Veselý vyloučen, útok Wizards už druhý

14.11.2017 - red
počet přečtení: 115
vytvořeno 14.11.2017, upraveno 14.11.2017

LEGIE V ZAHRANIČÍ  Tomáš Satoranský v NBA alespoň na pár minut zasáhl do třech po sobě jdoucích domácích výher Wizards. David Jelínek pomohl k jasnému vítězství Andorry 14 body za pouhých 18 minut. Ondřej Balvín zapsal druhou největší minutáž Gran Canarie. Adam Pecháček zajistil 13 bodů ve druhé španělské lize a Vít Krejčí byl top skórerem týmu ve čtvrté španělské lize. Jan Veselý neudržel nervy a byl vyloučen v prohraném derby Fenerbahce s Darussafakou a Patrik Auda je nyní 23. střelcem polské ligy s průměrem 13,5 bodu. To jsou novinky ze zahraničních bojišť s českou legionářskou stopou.

Tomáš Satoranský (Washington Wizards)
Po třech domácích výhrách v řadě, v nichž ani jednou neinkasovali stovku, Wizards (8-5, 3. místo na Východě za Bostonem a Detroitem) výrazně vylepšili svou bilanci v NBA. Postupně si podali Lakers (111-95, 20.173 diváků), Hawks (113-94, 17.260 diváků) a Kings (110-92 , 14.660 diváků), přičemž jejich ofenziva je se 111,4 bodu už druhá v lize za Golden State (119,6). Obrana zůstává v průměru, a to na 19. místě se 107,1 obdrženého bodu (první Boston 94!).

Tomáš Satoranský zatím zasáhl do 8 ze 13 zápasů a jeho průměry dělají 2,3 bodu za 10,5 minuty, když v posledních třech duelech zapsal 3, 4 a 3 minuty.

Proti Lakers, které uvěznili na 36 procentech z pole, Wizards už tentokrát udrželi dvojciferné vedení, a i když dali jen 8 bodů z brejků, hodně si pomohli šestkami 41/30 (hosté 20/18). Střelce vedli Wall (23), Beal (22), Porter (20+11 doskoků) a Morris (16), záložní playmaker Frazier stihl 7+5 asistencí a byl -5 za 17 minut. Satoranský strávil ve hře 3 minuty s -4 body.

S Atlantou tým zavřel ústředního rozehrávače hostů Schrödera na bídném střeleckém procentu a nevadila mu ani migréna Johna Walla. Jeho nevýrazný výkon zastoupili Beal (19), Morris (18) a Oubre (18+8 zisků). Satoranský měl 3 body a 1 asistenci (z pole 2/1) a byl -4 za 4 minuty. Frazier vytlačil 4 body a 5 asistencí za 24 minut (+10). Wizards dominovali zpod koše 48-28, z brejků 21-6 a v daných šestkách 22-12. Zápas dorazili náhradníci, kteří při vedení o 11 navázali úsekem 18-2. Hawks dostali nejméně 110 bodů 7. zápas v řadě.

Proti Sacramentu Washington nadobro odskočil v úvodu třetí čtvrtiny. Z šesti dvojciferných střelců byl nejlepší Wall (21). Frazier zvládl jen 2 body a 4 asistence (-2) za 19 minut. Satoranský minul jedinou střelu z pole, měl 2 doskoky, a byl -3 za 3 minuty. Jeho tým vládl na doskoku (50-34), v bodech zpod koše (46-32) a Kings udržel na 40 procentech z pole.

David Jelínek (Andorra)
Andorra (3-5) v osmém kole španělské ligy doma rozstřílela poslední Sevillu 96-68. Střídající David Jelínek byl před 4374 diváky druhým nejužitečnějším hráčem a druhým střelcem týmu se 14 body (z pole 8/5, +9), 5 doskoky a 1 asistencí za 18:17.

Ondřej Balvín (Gran Canaria)
Gran Canaria (5-3) v osmém kole ACB padla na palubovce letos podstatně lepšího Obradoira 79-65. Ondřej Balvín jako člen základu stihl pouze 3 body (z pole 5/1, -15), 5 doskoků a 1 zisk za 25 minut, což byl druhý nejdelší čas týmu.

Blake Schilb (Sevilla)
Sevilla (0-8) se po osmém kole ACB stala jediným bezvítězným celkem ACB. Střídající Blake Schilb v Andoře za více než 7 minut neskóroval (z pole 1/0, +1), zapsal jen 1 doskok.

Vít Krejčí (Zaragoza a El Olivar)
Zaragoza (4-4) doma v 8. dějství ACB skolila Tenerife 89-77, opět bez rozehrávače Víta Krejčího. Člen širší nominace na blížící se duely kvalifikace SP byl alespoň 18bodovým top skórerem Olivaru (3-5) ve čtvrté lize, kdy však jeho tým v duelu osmého kola podlehl na palubovce Feimatu 82-79. Krejčí byl členem základu a jako třetí nejvytíženější hráč za 30:38 trefil 7 z 12 střel, přidal 3 doskoky a 2 asistence.

Adam Pecháček (Saenz Horeca Araberi)
Saenz Horeca Araberi (4-4) v osmém kole druhé španělské ligy schytal nadílku ve Valladolidu (106-85). Střídající Adam Pecháček u ní byl 13 body (z pole 12/5), 4 doskoky, 1 asistencí a 2 bloky za 27 minut.

Jan Veselý (Fenerbahce Istanbul)
Už druhou porážku zaknihovalo v šestém kole turecké ligy Fenerbahce (4-2), jež nezvládlo městské derby na Darussaface (84-78) vedené Davidem Blattem. Jan Veselý opět patřil do cizineckého kontingentu svého týmu, ovšem v utkání odehrál jen 16 minut, neboť po zaháknutí pažemi a zápasnickém souboji s domácím Ozdemirogluem skončil na zemi, a když vstal, vražením do soka oběma rukama jej seslal k zemi, za což byl už ve druhé čtvrtině vyloučen. V utkání měl do té doby na kontě 5 bodů (z pole 4/2), 3 doskoky a také 4 fauly. Fener se sice v závěru dostal z původně až 15bodového manka, ale zápas k obratu nedotáhl.

Tomáš Kyzlink (Benátky)
Benátky (6-1) v sedmém kole italské ligy – nadále bez Tomáše Kyzlinka – uspěly v Cantu 92-93, a to až po prodloužení. Aktuálně se dělí o druhou bilanci za vedoucí Bresciou.

Patrik Auda (Radom)
Radom (3-3) si připsala v polské lize další porážku, když podruhé za sebou podlehla doma. Jejím katem se stala mistrovská Zielona Gora (72-80). Základní power forward Patrik Auda za 25:16 shromáždil 11 bodů (z pole 13/5, -3), 6 doskoků a 2 asistence.

Lukáš Palyza (Gliwice)
Bez nadále absentujícího Lukáše Palyzy (po zlomenině jařmové kosti) Gliwice podlehly v polské lize v Lublinu vysoko 90-65 a nadále sdílejí druhou nejhorší bilanci (1-6).