Stovka Chorvatů při Welschově rozlučce

07.09.2017 - red
počet přečtení: 1348
vytvořeno 07.09.2017, upraveno 07.09.2017

ECHO DUELU S CHORVATY V reprezentační rozlučce kapitána Jiřího Welsche se český tým držel proti Chorvatsku zhruba 25 minut na solidním rozdílu, než v závěru manko narostlo až na 38 bodů. Celek se tak s EuroBasketem 2017 rozžehnal s bilancí 1-4 a konečným pátým místem ve skupině.

Chorvatům (s výrazně pozměněnou základní pětkou) sice patřil díky umné hře pod koš úvod (0-8), lvi se však brzy sebrali a agresivní hrou do koše stáhli na 11-12, když na pozici 4 přišel křídelník Palyza. Soupeř až později přidal do hry Šariče s Bogdanovičem, který se svou střelbou i těžko branitelnými nájezdy staral o stálý přísun bodů (do půle 17). Za český tým se stal nečekaným bodovým zřídlem power forward Švrdlík (do půle s 10 body sdílený top skórer spolu s Hrubanem), využívající perfektních shozů kolegů z perimetru.

Lvy setrvale trápil příval osobních chyb, hasících na poslední chvíli vynucené přesilové situace soupeře pod košem, a také řada chorvatských košů s faulem. Faulů měl tým jen za první čtvrtinu 9, za poločas pak 15 proti pěti soupeřovým (TH 1/1 ku 20/12). Podobně výrazný rozdíl pak byl i na doskoku (11-24).

Čechům se ve druhé čtvrtině rozpršely trojky (Hruban a Šiřina po dvou), čímž se rozdíl dařilo držet pod 10 body. V závěru poločasu však protivník sešlápl plyn a skrze své duo z NBA Bogdanovič – Šarič se prodral k odskoku na 40-54 po 20 minutách.

Ve třetí čtvrtce Chorvati využili několika českých minutí zpod koše a s Bogdanovičem a Šaričem stále ve hře unikli na 52-68. Za český tým skore korigovali především Auda, Hruban a Palyza. Ve čtvrté části už ale lvům do obruče mnoho míčů nespadlo a rozdíl ve skore nabral výrazných rozměrů. Nakonec Češi padli vysoko 69-107.

Top skórery týmu byli Auda (19), Hruban (15), Palyza (12) a Švrdlík (10). Soupeře vedli Bogdanovič (25, trojky 4/4) se Šaričem (18+10 doskoků). Největší rozdíl byl na doskoku (32-47), v bodech z druhých šancí (4-16), v šestkách (3/3 - 33/22) a trojkách (10-13).