Željko do dějin

26.04.2017 - red
počet přečtení: 488
vytvořeno 26.04.2017, upraveno 26.04.2017

Zápas 3 čtvrtfinále Euroligy mužů: Fenerbahce – Panathinaikos 79-61 (Dixon 13, Nunnally 12, Udoh 10+10 doskoků, Bogdanovič 10+8 doskoků a 7 ztrát z 19 týmu, Veselý v základu, 25:28, 6+6 doskoků, z pole 2/1, TH 7/4, 4 bloky, 1 asistence, do půle nejužitečnější hráč týmu – Rivers 16, Singleton 12, trojky 27/13 - 24/5, TH 20-10, do půle 12-1, doskoky 38-28, vítězové před 13 tisíci diváků i díky častému přebírání rozehrávačů Veselým nutili soupeře do těžkých střel z dálky v závěru limitu, Veselý navíc přidával i bloky a jeho tým definitivně zlomil zápas baterií trojek ve 4. čtvrtině, rozehrávač hostů Calathes se po zápase zkritizoval, že hrál celou sérii „na h…“ a majitel klubu, který týmu za postup slíbil 250 tisíc eur, nechal mužstvo i s trenéry poslat 1100 kilometrů z Istanbulu do Atén autobusem (cesta trvá nejméně 12 hodin), Fener postoupil potřetí v řadě do F-4 (hostí ho Istanbul), jako první tým potřetí v řadě vyhrál čtvrtfinále 3-0 a také jako první vyhrál 3-0, ač sérii začínal venku, kouč Obradovič, který potřetí v kariéře vybojoval F-4 tři sezony po sobě, to tak má za tři roky u týmu v play-off 9-0, když loni (Real) i předloni vyřadil obhájce trofeje (Tel Aviv), ve svých 30 play-off sériích má bilanci 23-7, přičemž z devíti sérií o F-4 ztratil jedinou, nyní se chystá na své 16. Final-4 za posledních 23 let (se 6 různými týmy), Veselého čeká už čtvrté Final-4.