Vytancuj si finálový víkend ME v Praze!

16.03.2017 - red
počet přečtení: 461
vytvořeno 16.03.2017, upraveno 16.03.2017

16.3. SOUTĚŽ K ME ŽEN 2017 Time to shine, to je nejen oficiální motto blížícího se mistrovství Evropy basketbalistek, ale také název oficiální hymny. Její autorkou je známá česká zpěvačka Olga Lounová, která k ní natočila také speciální videoklip. A právě ten bude v nejbližších dnech a týdnech velmi důležitý!

Oficiální hymna šampionátu je základem pro dlouhodobou fanouškovskou soutěž, která právě dnes startuje. Její jméno zní jednoduše – „Dance Contest“. A vlastně to jednoduché i je. Stačí totiž nahrát krátké video na sociální síť Instagram s hashtagem #EuroBasketWomen2017, které ukazuje originální tanec na oficiální hymnu. Ve hře je VIP víkend při finálových bojích ME v pražské O2 aréně.

843Y2J.jpg

Pojďme ale postupně. Celá píseň i klip vypráví o tom, jaké to je být začínající basketbalistkou, která sní o tom, že jednou bude moct hrát před plnou halou fanoušků. Díky tvrdé dřině se jí tento sen splní a přichází tak její „Time to shine“, tedy „Čas zazářit“.

Kdo už rozhodně stihl zazářit, to je 18letá brněnská křídelnice Sára Krumpholcová. Ta má u pasu dvě medaile z loňských šampionátů ve hře 3x3 a může se pyšnit i titulem mistryně světa mezi dospělými. Také si už ovšem střihla svou první hereckou roli. Můžete jí tak vidět v oficiálním klipu k ME, kde je vedle Olgy Lounové jednou z hlavních postav.

„Natáčení mě moc bavilo. Užila jsem si celý den. Olga je moc milá a sympatická, takže jsem moc ráda, že jsem se s ní mohla potkat osobně,“ vzpomíná Sára na podzimní natáčení.

844NGI.jpg

I když na hřišti toho už zažila mnoho, před kamerou přiznala trému. „Před natáčením jsem se trochu bála, že to budu kazit, ale snažila jsem se vše udělat, jak nejlíp jsem mohla. Doufám, že se výsledek bude všem líbit.“

Sama však konečný výsledek dlouho neviděla. Měla možnost se podívat jen na pár fragmentů z oficiálního klipu, a tak byla nedočkavá, až si vše pustí. „Moc jsem se na to těšila! A to, co jsem zatím viděla, mi přišlo super.“

Právě v oficiálním videoklipu lze hledat inspiraci pro jinak zcela originální tanec. Videa nahraná na Instagram se budou zobrazovat na oficiální stránce soutěže na webu ME, kde budou také sbírat hlasy. Soutěž je rozdělena do čtyř období a vítěz každého z nich získá vstupenky na finálový víkend v Praze pro 2 osoby a ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu (v Praze) na finálový víkend pro 2 osoby na 2 noci (24.-26. června). Druhé a třetí nejlepší video každého období získá balíček upomínkových předmětů pro 2 osoby.
 


Sáru Krumpholcovou ovšem nyní nezajímá pouze oficiální klip, ale také to, jaké taneční příspěvky vymyslí soutěžící. „Ten koncept Dance Contestu mi přijde jako bezva nápad. Kdybych nebyla na tanec takový kopyto, tak bych se určitě zapojila,“ směje se. Že se ale zbytečně podceňuje, to můžete vidět právě v oficiálním videoklipu šampionátu.

Kompletní pravidla soutěže pak najdete na oficiální stránce:

http://www.fiba.com/cs/eurobasketwomen/2017/dancecontest