Dvojboj pro KP i Slovanku. A vendeta DSK?

07.12.2016 - red
počet přečtení: 1121
vytvořeno 07.12.2016, upraveno 07.12.2016

PREVIEW ŽBL Nový týden v Ženské basketbalové lize nepřinese pouze pět duelů 14. kola, ale také dohrávky z kola třetího a pátého. KP Brno nahrazuje termínovou kolizi s kvalifikací o Eurocup. Zejména středeční utkání Královopolanek na palubovce Slovanky MB by mělo zpřehlednit tabulku základní části.

Dohrávka 3. kola
USK po nejtěžší cestě

Basketbalistky ZVVZ USK Praha naskočí do dohrávaného duelu proti KP Brno krátce po návratu z náročného výjezdu za euroligovým hitem s Dynamem Kursk. V nohách i hlavách budou mít nejen cestování, ale také souboj o první příčku ve své skupině. V letošní sezoně ŽBL už mistr nemůže počítat s Veronikou Šípovou. Sedmnáctiletá hráčka se sympaticky prosazovala a vysloužila si i zkoušku v reprezentaci, jenže ve 13. ligovém kole nedohrála střetnutí s SBŠ Ostrava. Do hry se naopak začíná vracet Karolína Elhotová.
Utkání ZVVZ USK Praha - KP Brno se hraje v neděli 11. prosince od 16 hodin v Praze v hale Královka

Dohrávka 5. kola
KP chce dokončit sérii

Ještě před duelem s USK čeká KP Brno výjezd k zápasu se Slovankou MB. Jihomoravanky budou chtít potvrdit dobrou formu a dokončit vítěznou sérii, během které si připsaly úspěchy nad Lokomotivou Trutnov, SBŠ Ostrava, DSK Basketball Nymburk a Handicapem Brno. Brněnská pivotka Andrea Sládková je nejžhavější kandidátkou na překonání bodové tisícovky z ligových zápasů. Momentálně je na 990 bodech a v tomto týdnu by se měla posunout mezi čtyřciferné zakončovatelky.
Utkání Slovanka MB - KP Brno se hraje ve středu 7. prosince od 18 hodin v Mladé Boleslavi

Zápasy 14. kola
Odveta za nečekaný krach

Ve třetím kole narazily hráčky DSK Basketball Nymburk na Handicap Brno. A narazily tvrdě. Na venkovní palubovce podlehly 48-67. To byla nečekaná lekce na téma úspěšnosti střelby, za kterou by se Středočešky doma jistě rády odvděčily. Nymburská Alena Huňková se v duelu s Handicapem může v pořadí trojkařek osamostatnit na 12. pozici. Aktuálně ji s 328 trefami sdílí s Markétou Bednářovou.
Utkání DSK Basketball Nymburk - Handicap Brno se hraje v neděli 11. prosince od 15 hodin v Nymburce

Dvě odlišné filosofie

Odlišnými cestami za vítězstvími kráčejí SBŠ Ostrava a Sokol ZVUS Hradec Králové, dva sokové ze 14. kola. Ostravský celek, stále ještě ve fázi budování, sází především na trio amerických posil: Briyona Canty odehraje bezmála 37 minut a je vůbec nejvytíženější hráčkou ŽBL, Danielle Butts tráví na hřišti 32 minut, Tavarsha Scott 31 minut. Doplňuje je Klára Vojtíková s 28 minutami. Stabilizovaný hradecký klub má kádr mnohem širší a vyrovnanější. Nejvíc toho odehraje Kristýna Minarovičová - téměř 25 minut nad utkání. Zbytek základní osy na hřišti tráví mezi 19 a 22 minutami.
Utkání SBŠ Ostrava - Sokol ZVUS Hradec Králové se hraje v neděli 11. prosince od 15 hodin v Ostravě

Hindráková s dalším zápisem?

Kateřina Hindráková právě oslavila svůj 301. ligový zápas za Lokomotivu Trutnov, čímž vylepšila klubový rekord (dalších 23 střetnutí má na kontě za Handicap Brno). Po víkendovém střetnutí se Slovankou MB by se mohla těšit zase. Na jejím střeleckém kontě je aktuálně 2983 bodů, takže má slušnou naději, že ještě před koncem roku zdolá třítisícovku.
Utkání Lokomotiva Trutnov - Slovanka MB se hraje v sobotu 10. prosince od 17 hodin v Trutnově

Konec noční můry?

V předchozím ročníku získala BLK Slavia Praha v BA Karlovy Vary svého neoblíbeného soupeře, oba zápasy s ním dosti nečekaně prohrála (60-70 a 78-82). Před dvěma měsíci však začala pracovat na konci západočeského komplexu, když na venkovním hřišti zvítězila 82-73. Jak si povede v pražské odvětě?

Slávistky už nemohou počítat s Hanou Kelbichovou Nezdařilovou. Novopečená dvojitá maminka, jež je majitelkou ligových rekordů v celkovém počtu asistencí i ztrát, se k basketbalu vrátila v dresu prvoligového BK Kralupy - Junior.
Utkání BLK Slavia Praha - BA Karlovy Vary se hraje ve středu 7. prosince od 17 hodin v Praze v hale Eden

O předposlední místo

V duelu mezi MK Technic Brno a strakonickým U19 Chance nepůjde o nic menšího než o jedenácté, tedy předposlední místo. Dva celky s nejslabším útokem i nejhorší obranou zatím směřují do baráže. Více nadějí do dalšího průběhu sezony si může činit brněnský nováček, který má na kontě jednu výhru - ve Strakonicích uspěl 94-88. Jihočešky mají nulu.
Utkání MK Technic Brno - U19 Chance se hraje v neděli 11. prosince od 17 hodin v Brně v hale Morenda