Za erupce kapitána

21.02.2019 - red
počet přečtení: 150
vytvořeno 21.02.2019, upraveno 21.02.2019

Kapitán Pavel Pumprla vzal po kapitánsku za přetěžký a ubojovaný předposlední zápas světové kvalifikace s Bosnou, už do půle vysoustružil z těžkých zakončení na něj nebývalý 12bodový poklad a v samém závěru šťastnou trefou z nájezdu o desku s klaksonem i následnou vynucenou ztrátou hostů pomohl dotlačit lvy k těsně výhře 69-64, pod niž se podepsal jako druhý střelec 14 body. Ještě lepší byl se 17 včetně tří trojek Jaromír Bohačík, 13 bodů s 9 doskoky a 3 zisky přihodil před 2821 fanoušky Vojta Hruban. Na rozehře strávil nejvíc času Tomáš Vyoral (7+6 doskoků a 4 asistence), svých prvních 5 minut v národním týmu si užil i se 4 střelami 18letý Vít Krejčí, jejž jen siréna 1. čtvrtiny těsně obrala o první národní trefu. Češi, jež k výhře v samotném závěru posunula i trojka Bohačíka, byli nakonec v součtu lepší ve ztrátách (12-17), dali i o 6 šestek víc a lepší byli i z druhých šancí (11-2) po dramatickém zlepšení útočného doskoku především v závěrečné čtvrtině (6). Duel byl při agresivní obraně bosenských mladíků až za hranou faulu velmi nepříjemný v tom, že se málo pískaly zákroky v nájezdech a Češi po druhém získaném nesportovním faulu až po kontrole na videu už i při spoustě faulů soupeře přes ruce i na tělo po většinu 2. půle nedostali v nájezdech téměř nic.