„Sato“ roste z popela mizérie Wizards

21.11.2018 - red
počet přečtení: 173
vytvořeno 21.11.2018, upraveno 21.11.2018

ECHO VÝJIMEČNÉHO DUELU WASHINGTONU PLUS VIDEO Už jen udávaných 14.499 diváků bylo v Capitol One Areně zvědavo na domácí duel Wizards s Clippers, který se po zprávách o možnosti směnit hlavní hvězdy Walla či Beala i o řvaní Walla (později pokutovaném) na tréninku na kouče Brookse (jeden z hráčů měl vynést informace z týmu a obvinit z aktuální situace právě Walla) změnil v dosud největší obrat sezony (a druhý nej v celé lize). Washington se z -24 bodů po 18 minutách vyškrábal zejména výtečnou 4. čtvrtinou (39-23) k vítězství 125-118 a vylepšení bilance na 6-11 (dělené 10. místo na Východě). A velkou zásluhu na tom měl při svém dosud nejlepším výkonu sezony Tomáš Satoranský, který jako čtvrtý střelec mužstva zapsal podruhé v řadě dvojciferné body a vůbec nejlepší čísla v bodech (13, z pole 7/4) i na doskoku (7, druhý nejvyšší počet z týmu v zápase) v této sezoně. Přidal 3 asistence, 3 zisky a 1 blok a za 24 minut (šesté nejdelší z týmu) byl +2. Navíc měl jedinou ztrátu a v poměru asistencí a ztrát už vyšplhal na famózní cifru 5,6, která je čtvrtá nejlepší v celé NBA! Šestkovou bilancí v zápase 4/4 si také vylepšil své celkové skore už na 22/21!

Dlouho ale nic nenasvědčovalo tomu, že by Wizards v hrůzné týmové atmosféře měli uspět. Základ s centrem Bryantem (Howard je zraněný a Mahinmi i se svým super kontraktem 64 milionů dolarů na 4 roky nevyužívaný) a small forwardem Oubrem namísto power forwarda Morrise (nestartoval poprvé za více než 2,5 roku), což byla na konzervativního kouče Brookse už dost podstatná změna, se ve skore brzy propadl, hosté (s rozehrávačem Beverleym naskakujícím až z lavičky a tentokrát bez minuty pro Teodosiče) se skvěle trefovali z dálky, po 11 minutách vedli 18-40 a po 17 minutách byli vpředu už 34-48!

Satoranský přišel po 9 minutách za Beala za stavu 16-26, ve druhé čtvrtině zblokoval Beverleyho, ztratil míč a chytil se až dvojkou a trojkou během půl minuty na 30-48. Pak přidal i dvě šestky a střídal po 7,5 minutách za 34-56.

Wizards se podruhé za sebou propadli už v první čtvrtině do minus 20 bodů (navíc doma) a už počtvrté za 17 zápasů dostali 70 bodů za poločas (54-73). Satoranský se při faulových potížích Oubreho (5 za 12 minut ve hře) vrátil ještě na poslední tři minuty první půle a proměnil tu dvě šestky, přičemž skore se tu podařilo snížit jen o bod.

Po dalším faulu (průraz) Oubreho se Čech vrátil do hry (s malou pětkou) už po 15 vteřinách třetí čtvrtiny (stále za 54-73), nabil Wallovi na dvě trojky, platný byl na doskoku pod oběma koši, právě z útočného doskoku i skóroval a odehrál celou třetí čtvrtinu, aby začaly i tu poslední, kdy hned asistoval na dunk Greena, vzápětí odzbrojil Beverleyho a skóroval z brejku po průletu přes celé hřiště na 90-95. Odpočívat šel po skvělých 14 minutách na kurtu za stavu 90-97.

Wall, Beal a Green pak vygumovali zbytek manka a Morris trojkou 4:27 do konce už otáčel na 110-109. Domácí postupně vedli až o 9 a vítězství už si nenechali uniknout. Bylo to však vítězství, které nikdo neslavil. Z dobrých důvodů. Za všechny to shrnul nevybíravými slovy Markieff Morris:

„Tahle výhra nic neznamená. Je v pr…, co se tu děje, takže tohle to nijak nevylepšilo. Ty kecy, co vyšly z naší kabiny, to všechno je v pr….., to se v jiných sportech neděje.“

Wizards v zápase drželi Wall (30, trojky 12/5, od druhého zápasu sezony má podle kouče problémy se stehnem), Beal (27 bez dané trojky, TH 14/11), Green (20), Morris (12), Porter (11+14 doskoků) a samozřejmě Satoranský. Za hosty se prosadili Harris (29) a Harrell (20). Wizards při vyrovnaném doskoku těžili především z šestek (39/23 – 18/15), brejků (21-12), trojek (13-11), 8 bloků a 11 zisků i z výrazně lepších ztrát (7-19).