Zadupali Panathinaikos

30.10.2015 - red
počet přečtení: 629
vytvořeno 30.10.2015, upraveno 30.10.2015

Na své poměry tichý zápas zažil ve 3. kole Euroligy Tomáš Satoranský (v základu, 7 bodů za 20 minut, z pole 4/2, 3 doskoky) , který zapsal jen 1 asistenci a pro něj netypické 3 ztráty. V týmovém výkonu a při skvělé obraně proti výrazně oslabenému Panathinaikosu (bez forwarda Jankovice, centra Kuzmiče a guarda Pappase) to ale vůbec nevadilo. Barca (2-1) doma před 6150 diváků zvítězila nečekaně snadno 77-52, vedena po zranění se navrátivším 16bodovým power forwardem Doellmanem (6 doskoků, 3 zisky). Na přelomu prvních dvou čtvrtin díky obraně a brejkům utrhla vedení 27-13, přičemž osové hráče hostů Pavloviče s Raduljicou (v první půli platil na domácí obranu jen on) už po 4 minutách tížily 2 fauly. A jakmile příliš ztrácející Zelení přešli do zóny, potrestal je Arroyo 2 trojkami (35-19). Po změně stran hosté zlepšenou obranou snížili na 42-35, ale pak technická chyba Pavloviče vystřelila domácí ke 4bodovému útoku a i dál chybující Panathinaikos (18 ztrát) už přestal být hrozbou. Barca byla lepší především v trojkách (26/10 ku 14/2). Prakticky neviditelný byl za svých 24 minut střídající rozehrávač hostů Diamantidis. Dirigentem No.1 je nyní Calathes, který se nejčastěji bránil se Satoranským, od nějž se často snažil odpoutávat seběhy pod koš po zadní lajně. "Obrana v celém zápase byla hlavním klíčem k výhře. Dokázali jsme zastavit clony pro hráče s míčem, což je základ útoku soupeře," pochválil tým Satoranský za výrazné zlepšení v tomto segmentu defenzivy.