Šampion NBA Sam Cassell byl na Čecha tvrdý. I jemu však Satoranský předvedl, že i White men CAN jump!


Zapomeňte na Tomáše Satoranského, kterého jste někdy viděli v dresu Sevilly - jako loutku na provázku, za jejíž provázky tahal z lavičky kouč Plaza. V téhle roli byl svázaný zhruba jako vězeň na vycházce. Počínaje touto středou však vlétne na hřiště v českém dresu v Bělorusku jiný Tomáš. Ten, co táhne tým, jako dirigent a skórer. I jako ten, co bude napadat koš v postupném útoku a zakončovat brejky, místo aby je zahajoval. A dunkovat, kdykoliv to jen půjde. Ač stále teprve dvacetiletý, zkušenosti z tří sezon v ACB a nyní už i z palubovek NBA z něj dělají platnější sílu, než by běžně odpovídalo tomuto věku. A co když si ho teprve vezme do parády trojnásobný vítěz NBA Sam Cassell!

Tomáši, jak jste se zapracoval po týdnu přípravy do národního týmu a jak se cítíte necelý týden před ostrým startem kvalifikace ME?
Samozřejmě se všechno zkomplikovalo tím, že jsem si po Letní lize NBA potřeboval aspoň trochu odpočinout. Na druhou stranu se se spoluhráči z reprezentace znám, hráli jsme spolu dřív, s některými i v klubech. Jediný vážně nový je pro mě Luboš Bartoň. Díky tomu je pro mě adaptace přijatelnější.

Dostal jste nákresy akcí od kouče Budínského předem, nebo až po příjezdu k týmu?
Nedostal jsem to dopředu, měl jsem tady jeden trénink, po kterém jsem ty systémy obdržel. Po nocích jsem je nastudoval a už jsem si na ně zvykl. Trénink tomu byl i přizpůsoben, takže v tom nebyl problém.

Prý jste vše nastudoval za dva dny, takže jak široký bude váš repertoár pro kvalifikaci?
Nemůžu o tom moc mluvit, ale nejdůležitější je osvojit si základy těch akcí. Z nich pak vychází víc dalších akcí pro více hráčů. Není to nijak komplikované a pro nás, hráče z Evropy, je to takový standard. Jsou tam čtyři základní systémy, které mají čtyři podakce. Takže i s autama to je nějakých dvacet akcí.
 

 
Z těch tří zápasů turnaje v Chomutově se zdá, jako byste měl být skoro hlavní ofenzivní hrozba. Plánoval to tak trenér, nebo jste to na sebe bral sám?
To asi nebral. Vychází to z těch akcí, sám jsem skórer nikdy moc nebyl. Snažím se ale hrát uvolněněji a taky je to díky draftu, Letní lize a tomu všemu. Cítím, že bych to měl trochu táhnout, ale ty body nejvíc vycházejí ze hry. Až když je zápas vyrovnanější, tak to víc beru na sebe. Především chci totiž hrát pro ostatní.

Je možné, že protiútoky budete spíš zakončovat než začínat?
(směje se) No když tu není Veseláč, tak to na mě teď zbývá.

Na co byste jako tým chtěli počínaje prvním domácím duelem s Italy fanoušky pozvat?
Jednak na to, že jsme konečně dali dohromady kádr všech našich hráčů, co jsou k dispozici a co hrají nejlepší ligy v Evropě. Spojily se v něm generace osmdesátek a devadesátek a hrajeme docela atraktivní basket, s rychlým přechodem dopředu, co se fanouškům líbí. A taky bych je chtěl pozvat na soupeře, myslím, že ze všech skupin je ta naše nejsilnější.

Teď se vrátím v čase trochu zpátky a zeptám se na váš hlavní zážitek z Letní ligy v dresu Washingtonu.
Určitě kolotoč NBA se všemi těmi lidmi, co znám z televize. Je to opravdu obrovský byznys. Taky zkušenost s americkým basketem, který je úplně jiný, mi moc pomohla. Naučil jsem se nové věci. Je to tam hlavně o individuální připravenosti a to mě doufám pozvedne výš.

Kdo byl kolem z těch lidí z televize?
Například jsem myslel trenéry. Najednou tam vedle na lavičce sedí Gregg Popovich, nebo hráči jako Amare Stoudemire a Baron Davis. Ti sice nehráli, ale dívali se. Navíc ligu hráli kluci, co už mají v NBA třeba rok za sebou, a to je super zkušenost.

Zvedl někdo z těchto velehráčů ruce k potlesku, když jste levačkou z brejku zarval přes Jeremyho Lamba?
Nevím, jestli přímo aplaudovali, ale můj tým byl rozhodně na nohou. Nikdo to moc nečekal, včetně lidí v hale. Teď už s tím budou muset trochu počítat. (směje se)

V čem Letní liga splnila vaše očekávání, v čem ne?
Letní liga má ještě daleko ke stylu ostrých zápasů v NBA. Jsou tam mladí hráči, co přišli z univerzit nebo se do NBA nedostali, takže to je ještě individualističtější než samotná NBA. Někdy je po odehrání míče i pro rozehrávače těžké dostat ho zpátky do ruky. Tím jsem měl taky ztíženou pozici. Celkově ale beru za velký úspěch, že jsem tam vůbec mohl hrát, dokonce pět zápasů.Spoluhráči zámořským médiím přiznali, že celkem koukali, když jste bez rozcvičení předvedl windmill dunk (zakroužení míčem během letu v natažených rukou, po čemž následuje mohutný záraz). Prý na takové věci nejsou zvyklí...
Bylo to při hře 5 na 5, já šel sám na koš a ten windmill nikdo nečekal. Pamatovali si to, protože to u bílých hráčů není zvykem. Říká se přece, že white men can´t jump (směje se v narážce na okřídlenou větu a taky název proslulého filmu Bílí muži neumějí skákat).

O kolik se hra lišila třeba od předdraftového kempu v Chicagu nebo od toho, co váš čekalo při workoutech u týmů NBA?
Před draftem to bylo hlavně o tom, jak budu hrát 1 na 1, jaké mám individuální činnosti, a pak o hře 3 na 3. Tady už bylo vše pojaté týmověji, byl tam společný čtyřdenní přípravný kemp. Před draftem šlo o to, jak se připravím já sám.

Který z asistentů vedl tým Wizards v Letní lize?
Vedl to Sam Cassell. Tím to pro mě bylo všechno ještě těžší, protože on je legendární point guard. Někdy bylo složité hlásit nějakou akci, protože on ji už dávno předtím zahlásil, takže jsem v tom měl trochu zmatek. Ale jinak další skvělá zkušenost. Dával mi rady, co byly hodně užitečné.

Byl na vás tvrdý?
No myslím, že byl trochu tvrdší. Tím, že jsem point guard, moc pochvaly nikdy nepřijde. Na druhou stranu, on chápe, že jsme rozehrávač s dvěma metry a v některých věcech mě trochu ospravedlňoval. Většinou mě upozorňoval na různé detaily. Třeba abych byl dost agresivní a abych v tom pokračoval.

Ještě jedno důležité téma. Po odchodu rozehrávače Callowaye, který s vámi v týmu Wizards absolvoval i Letní ligu, do konkurenční Malagy jste zbyl v Seville jako hlavní playmaker. Je možné, že byste byl v nové sezoně i "starterem", tedy v základu?
Zatím to asi možné je, protože nikdo další ještě nepřišel. Doufám, že se mi podaří zůstat na rozehrávce jako jednička. Zatím jsem slyšel jen o jedné posile na křídlo. Uvidíme. Svou pozici v týmu jsem si už vybudoval a doufám, že i pod novým trenérem Aitem příležitost dostanu.

A jste na to už připraven, stát se číslem 1 na hlavní pozici v týmu ACB, navíc pod novým koučem?
Ještě nevím, jak mi bude vyhovovat styl trenéra. O Aitovi je známé, že hráčům dává větší volnost, což mi může snad i pomoct. Závěry ale můžu dělat, až se potkáme osobně.

Kde teď budou ambice Sevilly?
Zůstane to jako v minulých letech. Snížil se nám rozpočet a hráčská síla není taková, nicméně play-off a Copa del Rey by měly zůstat našimi metami.

Vy už do téhle sezony půjdete jako Španěl, že, po třech sezonách ve Španělsku, kam jste přišel ještě v dorosteneckém věku?
Doufám v to. Ale po pravdě se v tom ještě tak nevyznám.


Petr HamtákSdílet odkaz na FACEBOOK Příspěvek vydán dne: 11. 08. 2012
Autor příspěvku: Redakce
Zobrazení příspěvku: 2174 x
| Zdroj: Foto: ISIFA a archiv
Basketmag CAMP 201529.05.2015: Ukrajina hledá nového kouče

Ukrajinskou reprezentaci povede na ME proti Čechům nový kouč. Ukrajinská federace se údajně z finančních důvodů musela rozloučit s legendárním trenérem Mikem Fratellem, jenž v posledních letech dobyl pro ukrajinský basketbal historických úspěchů. Na ME 2013 tým dotáhl na šesté místo a kvalifikoval jej tak vůbec poprvé i na MS.

29.05.2015: Satoranský kraloval, Huertas kouzlil!

Tomáš Satoranský byl 5 body a suverénním řízením hry během úvodních 8 minut u rozhodujícího náskoku (17-8) Barcelony, jež v Utkání 1 čtvrtfinále ACB doma složila Badalonu 77-55. Ve víceméně městském derby pětice se Satoranským byly účinné jak na doskoku, tak v obraně při zdvojování, ztrojování a precizních následných rotacích. Soupeř se ve většině zápasu dostával maximálně ke střelbě trojek (31/9, dvojky 35/12) a totálně propadl na doskoku (47-27). Badalona sice ve druhé čtvrtině snížila na 29-19, ale pak sestava se Satoranským zapnula v obraně na maximum, z brejků navýšila náskok až na 37-19 a dál ho už jen udržovala. V nájezdech velmi aktivní český rozehrávač byl před 5280 diváky sdíleným nejužitečnějším mužem vítězů (s Doellmanem), když za 23,5 minuty vsítil 10 bodů (z pole 4/3, TH 4/4, s +17 druhý nejlepší), přidal 5 doskoků, 6 asistencí, 1 zisk, 4F+ a ztratil jediný míč, když v nájezdu už pod košem ještě zkoušel nenutně vylepšovat situaci příhrou na malém prostoru na centra Tomiče. Fenomenální asistence ala Harlem Globetrotters rozdával druhý playmaker Huertas, který nezapřel brazilský naturel. Ostatně podívejte se na to v highlightech.

28.05.2015: Elhotová řídila výhru nad Slovenskem

Reprezentace žen si ve své první přípravě na ME poradila se zápasově již rozehranějšími Slovenkami 62-52. Soupeřkám sice patřil úvod, ale po 13 minutách se už ujaly vedení dobře bránící lvice. Ve vyrovnané druhé půli se na palubovce karlovarské KV areny hra přiostřila a padla i technická chyba pro kouče Slovenek Kováčika. Střelecké trápení obou celků dřív ukončily Češky, které i díky znovu zpevněné defenzivě dokormidlovaly duel ke kontrolované výhře. "Byla jsem překvapená, jak jsme vstoupily do utkání, z jeho průběhu i výsledku. I když to byl náš první přípravný zápas a jejich pátý, tak jsme hrály s mnohem větším přehledem a klidem. Daly jsme tomu víc v obraně, šťáva, co z nás šla, byla super a já jsem ráda, že jsme to zvládly," shrnula jediná dvojciferná střelkyně lvic Kateřina Elhotová (15), která si hodně pochvalovala dosavadní chemii týmu. A všimla si toho, že soupeřky braly duel hodně vážně. "Nechtěly si to nechat vzít. Cítily, že by do zápasu asi mohly dát víc. Jsem s naším výkonem spokojená, musíme ho ale dál opakovat," zdůraznila Elhotová, jejíž tým byl lepší v trojkách (6-2), ale výrazně zaostal v trestných hodech (14/10 - 24/20) a těsně prohrál i doskok (34-37). I slovenská skvadra měla jedinou dvojcifernou střelkyni, a to autorku 12 bodů Bálintovou.

28.05.2015: Bartoňová se těší na kvalitu ve Varech

28.5. Už dnes v 18:00 čeká lvice Lubora Blažka v karlovarské KV areně předehra mezinárodního turnaje, který naostro odstartuje v pátek za účasti Česka, Turecka, Lotyšska a Slovenska. Právě s ním se dnes ve vůbec první "regulérní" přípravě bude národní tým zahřívat na provozní teplotu. Soupeřky chtěly dovézt už finální dvanáctku pro ME, ale kvůli zranění chodidla Žirkové musí zatím počítat s náhradnicí. O slovenském celku bude mít nejlepší informace rozehrávačka Kateřina Bartoňová, vicemistryně Slovenska s Piešťany, která se v dnešním duelu potká i se dvěma klubovými spoluhráčkami Krč-Turbovou a Páleníkovou a také s koučem Piešťan Pospíšilem, který má v repre funkci asistenta kouče Kováčika. "Na zápas proti Slovensku se těším nejvíc. Ovšem ne proto, že tam hrají holky z Piešťan, větší lákadlo je pro mě trenér na lavičce. Těším se, jak bude reagovat z pozice asistenta," podotkla Bartoňová, která spíš než s oběma reprezentantkami je z piešťanské skvadry v kontaktu s mladšími kolegyněmi. Náročných turnajových bitev s kvalitními týmy se už nemůže dočkat. "Je lepší hrát proti takovýmhle soupeřům než proti týmům, které bychom porazily vysokým rozdílem. Bude to atraktivní turnaj i pro diváky." A tady už je našlapaný program turnaje v KV areně - pátek: 17:30 Slovensko - Turecko, 20:00 Česko - Lotyšsko (vysílá ČT Sport), sobota: 16:00 Turecko - Lotyšsko, 18:30 Česko - Slovensko, neděle: 14:30 Slovensko - Lotyšsko, 17:00 Česko - Turecko.

28.05.2015: Výsledek finále konference NBA

Západ - Zápas 5: Golden State - Houston 104-90 (Curry 26, Barnes 24, Thompson 20 - Howard 18 + 16 doskoků + 7. TCH v play-off, jež by mu znemožnila nastoupit v případném Zápase 6, Harden 14 bodů + 13 ztrát z 20 týmu, doskoky 59-39, z toho v útoku 19-10), konečný stav série 4-1. Warriors se po 40 letech podívají do Finále NBA. V něm se zcela unikátně utkají dva koučové-nováčci, kteří v NBA dosud nepůsobili ani v rolích asistentů, tedy Steve Kerr (Golden State) a David Blatt (Cleveland), který má jedinečnou příležitost ve dvou letech vyhrát Euroligu a NBA. Golden State už za sídlení v různých městech dobylo tři tituly, Cleveland zatím jen jedno Finále z roku 2007.

27.05.2015: Výsledek finále konference NBA

Východ - Zápas 4: Cleveland (bez Varejaa, Lovea) - Atlanta (bez Sefoloshy, Korvera) 118-88, konečný stav série 4-0. Za vítěze James 23 bodů, 9 doskoků, 7 asistencí, rozehrávač Irving, který nastoupil po dvouzápasové absenci, dodal 16 bodů. Cleveland dominoval v trojkách (13-5) i na doskoku (56-39). Do Finále NBA postoupil po 8 letech, LeBron James a James Jones, kteří před sezonou přišli z Miami, ho budou hrát už pátý rok v řadě. Kouč David Blatt píše historii taktéž, když jako trenér-nováček ihned vyskočil až do Finále. Pokud dobře rozehrané finále Západu završí postupem i Golden State Stevea Kerra, dojde na velký finálový duel trenérských nováčků.

26.05.2015: NBA bude testovat na HGH

Hráči v nejlepší lize budou od příští sezony podstupovat krevní testy na přítomnost růstového hormonu HGH, který napomáhá růstu svalové hmoty, urychluje regeneraci a významně zabraňuje biologickému stárnutí. Testovat se začne už v přípravném kempu a všichni hráči NBA projdou za rok hned třemi předem neoznámenými testy - dvěma během sezony a jedním mimo soutěžní období. První pozitivní trest hříšník odnese stopkou na 20 zápasů, druhý už bude rezultovat v 45 utkání. Za třetí provinění bude hráč vyloučen z NBA. Krevní testy na HGH dosud v NBA aplikovány nebyly, Hráčská asociace se na nich dohodla s majiteli klubů až během vyjednávání o poslední kolektivní smlouvě z roku 2011. Podle komisionáře ligy Adama Silvera není důvod si myslet, že užívání steroidů a dalších výkon navyšujících látek bylo dosud v NBA běžné. Zatím prý jen u několika hráčů byly v minulých letech zjištěny díky testům moči. Krevní testy na HGH mají nicméně dorovnat dosavadní deficit vůči dalším velkým americkým ligám, které už k této proceduře s různou mírou úspěchu přistoupily. Baseballová MLB, jež byla užíváním posilujících preparátů poskvrněna nejvíc, začala s omezenými testy na HGH v roce 2011 a program ještě rozšířila dva roky na to. V NFL se začalo testovat v minulé sezoně, dosud bez pozitivního nálezu. A NHL testy dosud neprovádí.

26.05.2015: Evropský vliv na play-off NBA

Stejně jako do loňského i do letošního play-off NBA zamířilo v 16 týmech 31 Evropanů, což je nadpoloviční většina z 55 kontinentálních borců a také skoro třetina ze všech 101 hráčů nepocházejících z USA (z 37 zemí a teritorií), kteří do sezony vstupovali. Při 15členných soupiskách představuje 35 Evropanů (včetně 4 zraněných: Litevec Motiejunas z Houstonu, Švýcar Sefolosha z Atlanty, Bosňan Teletovič s Rusem Karasevem z Brooklynu) 15 procent z celkových 240 hráčů 16 týmů v play-off. Tady je seznam těch zdravých podle zastoupení v jednotlivých sériích 1. kola play-off - VÝCHOD (15 Evropanů): Atlanta (Makedonec Antič, Němec Schröder + chorvatský asistent Spahija) - Brooklyn (Chorvat Bogdanovič), Cleveland (Rus Mozgov) - Boston (Ital Datome, Švéd Jerebko), Chicago (Španělé Gasol, Mirotič, Francouz Noah) - Milwaukee (tři hráči základní pětky Gruzínec Pachulia, Turek Ilyasova, Řek Antetokounmpo), Toronto (Litevec Valančiunas) - Washington (Polák Gortat, Francouz Seraphin). ZÁPAD (16): Golden State (Bosňan Kuzmič) - New Orleans (Turek Asik, Francouz Ajinca), Houston (Řek Papanikolaou, Švýcar Capela) - Dallas (Němec Nowitzki), Clippers (Turek Turkoglu) - San Antonio (Francouzi Diaw, Parker, Ital Belinelli + italský asistent Messina), Portland (Francouz Batum, Brit Freeland) - Memphis (Španěl Gasol, Slovinec Udrih, Řekové Koufos, Calathes).

26.05.2015: Gist na 8 měsíců

Power forwardovi Panathinaikosu Jamesi Gistovi byla podle řady euroserverů zastavena činnost na 8 měsíců poté, co měl na začátku dubna pozitivní nález při anti-dopingové kontrole po zápase řeckého poháru. Jde navíc už o jeho druhý prohřešek v kariéře. Pro americkou oporu Zelených je to velmi nepříjemná chvíle, neboť letos měla za sebou v řecké lize i Eurolize výbornou sezonu.

26.05.2015: Důsledky pasové aféry v ACB

Pořádnou bouři prožívá v posledních dnech ACB. Jak informoval Mundo Deportivo, Španělská federace odhalila, že Marcus Slaughter z Realu a Andy Panko z Fuenlabrady "sdílejí" totéž číslo pasu, a teď pozor - Rovníkové Guiney. Vzhledem k tomu, že jsou to oba Američané, je to skutečná podivuhodnost, kde stejné pasové číslo představuje už jen třešničku na dortu. Jak udávají další zdroje, pas Rovníkové Guiney je v ACB celkem v kurzu, neboť jej vlastní i Colton Iverson a Mike James z Vitorie, nebo KC Rivers z Realu. Jaký je důvod popularity afrických pasů? Jeden jediný. Za současných regulí smí tým s 12člennou soupiskou mít jen dva hráče (většinou jde o Američany) mimo EU a regiony spadající pod takzvanou Dohodu z Cotonou. Hráčů z EU a z oblastí v dosahu Dohody z Cotonou pak smí být až pět (zbývajících 5 hráčů už musí být Španělé, za něž se ovšem považují i hráči, kteří mezi 14. a 20. rokem věku strávili aspoň 3 sezony ve španělském klubu). Aby si kluby uvolnily skromné dvě pozice pro zejména americké hráče, využívají i pasů zemí spadajících pod Dohodu z Cotonou. Ta byla uzavřena v roce 2000 mezi EU a 78 státy z Afriky, Karibiku a Tichomoří a jejím hlavním cílem je omezování chudoby a postupné začleňování států ze zmíněných oblastí do světové ekonomiky. Když ovšem uvážíte, jakým způsobem rozdávají cizincům zpod košů pasy některé evropské státy, lze jen dovodit, že v leckterých afrických zemích to může jít ještě snáz. Španělská federace kvůli případu Panka a Slaughtera ihned uvědomila policii, která věc řeší, a kauza podle některých euromédií povede k přeskupení kvót pro příští sezonu (letos navíc končí platnost 4letého kontraktu mezi ACB a Španělskou federací, týkajícího se právě počtu cizinců). Místo 5 hráčů z EU a zemí z oblastí Dohody z Cotonou by měli napříště být už jen tři, aby se vymýtilo šachování s pasy. A naopak ze 2 na 4 by vzrostl počet hráčů ze zbytku světa, což se týká především Američanů. Tato úprava by podle prvních odhadů znamenala značné změny při tvorbě týmových soupisek.

26.05.2015: Felipe Reyes jako to víno

Kapitán Realu Madrid Felipe Reyes, s 11 odkroucenými sezonami služebně nejstarší hráč týmu, stvrdil svou životní sezonu. Po dobytí trůnu pro historicky nejlepšího doskakovače novodobé Euroligy, pozice v prvním All-Star týmu a nakonec i trofeje pro vítěze soutěže se nyní dočkal i dvou super prestižních ocenění ve španělské lize: byl vyhlášen Premio Endesa, což je hráč, který na kurtu odevzdává všechno a je skutečným lídrem týmu, a především získal trofej pro MVP. V 35 letech - klobouky dolů! Reyes samozřejmě patřil i do ligového All-Star, spolu s kolegou z Realu Sergiem Llullem, dále s Jaysonem Grangerem z Malagy, Pauem Ribasem z Valencie a Markem Todorovičem z Bilbaa. Letošním Koučem roku se v ACB stal Pablo Laso z Realu, Nejdiváčtějším hráčem Latavious Williams z Bilbaa a Nejlepším mladým hráčem Dani Diez ze San Sebastianu, který na druhé a třetí místo odsunul sevillské Hernangomeze a Porzingise. V nej pětce mladíků toto trio doplnili Guillem Vives z Valencie a Alex Abrines z Barcelony.

26.05.2015: Výsledek finále konference NBA

Západ - Zápas 4: Houston - Golden State 128-115 (Harden 45, trojky 11/7, TH 13/12, Smith 20 - Thompson 24, trojky 13/6, Curry 23, trojky 13/6, Green 21+15 doskoků, týmy: střelba z pole 76/43 - 97/44, trojky 32/17 - 46/20, TH 43/25 - 13/7), stav série 1-3.

25.05.2015: Výsledek finále konference NBA

Východ - Zápas 3: Cleveland (bez Lovea, Varejaa a podruhé bez Irvinga) - Atlanta (bez Korvera, Sefoloshy) 114-111 PP, stav série 3-0. James za vítěze i přes několik zranění a prvních 10 minutých střel dosáhl svého 12. triple-doublu v play-off kariéře s hodnotami 37 bodů (z pole 37/14, -3), 18 doskoků, 13 asistencí, když musel znovu suplovat i post rozehrávače, a podle všeho se dostal už na hranu svých fyzických i jiných možností. V závěru prodloužení trefil velkou trojku (jedinou v utkání z 6) a poté proměnil i nájezd na 114-111. Hosté už závěrečné trojkové pokusy neproměnili. Jeden z jejich lídrů Horford, v tu dobu autor 14 bodů, byl v poslední minutě první půle vyloučen za úder loktem do Dellavedovy, který je za poslední dvě série už u několikátého podobného incidentu, včetně zranění Korvera. Za Atlantu Teague vsítil 30 bodů, Millsap 22, za domácí se k Jamesovi nejvíc přidali 17bodoví Smith a Dellavedova, kteří se s Shumpertem postarali o 11 ze 14 trojek týmu. Oba celky hrály 53minutový zápas v sebezničujících sedmičlenných rotacích. Cleveland byl lepší v trojkách (14-11) a na doskoku (56-42, z toho útočný 19-6).

25.05.2015: RR a BB Juniors vládci v Budějovicích

Nabitá partička RR v sestavě Dygrýn, Kratochvíl, Pavel Novák a Stehlík triumfovala ve finále druhého turnaje Chance 3x3 Tour 2015 v Českých Budějovicích. V titulové bitvě hlavní mužské kategorie složila nasazená jednička číslo 7 Extrémní Napalm (Hron, Melski, Martin Novák, Valuch) 21-14. V turnaji ztratila jediný ze 6 zápasů, když ji ve skupině nachytali Vajgars Vajgls. Mezi desítkou týmů se ani ve své standardní sestavě nečekaně neprosadili Usurpátors, kteří ve skupině podlehli Extrémnímu Napalmu i Triple Trouble a nepostoupili tak do semifinále. Naopak Napalm až do finále nepoznal jako jediný hořkost porážky. Třetí místo vybojovali třetí nasazení Rysové, kteří v utkání o bronz porazili Triple Trouble (4) 18-16. Rysové v semifinále nestačili na na Extrémní Napalm (7-21), Triple Trouble na RR (14-21). Mezi kvartetem ženských celků se k prvenství prosadily BB Juniors (Gaislerová, Heroschová, Matušková, Šoukalová), jež ve finále oplatily výsledkem 20-15 skupinovou porážku Legendám (nasazené 3) hrajícím v sestavě Uhrová, Kracíková, Holešínská, Drachovská. Ty v semifinále vrátily skupinovou potupu celku Grit & Grind (2), a to po výhře 17-15. BB Juniors (4) se v semifinále dokonce vytáhly na mnohem zkušenější BB Team (Šujanová, Vlková, Zavázalová, Vorlová), který byl nasazenou jedničkou (21-19), a ve skupině soupeřky porazil. V duelu o bronz BB Team skolil Grit & Grind v poměru 21-11.

24.05.2015: Výsledky finále konferencí NBA

Východ - Zápas 2: Atlanta - Cleveland (bez Irvinga, Lovea, Varejaa) 82-94 (za Cavs James 30 bodů, 11 asistencí, 9 doskoků, hosté dali 12 trojek proti 6 domácích, kteří hráli či dohrávali se zraněnými hráči základu Horfordem, Carrollem a Corverem, který už do dalších bojů nezasáhne), stav série 0-2. Západ - Zápas 3: Houston - Golden State 80-115 (za hosty Curry 40 bodů, trojky 9/7, vítězově měli 97 střel z pole, na trojky vyhráli 11-5, na doskoku 60-39, z toho na útočném 17-9, Harden z Houstonu z pole 16/3), stav série 0-3.

22.05.2015: Chance 3x3 Tour v Budějovicích!

Již v sobotu 23. května bude českobudějovické Náměstí Přemysla Otakara II. hostit druhý díl Chance 3x3 Tour 2015. Jen v případě nepříznivého počasí se turnaj přesune na ZŠ Kubatova. Klání je tradičně vypsáno pro muže i ženy jak mezi dospělými, tak v kategorii U18. Startuje se v pravé poledne a pro naladění si nyní můžete prohlédnout galerii z prvního turnaje ve Zlíně.

22.05.2015: Blažek do Varů zúžil lvice na 14

Po třetím přípravném repre bloku kouč lvic Lubor Blažek z osmnáctičlenného kádru vyřadil kvartet Adamcová, Kašpárková, Nováková a Sedláková. Tato čtveřice ale nadále zůstane na telefonu pro případ zranění některé ze zbývajících 14 hráček, jež čekají od 29. do 31. května v karlovarské KV areně první přípravné zápasy v rámci mezinárodního turnaje za účasti Lotyšska, Turecka a Slovenska, s nímž si to český celek rozdá v předvečer turnaje v dalším duelu. Původně se ve Varech mělo představit i Japonsko, jeho federace je ale v trestu FIBA za chaos na poli profi soutěží mužů. V nominaci českého týmu jsou rozehrávačky Bortelová, Bartoňová, Záplatová, křídla Stejskalová, Hejdová, Elhotová, Vyoralová, Hindráková, Pecková a podkošové hráčky Veselá, Hanušová, Burgrová, Pochobradská a Štěpánová. Vstupenky na turnaj jsou v prodeji v síti Ticketportal. Jednodenní vstupenka na dva zápasy stojí 90 korun, permanentka na kompletní program turnaje vyjde na 250 korun.

22.05.2015: Výsledek finále konference NBA

Západ - Zápas 2: Golden State - Houston 99-98 (Curry 33, trojky 11/5 - Harden 38, 10 doskoků, 9 asistencí a také ztráta míče v posledních vteřinách utkání ve zdvojení od Curryho s Thompsonem), stav série 2-0.

22.05.2015: Výsledek finále konference NBA

Východ - Zápas 1: Atlanta - Cleveland 89-97, pět minut před koncem musel kvůli zranění kolena odstoupit domácí Carroll, hlavní obránce Jamese a top skórer Atlanty v play-off, za hosty James 31 bodů s jediným trojkovým pokusem z 26 střel z pole, 8 doskoků, 6 asistencí, Smith 8 trojek a 28 bodů, trojky 10-4 pro Cleveland, doskoky 49-37.

20.05.2015: Výsledek finále konference NBA

Západ - Zápas 1: Golden State - Houston 110-106 (Curry 34, trojky 11/6 plus proměněné klíčové šestky 12 vteřin před koncem - Harden 28, 11 doskoků, 9 asistencí). Golden State ve druhé čtvrtině ztrácelo 16, ale s malou sestavou zavřelo poločas šňůrou 21-4 a opět s menší pěticí uspělo i ve čtvrtém dějství, kdy se neprosadil houstonský super snajpr Harden a centr Howard musel odstoupit kvůli zranění kolena.

Archiv starších novinek >>

Titulní strana BASKETMAG.CZKontakty na redakci

Basket Magazín 2007 - 2014 | všechna práva vyhrazena | powered by phpRS