Zápas 7 čeká!

13.05.2017 - red
počet přečtení: 573
vytvořeno 13.05.2017, upraveno 13.05.2017

Po timeoutu zbývalo do konce Zápasu 6 konferenčního semifinále NBA 7 vteřin, když si kapitán John Wall vzal míč a odpoutal trojku přes ruce Kelta Bradleyho. Zažil zcela hluchou první půlku, míjel z nájezdů a nemohl se chytit. Ve druhém poločase ale zapnul oba motory a svému poslednímu projektilu věřil. Když propadl 3,5 vteřiny do konce obručí a skore se otočilo na 92-91, Verizon Center málem spadlo. Byla to teprve pátá trojka týmu z 24. pokusu a Wizards byli blízko tomu, aby jako první domácí tým v letošním play-off odvrátili vyřazení v zápase, kdy už jim hrozilo (domácí byli dosud v těchto situacích 0-10). Hosté z Bostonu, kteří okopírovali Wizards příjezdem do haly v černých oblecích, však ještě měli aut na útočné půlce. Čas jim ale ještě zkrátil nestřeleckým faulem pod košem na míč přijímajícího Olynyka Oubre. A autor 27 bodů Thomas, který se většinu zápasu střelecky trápil, už pak těžkou trojku přes obranu z velké dálky neproměnil. Wall vyskočil na stolek obsluhy zápasu a mocně gestikuloval do euforického hlediště. Chtěl vykřičet, že tohle je můj dům, kde v tomhle play-off neprohráváme. A do televize pak řekl, že víc než tohle, tedy Zápas 7 konferenčního semifinále, si po dvou letních operacích kolen nemohl přát. Wizards se po většinu zápasu vyjma vedení 40-30 nemohli soupeři odtrhnout, když to dlouho nešlo Wallovi, a z dálky se nemohl trefit Beal (celkem 33). Ten tak vše vrhnul do nájezdů, z nichž dával kouzelnické koše, a s Wallem (celkem 26, s Bealem 23 z 26 bodů ve 4. čtvrtině) a Morrisem (celkem 16) zařídil všech 51 bodů týmu v druhé půli. Wizards při bídě z dálky museli vše nahrazovat zpod koše (na body odsud 48-26) a jen ztěžka tak drželi krok se zprvu trojkově slabými (16/3), ale postupně stále lepšími Kelty (35/11), kterým se ve 4. čtvrtině rozjel i lídr Thomas. Ale i když Wizards (tentokrát bez Satoranského ve hře) ztráceli v závěru 82-87 a 1:30 do konce se Wall navíc dopustil prorážení, Beal po ztrátě hostů svou první trojkou snížil a Wall po bloku na Thomase z šestek srovnal. Trefu opět skvělého Bradleyho (27) pak dorovnal Beal a Horfordovu trefu přetlačil trojkou Wall. Wizards čekají na konferenční finále od roku 1979.