Zranění zlomem

15.05.2017 - red
počet přečtení: 648
vytvořeno 15.05.2017, upraveno 15.05.2017

Spurs i bez rozehrávače Parkera poločas lámali domácí Warriors k podlaze a senzačně vedli v prvním finále Západu 42-62 (zpod koše 14-34, domácí víc ztrát než asistencí), když jejich nejvyšší náskok byl o 25! Skvěle bránili, nutili domácí do dlouhých střel a ztrát a v útoku drtili soupeře na útočném doskoku i hrou přes dlouhé. Jenže pak Texasany potkala katastrofa – jejich 26bodový lídr Leonard nejdřív po střele ze strany došlápl na nohu náhradníka na lavičce hostů a zhoršil si zranění levého kotníku. A když pod něj vzápětí po další střele zákeřně dostoupil domácí centr Pachulia a Leonard už po 4 minutách 3. čtvrtiny dohrál (za vedení 55-78), Warriors toho využili maximálně – Curry ještě v této čtvrtce vystřílel 19 bodů (trojky 5/4) a v bouřící Oracle Arena založil na šňůru 18-0, navíc loupil míče v obraně, asistoval i doskakoval v útoku a byl tu lídrem týmu. Ten se v mžiku dostal na 71-78, ve 4. čtvrtině 10 body v řadě převzal štafetu Durant (celkem 34) a i s pomocí Livingstona 4 minuty do konce Warriors se svou malou pětkou vyskočili do vedení 103-100. V ten moment to bylo od odstoupení Leonarda 48-22, Spurs nedali ani trojku a ztratili 9 míčů. Už se téměř neprosazoval dlouho skvělý Aldridge (28), který navíc v závěru 3. čtvrtky nakoupil 4. faul, a druhý dlouhý ze základu Gasol měl pátý v úvodu 4. části. A kouzla veterána Ginobiliho (17) hostům nestačila. Klíčový pak byl natřikrát zakončený útok Golden State na 106-106, po němž následoval i koš Greena s faulem a snadná akce hoď a běž Curryho s Durantem na 111-106 39 vteřin do konce, kdy už Spurs byli bez „timů“.  Ginobili ještě reagoval dunkem z nájezdu a po ztrátě matného Thompsona Mills z šestek snížil na bod, ale Curry pak „skákakající veverkou“ z jedné nohy korunoval svůj 40bodový výkon (trojky 16/7). Závěrečnou trojku poté minul Aldridge a po útočném doskoku Spurs Mills půl vteřiny do konce jednou šestkou snížil a nahození druhé už nevyšlo. Warriors při výhře 113-111 podržely brejky (32-12), trojky (11-7) a nakonec i vyhraný doskok.