Final 4 v Brně další šancí pro KP

09.03.2017 - red
počet přečtení: 840
vytvořeno 10.03.2017, upraveno 10.03.2017

FINAL 4 CEWL Po dvou týdnech čeká Brno další vrchol sezony ženského basketbalu, neboť tuto sobotu a neděli přichází na hale Vodova čas Final 4 CEWL. Do závěrečného turnaje Středoevropské ligy, jíž se letos účastnila družstva z Česka, Slovenska, Německa, Rakouska a Chorvatska, se probojovaly Piešťanské čajky, Flying Foxes z Vídně, Eisvögell Freiburg a také domácí KP Brno.

Freiburg však musel na poslední chvíli účast odříct kvůli nemožnosti přeložit si zápas domácí ligové soutěže. „V minulém týdnu jsme se dozvěděli nemilou událost. Družstvo Freiburgu, které mělo z postupu velkou radost a slavilo ho s plnou halou, začalo mít problémy v německé lize, aby ho svaz uvolnil z posledního ligového kola. Je to škoda, na Freiburg jsme se zde těšili a je velmi mrzí, že se nemohou Final 4 zúčastnit,“ přidělala aktuální situace kolem čtvrtého účastníka vrásky na čele vedoucímu organizačního týmu Richardu Foltýnovi.

Proces doplnění turnaje pak popsal Jaroslav Michálek z pořádajícího KP Brno: „Jako náhradník byl osloven Ružomberok. Mluvil jsem s manažerem Popelkou, který si vzal den na rozmyšlenou, a pak oznámil, že jeho tým se nemůže zúčastnit. ČBF oslovila Ostravu, která skončila na třetím místě ve skupině B a ta účast potvrdila.“

Ostrava hned v prvním semifinále narazí v sobotu od 15 hodin na Piešťanské čajky. Po slavnostním zahájení turnaje pak bude od 17:30 o postup do nedělního finále (16:30) usilovat domácí KP proti rakouskému mistrovi z Vídně. Zápas o třetí místo se hraje v neděli od 14 hodin.

Pro domácí KP Brno je víkendový turnaj druhou možností, jak získat cennou trofej z letošní sezony. V české konkurenci na Rosničce se to při Final 4 domácího poháru nepovedlo, celek z Králova Pole by proto chtěl stříbro vylepšit na zlato nyní.

Oproti předchozím ročníkům, kdy se v CEWL hodně prosazovaly rumunské celky, není letos již neporaženého týmu. Final 4 tak slibuje zajímavou a především vyrovnanou podívanou, ve které každý z týmů může pomýšlet na zisk trofeje.