Šampion NBA Sam Cassell byl na Čecha tvrdý. I jemu však Satoranský předvedl, že i White men CAN jump!


Zapomeňte na Tomáše Satoranského, kterého jste někdy viděli v dresu Sevilly - jako loutku na provázku, za jejíž provázky tahal z lavičky kouč Plaza. V téhle roli byl svázaný zhruba jako vězeň na vycházce. Počínaje touto středou však vlétne na hřiště v českém dresu v Bělorusku jiný Tomáš. Ten, co táhne tým, jako dirigent a skórer. I jako ten, co bude napadat koš v postupném útoku a zakončovat brejky, místo aby je zahajoval. A dunkovat, kdykoliv to jen půjde. Ač stále teprve dvacetiletý, zkušenosti z tří sezon v ACB a nyní už i z palubovek NBA z něj dělají platnější sílu, než by běžně odpovídalo tomuto věku. A co když si ho teprve vezme do parády trojnásobný vítěz NBA Sam Cassell!

Tomáši, jak jste se zapracoval po týdnu přípravy do národního týmu a jak se cítíte necelý týden před ostrým startem kvalifikace ME?
Samozřejmě se všechno zkomplikovalo tím, že jsem si po Letní lize NBA potřeboval aspoň trochu odpočinout. Na druhou stranu se se spoluhráči z reprezentace znám, hráli jsme spolu dřív, s některými i v klubech. Jediný vážně nový je pro mě Luboš Bartoň. Díky tomu je pro mě adaptace přijatelnější.

Dostal jste nákresy akcí od kouče Budínského předem, nebo až po příjezdu k týmu?
Nedostal jsem to dopředu, měl jsem tady jeden trénink, po kterém jsem ty systémy obdržel. Po nocích jsem je nastudoval a už jsem si na ně zvykl. Trénink tomu byl i přizpůsoben, takže v tom nebyl problém.

Prý jste vše nastudoval za dva dny, takže jak široký bude váš repertoár pro kvalifikaci?
Nemůžu o tom moc mluvit, ale nejdůležitější je osvojit si základy těch akcí. Z nich pak vychází víc dalších akcí pro více hráčů. Není to nijak komplikované a pro nás, hráče z Evropy, je to takový standard. Jsou tam čtyři základní systémy, které mají čtyři podakce. Takže i s autama to je nějakých dvacet akcí.
 

 
Z těch tří zápasů turnaje v Chomutově se zdá, jako byste měl být skoro hlavní ofenzivní hrozba. Plánoval to tak trenér, nebo jste to na sebe bral sám?
To asi nebral. Vychází to z těch akcí, sám jsem skórer nikdy moc nebyl. Snažím se ale hrát uvolněněji a taky je to díky draftu, Letní lize a tomu všemu. Cítím, že bych to měl trochu táhnout, ale ty body nejvíc vycházejí ze hry. Až když je zápas vyrovnanější, tak to víc beru na sebe. Především chci totiž hrát pro ostatní.

Je možné, že protiútoky budete spíš zakončovat než začínat?
(směje se) No když tu není Veseláč, tak to na mě teď zbývá.

Na co byste jako tým chtěli počínaje prvním domácím duelem s Italy fanoušky pozvat?
Jednak na to, že jsme konečně dali dohromady kádr všech našich hráčů, co jsou k dispozici a co hrají nejlepší ligy v Evropě. Spojily se v něm generace osmdesátek a devadesátek a hrajeme docela atraktivní basket, s rychlým přechodem dopředu, co se fanouškům líbí. A taky bych je chtěl pozvat na soupeře, myslím, že ze všech skupin je ta naše nejsilnější.

Teď se vrátím v čase trochu zpátky a zeptám se na váš hlavní zážitek z Letní ligy v dresu Washingtonu.
Určitě kolotoč NBA se všemi těmi lidmi, co znám z televize. Je to opravdu obrovský byznys. Taky zkušenost s americkým basketem, který je úplně jiný, mi moc pomohla. Naučil jsem se nové věci. Je to tam hlavně o individuální připravenosti a to mě doufám pozvedne výš.

Kdo byl kolem z těch lidí z televize?
Například jsem myslel trenéry. Najednou tam vedle na lavičce sedí Gregg Popovich, nebo hráči jako Amare Stoudemire a Baron Davis. Ti sice nehráli, ale dívali se. Navíc ligu hráli kluci, co už mají v NBA třeba rok za sebou, a to je super zkušenost.

Zvedl někdo z těchto velehráčů ruce k potlesku, když jste levačkou z brejku zarval přes Jeremyho Lamba?
Nevím, jestli přímo aplaudovali, ale můj tým byl rozhodně na nohou. Nikdo to moc nečekal, včetně lidí v hale. Teď už s tím budou muset trochu počítat. (směje se)

V čem Letní liga splnila vaše očekávání, v čem ne?
Letní liga má ještě daleko ke stylu ostrých zápasů v NBA. Jsou tam mladí hráči, co přišli z univerzit nebo se do NBA nedostali, takže to je ještě individualističtější než samotná NBA. Někdy je po odehrání míče i pro rozehrávače těžké dostat ho zpátky do ruky. Tím jsem měl taky ztíženou pozici. Celkově ale beru za velký úspěch, že jsem tam vůbec mohl hrát, dokonce pět zápasů.Spoluhráči zámořským médiím přiznali, že celkem koukali, když jste bez rozcvičení předvedl windmill dunk (zakroužení míčem během letu v natažených rukou, po čemž následuje mohutný záraz). Prý na takové věci nejsou zvyklí...
Bylo to při hře 5 na 5, já šel sám na koš a ten windmill nikdo nečekal. Pamatovali si to, protože to u bílých hráčů není zvykem. Říká se přece, že white men can´t jump (směje se v narážce na okřídlenou větu a taky název proslulého filmu Bílí muži neumějí skákat).

O kolik se hra lišila třeba od předdraftového kempu v Chicagu nebo od toho, co váš čekalo při workoutech u týmů NBA?
Před draftem to bylo hlavně o tom, jak budu hrát 1 na 1, jaké mám individuální činnosti, a pak o hře 3 na 3. Tady už bylo vše pojaté týmověji, byl tam společný čtyřdenní přípravný kemp. Před draftem šlo o to, jak se připravím já sám.

Který z asistentů vedl tým Wizards v Letní lize?
Vedl to Sam Cassell. Tím to pro mě bylo všechno ještě těžší, protože on je legendární point guard. Někdy bylo složité hlásit nějakou akci, protože on ji už dávno předtím zahlásil, takže jsem v tom měl trochu zmatek. Ale jinak další skvělá zkušenost. Dával mi rady, co byly hodně užitečné.

Byl na vás tvrdý?
No myslím, že byl trochu tvrdší. Tím, že jsem point guard, moc pochvaly nikdy nepřijde. Na druhou stranu, on chápe, že jsme rozehrávač s dvěma metry a v některých věcech mě trochu ospravedlňoval. Většinou mě upozorňoval na různé detaily. Třeba abych byl dost agresivní a abych v tom pokračoval.

Ještě jedno důležité téma. Po odchodu rozehrávače Callowaye, který s vámi v týmu Wizards absolvoval i Letní ligu, do konkurenční Malagy jste zbyl v Seville jako hlavní playmaker. Je možné, že byste byl v nové sezoně i "starterem", tedy v základu?
Zatím to asi možné je, protože nikdo další ještě nepřišel. Doufám, že se mi podaří zůstat na rozehrávce jako jednička. Zatím jsem slyšel jen o jedné posile na křídlo. Uvidíme. Svou pozici v týmu jsem si už vybudoval a doufám, že i pod novým trenérem Aitem příležitost dostanu.

A jste na to už připraven, stát se číslem 1 na hlavní pozici v týmu ACB, navíc pod novým koučem?
Ještě nevím, jak mi bude vyhovovat styl trenéra. O Aitovi je známé, že hráčům dává větší volnost, což mi může snad i pomoct. Závěry ale můžu dělat, až se potkáme osobně.

Kde teď budou ambice Sevilly?
Zůstane to jako v minulých letech. Snížil se nám rozpočet a hráčská síla není taková, nicméně play-off a Copa del Rey by měly zůstat našimi metami.

Vy už do téhle sezony půjdete jako Španěl, že, po třech sezonách ve Španělsku, kam jste přišel ještě v dorosteneckém věku?
Doufám v to. Ale po pravdě se v tom ještě tak nevyznám.


Petr HamtákSdílet odkaz na FACEBOOK Příspěvek vydán dne: 11. 08. 2012
Autor příspěvku: Redakce
Zobrazení příspěvku: 2154 x
| Zdroj: Foto: ISIFA a archiv
Basketmag CAMP 201505.05.2015: Děčín po triumfu ve finále No.1!

22letý rozehrávač Tomáš Vyoral, autor celkem 23 bodů, dotáhl děčínské Válečníky fantastickým výkonem ve čtvrté čtvrtině rozhodujícího semifinále Kooperativa NBL do historicky prvního ligového finále. Děčín doma pátý duel s Prostějovem nakonec ovládl až nečekaně jasně 82-63 a o titul se utká s Nymburkem. Orly čeká série o bronz s Opavou.

04.05.2015: Šílené události v OAKA neberou konce!

Řádění fanoušků i majitele Panathinaikosu během třetího čtvrtfinále Euroligy nebylo zdaleka posledním letošním incidentem v OAKA areně. Čerstvě v ní muselo být ukončeno ligové derby s Olympiacosem už téměř dvě minuty před koncem poté, co lídr hostů Spanoulis po své trefené trojce přiložil obě dlaně k uším ve známém gestu "neslyším vás". Tento bývalý hráč Panathinaikosu za to inkasoval TCH, navíc to ovšem vyburcovalo skupinu asi 50 domácích tifosi, kteří při přerušené hře napadli vrháním různých předmětů lavičku Olympiacosu, jehož hráči se spasili až útěkem do šatny. Na jednom ze zveřejněných videí je pak slyšet kdosi, jehož hlas je podle některých zdrojů podobný hlasu majitele Panathinaikosu Dimitrise Giannakopoulose, jak vyhrožuje Spanoulisovi a přeje to nejhorší jeho ženě a dosud nenarozenému potomkovi. Giannakopoulos se vyjádřil, že požádá premiéra Tsiprase o exemplární potrestání Spanoulise za výše zmíněné gesto. Další zprávy hovoří o tom, že Spanoulisův dům musí nyní střežit policie, neboť mu stále hrozí vendeta od tvrdého jádra příznivců Zelených. Mezitím se ale stalo i leccos dalšího. Vedení Panathinaikosu odvolalo po už 4 porážkách v lize kouče Ivanoviče (nahradí jej asistent Sotiris Manolopoulos) a nyní se navíc zřejmě chystá rozloučit s power forwardem Gistem, který měl podle serveru Eurohoops po nedávném finále poháru pozitivní trest na marihuanu, jeho už druhý za poslední 4 roky. Poprvé se tak mělo stát ještě v Partizanu.

04.05.2015: Juniorky USK slaví titul

Výsledky Final-4 extraligy juniorek - semifinále: USK Praha - Valosun Brno 67-64, SŠMH Brno - BA Sparta 48-65, finále: USK - Sparta 73-60, o bronz: Valosun - SŠMH 54-71.

04.05.2015: Kadeti Nymburka mistry

Výsledky Final-4 extraligy kadetů - semifinále: BA Nymburk - GBA Sparta 73-37, Orli Prostějov - BCM Slezská Ostrava 66-75, finále: Nymburk - Ostrava 74-72(vítězové ještě na začátku čtvrté čtvrtiny ztráceli 11 bodů), o bronz: Sparta - Prostějov 49-59.

04.05.2015: Výsledky semifinále konferencí NBA

Východ - Zápas 1: Atlanta - Washington 98-104. Západ - Zápas 1: Golden State - Memphis 101-86.

03.05.2015: Litoměřice slaví prvoligový titul!

Body ze ztrát soupeře a trojkami (8 ku 4) zlomili hráči Litoměřic finále první ligy s Hradcem Králové a po vítězství 89-76 na domácí půdě slaví titul. V zápase získali náskok už během první čtvrtiny a v dalším průběhu jej udržovali v hladině deseti nebo i více bodů. Za 40 minut se dopustili pouhých 6 ztrát. K triumfu je nejvíc táhl kvartet Šotnar (25, trojky 11/4, 7 doskoků, 5 asistencí, 3 zisky), Klimeš (17), Ježek (17) a Novák (12). Za Hradec kontrovali Martin Peterka (22+13 doskoků), Šírek (12), Majerík (11) a Ondřej Peterka (10). V přestřelce o třetí místo Plzeň skolila Opavu B 95-91, když poraženým nestačilo ani 17 trefených trojek (z 45 pokusů). Vítěze vedli Honomichl (31, trojky 7/4), Bašta (22, trojky 8/5), Pecka (21+13 doskoků) a Kovanda (14+9 doskoků), Slezané se opírali o Matějku (20, trojky 10/5), Vlčka (19), Ihringa (18, trojky 12/6) a Lyčku (13, trojky 8/3, 9 doskoků).

03.05.2015: Výsledek 1. kola play-off NBA

Clippers - San Antonio 111-109, konečný stav série 4-3. Dvojice pro semifinále konferencí: Golden State - Memphis, Clippers - Houston, Atlanta - Washington, Chicago - Cleveland.

02.05.2015: Do baráže Litoměřice a Hradec

2.5. V semifinále Final-4 první ligy mužů podle očekávání uspěly týmy Litoměřic a Hradce Králové, které si postupem do finále zajistily účast v baráži o NBL s Mmcité Brno. Litoměřice, hrající Final-4 na domácí půdě, skolily 87-69 Opavu B, vyztuženou hráči A-týmu Vlčkem (top skórer s 15 body a 6 asistencemi), Lyčkou (15) a Bujnochem. Domácí taženi Šotnarem odskočili ve druhé čtvrtině na deset bodů, ale Vlček s Lyčkou přitáhli Opavu ve třetím dějství z -15 na -7. Pak se však nadechl power forward Soukup, vytáhl Litoměřice nad 10 bodů náskoku a Slezané měli po nadějích. Domácí tým v duelu s nůšemi minutých šestek (28/15 ku 33/15) dominoval zpod koše (50-18) a na doskoku (42-23, v útoku 16-2). Bodově jej nejvíc sytili Soukup (21+10 doskoků), Kubizňák (14+8 doskoků, trojky 9/4), Klimeš (13+8 doskoků), Novák (13) a Šotnar (12+6 asistencí). Hradec porazil Plzeň 90-72. V posledních 2 minutách první půle jej top skórer Martin Peterka (25, trojky 3/3) nejdřív vytlačil na 44-36 a v závěrečných 4 minutách třetí čtvrtiny si vzal na starosti i odskok až na 20 bodů. Střelecky jej doplnili Kiršbaum (13) a Šírek (12), 9 bodů přihodila posila z Nymburka Svoboda. Plzeň vedli Honomichl (23), Pecka (15+13) a Říha (11). Hradec, který si to dnes od 16:15 rozdá s Litoměřicemi o titul (vysílá tvcom.cz), uspěl především díky větší produkci dvojek i trojek.

02.05.2015: Výsledek 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 6: Brooklyn - Atlanta 87-111, konečný stav série 2-4.

01.05.2015: Po dvojce jednička!

1.5. Jen byl Tomáš Satoranský číslem 2 mezi TOP7 akcemi 30. kola ACB, už šel o štok výš v aktualizovaném vydání TOP7 29. kola! To se až včera zkompletovalo dohrávkami Barcy s Obradoirem a Realu s Malagou. A muži z Palau Blaugrana si svými dunky zabrali hned tři místa. Jen jeden však mohl být nejlepší.

01.05.2015: Web NBL.cz s novým kabátem je zpět

První květnový den byl znovu spuštěn web Národní basketbalové ligy www.nbl.cz, nyní už v barvách nového generálního partnera Kooperativy, a především ve zcela novém kabátě. Vedle standardních zpráv a aktualit bude fanouškům Kooperativa NBL nabízet vlastní i klubová videa či sestřihy nejlepších akcí TOP8, anebo přehledně zobrazené lídry statistik za jednotlivá kola i za celou sezonu. K tomu se přidají i zajímavosti z Facebookua a Twitteru a postupně také další nové prvky.

01.05.2015: Startuje Final-4 první ligy

1.5. Ve sváteční den otevírá brány očekávané Final-4 první ligy mužů, jehož tři účastníci by se při příznivém souběhu okolností buď minimálně nebránili postupu do NBL (Litoměřice), nebo o něj dříve či později chtějí usilovat (Hradec Králové a Plzeň). Final-4 hostí ve své hale Litoměřice (adresa U stadionu 4), které se v dnešním semifinále utkají od 17:15 s Opavou B. Už předtím od 15:00 se střetnou Hradec s Plzní. Sobotní souboj o bronz startuje ve 14:00 a velká titulová bitva v 16:15. Všechna utkání odvysílá tvcom.cz. Do baráže o NBL, v níž už týdny na své soupeře čeká Mmcité Brno, postoupí oba finalisté. Podle soutěžních řádů to v případě výhry může být i opavské béčko, otázkou ale je, zda by pak barážové zápasy chtělo hrát.

01.05.2015: Final-4 kadetů od soboty v Nymburce

1.5. Hala nymburské ZŠ Komenského hostí tuto sobotu a neděli Final-4 extraligy kadetů. V sobotních semifinále se utkají Nymburk se Spartou (15:00) a Prostějov s Ostravou (17:30), nedělní duel o bronz je na programu v 10:00 a finále ve 12:30. Více informací najdete na webu Final-4 www.bcm-nymburk.cz/mcr-u17-2015.

01.05.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 6: Milwaukee - Chicago 66-120, konečný stav série 2-4. Západní konference - Zápas 6: San Antonio - Clippers 96-102, stav série 3-3.

30.04.2015: Lavička Orlů zařídila vyrovnání

Taženi 35 body mužů z lavičky uchvátili Orli na domácí půdě Duel 4 (73-58) a semifinále Kooperativa NBL s Děčínem tak dotlačili k očekávané Hře 5. Ta nadejde v pondělí a bude to za posledních 9 sezon už potřetí ze tří společných semifinálových sérií, co rozhodne až Zápas 5.

30.04.2015: Česká jednička věří v postup i Veselého

Tomáš Satoranský v rozhovoru pro web FIBA Europe vyjádřil přesvědčení, že při plné sestavě má český tým na letošním ME velkou šanci postoupit do play-off. Základní skupinu s kompletním pobaltským kontingentem, Ukrajinou a Belgií označil ve srovnání s ostatními za dobrou, neboť v ní nejsou dopředu jasní tři postupující a také v ní nejsou nepřekonatelní soupeři, jakými byli na ME 2013 Španělé a Chorvati. Po rozhovoru s kolegou Veselým z Fenerbahce také věří, že jeden z lídrů tureckách šampionů je připraven na ME reprezentovat. Úřadující český král stejně tak věří, že díky předloňskému ME budou lvi letos mnohem zkušenější a dál vyvinou i svou hru. "Už v loňské kvalifikaci jsme hráli víc útoků do postavené obrany. Pořád ale budeme potřebovat i rychlé protiútoky a body z nich," podotkl Satoranský.

30.04.2015: Tresty pro řecké giganty

Oběma řeckým klubům se letošní play-off Euroligy dost prodražilo. Panathinaikos ke 180 tisícům eur za incidenty ze čtvrtfinálového Utkání 3 s CSKA schytal další pokutu ve výši 30 tisíc eur za používání pyrotechniky, předměty vhozené na hrací plochu i další nepředloženosti v Zápase 4. Olympiacos pak obdržel pokutu 97 tisíc eur a 1 domácí zápas s prázdným hledištěm za zaplavení kurtu fanoušky po postupovém čtvrtfinále s Barcelonou. Mezi menší hříchy patřila pyrotechnika a nezajištění bezpečnosti diváků.

30.04.2015: Wall v Pardubicích zůstává

24letý americký křídelník Joseph Wall bude i v příští sezoně oblékat dres BK JIP Pardubice. Ve svém premiérovém ročníku v Kooperativa NBL odehrál všech 46 utkání, s průměry 29,7 minuty, 13,3 bodu a 5,7 doskoku. Úspěšnost trojek měl 39,4 procenta. "Jsem hodně nadšený, že budu hrát za Beksu i v příští sezoně. S manželkou jsme si život v Pardubicích opravdu užívali a oceňujeme, jak nás tu lidé přijali," podotkl Wall. Ten podle generlního manažera Martina Marka v minulém ročníku NBL naplnil očekávání klubu. "Navíc je to stále hráč s potenciálem výkonnostního růstu. Vážíme si i jeho pracovitosti a pozitivního přístupu, který týmu přinesl."

30.04.2015: Kdo triumfuje v čarodějnický den?

30.4. Kdo neztratí, vyhraje. Tak by šlo ve zkratce popsat klíčový faktor dosavadního průběhu semifinálové série Kooperativa NBL mezi Prostějovem a Děčínem. V prvním utkání doma Válečníci chybovali jen 6krát a zvítězili. V Prostějově pak nabrali 21 ztrát a prohráli o parník. A ve třetím střetu prohrávali po 30 minutách dvojciferně, když 12 ztrátami často nabíjeli soupeři do brejků. Jakmile to stopnuli, otočili i díky útočnému doskoku - a ztrátám Orlů - skore až k vítězství. Starost o míč tak bude nepochybně jedním z rozhodujících faktorů Utkání 4, jež dnes startuje ve 20:00 v Prostějově před kamerami ČT Sport. Děčín sice nenaplnil kapacitu autobusu a bude tak podporován jen skupinkami tifosi cestujícími po vlastní ose, to však nic nemění na jeho touze dosáhnout už dnes na historický postup do finále. Zkušený celek vicemistrů má však v osobách svých hlavních opor s kritickými situacemi rozsáhlé zkušenosti a bude chtít domácí pevnosti využít ke srovnání napínavé série. "Musíme zapomenout na poslední porážku. Nebo spíš na poslední minuty Utkání 3. Nemůžeme ztratit víru. Doma jsme během sezony prohráli pouze dvakrát a další ztrátu nechceme připustit. Jsme přesvědčeni, že je to v našich silách. Chceme vyrovnat a pak jet do Děčína porvat se o postup," plánuje kouč Ariete Zbyněk Choleva. Protějšek Pavel Budínský doufá, že Válečníci zvládnou Utkání 4 herně lépe než nepovedený Duel 2. "Tím, že jsme v Zápase 3 ubránili naši palubovku, jsme se dostali do lepší výchozí pozice, ale to stále nic neřeší. Přesto teď větší tíha zodpovědnosti leží na domácích, kteří musí vyhrát. Ačkoli máme dvě výhry jako tým, jsem přesvědčen, že někteří hráči ještě výrazně v této sérii nepromluvili, a proto věřím, že jejich čas nastal nyní." A kapitán Děčína Jakub Houška dodává: "Do Prostějova jedeme s obrovskou energií v zádech, kterou jsme načerpali v pondělním zápase, a uvidíme, jestli to bude stačit. Jsme již poučeni z minulého utkání v Prostějově, a tak doufám, že náš projev na venkovním hřišti bude vypadat trochu jinak."

30.04.2015: Do Euroligy jako vítěz Eurocupu Chimki

Chimki Moskva jasně vyhrálo i druhý duel finále Eurocupu na domácí palubovce (83-64) a zajistilo si tak účast v Eurolize pro příští sezonu. Pro kouče Rimase Kurtinaitise je to už třetí trofej v soutěži, když v roce 2009 uspěl s Lietuvos Rytas a o tři roky později dobyl první titul pro Chimki.

30.04.2015: Výsledky 1. kola play-off NBA

Východní konference - Zápas 5: Atlanta - Brooklyn 107-97, stav série 3-2. Západní konference - Zápas 5: Memphis - Portland 99-93, konečný stav série 4-1.

29.04.2015: Postupující ze čtvrtfinále extraligy kadetů

Nymburk - Litoměřice 3-0 (80-57, 69-61, 87-54), Prostějov - USK Praha 3-2 (73-66, 52-55, 64-80, 62-60, 62-52), BCM Ostrava - Sokol pražský 3-0 (71-58, 79-57, 89-60), GBA Sparta - JBC Brno 3-0 (77-47, 74-73 PP, 70-61). V semifinále Final-4, jež hostí 2.-3. května nymburská ZŠ Komenského, se v sobotu 2. května utkají Nymburk se Spartou (15:00) a Prostějov s Ostravou (17:30).

29.04.2015: Pátý titul USK v řadě

Hráčky ZVVZ USK Praha zkompletovaly svou letošní sbírku, když po Eurolize a Českém poháru ovládly i ŽBL, kde jim koruna patří už popáté za sebou. Ve třetím finálovém utkání na domácí půdě Hradci Králové opět nedaly šanci a zvítězily 90-44. Bylo to jejich 62. ligové vítězství v řadě. MVP finálové série se stala Alena Hanušová, jež ve třetím utkání vedla svůj tým 21 body. Podkošové kolegyně Burgrová s Veselou přidaly po 12 bodech. USK byl lepší na doskoku (44-30) a trojnásobně lepší v produkci dvojek (36-12). Hradec měl jen dvě dvojciferné střelkyně v Lichtarovič (18) a Kuthanové (10+8 doskoků). Do finále došel poprvé v historii a stříbro vybojoval i přesto, že se celé play-off musel vyrovnávat s absencí klíčové podkošové hráčky Hartigové. Na blyštivý zápis do klubové kroniky by tým chtěl od podzimu navázat i účastí v Eurocupu, jenž je druhou top soutěží kontinentu.

Archiv starších novinek >>

Titulní strana BASKETMAG.CZKontakty na redakci

Basket Magazín 2007 - 2014 | všechna práva vyhrazena | powered by phpRS