USK na Nymburk už i s maminkou!

29.03.2017 - red
počet přečtení: 1508
vytvořeno 29.03.2017, upraveno 29.03.2017

PREVIEW SEMIFINÁLE ŽBL Ženská basketbalová liga bude mít letos jiné finále než loni. To proto, že soupeři ZVVZ USK Praha a DSK Basketball Nymburk na sebe narazí už nyní, v semifinále. A tahle série už před svým začátkem odkryla jedno překvapení, neboť hned do prvního zápasu zasáhne i reprezentační křídelnice Kateřina Elhotová, pro niž to bude první oficiální duel této sezony od listopadového porodu syna Daniela. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Sokol ZVUS Hradec Králové a KP Brno, a to je slibný pár, z jehož soubojů by mohlo vzejít atraktivní drama.

Obr bez slitování a potřeba zázraku

ZVVZ USK Praha míří za svým sedmým titulem v řadě. Ani v této sezoně nepoznal pocit porážky - a semifinále s DSK Basketball Nymburk na tom sotvaco změní. V základní části se tito dva soupeři rozešli po výsledcích 67:44 a 93:48. A čísla loňského finále? 82:44, 81:56 a 71:43.

Jen zázračný moment, seriál smůly v podobě několika zraněných hráček (jedna z vůdkyň USK Sonja Petrovič nyní ze hry je) či zásah vyšší moci by snad mohly způsobit, že by série neskončila 3:0.


848NjU.jpg
 

Zajímavé bude měření českých reprezentačních rozehrávaček. Legendu evropského basketbalu Laiu Palau v USK stále více doplňuje Tereza Vyoralová. Čtvrtfinále proti Karlovým Varům jí vyloženě sedlo. Nechybělo zase tak moc, aby si z prvního utkání série odnesla „quadruple double“ (čtyři dvojciferné statistiky). K 16 bodům a 13 asistencím nastřádala po sedmi doskocích a ziscích.

Velice dobrou čtvrtfinálovou sérii s BLK Slavia Praha (3:1 na zápasy) má za sebou nymburská Lenka Bartáková. První střetnutí s Pražankami ozdobila 16 body, 10 doskoky a pěti asistencemi, užitečností čněla i v dalších dvou vítězných duelech svého týmu.

První semifinále ZVVZ USK Praha - DSK Basketball Nymburk se hraje ve středu 29. března od 18 hodin v Praze v hale Královka.
Druhé semifinále DSK Basketball Nymburk - ZVVZ USK Praha se hraje v sobotu 1. dubna od 13 hodin v Nymburce.
Třetí semifinále ZVVZ USK Praha - DSK Basketball Nymburk se hraje v úterý 4. dubna od 18 hodin v Praze v hale Královka.
Případné čtvrté semifinále DSK Basketball Nymburk - ZVVZ USK Praha by se hrálo ve čtvrtek 6. dubna v Nymburce.
Případné páté semifinále ZVVZ USK Praha - DSK Basketball Nymburk by se hrálo v sobotu 8. dubna od 17 hodin v Praze v hale Královka.


Tradiční soupeření bez favorita

Souboje play-off mezi Sokolem ZVUS Hradec Králové a KP Brno ozdobily basketbalová jara 2013 a 2014 - vždy se radovaly Východočešky. I letos jde Hradec do série z výhodnějšího nasazení, v základní části ŽBL byl druhý, Královopolanky třetí. Jenže...

…. v únoru obdržel Sokol jedno zásadní varování, doma ve čtvrtfinále českého poháru nestačil na KP v poměru 56:64 a přišel o šanci na první trofej v klubové historii. V ŽBL je bilance mezi oběma týmy vyrovnaná, nejprve KP získalo domácí říjnový souboj 88:79 po prodloužení, Hradec mu to v prosinci vrátil 81:75.

Spolehlivé výkony na závěr ročníku KP odvádí Tereza Pecková, která rivalky z Handicapu Brno počastovala postupně 14, 18 a 28 body.

Andreu Ovsíkovou z Hradce o výraznější kariéru připravují pouze četné zdravotní potíže, scházela i v řadě letošních utkání, ale když se vrátila, bývalým kamarádkám z Trutnova ve čtvrtfinále naložila 18, 18 a nakonec osm bodů.

Pokud se série mezi Hradcem a KP Brno protáhne, východočeská kapitánka Michala Hartigová vyrovná či dokonce překoná rekord Petry Reisingerové v počtu odehraných utkání v ŽBL, u prvního místa tabulky je uvedeno 510 startů, u druhého zatím 506.

První semifinále Sokol ZVUS Hradec Králové - KP Brno se hraje ve středu 29. března od 18:30 v Hradci Králové.
Druhé semifinále KP Brno - Sokol ZVUS Hradec Králové se hraje v sobotu 1. dubna od 15:30 v Brně v hale Vodova.
Třetí semifinále Sokol ZVUS Hradec Králové - KP Brno se hraje v úterý 4. dubna od 18:30 v Hradci Králové.
Případné čtvrté semifinále KP Brno - Sokol ZVUS Hradec Králové by se hrálo ve čtvrtek 6. dubna v Brně v hale Vodova.
Případné páté semifinále Sokol ZVUS Hradec Králové - KP Brno by se hrálo v sobotu 8. dubna od 16 hodin v Hradci Králové.