Závěr půlky základní části ŽBL s hitovkami

02.12.2017 - red
počet přečtení: 571
vytvořeno 02.12.2017, upraveno 02.12.2017

PREVIEW 11. KOLA ŽBL Jedenácté kolo Ženské basketbalové ligy, to je konec první poloviny základní části. Nejvyšší česká soutěž si na poslední možnou chvíli schovala soupeření mezi Žabinami a KP o královny Brna i duel DSK Basketball Nymburk s ZVVZ USK Praha. Už v pátek byl předehrán zápas Hradce Králové s U19 Chance, který skončil drtivě 85-50 pro domácího favorita (Ovsíková 16, Minarovičová 14 – T-Šípová 15, Tomšovicová 13).  

Odveta za ligu? Odveta za pohár?

Soupeření mezi Žabinami Brno a KP Brno už nemůže být o mnoho zajímavější. Oba týmy mají na kontě sedm výher a patří jim čtvrtá a pátá příčka tabulky. Vlastně to znovu vypadá, že se nakonec utkají ve čtvrtfinále play-off; stejně jako letos, když se z výsledku 3:0 na zápasy a postupu radovaly Královopolanky. Byla to tehdy čerstvá odveta za finále Nilfisk Českého poháru, kde uspěly Žabiny 88:81. Tyto kluby si mají co vracet.

Zajímavé bude sledovat výkon Natálie Stoupalové. Devatenáctiletá pivotka Žabin naposledy v lize nasázela 17 bodů proti Lokomotivě Trutnov a následně ve Středoevropské lize CEWL proti rumunskému Brašovu zaznamenala dokonce 27 bodů. Jak se představí proti Editě Šujanové či Iloně Burgrové?
Utkání Žabiny Brno - KP Brno se hraje v sobotu 2. prosince od 16:30 v Brně v hale Rosnička

Soupeření s překvapením


Když přijede Lokomotiva Trutnov do haly BLK Slavia Praha, chystá se něco unikátního. Před dvěma lety se tu hrála rekordní tři prodloužení. Před čtyřmi z toho byl jiný unikát: k vidění bylo pouze necelých 20 minut, načež musel být zápas ukončen pro vyfaulování předposlední hráčky Slavie. A letos?
Utkání BLK Slavia Praha - Lokomotiva Trutnov se hraje v sobotu 2. prosince od 17 hodin v Praze v hale Eden

Kateřina Novotná do třetice


Teprve potřetí v tomto ročníku může Slovanka MB nasadit zkušenou křídelnici Kateřinu Novotnou. Světová šampionka ve 3x3 předvedla nejprve 34 bodů proti Lokomotivě Trutnov a před týdnem nastřílela 15 bodů proti strakonickému U19 Chance. Co předvede s SBŠ Ostrava?
Utkání Slovanka MB - SBŠ Ostrava se hraje v neděli 3. prosince od 16 hodin v Mladé Boleslavi

Kušlitová, královna faulů

Dana Kušlitová, kapitánka BA Karlovy Vary, právě drží statistický unikát. Je totiž nejčastěji faulovanou hráčkou ŽBL s 6,4 fauly na zápas, ale zároveň sama zapisuje nejvíce osobních chyb, v průměru 3,8 za utkání. Čtyři z devíti duelů pro ni skončily předčasně. A proti Technicu Brno?
Utkání Technic Brno - BA Karlovy Vary se hraje v neděli 3. prosince od 17 hodin v Brně v hale Morenda

Elita v nymburské hale


Co se individuálních výkonů týče, měl by souboj DSK Basketball Nymburk - ZVVZ USK Praha nabídnout to nejlepší. Na palubovce se může objevit hned sedm žen z ligového top 10 podle užitečnosti. Nymburk zastupují Krystal Vaughn (vede s 27,4 body), Kyara Linskens a Alexandra Chomenčuk, USK pak Amanda Zahui, Alena Hanušová, Leticia Romero a Marija Režan.
Utkání DSK Basketball Nymburk - ZVVZ USK Praha se hraje v sobotu 2. prosince od 13 hodin v Nymburce