Lvice po Fribourgu nechtějí počítat

16.11.2018 - red
počet přečtení: 248
vytvořeno 16.11.2018, upraveno 16.11.2018

PŘED ZÁVĚREM KVALIFIKACE ME ŽEN Už ve sváteční sobotu od 17:30 (vysílá YouTube kanál FIBA) čeká lvice kouče Štefana Svitka předposlední duel kvalifikace ME 2019. Český tým jako dosud neporažený lídr (4-0) skupiny G nastoupí ve Švýcarsku proti již eliminovanému outsiderovi, a pokud uspěje, má již bez ohledu na výsledky ostatních sedmi skupin zajištěný postup na šampionát, který za rok pohostí Srbsko s Lotyšskem. Pokud by Švýcarky (0-4) dokázaly ve Fribourgu překvapit, musel by český tým doufat v podporu odjinud, případně uspět ve středu (20:30) v Belgii (3-1) v nejtěžším utkání skupiny proti čtvrtému týmu světa. Na ME postupuje 8 vítězů skupin a 6 nejlepších ze druhých míst. Lvice už mohou mít při nejhorším bilanci 4-2 a nemohou tak skončit horší než druhé. O postupu ze druhých míst by rozhodovalo skore, jež mají Češky nyní o 80 bodů kladné.

„Hráčky dobře vědí, že jedna výhra nám postup zajistí a jde o to, abychom si to zbytečně nekomplikovali a získali ji hned v sobotu,“ zdůraznil trenér Svitek.

1560OTl.jpg

Slovenský kouč Češek bude mít k dispozici hned šest legionářek z pěti zemí. Kompletní nominace vypadá takto: rozehrávačky Lenka Bartáková (Minsk), Sarah Beránková (KP Brno) a Petra Záplatová (Žabiny Brno), křídla Romana Hejdová (Landes), Karolína Elhotová, Kateřina Elhotová (obě USK Praha), Tereza Krakovičová (Nymburk) a Renata Pudláková (Keltern) a podkošové Alena Hanušová (USK Praha), Julia Reisingerová (Girona), Kamila Štěpánová (Bretagne) a Kia Vaughn (Fenerbahce Istanbul).

Z širší nominační patnáctky vypadly Tereza Vyoralová a Renata Březinová z USK Praha a do nominace se nevešla ani jejich klubová spoluhráčka a nejmladší členka kádru Kristýna Brabencová. „Mrzí mě to, ale Tereza s Renatou vypadly kvůli zdravotním potížím. A Kristýna je nadějná hráčka. Jsem rád, že to s námi absolvovala. Každá taková konfrontace jí posouvá dál,“ podotkl Svitek.