Jan, David, Charles, Acie a MS U19 v novém Magu

Ta věta olympijské vítězky v gymnastice Mary Lou Retten je jednou z těch vůbec nejkrásnějších ze světa sportu. Zní: "Na trofeje usedá prach, ale zážitky, ty přetrvají věky." A právě tohle by před mistrovstvím světa do 19 let v Praze měli mít hodně na paměti mladí čeští lvi, kteří jsou téměř předurčení k tomu odnést si z turnaje ty nejoriginálnější zážitky z těch člověku dostupných.

Jistě, i na Češích bude ležet tlak, protože doma nechtějí zklamat a touží naplnit nemalý cíl v podobě postupu do čtvrtfinále. Není to však tlak absolutní, protože dobytí hlavní trofeje nebo některé z medailí objektivně nikdo z tuzemských fanoušků neočekává, nebo minimálně nepožaduje.

Vložit veškerou energii a sílu do boje i o to nejvyšší umístění přesto stojí za to i pro tyhle mladé kluky. Každý zápas se bude hrát jen na 40 minut, nepůjde o sérii, kde by favorit měl šanci jedno dvě zaváhání napravit a zamaskovat. Stát se prostě může leccos a všichni vědí, co se za poslední dekádu v Brně, Karlových Varech a Pardubicích různým lvům a lvicím podařilo za zázraky. I dvanáctka rytířů, vyvolených pro historicky první mužské MS na české půdě, bude mít právo o jednom takovém zázraku snít. A na cestě k němu zažít něco, co nikdy žádný nános prachu nezakryje. A co jim dá důvod se ještě po spoustě let společně scházet a vzpomínat...

I o tomhle někteří z nich hovoří na stránkách nového vydání Basketmagu, které vám nyní představujeme.

DŘÍT NA KREV

"Byly chvíle, kdy jsem si říkal, že už bych se na to vykašlal," přiznal hned na začátku velkého interview pro Basketmag třetí Čech v nejlepší lize světa. Ve druhé sezoně v NBA, o níž se vždy hovoří jako o zlomové, nastoupil jen do 51 zápasů, v nichž v průměru zapisoval 2,5 bodu a 2,4 doskoku za necelých 12 minut. To je zřetelný pokles oproti nováčkovskému roku s 4,7 bodu a 4,4 doskoku za 19 minut. Jan Veselý však ví, že vzdát se dobrovolně místenky v nejvyšším patře světového basketbalu, již má v kapse jen 450 hráčů celé planety, jednoduše není možné. "Už jen být tam je obrovský úspěch. A zůstat v NBA, udržet se tam, je super věc."

HLAS NBA

Brutálně upřímný, zábavný. Se stejnou lehkostí, s jakou si dělá šoufky z druhých, dokáže shodit i sám sebe. Už dvanáct let takhle za mikrofonem televizní stanice TNT baví padesátiletá legenda Charles Barkley basketbalové obecenstvo. A za tu dobu se stal skutečným hlasem NBA. Neotřelým, nenapodobitelným, kritickým i uznalým. Obtloustlý holohlavý chlapík s knírkem získal coby komentátor snad ještě větší věhlas než za hráčských let. Svědčí o tom i druhá cena EMMY, kterou v dubnu dostal. Sir Charles je skutečnou hvězdou americké popkultury a nejzábavnějším sportovním komentátorem Severní Ameriky.

TURNAJ VŠECH DOB

Snad každému sportujícímu klukovi se o tom někdy zdálo - že hraje finále mistrovství světa nebo aspoň velký zápas za reprezentaci. Ten sen ale vždycky tak rychle skončil. Dvanáctka vyvolených mladých Čechů, jež zasvětila svůj život oranžovému míči, však 27. června všechny sny promění v realitu. Ten den odstartuje v Praze největší basketbalový turnaj v dějinách této země - světový šampionát do 19 let, který je vůbec první mužskou celoplanetární akcí na našem území!

ZÁKON ZLOMENÉ RUKY

Slyšte příběh, který v sobě nese tolik podivuhodností a sotva uvěřitelných souvislostí, až se dostaví neodbytný pocit, že jde o marketingový tah. Ale nejde. V hlavní roli Acie Law. Americký král Euroligy.

TURECKÝ PIONÝR

Na letošní 14. březen tenhle 22letý kluk ještě dlouho nezapomene. Do konce poločasu zbývalo 4,2 vteřiny, když se pod vlastním košem zmocnil míče při výhozu soupeřů z Fenerbahce. Pomocí bleskové otočky se zbavil protivníka a na čtyři bouchnutí míče o zem se dostal na půlku. Tam se dvojtaktem vyšrouboval do výšky a vteřinu do sirény vypustil stylovou střelu. Vzápětí ho ohlušil výbuch 10 tisíc hrdel v hledišti Fernando Buesa Areny. Éterem se neslo hromové "Daaaviiiiid!" a syn slavného otce David Jelínek věděl, že lepší kariérní start do Euroligy by si nemohl vysnít.

CO NA VÁS ČEKÁ DÁL?

Začněme na západní výspě Evropy, kde strávil sezonu křídelník, který hodně ví o tom, jak se hraje proti členovi první pětky Euroligy Rudymu Fernandezovi, a nebál se o to podělit. U Pavla Pumprly je navíc plusem, že má novinářské střevo a ví, co poslat do světa.

A pak tu máme hned trojici ženštin - "Iron" Alenu Hanušovou jako příklad hráčky, co vydrží víc než malé množství zápasů a školních povinností, MVP ŽBL Ambrosii Anderson jako exemplář hráčky budoucnosti, již však není právě snadné koučovat, a Elišku Mircovou jako vyvolenou jednoho ze lvů pro MS U19 Lukáše Feštra a tudíž tu, jež vám o svém drahouškovi také hodně poví.

Dozvíme se i o detailech expedice člena národního týmu do dějiště mistrovství Evropy mužů, kde se leccos podřizuje zvláštnímu gustu - ano, Asiatů.

Kapitánka Veronika a trenér Lubor představí letošní vizi pro novou smečku lvic, jimž v půli června odstartuje eurošampionát ve Francii.

Popíšeme si také, co se děje ve výzkumném pracovišti v Chicagu při takzvaném Draft Combinu, který někomu může vylepšit vyhlídky na NBA a jinému je nehorázně zhoršit.

Zbyňka Cholevy jsme se zeptali, pomocí jaké magie dostrkal svou zdecimovanou a stále méně početnou jednotku až do Finále NBL. A vy zjistíte, jaká byla letos Pravidla Orlů.

Pokud jste to ještě nezachytili, evropská odnož FIBA v létě rozjíždí Eurotour 3x3 a její německý šéf o ní Basketmagu prozradil to hlavní. Na obou březích jsme se také detailněji zeptali, co vedlo k rozchodu ČSF a ČBF, tedy streetballové a basketbalové federace. A jako každý rok vám nabídneme i souhrn toho nej z republikových finále dorostu a také z festivalů a národních finále všech kategorií minibasketbalu, který chystá další novinku.

A pokud nevíte, co znamená Kobe, nebo by vás zajímal pohled na svatbu Největšího z ptačí perspektivy, pak vás zveme na podívání.

24.04.2015: Nymburk vede 2-0

BK Opava padl na domácí půdě ve druhém semifinále Kooperativa NBL s Nymburkem 70-87 a obhájce trofeje tak vede 2-0. Slezané podle kouče Petra Czudka možná přišli o svého kapitána Sokolovského, který má zraněné koleno i své dosud zdravé pravé nohy.

24.04.2015: MVP Eurocupu je Tyrese Rice

24.4. Eurocup zná svého letošního MVP. Stal se jím 185 vysoký playmaker Tyrese Rice, lídr finalistů soutěže z Chimki Moskva. Loňský šampion Euroligy (a MVP Final-4) s Maccabi Tel Aviv letos o patro níž doručoval ve 22 utkáních průměry 17,2 bodu (druhý v soutěži) a 5,5 asistence za 30 minut. Dnes od 20:45 povede svůj tým na palubovce Gran Canarie k prvnímu duelu finálové série, který by měl ze záznamu vysílat od 1:00 Eurosport2.

24.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápasy 3: Boston - Cleveland 95-103, stav série 0-3, Milwaukee - Chicago 106-113 2P, stav série 0-3. Západní konference - Zápas 3: New Orleans - Golden State 119-123 PP, stav série 0-3.

24.04.2015: Do Final-4 Real a Olympiacos

Zápasy 4 čtvrtfinále Euroligy: Efes - Real 63-76, konečný stav série 1-3, Olympiacos - Barcelona 71-68, konečný stav série 3-1. V semifinále Final-4 se 15. května v Madridu utkají Real s Fenerbahce a CSKA s Olympiacosem.

23.04.2015: Kritický duel Barcy

23.4. Barcelona bude dnes od 21 hodin, za stavu 1-2, odvracet ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu konec euroligové sezony v Hale míru a přátelství, kde domácí Olympiacos vyhrál svých 8 posledních play-off utkání. Tým z Pirea při dvou posledních výhrách táhl průměry 15,5 bodu a 6,5 asistence trojnásobný vítěz soutěže Spanoulis a v obraně Olympiacos zavřel soupeře v průměru na 67 bodech a 27procentních trojkách. Povstanou dnes večer Katalánci a pošlou sérii zpět do Barcelony k rozhodující bitvě? Jejich běh o život můžete sledovat na webu ČT, který duel vysílá živě, nebo na ČT Sport, kde poběží záznam od 23:35.

23.04.2015: V prvním finále 50 ztrát

Rozdílem dvou tříd (94-52) rozdrtily hráčky USK Praha v prvním finále ŽBL Hradec Králové. Na domácí půdě zápas ovládly dvojkami (35 ku 14), navíc lepší byly na doskoku (31-19) i ve ztrátách (20 ku 30, za Hradec 8 Zavázalová, 7 Pochobradská). Za vítězky po 14 bodech zajistily Vaughn a Elhotová a po 12 Hanušová s Vyoralovou. Z týmu hostů byla jedinou dvojciferou 14bodová Pochobradská. Utkáním 2 pokračovala opět na nymburské palubovce série o bronz. Domácí celek tentokrát trutnovskou Karu zdolal 73-66 (Rolle 25, Bortelová 18 - Prokešová 17, Ostarello 15, Mann 12, Pazderová 10), když vedl na konci všech čtvrtin. Srovnal tak na 1-1. Napodruhé už zvládl i koncovku, když od stavu 67-66 nedovolil dát soupeři posledních 1:45 ani bod, a Bortelová s Peklovou se postaraly o produkci v útoku.

23.04.2015: CSKA získal vstupenku do Final-4

Zápas 4 čtvrtfinále Euroligy: Panathinaikos - CSKA 55-74 (16.000 diváků), konečný stav série 1-3. CSKA, který postoupil do Final-4 podvanácté za posledních 13 let, v semifinále narazí na lepšího z dvojice Barcelona - Olympiacos.

23.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 2: Atlanta - Brooklyn 96-91, stav série 2-0. Západní konference - Zápasy 2: Clippers - San Antonio 107-111 PP, stav série 1-1, Memphis - Portland 97-82, stav série 2-0.

22.04.2015: Pokračuje série v aréně strachu!

22.4. Maximální grády bude mít dnešní Duel 4 čtvrtfinále Euroligy v aténské OAKA areně mezi Panathinaikosem a CSKA Moskva (živě by jej měl od 20:45 vysílat web ČT, ze záznamu pak od 1:40 ČT Sport). A tím hlavním spouštědlem napětí nebude fakt, že domácí celek v Utkání 3 dokázal vítězstvím 86-85 odvrátit konec série. První bitvu na aténské půdě totiž neprovázely jen obvyklé nepřístojnosti v hledišti zaplněném 12 a půl tisíci fanoušků, ale především extrémní události v zákulisí po doznění poslední sirény. Vzápětí tak od disciplinárního orgánu Euroligy přilétla pokuta 10.000 eur za používání dělobuchů a světlic, 12.000 eur za laserová ukazovátka ztěžující hru týmu hostů a 8.000 eur za nejrůznější předměty vhozené na palubovku. Ve zprávě o utkání se hovoří i o tom, že jeden agresivní fanoušek musel být vyveden a po zápase diváci odstranili i ochranný tunel, aby mohli něčím trefit sudí. Největší a zcela bezprecedentní pálku ovšem Panathinaikos schytal za nebývalý útok na trojici sudích ze strany majitele klubu Dimitrise Giannakopoulose. Ten podle zápisu o incidentu po utkání vtrhl nepříčetný do šatny sudích, navíc v doprovodu dvou dalších mužů, a hodil po tureckém rozhodčím Recepu Ankaralim velkou svící (možná šlo o dýmovnici), která arbitra naštěstí minula. Giannakopoulos, který už byl za různé excesy v minulosti několikrát trestán, na sudího řval a přísahal, že z Řecka neodjede živý a že zabije jeho i jeho rodinu. Pak se snížil i k výkřiku, že by před ním... jeho matku, manželku a děti. Tohle všechno podle zápisu hlavního rozhodčího trvalo dvě minuty. A nejhorší prý byla skutečnost, že na dohled nikde nebyla policie, ani ochranka. Disciplinárka za šokující agresi vynesla exemplární trest: 150 tisíc eur, tedy 4,1 milionu korun. I s prohřešky fanoušků to tedy dělalo celkem 5 milionů. Vedení Euroligy navíc nechalo na zvážení řeckých represivních složek, zda se případu také nebudou věnovat.

22.04.2015: Drama v Nymburce pro Trutnov

Super vyrovnaný první duel série o bronz v ŽBL pro sebe v Nymburce urvala Kara Trutnov (80-81). Polabanky přitom ještě 160 vteřin do konce vedly 76-69, pak ale přišly tři minuté střely a jedna ztráta, naopak za hosty dvojku a šestku zařídila Ostarello, trojku a dvě šestky trefila Mann a 4 trestné hody vsítila Pazderová. Po těch posledních už Trutnov vedl 78-81 a domácí Taylor stihla jen snížit. Kara trefila jen 26 ze 70 střel, ale pomohla si trestnou bilancí 29/23. Vedl ji kvartet Ostarello (25+12 doskoků), Mann (17), Pazderová (15+8 doskoků+7 asistencí) a Ovsíková (12). Za Nymburk se výrazněji prosadily Bortelová (23+9 asistencí+6 doskoků), Mišurová (18), Rolle (14+10 doskoků).

22.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápasy 2: Cleveland - Boston 99-91, stav série 2-0, Toronto - Washington 106-117, stav série 0-2. Západní konference - Zápas 2: Houston - Dallas 111-99, stav série 2-0.

22.04.2015: Barca nad propastí, Real skolen!

Zápasy 3 čtvrtfinále Euroligy: Olympiacos - Barcelona 73-71, stav série 2-1, Efes - Real 75-72, stav série 1-2.

22.04.2015: Kouč Opavy Czudek po Semifinále 1

"Začali jsme s velkým respektem. Nymburk si vytvořil náskok, přeskákal nás. Pak jsme zvýšili agresivitu, což nás vrátilo trochu do hry. Výsledek je pro nás příznivý. O to víc se těšíme na pátek, že soupeř přijede v plné sestavě. My chceme, aby si nás všiml a ukázal nám VTB nebo eurocupový výkon. Škoda jen, že se hraje takhle brzo. Kdyby to bylo později, tak se vsadím, že bude plno. V půl čtvrté nevím. Uvidíme, jak si lidé vezmou volno. Sám se nechám překvapit, ale Nymburk v plné sestavě, to se vidí jen jednou za čas."

22.04.2015: Kouč Nymburka Kemzura po Semifinále 1

"Zápas jsme kontrolovali od začátku do konce. Samozřejmě jsme ale měli hrát až do konce a vyhrát větším rozdílem. Opava až do konce hrála, na rozdíl od nás. Měli jsme v zápase velké výkyvy, nedali jsme 11 trestných hodů, neskórovali jsme z vymezeného území a za dva body, kde jsme měli jenom 40 procentní úspěšnost střelby. To nestačí. Pod košem jsme měli mnohem lépe využívat své převahy. V obraně jsme byli lepší v prvním poločase. Ve druhém jsme špatně komunikovali a nechávali soupeři volné střely. Dobře pro nás, že některé nedali."

21.04.2015: Nymburk v Utkání 1 o 11

Obhájce trofeje otevřel semifinále NBL kontrolovanou domácí výhrou 77-66 nad Opavou. Více si pomohl z trojek (9 ku 6) i šestek (18 ku 12), kterých ale také hned 11 minul. Slezané, kteří zapsali 29 faulů, se Nymburku vyrovnali ve ztrátách (17-19), v bodech zpod koše (22-20) i na doskoku (39-37), mistr ale získal 15 doskoků v útoku. Opava měla dvojciferné střelce v Gniadkovi (15+10 doskoků) se Sokolovským (10 za 19 minut), vítěze táhli Washington (16, Hráč utkání), Simmons (16, trojky 3/3) a Hruban (14, trojky 4/3). Ráz utkání dala poslední dvouminutovka první čtvrtiny, kdy domácí (v utkání bez power forwarda Burnse) využili zóny Opavy (v utkání bez Bujnocha s Lyčkou) i snížení její sestavy k útočným doskokům, a unikli na 20-10, když střídající Hruban udeřil dvěma trojkami. Na této úrovni udrželi náskok až do poločasu (39-27), když jim kvůli brzkým faulům neměl čas škodit střelec Dokoupil. Slezanům do půle nepomohlo ani 9 ztrát a jediná trefená trojka. Pět dalších opavských ztrát během tří minut stálo ve třetí čtvrtině za navýšením nymburského náskoku až na 49-30. Nicméně hostům se i pak chtělo hrát a ve čtvrté části se z 63-46 dostali Gniadkem taženou 7bodovou šňůrou na 63-53. To chybělo do konce 6 minut. Blíž však favorit soupeře nepustil.

21.04.2015: Klíčový duel Barcelony v Pireu

21.4. Zápasem 3 dnes od 19 hodin (živě vysílá web ČT, záznam na ČT Sport od 1:40) pokračuje čtvrtfinálová série Euroligy mezi domácím Olympiacosem a hosty z Barcelony. Ta se musí (za stavu 1-1) zejména na půdě soupeře podstatně zlepšit ve fyzickém departmentu a při možná přetrvávající absenci střelce Olesona doufat, že už něco dostane od základního power forwarda Doellmana. Stejně tak by měla velké potíže, pokud by se Olympiacosu stejně jako v Zápase 2 dařilo z trojkového oblouku. A vedle toho se nesmí opět k dobrým výhledům z trojky dostávat rozehrávač Spanoulis.

21.04.2015: Hrdina Pappas vedl Zelené ke snížení

Panathinaikos překvapil a doma ve třetím utkání čtvrtfinále Euroligy skolil CSKA 86-85. Snížil tak na 1-2. V zápase vysázel 16 trojek z 31 pokusů a 25 body včetně rozhodující šestky na konci jej vedl Pappas.

21.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 2: Chicago - Milwaukee 91-82, stav série 2-0. Západní konference - Zápas 2: Golden State - New Orleans 97-87, stav série 2-0.

20.04.2015: Veselý táhl Fenerbahce do Final-4!

Jan Veselý 12 body, 8 doskoky a 6F+ za 32 minut vedl jako nejužitečnější hráč tým Fenerbahce k triumfu 74-75 v prodloužení třetího utkání čtvrtfinále Euroligy na palubovce obhájců trofeje Maccabi Tel Aviv. Hosté tak ovládli sérii 3-0 a český power forward tureckým šampionům pomohl k historicky prvnímu průniku do Final-4, kam se Fenerbahce dostalo jako teprve druhý turecký tým po Efesu.

20.04.2015: Děčín vede 1-0

V Duelu 1 semifinálové série Kooperativa NBL BK Děčín doma udolal prostějovské Orly 81-71. Střeleckými lídry vítězů byli Stria (15), Tucker (14), Landa (12) a Jelínek (11). Za hosty zajistil Marko 18 bodů, Švrdlík 12 s 12 doskoky a tucet bodů přidali i Mrviš a Talley.

20.04.2015: Do Final-4 první ligy i Opava B!

Zápasy 2 čtvrtfinále první ligy mužů: Sparta - Litoměřice 66-85, konečný stav série 0-2, Sokol pražský - Hradec Králové 67-79, konečný stav série 0-2, Opava B - Zlín 94-59, konečný stav série 2-0, JBC Brno - Plzeň 75-77, konečný stav série 0-2. Týmy Litoměřic, Hradce, Plzně a Opavy B postoupily do Final-4. Oba jeho finalisté budou mít právo vyzvat v tříčlenné baráži poslední celek NBL Mmcité Brno a utkat se o účast v příštím ročníku Kooperativa NBL, kterou si zajistí vítěz baráže. Final-4 hostí první květnový víkend Litoměřice, které v semifinále narazí na Opavu B, druhou dvojici vytvoří Hradec s Plzní. Podle soutěžního řádu je možné, že i Opava B by se v případě postupu do finále mohla zúčastnit baráže. Ta se odehraje jako jednorázový turnaj (jednokolově každý s každým) v jednom místě, kdy právo pořadatelství má jako první vítěz první ligy a při jeho nezájmu jako druhý poslední celek NBL.

20.04.2015: Maccabi odvrací proti Veselému konec

20.4. Zády ke zdi nastoupí dnes od 20:05 (živě vysílá web ČT, záznam na ČT Sport od 23:45) Maccabi Tel Aviv ke třetí bitvě čtvrfinálové série Euroligy proti Fenerbahce Istanbul. Na domácí půdě už se za stavu 0-2 musí vzchopit, jinak jeho cesta za obhajobou končí. Naopak turečtí šampioni jsou na dosah jediné výhry od historické první účasti ve Final-4. V prvním duelu je táhlo podkošové trio Veselý, Bjelica, Zorič, které se složilo na 46 bodů, ve druhém utkání úřadoval 12 body centr Erden, jejž 30 body doplnili guardi Goudelock s Bogdanovičem. Fenerbahce zatím vládne na doskoku, kde je králem Bjelica s průměrem 13,5. Maccabi k úspěchu mimo jiné potřebuje, aby ze svého mohutného stínu vystoupil centr Schortsanitis (zatím má v sérii víc faulů (5) než bodů (2) a doskoků (1) dohromady a jeho průměrné minuty se zasekly na čísle 10, v sezoně jinak 14,5) a své body našel sezonní top skórer týmu Smith (v sérii 8,5, v sezoně 15,3).

20.04.2015: Chimki uspělo i bez plné polní

Způsobem start - cíl si moskevské Chimki uzmulo utkání VTB ligy na nymburské palubovce (72-80). Při širší rotaci hráčů jej vedli 44 body muži z lavičky (Nymburk 22), tým dominoval v trojkovém bombardování (5 ku 12) a využil i 12 domácích minel z 29 trestných hodů. Lídrem týmu, který přijel bez Popoviče, Davise a Honeycutta, byl finský snajpr Koponen (23, trojky 4/4), jediný dvojcifera hostů. Za domácí (aktuální bilance 8-21), jimž chyběl nemoc doléčující Hruban, 19 bodů se 4 zisky zaznamenal Washington, 14 Stutz a 10 Bartoň. Nymburk po celý zápas marně naháněl o několik bodů vedoucí hosty. Minutu do konce se dostal na 72-75, ale Claver vápětí odpověděl trojkou a po minutém dvojtaktu domácího rozehrávače Raivio bylo rozhodnuto definitivně. "Na začátku, ale vlastně po celý zápas nás soupeř zabíjel trojkami. Dal i některé těžké střely, ale většinu času jsme byli pomalí v obranných rotacích a u střelců nebyli dost blízko. Aspoň jsme ale bojovali. Měnili jsme obrany a ve druhé půli se v defenzivě trochu zlepšili. Zásadní však bylo, že jsme nedali několik lehkých střel a nájezdů. A hlavní byly trestné hody - nedat jich 12, to v takovém zápase udělá rozdíl. Stejně tak je moc i 18 ztrát. Ve druhé půlce jsme se zlepšili na doskoku, ale bylo tam několik momentů, kdy jsme doskočili a oni nám míč prostě sebrali z rukou. Celkově jsme hráli v širší rotaci kvůli úternímu zápasu s Opavou a jsem rád, že někteří hráči šli s výkonem nahoru, jako třeba Derek Raivio. Bohužel v útoku jsme hráli často individualisticky a staticky. S tím se nedá porazit tým jako Chimki. Přesto ale někteří hráči, když přišli na palubovku, naší souhru zlepšovali. Jedním z těch, kdo dobře posouvali míč, byl Luboš Bartoň," popsal dění kouč Polabanů Kestutis Kemzura. Jeho svěřenec Jiří Welsch byl před utkáním vyhlášen nejlepším českým hráčem této sezony VTB ligy.