Král Wall, šňůra 26-0 a vytočený Thomas

08.05.2017 - red
počet přečtení: 318
vytvořeno 08.05.2017, upraveno 08.05.2017

ZÁPAS 4 WIZARDS S BOSTONEM První Čech v konferenčním semifinále NBA Tomáš Satoranský, který si 5 body udělal nové play-off maximum, stál na půlce a dodriblovával v aplaudujícím Verizon Center poslední vteřiny Duelu 4 s Bostonem, jejž jeho Wizards absolutně dominantní druhou půlí (73-54) ovládli i bez distancovaného Oubreho 121-102 a srovnali tak na 2-2.

Po aktivním vstupu (8-0) se sice na dlouho zasekli, když Wall při řadě beznadějných nájezdů začal z pole 9/0, a jeho tým se po trojkách lídra Bostonu Thomase a vlastních ztrátách propadl na 20-30. V úvodu 2. čtvrtiny u toho byl při svém téměř tříminutovém úseku i Satoranský, který tu měl na starosti Thomase a proměnil akrobatický nájezd s faulem. I když však v jedné obraně ani nepustil příhru na Thomase a v útoku uchránil tým od ztráty, byl to on, kdo šel brzy na lavičku, a ve hře naopak zůstal záložní rozehrávač Jennings (3 asistence za 18 minut, -10), který je často kritizován za obranu.

Hrůzně ztrácející Wizards byli pozadu až 28-40, ale jakmile se rozjel kapitán Wall, bylo s Kelty zle nedobře. Téměř sám dotáhl poločas na 48-48 a ve třetí čtvrtině byl dynamickým i kreativním motorem neuvěřitelné 6minutové šňůry 26-0 (ze 48-53 na 74-53, hosté v tomto úseku 8 ztrát), kterou tým díky tlaku v obraně a brejkům rozhodl zápas. Washington tu připomínal Showtime Lakers z 80. let 20. století a kouč Brooks tuhle sekvenci označil za nejlepší v sezoně.

Když Wall (27+5 zisků a 12 asistencí na 7 ztrát, byl na hřišti držen i za vedení nad 20) pár minut do konce střídal, hlediště mu vyseklo poklonu vestoje. Devátým zápasem v play-off v řadě s nejméně 20 body a 7 asistencemi se navíc stal novým rekordmanem dějin NBA, když překonal Jordanových osm zářezů.

Zdvojovaný a v nájezdech zavíraný Thomas (po zápase si stěžoval, že Wizards v obraně prochází držení) neměl později už žádný dobrý výhled, za druhou půli stihl jen 2 body (celkem 19) a celý zápas neházel jedinou šestku, což se podle něj musí ze strany rozhodčích změnit.

Satoranský v závěru stihl parádní asistenci z pick-and-rollu na Smithe, nájezd přes dva bránící hráče a po seběhu si vybojoval i šestky. Končil na 5 bodech (z pole 3/2, -6), 1 asistenci a 1 doskoku za 6 minut.

Top skórerem Wizards byl Beal (29), následován Wallem, Porterem (18), Morrisem (16+10 doskoků) a Bogdanovičem (13). Domácí vyhráli na body zpod koše 56-38, z brejků 25-12, ze ztrát (ztráty 20-20) 34-21 a na doskoku byli lepší 54-39, přičemž hostům nechali jen trojky (9-14).

Fanoušci v zápase několikrát vyvolávali jméno distancovaného Kellyho Oubreho a naopak bučeli na Kelta Olynyka při každém jeho kontaktu s míčem. Právě Olynyk se dostal do křížku s křídelním Wizardem v minulém utkání a Oubre byl za jeho hodně ostré sražení z rozběhu z půlky hřiště vyloučen.