Satoranský snajprem v Garden, Auda za 18

16.10.2017 - red
počet přečtení: 963
vytvořeno 16.10.2017, upraveno 16.10.2017

LEGIE V ZAHRANIČÍ Z Tomáše Satoranského se v ikonické Madison Square Garden stal v poslední přípravě na novou sezonu NBA distanční střelec. Andorra Davida Jelínka se dopracovala k první výhře v českém derby, Adam Pecháček skóroval v Palau Blaugrana, ani stoprocentní šestkař Jan Veselý nepomohl Fenerbahce k vítězství na Efesu a Patrik Auda s Lukášem Palyzou byli oba dvojciferní při vysokých porážkách svých celků v polské lize. Takové jsou poslední české zprávy ze zahraničních mužských kolbišť pod bezednými koši.

Tomáš Satoranský (Washington Wizards)
Wizard ve čtvrté přípravě těsně podlehli v Miami 117-115 a v pátém a posledním testu uspěli (i bez Walla a nadále bez Morrise) v newyorské Madison Square Garden 103-110. Tomáš Satoranský v Miami nehrál, ovšem na palubovce Knicks (domácí hráli bez Porzingise a Noaha) už byl v plné pohotovosti, a to i v roli dirigenta – jako střídající zařídil 10 bodů (z pole 6/5, +2), 5 asistencí (na 4 ztráty), 3 doskoky a 1 zisk za 22 minut, když čtyřikrát exceloval z jumpů zhruba ze šesti metrů (v jednom případě dokonce při těžkém odskoku téměř z trojkového oblouku) a jednou famózně zatloukl míč do koše rovnou z útočného doskoku. Základní rozehrávač Frazier za 25 minut vyprodukoval 8 bodů, 4 asistence (na 4 ztráty), 4 doskoky, 1 zisk a byl +5 bodů.

David Jelínek (Andorra)
Andorra (1-3) se ve čtvrtém kole ACB poprvé vzchopila, a to proti rozjeté Gran Canarii, již doma před 4230 diváky přemohla 78-76, a to i bez příspěvku střídajícího Davida Jelínka. Ten za 8:17 (+1) nevystřelil a do statistik se zapsal jen 3 ztrátami.

Ondřej Balvín (Gran Canaria)
České derby ve španělské lize výrazně lépe vyšlo hostovi z Gran Canarie (3-1) Ondřeji Balvínovi, jenž jako střídající za 20 minut vsítil 5 bodů (z pole 3/2, -3), které obalil 8 doskoky, 1 asistencí a 1 ziskem.

Adam Pecháček (Obradoiro)
Obradoiro (2-2) ve 4. kole španělské ligy schytalo výprask v Palau Blaugrana (102-58). Střídající Adam Pecháček ve stánku Barcelony pobyl na hřišti 9 a půl minuty, jež využil ke 2 bodům (z pole 3/1, -17) a 6 doskokům.

Vít Krejčí (Zaragoza a El Olivar)
Zaragoza (0-4) ztratila i svůj čtvrtý zápas nové sezony ACB. Tentokrát podlehla v Bilbau 77-72, přičemž Vít Krejčí nebyl v zápasové sestavě.

V dresu čtvrtiligového Olivaru (1-3) byl pak u porážky 77-63 v Castellbisbalu, kde za necelých 15 minut nasbíral jako střídající 6 bodů (z pole 2/2) a 1 doskok.

Blake Schilb (Sevilla)
Jeden ze 4 bezvítězných týmů ACB Sevilla (0-4) si ve 4. kole dojela pro debakl 99-71 do Malagy, kde střídající Blake Schilb za 18 minut zaknihoval 6 bodů (z pole 4/3, -6), 4 asistence, 3 doskoky a byl sdíleným druhým nejužitečnějším hráčem hostů.

Jan Veselý (Fenerbahce Istanbul)
Fenerbahce (1-1) zažil bídný týden, když po těsné euroligové porážce v Malaze padl i ve druhém kole turecké ligy na palubovce Efesu (84-80). Jan Veselý se na rozdíl od prvního kola už „vešel“ do cizozemské kvóty v sestavě svého týmu a přispěl 13 body (z pole 9/3, TH 7/7), 9 doskoky, 2 asistencemi a 1 blokem za 26:45.

Tomáš Kyzlink (Benátky)
Benátky (3-0), jeden ze tří dosud neporažených týmů italské ligy, ve třetím kole vydřely výhru 74-77 v Brindisi, kde ze zdravotních důvodů opět chyběl reprezentační guard Tomáš Kyzlink.

Patrik Auda (Radom)
Radom (1-1) ve druhém duelu polské nejvyšší soutěže schytala velký příděl ve Wloclawku (86-65), čemuž nezabránil ani druhý skórer týmu a jeden z pouhých dvou nadsedmibodových střelců Patrik Auda. Za 26:17 nasázel jako člen základu 18 bodů (z pole 14/5, TH 10/8, -16), k nimž přidal 5 doskoků, 7F+, 2 zisky a 1 asistenci.

Lukáš Palyza (Gliwice)
Nováček polské ligy z Gliwic (0-3) padl i ve svém třetím zápase  sezony, a to ohromným rozdílem 34 bodů (120-86) ve Zhořelci. Člen základní pětky Lukáš Palyza shromáždil 13 bodů (z pole 9/5, -28), 4 doskoky, 1 asistenci a 1 zisk za 28 minut.

Jiří Hubálek (Vídeň)
Vídeň (1-2) ve svém třetím zápase rakouské bundesligy prohrála v Traiskirchenu 86-68. Základní power forward Jiří Hubálek u toho byl jako top skórer 16 body (z pole 10/5, -1) a 2 doskoky za 18 minut, během nichž se i vyfauloval.