KP Brno slaví titul v CEWL!

12.03.2017 - red
počet přečtení: 1607
vytvořeno 12.03.2017, upraveno 12.03.2017

ECHO FINAL 4 CEWL Druhé pohárové Final 4 a druhé finále pro KP Brno. To je letošní bilance brněnského celku, který ovšem ve finále CEWL proti Piešťanským čajkám dopadl mnohem lépe než na konci února v souboji s městským rivalem v prohraném finále ČP. Tentokrát už si odnesl trofej pro vítěze, navíc na domácí půdě!

Zprvu se ovšem v titulovém duelu zdálo, jako by hráčky Králova Pole prostředí haly Vodova spíše svazovalo. Jen těžko hledaly recept na soupeřovu obranu, jejich hra byla plná nepřesností, naopak Čajky působily svěžím dojmem a střílely jeden koš za druhým.

Dílčí krize KP vyvrcholila na začátku druhé čtvrtiny. Pět minut tam čekalo na svůj první koš. To byla voda na mlýn soupeřek, které během tohoto období zvýšily svůj náskok až na 16 bodů. Pod hrozbou ztráty utkání však Brňanky dokázaly velkolepě zareagovat. Především zpřesnily svou hru v ofenzivě. Bez ztrát si najednou vytvářely jednodušší střelecké pozice, navíc díky pevnější obraně mohly vyrážet do rychlých protiútoků a jejich ztráta byla v poločase pouze pětibodová.

Zpevněná obrana dostala KP po změně stran i do výhody a najednou to byly Čajky, kdo začal v útoku spěchat a být netrpělivý. Na klidu jim nepřidala ani závěrečná akce třetí čtvrtiny, ze které v poslední vteřině domácí Kopecká vytěžila tři body a navýšila náskok KP na 9 bodů.

Rozhodující krok za celkovým pohárovým triumfem udělaly Brňanky na začátku posledního dějství. Nerozhodilo je ani snížení Čajek na 4 body. Vrátily se ke hře, která je dostala zpět do zápasu, a do konce zápasu už inkasovaly pouze jednou. Naopak v útoku se činily, a tak po závěrečné siréně mohlo při vítězství 65-53 propuknout brněnské veselí.

Nejužitečnější hráčkou celého FINAL 4 se stala brněnská Eva Kopecká, autorka 22 finálových bodů. Osmnácti ji podpořila Pecková a dvanácti Madden 12. Brňanky byly lepší z trojek (10-4) a mírně i ve ztrátách (18-21).

V utkání o třetí místo SBŠ Ostrava těsně podlehla vídeňským Flying Foxes 71-76 (Butts a Smutná po 18, Vojtíková 15). Ostravanky v semifinále prohrály s Čajkami 43-89 (Rašková a Smutná po 11), KP si podobně snadno poradilo s Vídní 90-68 (Pecková 19, Madden 16, Kopecká 15, Solopova 14).