22. kolo rozhodne téměř o všem

03.03.2017 - red
počet přečtení: 767
vytvořeno 03.03.2017, upraveno 03.03.2017

PREVIEW 22. KOLA ŽBL Dvaadvacáté, tedy závěrečné, kolo základní části Ženské basketbalové ligy rozhodne o mnohém. Konkrétně o druhém, třetím, čtvrtém, pátém, šestém, sedmém, osmém, devátém, jedenáctém a dvanáctém místě. Pouze první pozice ZVVZ USK Praha a desátá příčka Slovanky MB jsou v konečné tabulce už jasně dány.

Favorit na druhou pozici

Sokol ZVUS Hradec Králové má mezi čtyřmi kandidáty na druhou příčku dvě nezanedbatelné výhody. Má o bod víc než KP Brno, DSK Basketball Nymburk i BLK Slavia Praha, stačí mu tedy jakákoli výhra - ostatní budou čekat na jeho zaváhání. A před sebou má domácí zápas s předposledním MK Technic Brno. Ten se sice na závěr sezony posílil z Handicapu Brno o mládežnické reprezentantky Lucii Hoškovou a Adélu Neubauerovou, favorit je ale i tak zjevný.

Hradecká kapitánka Michala Hartigová vstupuje do posledního zápasu základní fáze s 5487 body na kontě, jako sedmá v české lize může pokořit metu 5500 bodů. Její spoluhráčka Tereza Kuthanová nastřílela 3875 bodů a jen jedenáct bodů jí schází na výkon Dariny Johnové, patnácté ženy pořadí.
Utkání Sokol ZVUS Hradec Králové - MK Technic Brno se hraje v sobotu 4. března od 16 hodin v Hradci Králové

Vysoká zeď pro Ostravu


O co nejlepší pozici v play-off jde i KP Brno, nesoustředěný soupeř tedy na SBŠ Ostrava, kandidáta na postup do play-off z osmé pozice, rozhodně nečeká. Na cestě za premiérovým startem ve čtvrtfinále musejí Ostravanky v Brně uspět a ještě si přát prohru BA Karlovy Vary v Nymburce. Se Západočeškami totiž mají shodně bodů, ale horší skore ze vzájemných střetů.
Utkání KP Brno - SBŠ Ostrava se hraje v sobotu 4. března od 15:30 v Brně v hale Vodova

Nymburk o stříbrnou obhajobu


DSK Basketball Nymburk se snaží obhájit loňské ligové stříbro. K tomu potřebuje lepší než čtvrtou pozici po základní části. A k tomu musí zdolat BA Karlovy Vary. Jak řečeno výše, Západočešky bude zajímat také výsledek z brněnského Králova Pole - tedy pokud samy nezaskočí favorita.

Nymburská křídelnice Alena Huňková už má na kontě 346 trojek, o pět méně než její nedávná spoluhráčka Veronika Bortelová. Té 351 kariérních trojek stačilo na 11. místo v historii ŽBL - a to odehrála tři další sezony v zahraničí.
Utkání DSK Basketball Nymburk - BA Karlovy Vary se hraje v sobotu 4. března od 13 hodin v Nymburce

Těžká mise pro Slavii


Nejtěžší úkol má před sebou čtvrtý z kandidátů druhé příčky - BLK Slavia Praha. Čeká ho totiž pražské derby se ZVVZ USK Praha. Že si na tenhle souboj slávistky moc nevěří, dokazuje místo konání zápasu. Hrát se bude na Královce, domácí se vzdaly svého Edenu.

Ve střeleckém souboji jmenovkyň Krystal a Kie Vaughn bude tentokrát větší pozornost upřena na nominálně hostující pivotku. Kia Vaughn potřebuje 22 bodů, aby překonala výkon Lindsay Whalen coby nejlepší americké střelkyně v historii české ligy.
Utkání BLK Slavia Praha - ZVVZ USK Praha se hraje v pátek 3. března od 18 hodin v Praze v hale Královka

Ligová repríza pohárového semifinále


Jednoduchá matematika určí pořadí na šestém a sedmém místě. Handicap Brno a Lokomotiva Trutnov se o pozici v horní polovině tabulky utkají mezi sebou. Vítěz bere vše. První zápas v lize Trutnov doma získal 77:61, ale oba soupeři se v neděli střetli v brněnské Rosničce - a domácí Handicap na cestě za pohárovým triumfem v semifinále nezaváhal, vyhrál 86:59.

Trutnovská tahounka Kateřina Hindráková nastoupí do zápasu číslo 333 - není bez zajímavosti, že v tuzemsku hrála nejvyšší soutěž pouze za oba páteční soupeře.
Utkání Handicap Brno - Lokomotiva Trutnov se hraje v pátek 3. března od 18 hodin v Brně v hale Rosnička

Slovanka s novým koučem


Slovanka MB mění na konci sezony trenéra. Jan Devátý odstoupil, nahradil ho Martin Kárník, který v minulosti působil v SBŠ Ostrava. Středočešky jsou sice na desátém místě tabulky, mají však pouze tři výhry. Úspěch nad posledním U19 Chance, přijíždějícím ze Strakonic, by jim tedy pomohl v úsilí vyhnout se baráži.

Denisa Harapesová ze Slovanky si v ŽBL dosud připsala 399 asistencí, teď má šanci na jubileum.
Utkání Slovanka MB - U19 Chance se hraje v sobotu 4. března od 17 hodin v Mladé Boleslavi