - Zápasy 4: San Antonio - Clippers 105-114, stav série 2-2, Dallas - Houston 121-109, stav série 1-3.

27.04.2015: Dvojice pro čtvrtfinále VTB ligy

CSKA Moskva - Astana, Petrohrad - Nižnij Novgorod, Chimki Moskva - Saratov, Kubáň - Kazaň.

27.04.2015: První velké jméno sezony skoleno

Nymburk si připsal první (a zároveň poslední) sezonní skalp slovutnějšího soupeře. Stalo se v derniéře VTB ligy po domácím složení 86-81 účastníka TOP 16 Euroligy Nižného Novgorodu. Středočeši, kterým stále chyběl power forward Burns, tak obsadili s biancí 9-21 14. místo, když stejných 9 výher dosáhly i Volgograd a Loimaa. Na play-off Nymburku scházely 4 výhry. Polabané využili absence ústředního rozehrávače soupeře Rochestieho a přes ztráty hostů se řízeni Washingtonem brzy vyhoupli do dvojciferného vedení. Do půle vedli až 39-25. Pak se ale soupeř začal drápat zpět a snížil na 50-45. Jenže to už velkou show rozjel Simmons, který domácí odtáhl po 32 minutách na 69-53. Hosté ovšem nesložili zbraně a v poslední pětiminutovce se z 75-59 přisáli až na 84-81. Simmons ale 15 vteřin před koncem proměnil klíčové šestky a uzvařel svou druhou půli na 15 bodech (všechny jeho body v zápase) a 3 asistencích. Ještě lepší byl v utkání s 16 body Hruban (stejně jako Simmons bez trefené trojky) a s 18 body (trojky 4/4), 9 asistencemi Washington. Poslední dvojciferný byl 11bodový Benda. Málo ztrácející vítězové (11) byli efektivnější z dvojek (45/26 ku 45/22) a šestek (17/16 ku 17/10), hostům patřily trojky (13/6 ku 19/9). "Odehráli jsme skvělý zápas, bohužel až na úplném konci sezony. Hráli jsme s velkou intenzitou a energií. V první čtvrtině jsme v obraně příkladně bojovali proti soupeřovým clonám a po celý zápas byli agresivní na míč. Když jsme si v obraně udrželi energii, přenášeli jsme ji i do útoku. Dobře jsme pohybovali míčem, měli jsme rychlost a neztráceli moc míčů. Dali jsme několik těžkých trojek, což úplně nebyl náš plán. Trojka Washingtona z velké dálky ve čtvrté čtvrtině pak byla rozhodující," shrnul kouč Nymburka Kestutis Kemzura. Protějšek Ainars Bagatskis byl stručný: "Nemám omluvu pro náš tým. Hlavně v obraně jsme hráli jako holky. Nymburk předvedl chytrou hru a využil každou situaci, kterou jsme mu nabídli."

27.04.2015: Utkání 3: Děčín dnes v 18 musí

27.4. Už po dvou dnech dnes od 18:00 pokračuje na válečnické palubovce semifinálová série Kooperativa NBL mezi BK Děčín a Ariete Prostějov (živě vysílá Slovak Sport 2). A za stavu 1-1, navíc po drtivé porážce Děčína v Utkání 2, půjde o nad jiné klíčový souboj. Tlak se nyní přenáší znovu na domácí celek, který se musí po sobotě psychicky sebrat z 33bodové sprchy a zlepšit především oblast ztrát. 21 chyb na Hané jej zcela popravilo a tým kvůli nim vždy nabíral manko. Stejně tak musí zabrat muži na perimetru, kteří se v Prostějově složili na pouhých 23 bodů a jedinou trojku. Podkošoví Válečníci jich naopak trefili hned 5, včetně bilance 4/3 kapitána Houšky! A ještě jednu věc Děčín musí: maximálně omezit rozehrávače Marko a stejně tak si dát pozor na jeho lupy míčů v obraně. Velkou otázkou opět je, zda nastoupí orlí křídelník Talley. Ten byl v prohraném Utkání 1 pro Prostějov v útoku spíš závažím, doma bez něj Ariete naopak dominovalo. "Po špatném výkonu v Prostějově chceme zase vyhrát. Doma se cítíme určitě líp. Záležet bude hlavně na tom, jak si poradíme s útočným doskokem soupeře. V minulém zápase jsme na tom úplně vyhořeli. A v útoku musíme lépe pohybovat míčem a nacházet lepší střely," říká rozehrávač Děčína Tomáš Vyoral. Jeho kouč Pavel Budínský dodává: "Pokud máme udržet šanci na postup, musíme vyhrát. Po bolestivé porážce je však nutné, abychom předvedli zcela jiný výkon, především v útoku, kde musíme naivitu, marnost, topornost a nekvalitu přetavit v přirozenost, dravost, produktivitu a osobitost. Toto utkání je rovněž specifické z hlediska sil a energie, které oba týmy budou mít po 48 hodinách po Utkání 2. Proto doufám, že nám podpůrná paliva budou pumpovat v celém zápase naši fanoušci. Budeme to potřebovat víc než kdy jindy." Prostějovští se chtějí podle svého mluvčího co nejvíce přiblížit kvalitou hry předchozímu utkání. "Je zřejmé, že statistiky efektivity z domácího zápasu 116-24 nedosáhneme, ale chceme si udržet sebevědomí. Favoritem je však Děčín," soudí Michal Müller. Pro fanoušky je připravena soutěž o 5 volných vstupenek do Aquaparku Děčín. Před i při utkání se bude před vchodem do haly prodávat pivo Kapitán a část výtěžku bude věnována Nadačnímu fondu Děti a Rodina. V OC Pivovar pak bude duel tradičně přenášeno přímým přenosem na velkoplošné projekci.

26.04.2015: Sanders ještě rok! Kariéru končí Pospíšil

Hrající asistent BK JIP Pardubice Levell Sanders, který v letošním roce oslaví čtyřicítku, si oproti původním předpokladům prodlouží kariéru ještě o jednu sezonu. Naopak ve 33 letech svou profi dráhu definitivně uzavřel Zbyněk Pospíšil, centr hájící barvy Beksy 6 posledních sezon, který v tomto ročníku Kooperativa NBL přestál plicní embolii. Jak uvedla MF Dnes, stále musí brát prášky na ředění krve a další potenciální zranění by mohlo mít i dost vážné následky. Podkošovou sestavu JIP opouští po šesti sezonách i power forward Petr Bohačík, kterému nebyla nabídnuta další smlouva. Při předpokládaném odchodu amerického nováčka Hezekiaha, který přišel během sezony jako záplata při řadě zraněných, tak pod košem z tradičních opor zůstane pouze Ondřej Kohout.

26.04.2015: Nymburská derniéra ve VTB lize

26.4. ČEZ Basketball Nymburk (8-21) se dnes od 18:00 rozloučí na domácí (nymburské) půdě s letošní sezonou VTB ligy, a to v bitvě s pátým celkem tabulky (19-10) a účastníkem TOP 16 Euroligy Nižným Novgorodem. Středočeši, kterým možná stále bude chybět power forward Burns, mohou v případě různých shod výsledků ještě skončit dvanáctí, ale také předposlední. Zápas tradičně vysílá v přímém přenosu stanice Sport5.

26.04.2015: O bronzu v ŽBL rozhodne Duel 5

Rozdílem maximálně 7 bodů skončily čtyři dosavadní zápasy série o bronz v ŽBL, kde mezi Nymburkem a Trutnovem bude muset rozhodnout až pátý duel. Ve třetí bitvě hrané v Trutnově tým hostů sice poslední dvě a půl minuty nedal ani bod, přesto dokázal uhájit těsné vedení a zvítězil 57-59. Za Karu si v závěru brala většinu míčů Ostarello, ale kromě dvou šestek víc nezvládla. Vítězky, které si nejvíc pomohly vyhraným doskokem 31-41, drželo trio Bortelová (18+8 doskoků), Taylor (11+8 doskoků), Rolle (10+16 doskoků). Za domácí se víc prosadily jen Ovsíková (14) s Pazderovou (13+8 doskoků). V Zápase 4 opět v Trutnově už domácí celek hrál o odvrácení konce série, což se mu po výhře 70-63 i podařilo. Méně ztrácel (11-18), a i když hodně zaostal v trojkách (1 ku 7), vše vynahradil produkcí dvojek (24 ku 12). Zářila Ostarello (25+20 doskoků), 12 body jí sekundovala Mann a 10 Adams. U hostů 16 bodů s 13 doskoky zařídila Rolle, dalších 16 bodů Taylor a 12 s 11 doskoky, 5 asistencemi a 3 zisky opět famózní Bortelová.

26.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 3: Brooklyn - Atlanta 91-83, stav série 1-2, Zápas 4: Milwaukee - Chicago 92-90, stav série 1-3. Západní konference - Zápas 3: Portland - Memphis 109-115, stav série 0-3. Zápas 4: New Orleans - Golden State 98-109, končný stav série 0-4.

25.04.2015: Orli srovnali drtivým způsobem

Ariete Prostějov ve druhém utkání semifinále Kooperativa NBL prásklo do kočáru a doma složilo Děčín rozdílem 33 bodů 87-54. Stav série tak je 1-1. Hosté po vyhrané první čtvrtině 16-18 vsítili za zbývající tři čtvrtiny jen 36 bodů.

25.04.2015: Na TVCOM: Orel vs Válečník

25.4. Možná zlomový Zápas 2 přichází dnes od 18:00 (vysílá TVCOM.cz) na řadu v semifinálové sérii Kooperativa NBL mezi domácími Orly Prostějov a hosty z Děčína, kteří vedou 1-0. "První utkání jsme prohráli, ale neděláme z toho tragédii. Musíme se připravit a podat lepší výkon. Vyrovnat a pak se pokusit urvat v Děčíně třetí zápas," burcuje kouč Ariete Zbyněk Choleva. "Soupeř doma výborně bránil a my s tím měli problémy. Musíme si lépe přihrávat a rozhýbat postavenou obranu. To je cesta, jak ji donutit k chybám," dodává Choleva, který věří i v podporu z hlediště. "Každý tým se doma cítí lépe, a když se dostane do laufu, je pak těžké nápor zastavit. V odvetě to bude platit také. Na vlastní palubovce se budeme cítit lépe zase my." V hledišti ovšem bude i minimálně několik desítek hlučných tifosi soupeře, neboť Děčín na Hanou vypravil autobusový zájezd. Vedle toho opět připravil projekci zápasu v děčínském OC Pivovar. "Do Prostějova odjíždíme v situaci, ve které jsme ještě za mého působení u týmu nebyli. V předchozích semifinále jsme vždy první utkání prohráli. Proto se s touto zdánlivě malinkou novinkou musíme porovnat v hlavě, neboť je jasné, že Prostějov bude chtít jednoznačně srovnat a pro výsledek bude bojovat všemi dostupnými prostředky v obraně či v útoku. Proto se na to musíme mentálně připravit a náležitě opětovat svou hrou ve stejném modu. První výhra je povzbudivá, ale nic neřeší. Pakliže bychom získali i výhru číslo 2, začala by série mít zajímavější zápletku - a o to nám půjde," podotýká trenér Děčína Pavel Budínský, která bude postrádat jen guarda Kroutila. "Větší tlak je na soupeři, toho bychom chtěli využít. Jedním z nejdůležitějších úkolů bude zachovat chladnou hlavu a nenechat se domácími hráči vyprovokovat. Pokud to zvládneme, budeme bojovat a přistoupíme k zápasu zodpovědně, můžeme si odvézt vítězství," věří forward Lukáš Bažant. Během utkání vystoupí Aerobik klub Pavlíny Radičové a v poločase dojde na vyhodnocení divácké soutěže, připomínající legendy ze Síně slávy prostějovského sportu.

25.04.2015: Rozhodlo Chimki už v první bitvě?

Zcela v šoku zůstalo po prvním duelu finále Eurocupu 10 tisíc fanoušků v areně Gran Canarie, kde byl domácí tým rozložen na prvočísla hosty z Chimki Moskva 66-91. Druhý zápas na půdě vítězů se tak už zdá být pouhou formalitou.

25.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 3: Washington - Toronto 106-99, stav série 3-0. Západní konference - Zápasy 3: Dallas - Houston 128-130, stav série 0-3, San Antonio - Clippers 100-73, stav série 2-1.

24.04.2015: Nymburk vede 2-0

BK Opava padl na domácí půdě ve druhém semifinále Kooperativa NBL s Nymburkem 70-87 a obhájce trofeje tak vede 2-0. Slezané podle kouče Petra Czudka možná přišli o svého kapitána Sokolovského, který má zraněné koleno i své dosud zdravé pravé nohy.

24.04.2015: MVP Eurocupu je Tyrese Rice

24.4. Eurocup zná svého letošního MVP. Stal se jím 185 vysoký playmaker Tyrese Rice, lídr finalistů soutěže z Chimki Moskva. Loňský šampion Euroligy (a MVP Final-4) s Maccabi Tel Aviv letos o patro níž doručoval ve 22 utkáních průměry 17,2 bodu (druhý v soutěži) a 5,5 asistence za 30 minut. Dnes od 20:45 povede svůj tým na palubovce Gran Canarie k prvnímu duelu finálové série, který by měl ze záznamu vysílat od 1:00 Eurosport2.

24.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápasy 3: Boston - Cleveland 95-103, stav série 0-3, Milwaukee - Chicago 106-113 2P, stav série 0-3. Západní konference - Zápas 3: New Orleans - Golden State 119-123 PP, stav série 0-3.

24.04.2015: Do Final-4 Real a Olympiacos

Zápasy 4 čtvrtfinále Euroligy: Efes - Real 63-76, konečný stav série 1-3, Olympiacos - Barcelona 71-68, konečný stav série 3-1. V semifinále Final-4 se 15. května v Madridu utkají Real s Fenerbahce a CSKA s Olympiacosem.

23.04.2015: Kritický duel Barcy

23.4. Barcelona bude dnes od 21 hodin, za stavu 1-2, odvracet ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu konec euroligové sezony v Hale míru a přátelství, kde domácí Olympiacos vyhrál svých 8 posledních play-off utkání. Tým z Pirea při dvou posledních výhrách táhl průměry 15,5 bodu a 6,5 asistence trojnásobný vítěz soutěže Spanoulis a v obraně Olympiacos zavřel soupeře v průměru na 67 bodech a 27procentních trojkách. Povstanou dnes večer Katalánci a pošlou sérii zpět do Barcelony k rozhodující bitvě? Jejich běh o život můžete sledovat na webu ČT, který duel vysílá živě, nebo na ČT Sport, kde poběží záznam od 23:35.

23.04.2015: V prvním finále 50 ztrát

Rozdílem dvou tříd (94-52) rozdrtily hráčky USK Praha v prvním finále ŽBL Hradec Králové. Na domácí půdě zápas ovládly dvojkami (35 ku 14), navíc lepší byly na doskoku (31-19) i ve ztrátách (20 ku 30, za Hradec 8 Zavázalová, 7 Pochobradská). Za vítězky po 14 bodech zajistily Vaughn a Elhotová a po 12 Hanušová s Vyoralovou. Z týmu hostů byla jedinou dvojciferou 14bodová Pochobradská. Utkáním 2 pokračovala opět na nymburské palubovce série o bronz. Domácí celek tentokrát trutnovskou Karu zdolal 73-66 (Rolle 25, Bortelová 18 - Prokešová 17, Ostarello 15, Mann 12, Pazderová 10), když vedl na konci všech čtvrtin. Srovnal tak na 1-1. Napodruhé už zvládl i koncovku, když od stavu 67-66 nedovolil dát soupeři posledních 1:45 ani bod, a Bortelová s Peklovou se postaraly o produkci v útoku.

Archiv starších novinek >>

Titulní strana BASKETMAG.CZKontakty na redakci

Basket Magazín 2007 - 2014 | všechna práva vyhrazena | powered by phpRS