O ničiteli čísla 7, 2 kometách a základní 5

S ASISTENTEM LVŮ LUBOMÍREM RŮŽIČKOU Díky přesvědčivému 21bodovému vítězství nad Finy čeští lvi v pátek zapsali druhý přípravný úspěch před blížícím se mistrovstvím Evropy. Mocně se o něj opět přičinil člen základní pětky Jaromír Bohačík, jemuž ze zálohy sekundoval klíčový strážce sedmičky letošního draftu NBA Martin Kříž. „Ten byl pro mě Mužem zápasu v obraně,“ chválil asistent kouče Ginzburga Lubomír Růžička, který v rozhovoru rozkryl i řadu dalších zajímavostí z reprezentačního tábora.  

celý článek
Díky, Mirsade. Teď už dávám i Turky

EXKLUZIVNĚ S JAROMÍREM BOHAČÍKEM Brad Stevens, kouč semifinalistů NBA z Bostonu, už v basketbale rozlišuje jen tři herní pozice – hráče schopné dobře ovládat míč, pak křídla a podkošové hráče. Podobný přístup razil v pražském USK i slovinský kouč Mirsad Alilovič, který nerozlišoval pozice na perimetru. Hráče tu vedl k univerzálnosti a všestrannosti. Vyplývá to ze slov úřadujícího MVP Kooperativa NBL Jaromíra Bohačíka, který z dvouleté školy u „jihoslovanského“ experta aktuálně těží ve větším než malém množství, a s Martinem Peterkou soutěží o pomyslnou trofej pro „Největší překvapení“ letošní reprezentační sezony, což dokumentoval velkým výkonem v přípravě s Turky, kdy hrál druhé nejdelší minuty (34), byl top skórer s 16 body a také druhý nejlepší v plus/minus (+7).

celý článek
Amík Dixon: Nároďák mě hodně potřeboval

S BOBBYM DIXONEM AKA ALIM MUHAMMEDEM Stál na lavičce v parčíku před pražskou halou Královka, kde pár desítek minut zpátky rozhodl přípravný zápas s Čechy. Připomínal v tu chvíli lodivoda na kapitánském můstku. A nemínil z něj sestoupit ani během rozhovoru, jako by si chtěl užít tu řídkou chvíli, kdy je v basketbalovém prostředí vyšší než ti druzí. Na kurtu se mu to při pouhých 178 centimetrech může podařit jen těžko, neboť v turecké lize, Eurolize a na reprezentační úrovni se prckové jeho vzrůstu prakticky nevyskytují. Željko Obradovič ale musel dobře vědět, proč si tohoto „čertíka“ s válečnickým srdcem před dvěma lety vytáhl z týmu Izmiru, který tehdy Fenerbahce porazil v tureckém play-off. A udělal z něj šéfa letošních vítězů Euroligy.

celý článek
Student Jiří končí u mistra. Končí úplně?

S JIŘÍM WELSCHEM O ROZHODNUTÍ Ještě necelou půlhodinu před začátkem přípravného zápasu s Tureckem seděl na novinářských místech a chvatně si dopisoval poznámky na už tak hustě popsané papíry. Kapitán reprezentace byl sice v dresu, ale věděl, že kvůli dobírání antibiotik do utkání nezasáhne, a tak se už mohl věnovat i úkolu z ranku jeho blížící se „druhé kariéry“. Jiří Welsch se spolu s několika dalšími českými hráči a hráčkami na začátku léta zapojil do programu „FIBA Timeout“ zaměřeného na vzdělávání během sportovní kariéry a přípravu na „druhou pracovní etapu“ po skončení aktivní hráčské dráhy na nejvyšší úrovni.  

celý článek
Vítěz Euroligy, Cedi z Cavs i kouč Koponen

15 DNÍ PŘED EUROBASKETEM - HITOVÉ PŘÍPRAVY V PRAZE Úřadující vítěz Euroligy Bobby Dixon, čerstvá posila Cleveland Cavaliers Cedi Osman nebo sedmička letošního draftu NBA Lauri Markkanen. Hvězdní basketbalisté osvítí halu na pražské Královce v jediných dvou domácích přípravách českého týmu před blížícím se mistrovstvím Evropy. Ve středu od 17 hodin se lvi utkají s Tureckem, v pátek od 18:15 s Finskem. Oba duely vysílá živě ČT Sport a vstupenky si lze zajistit v síti Ticketportal.

celý článek
Nůše změn, sudí za hranou i magie Krojce

16 DNÍ DO EUROBASKETU S VOJTĚCHEM HRUBANEM I když v řadě případů zápolili se zátěží střevních potíží, odehráli reprezentanti v neděli v Gruzii zatím nejpodařenější přípravný zápas (prohra 68-64), a nebýt některých specifických faktorů, zřejmě by v Tbilisi nad domácími i zvítězili. O tom, co všechno letos národní tým musí dělat jinak, co se nejvíc zdůrazňuje, kdo překvapuje, kdo toho má na bedrech nejvíc, a jestli už viděl kouče Ginzburga tak vytočeného jako v neděli, vyprávěl po složitém návratu z dvojzápasu, kdy se lvi na spoustu hodin zdrželi při přestupu v Polsku, osový křídelník Vojtěch Hruban, který přidal i svůj tip na Basketbalistu roku 2017.

celý článek
Golden Czech Warriors: Speed!

17 DNÍ DO EUROBASKETU Byl to hodně nezvyklý pohled na základní pětici českého týmu ve druhém duelu v Tbilisi. Proti našlapané sestavě Gruzínců, kteří v přípravě na litevské půdě zdolali Lotyšsko a vyprášili i silný domácí tým, stálo vedle Satoranského s Hrubanem trio Bohačík, Kříž a Peterka. A poslední jmenovaný se postavil na úvodní rozskok proti úřadujícímu vítězi NBA Pachuliovi. Lvi rozskok díky předvídavosti Hrubana i ve druhém vzájemném zápase vyhráli a předznamenali tím další průběh duelu, který se diametrálně lišil od toho prvního. A bylo to dosud nejlepší vystoupení v přípravě, což potvrdil i (při absenci indisponovaného Welsche) zastupující kapitán Tomáš Satoranský. 

celý článek
Kouč Polska na HPP o dvojtlaku na hráče

S TRENÉREM POLÁKŮ MIKEM TAYLOREM Sotva skončil první přípravný zápas české reprezentace v polském Walbrzychu, už se k trenérovi domácích vítězů hrnul s gratulací chlapík v zeleném tričku. Kdysi spolu čtyři léta válčili pod vlajkou českého lva, po EuroBasketu 2013 se však jejich cesty rozdělily. Muž v zeleném tričku, Pavel Budínský, a od léta 2014 lodivod polského národního týmu Mike Taylor, který dřív u české repre dělal kolegovi asistenta s americkým pohledem na věc.

celý článek
Posila nováčka z Gliwic: Lidi budou koukat

REPRE INTERVIEW S LUKÁŠEM PALYZOU Se 14 a 10 body byl dvakrát dvojciferným střelcem a také jedním z nemnoha světlých bodů při úvodních přípravách národního týmu v Polsku. A od středečního oznámení Jana Veselého je i on konfrontován se zásadním oslabením reprezentace před letošním EuroBasketem. Nezdá se však, že by si z toho Lukáš Palyza něco dělal. S Basketmagem hovořil nejen o tom, co na nově se rodící národní tým čeká, a co všechno se v něm nyní děje jinak, ale také o novém klubovém angažmá v lize severních sousedů.

celý článek
O Veselém, Schilbovi a situaci basketbalu

UDÁLOST PŘED EUROBASKETEM Bez klíčové podkošové opory Jana Veselého se bude muset na blížícím se ME obejít reprezentace mužů. Jediný (původem) český hráč působící v Eurolize trenéru Ginzburgovi oznámil, že po dlouhé a náročné sezoně je fyzicky i psychicky vyčerpán a po dvou týdnech se podle svých slov nemůže připravit na EuroBasket. „Risk zranění a špatné formy a tím poznamenání příští sezony může mít hodně negativní vliv,“ napsal ještě ve svém prohlášení.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ►►